Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

haklısın canım yumurtayı sonra koymak daha mantıklı dediğin iyi oldu sagol canım

kız ben sevdigimle evleneyimde bütün dolabı döksün dagıtsın heheh

adamcagıza kızma kız yine yaparsın.sagol canım

bu saatte de böyle şeyler görmek çok kötü ya ansıl canım çekti offff

yarın eve geldiğimde yapsam mı ki üşenmesem birde

Ellerine sağlık yapacağım muhakkka

bu saatte de böyle şeyler görmek çok kötü ya ansıl canım çekti offff

yarın eve geldiğimde yapsam mı ki üşenmesem birde

Ellerine sağlık yapacağım muhakkka

hihihi yap datlım bak arkadas yumurtayı sonra koyuyomus hani 1.5 ayırıyoz ya sosdan yumurta kokmasın die sende öyle yap cok öptüm canım sagol

Bugün ne pişirsem annem bana bıraktı mutfağı ve canım hiçbişey yapmak istemiyorrrr

Selam mutfağın güzelleri , bugün ausgillerde ;

• Tavuk suyuna yoğurtlu un çorbası
  • Barbunya
  • Kızarmış tavuk parçaları ve pilav vardı .

Benimde menüm istemeden de olsa yapmış olduğum yemekler,

* ezogelin çporbası
*tavuk sote
*spagetti makarna

Ausencia
Canım bulğuru sevdiğini gelip benim topiğte söylemiştin bende sana getirdim sana siyah merçimekli bulğur pilavi yeşil merçimeklede olur

Son düzenleyen: Moderatör:
Ausencia
Canım bulğuru sevdiğini gelip benim topiğte söylemiştin bende sana getirdim sana siyah merçimekli bulğur pilavi yeşil merçimeklede olur
Eki Görüntüle 817219

Sevmek ne kelime , bayılırım bulgura . Bu şekilde de yaparım , evde 4 yaşında yemek konusunda mız mız bir çocuk olunca , ona mercimeği yedirmenin en kestirme yolu

Ellerine sağlık , ayrıca bulgur sevdamı hatırladığın için de teşekkürler

Seninle yazışmasak da takibindeyim canım

eline sağlık ahretim barbunya süper görünüyor...
ben çok severim barbunyayı ama eşim nefret ediyor...
lise zamanında okulda iki günde bir barbunya çıkarmış ve bıkmış :) o günden beri ağzına değdirmez..
ben seviyorum diyorum, o zaman bana kuru fasülye pişir, kendine barbunya pişir diyor :) ohooo kim uğrşacak yaa...
ama yine de alıcam barbunya, oğlumun da yemesi lazım...o yemzese de napıyım artık

barbbunya da kuru fasulye gibi aslında pek farkı yok gibi ,

kimileri de mercimekten nefret eer askerde hep yedikleri için

oğlun nasıl oldu gazelcim çok geçmiş olsun .

barbbunya da kuru fasulye gibi aslında pek farkı yok gibi ,

kimileri de mercimekten nefret eer askerde hep yedikleri için

oğlun nasıl oldu gazelcim çok geçmiş olsun .

biraz daha iyi canım, allah razı olsun....beklemedeyiz şu an....
ya ben sana sorayım diyorum hep unuyorum, senin çizelgeyi yaptım ben dimi yolladım sana?
herkes birden isteyince unutmuş olabilirim...eğer unuttuysam hemen yapıp yollayım canım...kusuruma bakma bu aralar dalgınım biraz biliyorsun....

canım hrşeyi yemek istiyorrrrrrrrrr... ama yapacak takatim yokkk sadece karnıyarık var mönümüzdeee bakalımmmm yanına ekleme yaapbilecemmmi :)

akşamaa kekk yapmak istiyorum ama kekim ıslak çıkıyor kalıpda püf noktası varmıdırrr hanımlar bunu çıkarırken o kadar seramik kalıp aldım hala bir anormallik var

Bende hep sıoracağım unutuyorum .yapmadın galiba veya maillimde çok fazlsıyla gruplardan gelen mail var canım arama motorundan aratayım mail adresini özelden yazarsan bakayım canım.

Eestağfurullah olur mu öyle şe . oğluşun hasta , lafı bile olmaz canım bilirim o dönemleri çok zor insan ister istemez üzülüyor yiğenimden biliyorum en ufak hastalanmasında bile üzülüyorum öksürdüğünde içimden bir şeyler kopar gibi oluyordu ..

zaten farkındayım içinizden birinin çizelgesini ya yaptım yollamadım, yada yapmadım...o esnada üç beş çizelgeyle birden uğraşınca unutmuşum canım dalgınlık işte...
yapar yollarım yarın falan...
sen hangi gün başlayacaktın çalışmaya? derslerini not almıştım zaten...

Kızlar bende yalancı su böregi yaptım güzel oldu hatta suan yiyorum afiyetle yapmasıda keyifliydi deneyin derim

Seninle yazışmasak da takibindeyim canım

Bende bende

Değişen ismini de biliyorum yani

He ya , benimki de bunu yapacağına kuru fasulye yapsaydın da der .

zor görünen ama gayet pratik olan bir kebap çeşidi...
normalde etin kırmızı olan kısmını bıçakla yaprak yaprak doğrayarak yapardım, ama böyle de çok güzel ve pratik oldu...lezitanın veya başka bir markanın yaprak gibi doğranmış paket etinden alabilirsiniz...fiyatı da çok uygun, yanlış hatırlamıyorsam 4 lira :)
yapılışı da kolay..önce teflon tavada etleri bir kaç dakika kavurdum tereyağında...
ama eğer paket almazsanız ve kendiniz et doğrayarak yaparsanız biraz uzun süreli pişirin..ve etlere sevdiğiniz baharatlardan ekleyin..benimkinin içinde baharatı vardı zaten...
onlar tavada pişerken, büyükçe kayık servis tabağına ekmekleri küp küp doğrayıp tabanına yayın...sonra üzerine kavrulan etleri yayın...bir tavada 2 domatesi rendeleyip pişrin tuzunu ekleyin ve kaşığın ucuyla salça koyun ve birazcık sulandırın...
krema kıvamında olacak..
bu sosu etlerin üzerine gezdirin, ve son olarak da bol tereyağını tavada iyice kızartın üzerine gezdirin...biber közlemeyi de unutmayın, ben yanına cacık ve salata ve pirinç pilavı yaptım... isteyen tabağın kenarına yoğurt koyabilirsiniz yoğurtlu severseniz... afiyet olsun :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…