Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hemen dünkü menümü yazayım:

evden çıkmadan 3 kuru kayısı

kahvaltı : 3 dilim kızarmış çavdar ekmeği
zeytin, salatalık, marul
haşlanmış yumurta,yeşilçay

öğle : 2 tabak mercimek yemeği , salata

ara : 6 badem

akşam : ızgara balık , salata,
1 kepçe yeşilmercimek yemeği

çavdar ekmeğinin montiye uymadıgını dün ögrendim bugün tam bugday ekmeği aldım.süt ve süt ürünleri hiç yemedim.akşam balıkçıya sordum yogurt yada süt içebilirmiyim balıktan sonra diye.balıkçı riske atma abla agır gelebilir dedi.bakalım sizin yorumlarınız ne olacak

bu arada kızlar bişiy sormak istiyorum.montide kalori hesabı yok.gi indeksine göre yapılıyor.peki nasıl kilo veriyoruz.sonuçta kalori kısıtlaması yok ben spor yapan biriside değilim vaktim yok.nasıl gidecek bu kilolar anlamaya çalışıyorum.:uhm:

günaydın kızlar
iremcim bulgurla yapmıştım dolmayı bende yerim diye ama 1 tane yedim sadece

csanım kitabın olsayı en güzel cevabı sana o vericekti
şöyle açıklamaya çalışayım kanşekeri yüksek gıdalar tüketince kanşekeri yükseliyo ve KŞ yükselince pankreas insülin salgılamaya başlıyo bi zaman sonra bu kısır döngü bozuluyo ve aşırı insülin salgılaması oluyo ve bu durumda yediklerimiz depoya gidiyo ve kilo olarak dönüyor
ama KŞ bi ayarda düşük olan gıdaları seçersek KŞ yükselmiyo bu durumda düşürmek için insüline ihtiyaç olmuyo ve vücut depodaki yağlardan harcamaya başlıyo enerjisi için
durum bundan ibaret umarım anlatabilmişimdir
glsi düşük gıdalardan doyana kadar yersek kanşekerimiz yükselmiyo ve buna bağlı çabuk acıkmıyor ,depodan harcıyor ve kilo vermiş oluyoruz

narinciğim malesef ekmekle yuMUrta yemiyoruz. Menün genel olarak güzel öğlen yoğurt ya süt ürünü yokmuydu canım .

günsydın kızlarrrr

çok feci yoğunummm işler berbatt yoğun tek başıma birde geç çıkıyorumm p.tesiye yetişicek bir iş var onun iüstündeyizde...Sizi montiyi ihmal etmedimm ama giremedimmm... VAKTıM YOKK...bu hafta böyle geçti....Menülerimi tekrar yazmaya başlarımm...ınanın okadar yoğunki bunu bile zar zor yazıyorum hani montiyi öğrendi kaçtı demeyin diyee aklım hep sizde....

şu p.tesiyi hay. ile atlatımm menülerimi yazmaya devam edeceğimmmm...

bu arada her gören feci vermişsinn ne yapuıyorsun falan demeye başladılarr...buda beni daha çok azmettiriyorr...

Teşekkürler Monti..Teşekkürler Aebennn Teşekkürler Montici kader Arkadaşlarımm...opuyorumnanaktan a.s.

narinciğim malesef ekmekle yuMUrta yemiyoruz. Menün genel olarak güzel öğlen yoğurt ya süt ürünü yokmuydu canım .

nazcım açıkçası sabah o yumurtayı yerken epey bi terettüd ettim.çünkü menülere baktıgımda hep yumurta akşam yada ögle yemeğinde vardı.uyarın için çok sagol canım.yeni başladıgım için yanıma yogurt almayı unutmuşum.ögle yemektede çıkmadı bugün yanıma ayran , tam bugday ekmeği falan aldım.bu hafta montiyi ögrenme haftası sayenizde ögreneceğim

birde kendimi çok taktir ettiğim bi olayı anlatayım.akşam yeni evlenen kuzenime gittik.masada yok yoktu.baklavalardan tutunda çikolata soslu keklere pogaçalara kadar.ve ben tek bir çatal dahi almadım. canım hiç ama hiç çekmedi bile son aylarda yaşadıgım tek zaferdi diyebilirim bu nefsime karşı :lepi:

Bugünki Menümü yazım bari(((( Çok üzgünümm inş. yanlış düşünmenize sebebiyet vermemişdir..Müsait olduğum bir ara eskiyide okuyacamm...

SAbah 1 bardak su..

09.15= domatesli + peynirli + tambuğdaya sandiviç + 7 zeytin

öğlen (12.45-13.25 gibi) = için yanıma fırında kızarmış patlıcan + kırmızı biber getirdim yoğurtlayıp yiyeceğim..

ara (16.00- 16.30 gibi) = çilek aldım..

akşam (19.30-20.00 gibi) = pırasa (havuçalrını ayırarak yiyebilirmiyim olmazsa kendime kabaklı yumurta yapacağım.)+ yoğurt + salata

ara ( 22.00 gibi= 1 elma.

harika anlattın canım çok teşekkür ederim. olumunekankayizsmile .ozaman yaşasın monti diyorum :lepi:.bu arada monti aslında tam bana göre çünkü annesi, babası,babaannesi,şeker hastası olan ben için risk maalesef çok büyük.bu sayede inşallah kendimi koruyabileceğim.

seninde menün gayet iyi iremciğim . ama islim kebabının patlıcanını genelde kızartırlar ve köftesinin içinde umarım ekmek yoktur.

Cnım özellikle sordum patlıcanlar fırında dedi. Zaten belliydi kızartma olmaıdğı.
Köfte konusunda haklısın o gözümden kaçtı bak.

herkese gunaydın....

15 dkya gelıcem

Günaydın canım.

:lepi:

herkese günaydınnn fıstıklar a.s.

Günaydın narincim.

günaydın canım,kepekli pirinç ve bulgur yemek yasakmış aeben ablam akşam hayırları çekmiş bana güzelce alsanaalsanasmile

Aeben ablanın şerrinden korkmaz lazım aman diyim eyvahedigeldismile

Sabah yumurta ve ekmek olmamış.
Öğlene yoğurt yakışırdı.
kaydirigubbakcemile5

günaydın kızlar
iremcim bulgurla yapmıştım dolmayı bende yerim diye ama 1 tane yedim sadece

kaydirigubbakcemile5

Maşallah canım işlerini hallet bekliyoruz. Kolay gelsin.

Canımcım pırasayı havuçlarını ayırıp yiyebilirsin sorun değil.

geldım ...

ben tek tek alıntı yapmayı bılmıyorum :)) hoş eleştirecek kadar bilgimde yok ...ama azimli olan herkesi gönulden tebrık ederım....insan her lokmayı agzına göturdugunde aklına gelıyor burası ...

dünkü menum

sabah ac karnına yeşil elma

11 de 2 dilim tam ekmek + yagsız krem peynır...

ara şekersız cay

öglen tavuk döner+salata+ayran

ara şekersız çay...kahveyı bıraktım...

aksammmmmm

2 tabak zeytınyaglı taze fasulye + yogurt.+ salatam yoktu :)

kaçamagım yok...umarım hatamda yoktur...

su fazla ıcemedıgım ıcın kabızlıgım var...

sabah tartıldım dayanamadım cok ıyı gıdıyorum....teşekkurler hepınıze...

benim annemde şeker hastasıydı hatta böbrekleri iflas etmişti son 2 günüde diabetik nörapati diye bi rahatsızlığı vardı şekerden dolayı ve şekere bağlı kalp krizinden öldü
şekerin vücudumuzda etkilemediği yer yok arkadaşlar gerçekten çok kötü bişey
ve ben gelen bi mailde okumuştum kanser hücreleri herkesin vücudunda bulunur bunlar kendilerine besin bulabilirerse gelişip vücutta hastalık oluşturrlarmış ve bu hücrelerin besini neymiş bi tahmin edin
evetŞEKER
en azından hiç bişey olmasa sağlıklı besleniyoruz ve bu kötü hücreleri beslemiyoruz arkadaşlar ve buna değer bence
keşke herkes bu şekilde beslense

opuyorumnanaktanalkisalkisalkissulatnım hastasın fıstıgın kıyamam sana ..:1hug:menün güzel canım .Şeniz
afiyet olsun güzel menün maytabım .....
kavaltı seçenegi var aslında arada bir degiştir ...
yulaflı yap . ekmekli yap. yumurtalı yap ... bu sana kalmış ama ensıkda ekmekliyi yap ..
:lepi::lepi::lepi:alkisalkisalkisalkisalkisalkis harika harika harika.....

Hergün hepinizden yeni şeyler öğreniyorum burdan,ben size bu sabah ki olayımı söylemedim ne zamandır giremediğim bir pantolonum vardı bu sabah deniyim dedim anaaa cuk diye gir ben içine bir sevindim bir sevindim,böyle giderse yaza kadar vericem inş.hepsini :lepi:

bu arada aeben abla sana,ziligurti ye,maytap'a,irem&özge ye ve diğer monti de bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim,sizin sayenizde hayatım düzene girdi,yemeklerden zevk almaya başladım.cokacimcoook

ve bu sabah ki senden harika sözlerini duymak ta çok güzel aeben ablacımopuyorumnanaktan

nazlım menün gezel fıstıgım ...iremcim yorumlamış menülerinizi zaten ...:1hug:
baklanın degeri yüksek galiba nazlım ... öğlen ygurdun yoktu zannımca .yerimseniben
kaydirigubbakcemile3ıREMıM KIS BıRAN EVVEL EVıMDE OLSAMDA YAPSAM TAM ŞU MONTıYı DıYE ıÇıN ıÇıNı YıYYOR DıMı.kaydirigubbakcemile3
OLANAKLARA REGMEN MENÜN GÜZEL CANIM AFıYET OLSUN .:lepi:
herkese gunaydın....

15 dkya g:1hug:elıcem

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis:lepi: SÜPER MENÜLER KISLAR....:sm_cool:
herkese günaydınnn fıstıklar a.s.
:1hug:
HATALARININ FARKINDASIN NARıNıM AMA DÜZELECEK ... ONA RAGMEN GÜZEL MENÜ TEBRıK EDERıM .....alkisalkisalkis
AKŞAMINDA BALIKLA MERCıMEK PEK OLMAMıŞ ASLINDA YEMEDE DEMıYORUM AMA HIZLI VERMEK ıSTıYORSAN BAKLAGıLLE ET YEMEMEYE ÇALIŞ ...

AKŞAMININ YANINDA TAKILIYORSAN BALIKLA YOGURT YEME BEN GENELDE BALIKLA PEYNıR YERıM YOGURT DEYıL ....
AMA ÖĞLEN NEDEN SÜT ÜRÜNÜ YOK MENÜNDE ????lmaz:

Son düzenleme:
Zılım gelırsen resmı profıle tekrar koudum . Bakmak ıstersen .

olumunekankayizsmileopuyorumnanaktanHARİKA OLAN SİZLERSİNİZ BİZ SADECE TUTUP ÇIKARIYORUZ İÇİNİZDEN HARİKA SİZLERİ .:lepi: SOPAYLA DA OLSA .:roflol:

Ablam Şımdı kıtaba baktım baklayla ılgılı bıŞey yazmıyor . Taze fasÜlyeye benzıyorya bır sakıncası olmaz dıye yedım . Bundan sonra dıkkat ederım ablacıĞım . ÖĞlen yoĞurt yoktu malesef evden getırdıĞımde bıtmıŞtı

kaydirigubbakcemile3NARıNıM ıLK SAYFADA YAZIYOR AMA BıRAZ KARIŞIK HAKLISIN ...

KISACE ŞÖYLE ANLATAYIM ...

KıLOYU ALINAN KALoRı YAPMIYOR....
alınan yağlar kan şekeri yüksek olunca depolanıyor ... eger kan şekerin bir seviyede olur ve yukarı çıkmassa o ögünde aldıgın yağlar depo edilmiyor ....o yüzden kl. hesabı yok .. doymuş yağlar çok çabuk depo oluyor onlarıda almayınca işimiz dahda kolaylaşıyor ve bünye yaktıgını depodan karşılıyor .....taki seni normal kilona sokana dek ... normal kilona geldiginde zeten 1. aşamda yapsan kilo vermen durur çünkü bünyemiz RABBIM tarafından öyle bir ayarlanmışki biz müdahela etmesek zaten herşey tıkırında gidecek .....

birde montiyi bırakınca ....zaten 1i aşama yaparkende çok yedigimizden kilo artışı olmuyor .
1. aşamada kan şekeri degeri 35 geçmiyoruz 2. aşmada ise 50 yi geçmiyoruz ... bukadar basit aslında.a.s

ne zaman yedigin şeylerle şekerini yükseltirsen o zaman yağ depolarsın ...

Son düzenleme:
nazlım ilk sayfada güncelenmiş degerle var kitapdan daha ayrıntılı ..çıktısını al sürekli bakarsın baktıkçada aklına kazınır zaten .....:1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…