MOTİVASYON Lütfen! ! 32 Yaşında tekrar üniversite okumak istiyorumm

Okumanın yaşı var mıdır?

• A.Yoktur dene şansını!

OY: 66 62,9%
  • B. Otur da çocuğunu büyüt!

OY: 8 7,6%
  • C.Ne istiyorsan onu yap

OY: 35 33,3%

• Ankete Katılan
    105

melekim_ahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2016
119
35
39
Merhaba 32 yaşındayım . 15 aylık bir oğlum var. Ve tekrar üniversite sınavına girmeye karar verdim. Sınıf öğretmenliği mezunuyum ama suan diş hekimliği veya eczacilik okumak istiyorum. Eşim destek olacağını söylüyor. Çalışırsam yapabileceğimi biliyorum . İnşallah yaparım yani peki sizce çok mu geç? Var mı benim durumum da olan. Bilgi ,tecrübe ve her türlü fikriniz ihtiyacım var bacılar

Dünyaya bir kez geliyoruz. Kalbin ne istiyorsa kalbinin sesini dinle. Ben makina mühendisiyim ve ikinci üniversite olarak hukuk fakültesini kazanıp bitirdim. Okulda her yaştan öğrenciler vardı. İstediğiniz bölümler oldukça yüksek puan istiyor çok calisirsaniz elbette yaparsınız. Yolunuz açık olsun

Güzel düşünmüşsünüz de, anketi ne diye yaptınız ne yazacağınızı bilmiyorsanız?
Ya da bizim hangisini seçeceğimizi düşündünüz??
Bir türlü paylaş butonuna erisemedim :)) ben de her yeti doldurup öyle ulasiliyordur diye düşündüğümden orayı boş bırakmamak adına bişeyler yazdım. Halbuki paylaş butonu hemen ordaymis. Sonradan farkettim :))

Böyle konular çok açıldı ki haberlerde bile çıkıyor şu yaşta okul okudu mezun oldu diye. Bunları takip ediyorsanız geç olmadığını anlarsınız. Bu tip konular artık bana konu açmak için açılan konular gibi geliyor :)

:) anladım.
Okul konusunda eşin de destek olacağını söylemiş, kesinlikle düşünme bile bence.
Zor da değil ayrıca.
İki çocukla daha ileri yaşta olup bitirenler biliyorum. Yeter ki iste!

Çocukla zor olur mu onu düşünüyorum? Yoksa normalde tıp lik öğrenciydim zamanında :)))) sınava hazırlanmadigim için ne geldiyse onu işaretledim. Fakat oğlum küçük ilgi ve sevgi istediği dönem de ama şu yaşımdan sonra da işsiz güçsüz gezmek istemiyorum açıkçası. Okuyacaksam da değecek bo meslek oldun istiyorum. Teşekkürler motivasyon icn

Sayısalcı olsaydınız temeliniz olduğu için daha kolay olurdu bu istediğiniz sayısal bölümleri kazanmak. Eczacılık okuyan arkadaşımın sınıfında 40 yaş üstü iki kişi vardı mesela. Zor, hele ki çocukla ama eşiniz de destekmiş ne güzel. İmkansız değil.

Eşim vaktiyle 3 kez sınava giriyor kazanamiyor.
Kv 4. yıl onu kontrol etmek ve biraz da içinde kaldığı için sınava hazırlanıyor evde.
Sonuç eşim 2 yıllık bilgisayar kv maliye kazaniyor. :) yaş 37.
Ben evlendigimde okulu bitirmiş ve malı müşavirlik için calisiyordu. Oldu da.
Iki yıl önce de emekli oldu. Içinde kalmadı, okudu, unvanını aldı. Bunları yaparken de çalışıyordu ustelik. Evinin işini de bir kez başkasına yaptırdığını bilmem.

Kesinlikle değil :) 3 gün oldu karar vereli ve ailem dahil kimseye soylememeye kararliyim. İşin ucunda bi netice elde edememek de var. Deli gibi araştırıyorum. Önce sınav aşaması zor geldi fakat eczacilik ve diş hekimliği okuyanların açtığı postlari ve altına yazılan yorumları Okuyunca şöyle bi geri çekildim. Çünkü kazansam dahi çok yorucu bir süreç beni bekliyor. Zaten ders çalışmayı seven bi tip değilim. Ustune eş ,ev,yavru kuzu eklenince çöktüm bi an ama kararımdan da dönmek istemiyorum. Bu nedenle motivasyon almak istedim. Biraz uzun oldu k bakmayın :)

Sayısal cikisliyim. Okul 1.ligim var fakat ÖSS ye çalışmadan girdiğim için gelen en iyi atanabilecegim bölümü yazmıştım. Zamanında çok iyi bir üniversite ve bölüm vaadeden bir öğrenciydim. :) lütfen kibir olarak görmeyin yazdıklarımı. Olanı söyledim anlaşılmak ve size cevap niteliğinde. Teşekkür ederim :)

Yok yok uzun değildi okudum. Yani aslında burda çocuklu olup okul okumak isteyenlerin çok konusu vardı ondan öyle yazdım. Yani aslında dediğim gibi geç değil azimliyseniz her şey mümkün :)

Tebrik ediyorum kendisini. Hatta uygun düşermi bilmiyorum ama saygı mahiyetinde ellerinden öpüyorum.

Yok yok uzun değildi okudum. Yani aslında burda çocuklu olup okul okumak isteyenlerin çok konusu vardı ondan öyle yazdım. Yani aslında dediğim gibi geç değil azimliyseniz her şey mümkün :)
Teşekkür ederim. Azimli değilim hic olmadım malesef ama şartlar beni buna zorluyor. Çok iyi kamcilayan ve tetikleyen şeyler yaşıyorum . Teşekkür ederim :)

Azimli değilim ve ders çalışmayı sevmiyorum gibi yorumlarınız var. Gerçekçi olalım 32 yaşında iseniz liseden 18 yaşında mezun olsanız aradan 14 sene geçmiş demektir. Üstelik müfredat da kaç kez değişti eklenen konular falan var tabii ki imkansız değil ama azim ve planlı çalışma ister bu bir gerçek. Sadece hevesle olmaz bu iş. Çocuğunuz da var hem de küçük, ders çalışabilecek misiniz? Size boş yere gaz vermek istemiyorum, imkansız gibi göstermek de istemiyorum ancak zor, gerçekten zor. Kendinize azim ve çalışma konusunda güvenirseniz yapın ancak :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…