MOTİVASYON Lütfen! ! 32 Yaşında tekrar üniversite okumak istiyorumm

Okumanın yaşı var mıdır?

• A.Yoktur dene şansını!

OY: 66 62,9%
  • B. Otur da çocuğunu büyüt!

OY: 8 7,6%
  • C.Ne istiyorsan onu yap

OY: 35 33,3%

• Ankete Katılan
    105
yapamazsınız siz easınız sayısal oldukça zordur lise bilgim tazeyken sabah akşam çaışmayla kazandım ben kaldıkı cocugunuz var evınız var vs bence kpssye çalışın daha ıyı kolay 4 sene lıse bılgısını bıtırıp kazanmanız oldukça zor gıbı

diyelim iki senenizi verdiniz kazandınız okumanız ayrı bır zor devam zorunluğu var ve gecelerı bazen yatmadan ders çalışmalısınız yanı hıc o taşa elınızı sokmayın başından vazgecın derım ben

Moral bozmak istemem Çalışılırsa olur

Yalnız sistem de soru içerikleri de değişmiş

O bölümler de hem yüksek puanlı hem de teknik bilgi gerektirir dershane yahut düzenli uzaktan eğitim desteği gerekebilir

Ben geçen sene sınava girdim ben lisede iken olan müfredat çok değişmiş

Ben sözelciyim inkılap coğrafya ve edebiyata yeni konular gelmiş

Din kültürü soruları gelmiş mantık gelmiş

Üstüne matematik teknik olduğu için formül yahut gidiş yolunu unutmuşum vs vs

Ben Zaman'ında parmakla gösterilen bir okulu kazanmıştım şimdi de istediğim yeri kazandım ama o kadar yüksek değil puanlarım

Edebiyat vs genel kültürle yaptım inkılap KPSS çalışmam ile oldu ama geri kalanı zorladı

Bizim Fakültede sizin yaşlarınızda evli çocuklu bir ağabey vardı.Yurtta da yine o yaşlarda bir bayan. Tabi ilk baş yadırganıyor alışık olmadığımız için ama kesinlikle okumanın yaşı yoktur bu kişiler de mezun oldu. Hatta onlar bizim jenerasyonla daha iyi arkadaşlıklar kurdu anaç ve babacan tavırları sayesinde. Demem o ki hiçbirşey için geç değil eşiniz de destek olacakmış şanslısınız " Amaaan bu yaştan sonra ne okuması" diyen tiplerden değil. Kadın her zaman kendini geliştirmelidir sizi takdir ediyorum.Tabi bir takım zorluklar yaşayabilirsiniz ama inanırsanız üstesinden gelirsiniz.

Ben okuyorum Hale'n örgün hemde çalışıyorum (ikinci öğretim)bebeğim var başladığımda 4 aylıktı bebeğim yaparsın istemen yeterli yapman için

Bölümde benden 10 yaş büyük bile var :)

babam 60 yaşında mali müşavir oldu, sınavlarına girdi kazandı. İnsanlar hep zor filan der takmayacaksın.. Ünivesiteyken çift anadal yapıp aynı yıl 2 bölümü bitirmek istiyorum dediğimde sen deli misin ? çift anadal içn 3.5 ort lazım onu yapmak çok zor. hele de aynı yılda bitirmek. başlayanlar sonra yandal a çeviriyorlar zor zor zor dediler. iki bölümü yüksek onurla dereceyle bitirdim. üstelik biri bilg müh, diğeri sosyal ea bölümüydü. insanlar hep der der der. sen kendine güveniyor musun ona bak ? zaten şimdiki nesil çok tembel onları geçmek zor değil. iki tane diplomam üstüne yüksek diplomam olmasaydı girer sırf kendim için diyetisyenlik okurdum. he ikinci öğretim olsa yine okurum. ama yok para daha tatlı şuan.

Üzülerek olumsuz diyorum.eğitim sistemi çok değişti.bilgileri unutylmussunuzdur.yaşınız var.25 felan olsaydınız daha kolay olurdu. hafiza eskisi gibi değildir.çocuğunuz küçük .çok istiyorsanız deneyin ama ben olumsuz sonuçlanacağını düşünüyorum.

Ama konu sahibinin küçük çocuğu var ve hedeflediği bölüm diş hekimliği. Şimdiki nesil tembel falan değil sınava girince anlıyorsunuz yüksek bölüm hedefleyenler gayet de çalışkan. Onların arasında olmak istiyor konu sahibi ve azimli olmadığını ders çalışmayı sevmediğini söylüyor hani boş umutlara kaptırmayalım bence kendisini

aa onu okumamıştım. çalışmayan insan sınavı kazansa dahi nasıl biitrsin o halde. tembel derken 17binle giremediğim yerler şuan 30-40 bin. şimdiki nesil daha zeki ,fakat tembellin önde gideni. baya gözlemledim :) o zaman hakkında hyaırlısı olsun diyorum.

Ders çalışmayı sevmiyorsanız olmaz ki

Yani bu yola baş koyacaksanız çocuk uyurken onu ayağında sallayıp bir yandan kitap okumayı vs göze almalısın

O tembellikle alakalı değil o bölüme talep azalmış demek ki onunla ilgili. 17 bininci de var o sınavda yani, o tercih etmemiş bölüm de 40 bininciye kalmış demektir :)

O tembellikle alakalı değil o bölüme talep azalmış demek ki onunla ilgili. 17 bininci de var o sınavda yani, o tercih etmemiş bölüm de 40 bininciye kalmış demektir :)
Bilgisayar mühendisliğinin tercih oranı her gün artmakta. kontejanları artırdılar filan falan. misal önceden ilk 10bin tıp ı zor alırdı şimdi 30bine kadar var. İkiz kardeşlerim daha geçen yıl yerleştiler. 17 binle diş hekimi olamadım. ama şuan olabiliyorum. işin özü.

acaba her sokakta üniversite olması da sıralamayı etkiliyor mu? çünkü bayağı indirimle alıyorlar yüksek puanlıları, acaba devlete ilgi mi azalıyor?

Teşekkür ederim. Azimli değilim hic olmadım malesef ama şartlar beni buna zorluyor. Çok iyi kamcilayan ve tetikleyen şeyler yaşıyorum . Teşekkür ederim :)

Azimli değilseniz zor. Tamam heves etmişsiniz ama dişçilik çalışma gerektiren bir bölüm, derse gitmeyeyim arkadaşım imza atsın şeklinde boş beleş bir bölüm değil yani. Cidden oturup çalışacaksanız girin.

Konu sahibi, isterseniz tabi ki yapabilirsiniz ama olabildigince asilip ders calismaniz lazim. Cunku hem sizin mezuniyetiniz uzerinden yillar gecmis hem de mufredat yuksek oranda degisti. Eger istiyorsaniz kaybedecek vaktiniz yok, bir an once program yapip ders calismaya baslamalisiniz. Ama ders calismayi sevmiyorum demissiniz, o zaman bence bu bolumleri okumayin. Gercekten hakkini vererek ders calismayi gerektiren bolumler cunku.

İyi de sanki sınavda 10 bininci yokmuş da onun yerine 30 bininci varmış gibi konuşuyorsunuz :) kontenjanlar arttı dolayısıyla daha fazla kişi üniversiteye yerleşiyor mesele bu. Ve bunun öğrencilerin tembelliği çalışkanlığı ile hiçbir ilgisi yok. Kontenjan artmış okulun tercih oranı düşmüş vs vs. Bilgisayar mühendisliği de tabii ki popüler bir bölüm ama her üniversiteninki bir değil işte. Ben de geçen sene yerleştim :)

Boyle kadinlari gormek beni asiri asiri mutlu ediyor. Kendini evine esine hapsetmeyen egitime ac kadinlae olmasi cok mutluluk verici. Bizim fakultede hem calisan hem universte caginda cocugu olan bircok kadin vardi ve hepsi bolumu cok iyi ortalamalarla bitirdi. Bolumumuz de zor dersler hocalar zorladi bizi. Ama ben sunu gordum bu tur insanlar daha azimli ve gyretli oluyor. Sizin de basarcagniza eminim

Sayısalcı yim hem de zamanında çok iyi bir sayisalciydim. Zaten hiç kitap açmadan eşit ağırlıktan sınıf öğr. Kendi alanımdan bölüm mat. , mak muh ,inş muh vs kazanmamin nedeni buydu. Fakat o zaman atamasi en güzel olan sınıftı. Fakat şimdi şartlar değişti . Artık 17 yaşında değilim ve bir oğlum var. Korktuğum nokta bu :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…