Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

evet ablacım geçmiş sayfalarda yazarken söylemiştim 4.takımdan katılıyorum diye ama yoğunluktan arada kaldı galbia teşekkür ederim a.s.

başlangıç ?
24.03.2010 : 89.
ilk hafta ...24.03.2010 : 89.00
02.04.2010 : 87.5
09.04.2010 : 86.0
16.04.2010 : 83.5 (benim son haftam monti haftası oldu ablacım geri kalanlarda farklı yeme düzenin vardı

1. hafta .......83.500 .....
bu benim montili ilk hafta başlangıcım olsun

günaydın montici arkadaşlarım
iki gün girmedim çok özledim sizleri ama birşeylerden kaçamak yapmadım çok güzeldi hafta sonu
17.04.2010
cumartesi
kahvaltı edemedim
12:00 de bir avuç beyaz leblebi
13:00 de bir avuç fındık yedim
17:00 de kakaolu bir süt içtim
20:00 de arkadaşıma gittik makarna yapmıştı (makarna salatası yapıyordu ben kendime göre pişirtirip birazcık sade olarak aldım ) 1 kaşık yoğurt kazasız böyle atlattık bu günü

18.04.2010
4 tane çilek
kahvaltı : 2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
domates,salatalık,k.k.peynir,6 zeytin ve menemen

öğle : 1 bardak kakaolu süt

akşam : tavuk,kötfe,ciğer,et,salata ve yoğurt,salata vardı mangal olarak
(etlerin hepsinden azıcıkta olsa yedim )
günüde böyle bitirdim şimdi sizden yorum bekliyorum yalnışım var mı yoksa menüm güzel olmuş mu :kedi:

C.tesi nerdeyse tek öğün gibi olmuş canım. Bu tarz beslenmelerde ertesi gün yediklerin direk depoya gider. Vücud aç olduğundan kendini savunmak için enerji depolamak ister.
Pazar günü mangal olduğu için sorun yok akşamda. Yalnız köfte ekmeksiz mi yapılmıştı.
Kahvaltı da menemen ve ekmek bir arada. Yumurta varsa ekmek yemiyoruz canım. :1hug:

Günaydınlarrr
yine çok güzel bir hava var. 6.30 da kalktım yürüyüş yaptım tempolu o kadar rahatladım ki
inanın sanki sauna dan çıkmışım da vucudumun her yeri yumuşacık olmuş gibikaydirigubbakcemile2zemuszemus

bu havalrıkaçırmayın şu üç ay en güzel yürünecek zaman, hele güneşin doğuşu kuş sesleri ohhhkaydirigubbakcemile5

Aeben ablacm senin msjı okuyunca hemen ekiciyi aradım ve besi öğelerini sordum. onlarda eskiden ürnlrinde besin öğeleri olmdığını , aslında bsinlerin analizinin yapıldığını yeni değiştirilen ambalajlara eklendiğini ama daha lorun ambalajının değişmedini belirttiler.
bende mail adresimi verdim banayollayacaklar bilgilerini, yolladıklarında bende buraya eklerim.
ama dediğin gibi biz lor tam yağlı lormuş. %14-15 civarı yağ oranı varmış. cidden çok lezzetli ben başka peynir yiyemez olmuştumakannehir

bu arada ablacım real ankara da bilkentte var bir de etlik antaresin içine var. cidden onlarca çeşit peynir var. daha hafta sonu ordaydım ama peynirleri araştırmak aklıma gelmemişti. nasılsa sık sık gidiyoruz antarese bir gittiğimizde bakıyım ben.

bir de hanımlar bir bilgi daha doğuş çay yeni bir çeşit çıkarmış "mistik" diye. dün aldık denedik. içinde siyah çay,tarçın,karhindiba,kakule meyvesi,doğal vanilya,karabiber,zencefil,böğürtle yaprakları,karanfil,meyan kökü var. sütte ekleyebiliyorsunuz. tadı biraz sahlepe benziyor. çok doyurcu bir çay. kan şekeri sık düşen arkadaşlar için yararlı olacağını düşündüm. sabah ve öğle arasında acıktığınız hissedince işortamında da rahatlıkla içebilirsiniz. açlığınızı da bastırır. tarçın karahindiba, karanfil kan şkerinizi düzenler. hele sütte katarsanız harika bir ara öğün olur.
kocişkomd 1-2 kilo vermek istiyor, ama iş yerinde(bankada çaıştığı için) ara öğün yapamıyordu, onun için aldıkçok beğendi dün.iş yerine bir kaç kutu daha alıcam hazır tanıtım için indirim yapmışlardı makrolarda ynında da küçük bir kutu sütle,
deneyin derimyerimseniben

Son düzenleme:
GÜnaydın montıcı gÜzeller . AebencıĞım ablacıĞım bugÜn ıtıbarı ıle gerı dÖnÜyorum montıye ....

gunaydin kizlar
umarim iyi bi hafta sonu gecirdiniz.butun bi hafta sonu yediklerime dikkat ettim herzamanki gibi kurallari cignemedim ama dun aksam 15 gr kadar siyah cikolata yedim mafoldumben dayanamadim.adet donemi iste,
bu sabah kahvaltida 06:30 kendi yaptigim entegral ekmekle dun pisirdigim marmelat,capuccino
10:30 yarim elma ve 1 portakal
oglen tavuk kizartma salata ayran
arada yesil cay ve elma
aksam henuz belli degil

Son düzenleme:
ya kizlar burda birisi ekmegi kendi yaptigini söylemisti varsa tarifi yazsinda bende kenidm yapayim bari tabi unu bulabilirsem

Canım hazır tam buğday unları satılıyor onların üzerinde ekmek makinesi ve normal fırınlar için tarifler var zaten.kaydirigubbakcemile5

Meraba bayanlar ben geldim ama okadar yorgunum ki kardeşimi ewlendirdik Allaha şükür bitti telaşemiz bi ohhhhh Cumartesi ve pazar pek içaçıcı menüm olmadı ama genede aklımda kalanıyla yazıcam
Cumartesi
09:00... 1 elma
09:30... 2 dl kız. tam ekmk+salatalık+peynr+domates+biber
14:30... 1 elma
19:00... Az mercimek çorbası+az makarna+salata ( Patates yemeği vardı mecburen 2 kaşık makarna yedim)

Pazar
08:00... 1 elma
08:30... 2 dl kız. tam ekmk+salatalık+peynr+domates+biber
15:00... Salatalık+peynir+biber
17:30... Az mercimek çorbası+az etsiz nohut+ayran
21:30... Tavuk ızgara+salata+ayran(Dışarda yemekteydik sıcacık lavaş geldi ufacık bi parça ondan ve çok ısrar ettikleri için bir de 1 adet ufak fındık lahmacun)
Yorumları bekliyorummm

ekmegi evde ben yapiyorum.gayette guzel oluyo
TARIFI
un yeterince(ben 500 gr dan hazirliyorum)
az pak maya
ilik su
tuz
icine rezene ilave ederseniz guzel oluyo.bu karisimi kulak memesi kivaminda hazirlayip bekletin
mayalaninca sekil verip biraz daha bekletin 250 derecelik firina verip pisirin. AFIYET OLSUN

günaydın hatunlar...haftasonunu kaçamaksız geçiren arkadaşlar inşllah cuma günü mükafat olarak tartıda azalan rakamlarla karşılaşırsınız...
az ewwel kahvaltı ederken kulağum tv de idi.ender saraç zayıfları şişmanlatmak için diyet tarifi veriyordu.çok dikkatle dinledim..montiye aykırı ne varsa hepsi kilo alma diyetinde yer alıyor arkadaşlar..şöyleki: sabah kahvaltısında ya unlu bir çorba yada yumurta ,sucuklu yumurta vs..ekmek var.öğünlerde de balık bile varsa ekmek pilav makarna var,yada ara olarak cevizli kek,boza var.akşamlarıda aynı şekilde et ve yanına mutlka ekmek ,makarna,pilav,gibi bişey arkasındanda tatlı var.aralardada bol kuruyemiş. fakat zayıflama diyetindede aynen monti gibi ya sebze yemeğiyle ekmek yoğurt (ve ilave olaralbir dilim ekmek vermiş),yada et salata yoğurt...diyetisyenler de kalori hesaplamasından vazgeçmiş durumdalar.önceden kalori sayarlardı,şimdi ayırıyorlar bazı yiyecekleri bizim yaptığımız gibi..kilo alamayanlara almaları için verdikleri diyetlerde aynı öğüne koymuşlar doymuş yağlar ve karbonhidratları...

Son düzenleme:
ayrıca arkadaşlar yumuşak peynir isteyenler carrefour'un lıght peynirini deneyin birde isterseniz.aknazla aynı fiyat(3.90) ama çok yumuşak.çatala gelmiyor yumuşaklıktan.dağılıp gidiyor.isterseniz bir kaşıkla ezerek sürülebilir hale getirirsiniz gibi geliyo bana...
aebenciğim birde birşey dikkatimi çekti son günlerde...yeni gelen arkadaşların aklında yalnış bir şey kalmasın ve yalnış uygulamalarda bulunmasınlar diye yazmanı istiyorum bir kez daha canım...sanki her öğün arası ara yapılıyor gibi geliyor bana.meyve çok tüketiliyor gibi okumaya başladım...yazsammı yazmasammı diye teredütte kaldım ama yalnış bir şeylerde yapsınlar istemediğim için yazıyorum...artık bu tür şeyleride yazmaya korkar oldum,tahmin edeceğin üzere...zaten isim falanda yazmıyorum,gerçekten kimler yiyiyor kimler yemiyor dikkatte etmedim ama arlara çok yüklenilirse yada gece yatmadan ara yapılırsa kilo verme yavaşlar diye düşündüm...:uhm:
birde benim monti ile alakalı olmasada gözlemlediğim bir şeyi paylaşmak istiyorum sizlerle..süt sandığımız kadar masun bir içecek değil arkadaşlar..özellikle gece içildiğinde..benim annem babam bir aralar kemik erimesi olmasın diye gece süt içerlerdi ikiside acaip kilo aldırlar.yarım yağlı içtikleri halde üstelik....içen yada içecek olan arkadaşlara naçizane önerimdir,gece geç saatte içmeyin,,akşam ayran yada yoğurt tükettiyseniz gece geç saatte süt içmeyin derim ben..ama bu konuda aebenim size dahada açıklayıcı yorum yapar eminim....

evet canım boyle ama ben halen ınanamıyorum etrafımdakı herkes de ınanamadıı komsularım sok odu herkes montıgnac dıyetını yapmak ıstıyor yetısemıyorum :)))))))

pazar gunu kahvaltıya davetlıdıydık:)
sabah
9 yarım greyfurt suyu
1130 (envayi cesit börekler vardı sempatiksalakcinni)bol domates 1 yumurta azcık peynır tere roka salatalık -2 yesıl zeytın ( bı kacamak yaptım - azcık ıspanaklı borek yedım bilmiyorumkismile- yedım ama ıcım ıcımı yedı keske yemeseydım dedım cok rahatsız oldum akannehir)
akşam
1900 bol mantarlı ve domateslı tuzsuz az yaglı spagettı 6. dk. haslanmıs- cacık nanelııı

bugun;
sabah
930 1dom-bıraz kuzu kulağı-3 zeytın-1kk peynir
1130 yarım elma - yesıl cay
1330 yogurt- yesıllık- közde patlıcan salata (domates-biber soganlı)
1530 yarım elma - yesil cay
1900 tavuk haslama - yogurt- yeşillik

ayyy reglım yaklasıyor acayıp canım cıko ıstıyorrrr
dayanamıycak gıbı oluyorumm - kakaolu sut ıcıyım bı ara

Naz hoşgeldin tekrar canım.

Kızlar dün akşam eşim sırf beni yarıştan düşürmek için tatlı yaptı. Hemde en sevdiğimden ve canım deli gibi tatlı istiyordu. Ama yemedim yemedim yemedim. Eşim de aynen böyle oldu. :1shok::bbo: :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…