MOTİVASYON Lütfen! ! 32 Yaşında tekrar üniversite okumak istiyorumm

Okumanın yaşı var mıdır?

• A.Yoktur dene şansını!

OY: 66 62,9%
  • B. Otur da çocuğunu büyüt!

OY: 8 7,6%
  • C.Ne istiyorsan onu yap

OY: 35 33,3%

• Ankete Katılan
    105
Okumanın yaşı yoktur
İstiyorsanız okursunuz :)

aslında soyle 17 yaşındayken çalışamiyordum çünkü sevmiyordum. Ama o zaman lar insan ne istediğini de pek bilmiyorum. Şuan ki sartlarim yapmam lazima odaklı sadece. Zorunluluk gibi bişey yani. Diğer dediklerinize katılıyorum. Yapabilirmiyim? Yaşayıp görecem sanırım. Teşekkür ederim :)

seni gönülden tebrik ediyorum canım , emınım basarırsın ,eczacılık olursa senın için daha güzle olur ,

çokmu geç dediğin için diyorum ' hayat çok kısa ama bir okadar da uzun '

Teşekkür ediyorum :)

So yle düşünün 10 yıl sonra gelip geçecek.siz okusanizda o yilla r geçecek okumasanız da.en azından 10 yıl sonra elinizde bir diploma olur.kuzenim odtü mezunu.45 yaşlarında geçen gün hukuk okuduğunu duydum.oturup tv izleyeceginixe ders çalışırsınız ne güzel

Haklı olabilirsiniz. Çünkü ben de çok sıkıntı yaşayacağımı öngörüyorum. Yinr de denemelisin 5 sene sonra neden yapmadım demek icin

Teşekkür ediyorum. Bir gün bana da böyle kadınlar denilip övgülerle devam edileceği aklıma gelmezdi. Onore oldum :)

Niye geç olsun. Zamanın ve paran olduktan sonra geç değil. 60 yaşında üniversite okuyanlar var. Atılıp geri dönenler var. Bu işin yaşı yok. Hemen başla bence. Çocuğa bakacak biri varsa veya kreşe vereceksen onları ayarla derim. Ders çalışmak zor. Onun dışında üniversite sınavına gireceksin, her şeye baştan başlayacaksın kafaya koy yaparsın.

Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz.
Fakat hedeflediginiz bölümler rahatlıkla okunabilecek bölümler değil malesef. Aşırı derecede zaman ve özveri vermeniz gerekecek. O emeği oğlunuza gösterseniz daha doğru olmaz mı, ki siz de eğitimcisiniz. Bizlerden daha iyi anlarsınız çocuk eğitimini.
Ben sizin yerinizde olsam, kendi alanınızda lisansütü eğitime başlardım. Akademisyen olmak daha eahat olur diş hekimliği ya da eczacılık okumaktan. Lütfen yanlış anlamayın bir anne oldugunuzdan ötürü okumakta zorlanırsınız. Benim kuzenim sınıf öğretmeni. Kendisi akademik devam etti. Doktorası bitecek 3 aya. Çocugunu da mis gibi büyüttü 2 yasına kadar ücretsiz izin alıp.
Ben de doktora yaptım güya, yaırıda bıraktım devam edemedim. Ağır geldi
Not: diş hekimiyim

İşte tam olarak böyle düşünüyorum. Teşekkür ederim :)

Teşekkür edip şöyle bir soru ile devam etsem. Hazırlanmak değil de okumak çok mu zor diş hekimliğinı. Bilgi verebilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…