MOTİVASYON Lütfen! ! 32 Yaşında tekrar üniversite okumak istiyorumm

Okumanın yaşı var mıdır?

• A.Yoktur dene şansını!

OY: 66 62,9%
  • B. Otur da çocuğunu büyüt!

OY: 8 7,6%
  • C.Ne istiyorsan onu yap

OY: 35 33,3%

• Ankete Katılan
    105
Konu sahibi meslekten çıktınız ya başka alanda devlette çalışmanız zor olur. Tekrar okumaya niyetlendiyseniz yurtdışında okumayı ya da çalışma üzerine araştırma yapın derim ben. Sıfırdan başlangıç olur :)

Hayır çok geç değil. Hukuk okuyorum ve sınıfta bir sürü meslek sahibi evli, hatta yaşlı diyebileceğim erkek var. Ama hiç 30un üstünde kadın yok. Çıkın çıkın gelin hanımlar, bir 5 yıl sonra pişman olacaksınız, zamanında başlasaydım şimdi üniversite bitmişti diye.

Harikasiniz! Bir arkadasim 2 senelik yuksek okul mezunu idi. 12 yaşında oglu vardi. Esiyle sorunlari. Once kocayi bosadi. Ardından ogretmen oldu. Sonra yetmedi akademisyen oldu. Suan doktora yapiyor. Siz yeterki isteyin

Yani ben sabah 8 akşam 7 çalışıyorum. Haftada bir tatilim vat bayram seyran tatili yok. Senelik iznim yeni 30/gün oldu onu da tek seferde alamıyorsun. Ama tabi çocukla uğraşmak bunlardan daha zor da olabilir. Aslında veterinerlik çok istiyorum hayvanlara yardımı çok seviyorum kendi imkanlatımla tedavide ediyorum ama hani ameliyat kısırlaştorma gibi işlemlerde yapmak isterdim. Bakalım. Şimdi 2 yıl ücretsiz izin alacağım eğer bebekim çok huysuz olmassa bir yerden başlayacam

Cok cok sevindim. Zaten 1 okul bitirmissiniz. Ne ile karsilasacaginizi az cok biliyorsunuz. Kendi icinizi olcun tartin yapabilecek gucu hissediyorsaniz neden olmasin? Yapamayacak olsaniz dahi bence bir deneyin. Hersey gonlunuzce olur umarim..

Sizin tatiller ve çalışma saatleri sıkıntıymış . Biz de eğer cidden hakkını vererek çalışırsanız çok yorucu geçiyor eve gelirken çocuk sesi duymak bile yorardi beni. Çünkü okulda yeterince yipratirdim kendimi. Memurluk tan öğretmenliğe geçmiş bi arkadaş vardı. Ne kadar zor ya 7 de ise gidiyorum ve 7 de ders başı yapıyorum . MemurKen 8 de giderdik. 9 -9 buçuk gibi vatandaş gelirdi . Arads çay içerdik sohbet ederdik arkadaşlarla. 5dk lik teneffüste anca 4. Kattan aşağı iniyorum ve tekrar çıkıyorum derdi. Ki sınıf öğretmeni değildi bu arkadaş . Sınıf her zaman daha zordur. Tabi yine de tatili vardi.

Kazanması ve okuması daha kolay bölümler olsa daha makul bir istek olarak gelir ama şu an biraz hayali gibi :) tabiki herkes farklı,
Mesela ben 15 aylık bebekle diş hekimliği kazanabilecek bir performans zor gösteririm üniversite sınavı için...
Ki muhtemelen yaşadığınız şehirde olmak zorunda olacak.
Kazandım diyelim, okurken çok zorlanırım.
Eczacılık için durumu bilmiyorum ama diş hekimliği için özellikle zor.
Mezun olduğunuzda 37-38 yaşlarınızda olacaksınız, pratik gerektiren bir meslek söz konusu... kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz, yaparım derseniz çok güzel bir girişim olur hayatınız için :)

Diş hekimliği ve eczacılığın puanları çok yüksek, iyi bir derece yapmanız gereken bölümler. Matematik ve fen alanında (özellikle biyoloji) oldukça iyi olmanız, her soruyu çözebilmeniz lazım. Durumunuz için makul bir hedef mi o tartışılır ama yaşınız ve tekrar üniversite okumak istemeniz konusunda hiçbir sıkıntı yok. 70 yaşındaki amcalar hukuk okuyor yahu, birebir görüp konuşmuşluğum var.

Ayrica hocalarin cogu yasi buyuk olanlara iltimas geciyor. Benim de oglum var. 2.universitem. devam zorunlu ama bana degil mesela...

Asla geç değil üstelik eşiniz de destek olacakmış ne güzel

bende geçen sene 32 yaşımdayken bi gaza geldim sınava gireceğim diye. benim amacım yurtdışında okumaktı ama. yurtdışına öğrenci gönderen aracı kurumlarla konuştuğumda kızım için vize almanın sıkıntı yaratabileceğini söylediler vazgeçtim bende.
şuan başınızda bir bela var bunun önünüze tekrar çıkıp çıkmayacağını araştırın bence. o kadar uğraşıp emeğinizin boşa gitmesi sizin için daha büyük yıkım olur. benim bu süreçlerle ilgili hiçbir bilgim yok ama işlerin her alanda zorlaştığı hepimizin bildiği birşey. umarım herşey gönlünüzce olur. birde müfredat konusunda arkadaşlar haklı. mezun olduğumuz zamanlardaki konuların şimdikilerle farkı çok fazla. ben üniversitede türev, integral gördüğüm halde tedirgin olurum sınava hazırlanırken. alternatif tercihlerinizde olsun mutlaka.

Bende 30 yaşında ünv sınavına girdim aöf ye yazıldım dikey geçiş yapabildiğim halde bilmedim :) İlk yıl bir ders zorladı ama çalışmak zorunda kaldım sınavlar kaldı.Harç parası yatıramadım maddi durumdan dolayı şimdi öyle bekliyor arada msj atıyorlar ama bu sene düşünecegim tekrar okumanın yaşı yoktur elbette

Evet hak verdim şimdi kolay değil sınıf öğretmenliği dediğin gibi ben şuan en azından kahve yapıp içiyorum:))))

Aynrn hem de ne bela . Teşekkür ederim ilgi ve bilginiz için. Zor olduğunun farkındayım çok fedakarlık yapmam gerekecek kazansam bile. Aslında çok da düşündüğüm bo konu değildi. Fakat geçen gün bi forumda gördüm. Benimle aynı kaderi paylaşan farklı arkadaşlar girmiş sınava. İkisi de kasımda hazırlanmaya başlamış. Bir mat öğretmeni diğeri meslek öğretmeni. Meslek öğretmeni olan hukuk istiyormuş fakat şuan hukuk eczacilik geliyormuş . Bir ihtimal diş de gelebilirmis. Bi sene daha bekleyip tip mı okusam diye soruyordu. Diğeri bir bayan mat öğretmeni ve o da diş sekerse eczacilik kesin diyordu. Gün de 5-6 saat harcamış ikisi de. Ben de simdu başlayıp 3-4 saat çalışırsam yaparım belki diye düşünüyorum. Vardır benim böyle dengesiz basarilarim :) mesela kpss ye 13 gün çalışıp 89 almıştım zamanında :))

32 yaş yolun yarısı bile değil ki 50 yaşında bile okumalı bence insan.isterseniz yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…