Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Ooohh afiyet olsun
Ben her döneri yiyemiyorum koyun eti kullanılan kokan dönerleri yani. Lazitanın tadı güzel mi Gazelcim?
Bi de ekmekleri kurutmadın mı?

Bu akşamki menüm karaşimşek ve bana bolonez soslu eşime sadece salçalı makarna:))

Bu akşamki menüm karaşimşek ve bana bolonez soslu eşime sadece salçalı makarna:))

Karaşimşek

Bunun üzerine çok geyik yapılır da şimdi , ben sadece afiyet olsun diyeyim canım .

Gözükmüyorsun bu aralar ?

Ooohh afiyet olsun
Ben her döneri yiyemiyorum koyun eti kullanılan kokan dönerleri yani. Lazitanın tadı güzel mi Gazelcim?
Bi de ekmekleri kurutmadın mı?

ben daha önce bimde satılan dönerlerden alıyordum, bu sefer lezita aldım ve çok beğendim, ister iskender yap ye ister dürüm arasına sar..çok lezizdi, hafi de baharatı vardı, zaten pişmiş oluyor bunlar, sen sadece bir iki dakka kavuruyorsun yetiyor...
ben hep alıcam bundan...bimdekinden daha güzelmiş....ben lezitanın kasap köftesini de çok alırım, o da çok lezzetli oluyor...tavsiye ederim...

Kızlar meraba bugün sizleri takipteydim ve ben de bu akşamki menümüzü sizinle paylaşayım istedim...

Çok özenle yaptığım bir yemek değildi aslında ama yine de paylaşmak istdim..:)))

Nohutlu kara mercimek çorbası..

Küp domatesli şehriye pilavı ,, yanına da dere balığı kızartması..

Bir de ayran ve de domates salatası yaptım...

Karaşimşek

Bunun üzerine çok geyik yapılır da şimdi , ben sadece afiyet olsun diyeyim canım .

Gözükmüyorsun bu aralar ?
Sağol canım biz seviyoruz geyiklere rağmen :)
Siz sanki çok gözüküyorsunuz
Bayramdan sonra işe başlıyorum da ne zamandır içimde biriken alışveriş aşkını gideriyorum bu ara,ondan göünmüyorum

Benim eşimin iki dolu tabak yediği tek yemektir , bayılır o kadar diyeyim , birde yanında soğan ...Sen düşün o akşam bizdeki durumu

Ohh sefan olsun , işe başlayacağı zaman insana hiç iş için kıyafeti yokmuş gibi gelir değil mi ?

Kızlar meraba bugün sizleri takipteydim ve ben de bu akşamki menümüzü sizinle paylaşayım istedim...

Çok özenle yaptığım bir yemek değildi aslında ama yine de paylaşmak istdim..:)))

Ellerine sağlık canım

Daha sık gel Bizde Allah ne verdiyse paylaşıyoruz zaten .

Kızlar meraba ......

Ben de bugün 5 çayına gelen MisAFirleriMe hazırlamış olduğum menüyü sizinle paylaşmak istedim....

Ispanaklı bÖREk...
MaYaLı poğaça , Rus salatası...

Ve de içi kekli sahte baklava.....
İşte böyleeeeeeee..............

Yaaaaaa , ben o kekli baklavayı ne çok severim biliyor musun

Ellerine sağlık , 5 çayında sizde olmak isterdim

Müsait vaktinde tariflerini yazarsan çok memnun olurum :26:

selamlar
bende aus ablanın peşinden buraya geldim
o kekli baklavada neymiş öyle
ayy merak ettim bak
tarif isteriz tarifffffff

Yaaaaaa , ben o kekli baklavayı ne çok severim biliyor musun

Ellerine sağlık , 5 çayında sizde olmak isterdim

Müsait vaktinde tariflerini yazarsan çok memnun olurum :26:
sevdiğini bilseydim senide davet ederdim canım
beğenmene sevindim .....

ayy gazel çok canım çekti yaaaaaa
hiç denememiştim ben bunu
çok merak ettim şimdi
böyle pratik şeylere bayılırım ben biliyorsun bu süper oldu en kısa zamanda deneyeceğim
sağol tarif için

Bunlarda bizim evin bugünkü mönüsü ,

• Tarhana Çorbası ve ev yapımı turşu

• İzmir köfte , Pilav
  • Bisküvili yalancı tavukgöğsü

Son düzenleme:
selamlar
bende aus ablanın peşinden buraya geldim
o kekli baklavada neymiş öyle
ayy merak ettim bak
tarif isteriz tarifffffff

kekli sahte baklavayı ilk kez duyuyorum ama güzel görünüyor,canım çekti,iştahım yerinde şu sıra zaten
ben de geçenlerde bi yerde yemiştim hoşuma gitmişti misafirlerim için yapıyım dedim iyikide yapmışım denemenizi tavsiye ederim kızlar
tarife gelince .........

normal baklavalık hamur yoğurulur ve tepsinin altına 4 yufka serilir içine 3 yumurta un ve kabartma tozuyla kek çırpılır yufkaların

üstüne kek ince tabaka halinde dökülür kekin üzerine ceviz karışımıda dökülür ve 4 yufka daha kekin üstüne serilir ve fırına

verilir fırından çıkınca soğuduktan sonra şerbeti dökülür .....
şimdiden afiyet olsun

sürekli yemek topik ve sitelerinde geziyorum, sürekli canım bir şey çekiyor,kimisini buluyorum,kimisini bulamıyorum,sizin yemekleri de canım çekti yarınki menüm patatesli köfte

Şimdiden afiyet bal şeker olsun o zaman , fotoğraf çekersen paylaş bizimle .

Ben de bugün ilk kez biber dolması yaptım
Bu yaşıma göre çok geç kalmışım ama olsun. Annemle yapardık hep tek başıma yapmamıştım güzel oldu ama yaa.:26:

resim yok ama
erişteli yeşil mercimek çorbası
z.barbunya yemegi
şehriye pilavı
salata
muhallebi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…