MOTİVASYON Lütfen! ! 32 Yaşında tekrar üniversite okumak istiyorumm

Okumanın yaşı var mıdır?

• A.Yoktur dene şansını!

OY: 66 62,9%
  • B. Otur da çocuğunu büyüt!

OY: 8 7,6%
  • C.Ne istiyorsan onu yap

OY: 35 33,3%

• Ankete Katılan
    105
Neden işinizden oldunuz? Devletten kimseyi kolay kolay atmazlar ama

aklıma bişey geliyo ama.

Teşekkür edip şöyle bir soru ile devam etsem. Hazırlanmak değil de okumak çok mu zor diş hekimliğinı. Bilgi verebilir misiniz?

muayenehane ya da eczane açmak için mi isiyorsunuz bu bölümleri? içinizden geldiği için mi? eğer tahmin ettiğim sebepler ise sgk ile anlaşmanız sıkıntı yaratabilir, eczacılığı çıkarın listenizden.

Teşekkür edip şöyle bir soru ile devam etsem. Hazırlanmak değil de okumak çok mu zor diş hekimliğinı. Bilgi verebilir misiniz?
Zor arkadasım zor.
Ben de 30 yaşındayım. Uzmanlığı yarıda bıraktım.
Ki evli değilim, tek başıma yaşıyorum, gayet özgür bireysel takılıyorum ona rağmen zor.
Siz beni dinleyin. Kendi alanınızda akademik tğksek lisans doktoraya başlayın bi şekilde bence :)

Öyle doğru söylüyorsunuz. Fakat bu linç ,bu ölüme mahkumiyet bi 5-6 sene daha sürer mi diye de düşünüyor insan. Aklınıza gelen şey doğru malesef

Benim eşimde arkadaşının tavsiyesiyle sınavlara girdi ve istediği bölümü kazandı 30yaşında eşim ve sabah işine gidiyor akşam okula birinci ve ikinci dönem de sınıfın onur ögrencisi oldu okumanın yaşı yoktur yeterki kişi istesin bence kendine güven ve oku bacım :)

Öyle doğru söylüyorsunuz. Fakat bu linç ,bu ölüme mahkumiyet bi 5-6 sene daha sürer mi diye de düşünüyor insan. Aklınıza gelen şey doğru malesef

Hakkınızı arayın öncelikle, mesleğinizden vazgeçmeyin. boşta kalmayım diye istemeyin bir şeyi, içinizden geliyorsa yapın. İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun.

Canım bende 32 yaşındayım..4 yaşında kızım 6 yaşında oğlum var..seneye hukuk düşünüyorum..dgs ile girecegim insallah..suan için yolu yarıladım..firsat buldukça ders calisiyorum..esim en buyuk destekcim..hicbirsey için geç degil

Maşallah diyorum . Ve saygı mahiyetinde elleriniz öpülesi. Idoller çoğaldı. Halden anlayanlar ı görmek güzel gercekten :)

Bende çook istiyorum yeni bir okul yeni bir iş. Aslında çalışıyorum çok seviyorum mesleğimi ama iki küçük bebekle yapılacak iş değil. Bende sınıf öğretmenliği rehber öğretmenlik yada veteriner okumak isterdim ama nasıl yapacağım çok zor. Hukuk okuma ya kalktım o ço k zor.geldi..

36 yaşındayım biri 2.5 biri 5 yaşında kızım var bir lisans üni bitirdim bir de önlisans bitirdim şimdi dgs ye çalışıyorum ablam da 55 yaşında yüksek lisans yapıyor sen yeterki iste 32 yaş çok genç bır yaş

Sınıf ogretmenliginin okumasi kolay çalışmasi zor. 5 saat kalıyorsun okulda ama eve gelince uzun bi süre kendine gelemiyorsun. Tabi kişiden kişiye değişir takan bi tip değilsen daha rahat olur vardı öyle arkadaşlar. Ama sınıfım çok iyi olacak diyosan teneffüs dahil 5 dk oturmak yok. Bazen fırsat bulamayıp sınıfa çay götürürdüm. Sıcak içtiğimi hatırlamam hiç :) ama güzeldir tabi

Aynı yaştayız aynı durumda gibiyiz..Ben bu sene sınava girdim üstelik de çalışarak girdim ama ygs de inanılmaz bir vurgun yedim 2015 de öylesine girip bakıp çıktığım sınavla aynı netleri yaptım nerdeyse...Rahat olmaktan belki..İyi durumda mezun oldum farklı nedenlerden olmadı benimki..İstediğim bölümler için matematiğimin geliştirilmeye ihtiyacı vardı ,temelim iyi ama hiç görmediğim integral mesela artık müfredatta...Denemelerde sosyali fulle yakın yapıyodum ama sınavda 10 boşuma bile geri dönemedim !!
Çok güzel gidiyordu denemeler iyiydi ama sanırım panik ve zaman sorunumu çözememişim..
Hayal kırıklığım büyük oldu ygs den sonra kalem bile oynatmadım motivasyonum düştü çünkü.Ama dersimi de aldım pes etmeyeceğim galiba..
Tercih dönemini bekliyorum , belki özel eğitim öğretmenliği , sosyal hizmetler falan yazarım , 2015 de Okan ün.burslu girebiliyordum yazmadığıma da biraz pişmanım açıkçası...Büyük ihtimal seneye tekrar deneyeceğim...
Asla ve asla bizim dönemimizdeki öss gibi değil hem müfredat hem sınav tarzı çok değişik şimdi..
Bunları moralinizi bozmak için söylemiyorum siz de yaşayabilirsiniz..Hazır olun ...

Bi kaç kişinin girdiğini gördüm biri meslek öğretmeniymis ama sayısal çıkışlı bir de mat. Öğretmeni girmişti ikisi de kasımdan itibaren 5-6 saat çalışıp diş hekimliği veya eczacilik geliyor dediler. Bakalım elimden geleni yapicam. Tabiki de dediklerinizi de unutmiycam. İnşallah güzel olur herşey hepimiz için :)

size şöyle söyleyeyim.. benim okuduğum okulda çok fazla afçı öğrenci var. yaşları 40 ila 90 arasında farklılık gösteriyor. her gün yılmadan derse geliyorlar ve mezun oluyorlar. o nedenle neden olmasın? :)

Dogum zamani 8 doktor gezdim kimse icime sinmedi. Coguna da tavsiyeyle gitmistim
Sonra sahane bir doktor buldum. Cok icime sindi. Kendi istegimle sezeryan oldum. Kendim kadar cabuk iyilesen kimseyi gormedim. Her anlamda mukemmel bir insan.
Ogrendim ki 31 yasinda universiteye baslamis. Siz de yapabilirsiniz. Ama hekimligi cok masrafli bunu bilmeden baslamayin

Bir egitimci olarak egitimin yasinin olmayacagini sizin bizden iyi bilmeniz lazim. Bunu bize sormayin. Okuyun. Cocugunuz sizinle gurur duysun annen iki universite mezunu diye.
Sevgiler benden size

Çok teşekkür ediyorum. Bazen bilmek yetmiyor duymak da istiyor insan. Haklısınız yarın da geç değil ama bugün daha erken. O yüzden kararlı bir şekilde başlamalıyım. En azından dememeliyim. Çok memnun kaldım yorumunuzdan dolayı. Saygılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…