Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

evet Nazlıcım takılıyor genelde son yazılanda kalıyor saatler sonra alıntı yap kısmından görüyorum :) ama buda bir yöntem çözdüm artık yaniiiiiiiiii :))
bilmiyorumkismile0 üyelik alsan refim bunları sildirip . ben k.k dan deyilde senin pc den kaynaklandıgını sanıyorum bu engellemenin .:1ninca:a.s..
nasılsın toparlandınmı biraz...:1hug:

delikafaduldenkıs cadı kaç kere not bıraktım sana nerdesin diye bize okadar kök söktürdün nereye kayboldun diye :mymeka::jeyyar:
hadi bakalım bismillah .....hihoyyyt

GÜnaydın montıcı gÜzeller . AebencıĞım ablacıĞım bugÜn ıtıbarı ıle gerı dÖnÜyorum montıye ....
zemuszemusŞeniz
bittet için aglama camlıca aglanacak durum yok ortada . afiyet olsun .:1hug:
şu kızarma ne canım o daha kötü bence .:1no2:
babikim hayırlı ugurlu olsun canım dügününüz ..a.s.
dügüne göre gayet iyi atlatmıssın tebrikler .....alkisalkisalkis
küçük hatalar var evet ama affedilmeyecek kadar deyil ..

artık sıkıntıda kalmamış süper menülerini bekliyoruz yine .vereliniortak

delikafaduldenkıs cadı kaç kere not bıraktım sana nerdesin diye bize okadar kök söktürdün nereye kayboldun diye :mymeka::jeyyar:
hadi bakalım bismillah .....hihoyyyt

ablam nete bir kere girebildim, mesajını gördüm, ama cevap yazamak istediğimde sayfa görüntülnemiyordu..bilmiyorumkismile

düğünüme 9 hafta kaldı...delikafadulden
naz atlattı hayırlısıyla,,tebriklerŞeniz
yaa arkadaşımla şubatta beraber başladık, ben tabi yap boz yap boz, yerimde sayıyorum, kız 11 kilo verdi...her şeyden az az yiyor, günde 3 litre su içiyor, 3 saatte bir besleniyormuşşş...
boyu 1.78, 75 ten 64e düştü...
ben, kısa ve şişman...offf of...:sinifsinif:
sabah akşam yürümeye başladım...verecem inşallah..

seninde düğüne bişey kalmamış iklim . Sayılı gün çabuk geçiyor . Canım . Darısı senin başına inşallah sende sağ salim atlatırsın canım

seninde düğüne bişey kalmamış iklim . Sayılı gün çabuk geçiyor . Canım . Darısı senin başına inşallah sende sağ salim atlatırsın canım

inşallah canım, ya kızlar,
1.62 boya 60 kiloyum, sizce tombik bir gelin miyim?:sinifsinif:
her hafta bir kilo hedefim var...secret yaptım, öyle de böyle de ineceğim eski kiloma...
36 beden pardesüme girdim, hatta düğmeleri ilikledim ama tabi patlayacak gibi oldu,,o pardesüye rahatça girene kadar devam..

saogol zilim bilgiler için evet artık diyetisyenlerde kl. hesabı yapmaktan vaz geçmeye başladılar ..a.s

dediklerine aynen katılıyorum ama küçük bir farkla evet kilo alma sebebi yağ deyil (an azından tüm yağlar deyil ) kilo almanın asıl sebebi yüksek kanşekeri degerli karbonhidratlar ....a.s ama yaşın yanında kuruyuda yakmayalım . bunların içinden 35 altı baklagilleri ayırmamız lazım .. haksızlık oluyor çünki yeşil mercimek nohut vs ye ..a.s.

en önemli kilo alma sebebi kıslar bunu gerçekten iyi kavrayın inanın boşuna yazmıyorum ...sengözlerimebaksanab
doymuş yaglarla birlikte alınan yüksek kan şekeri göstergeli karbonhidratlardır ...bu kesin .a.s.
şimdi diyceksinizki nedemek biz anlamadı kaydirigubbakcemile3..
kısaca özetleyim; ekmek makarna vs ile beraber yenilen et .süt yagları tereyag ,kaymak gibi bol doymuş yağ bulunan gıdalardır . sakın beraber yemeyin direk depo edersiniz . buna en iyi verecegim örnek pilav üstü et . pide .. kıymalı makarna vs dir.sengözlerimebaksanab

bakayım o peynirede zilim ...
dünkü lor gerçektem çok lezzidi beliydi ama yağlı oldugu ...:gitme:

süte gelince evet süt karışık bir besin yogurt kadar önermiyorum ..a.s
içerisinde hem protein hem karbonhidrat hemde bol doymuş yag bulunduruyor ..laelaelaelaelae o yüzden yogurttta yaglı ,,fakat sütte kesinlikle 0 yağlı kulanıyoruz ....
ben çantamda bulundururum hep acil durumlar için ögleyin dışarda olunca . gece içme alışkanlıgım yok ama içilmiycekde diyemem burda kural sütün mutlaka 0 yaglı olması buna çok dikkat etmek gerek ...a.s..

hatta refim burdaysan okuya biliirsen sen süt tozu almıştın dimi 0 yağlı amcamında kitapda önerdigi gibi . bakın onu koyu kıvamlı protein deposu olarak kulana bilirmişiz biliyormusunuz dün kitapda gözüme çarptı ..

zilim gözüne çarptımı marketlerde süt tozu .

unuttum bak ara konusununda uyarmıştın .. evet ben hipo oldugumdan yapıyorum o yüzden kıslarada bişi diyemiyorum . ama açıkmadıkca yapmayım özellikle kavaltıyla ögle arası çok uzun deyilse yapmayın ara .... ama günler uzun zilim ikindi vaktı açıkılıyor ama yaptıgınız aranın miktarını akşam ögününden kesmelisiniz bu bir kuraldır .....

birde diyorumya akşam haifif diye bu hafiflikten kastım illa az yemek deyil.. yediginiz şeylerim hafifligi...

mesela salatayla kızarma aynı mı hafiflik açısından ....?

Son düzenleme:
oooooooo 6. takımın çıtır hatunlarıııııııııı :lepi: hepsi buradalarmışşşşşş :1ninca:

aeben abla
Karar verdim gibi ama bakalım mimar ne diyecek. Peru kahverengi diye bi renk var o olcak sanırım.

Öğlen yemeğimi yedim geldim bende. Bugün kötü bir öğlen oldu. Bugünü es geçiyorum. Akşama bişiy yemeyi düşünmüyorum. Yarın devam ediyorum.

oooooooo 6. takımın çıtır hatunlarıııııııııı :lepi: hepsi buradalarmışşşşşş :1ninca:
he ya kaçaklar hep burda terki diyar ettik takımı ....kaydirigubbakcemile3
hoş geldin çıtır nuro yedinmi kıs o künefeyi...:mymeka:
iremcim
montide bugün yiyeyim yarın başlarım diye bişimi var ben öyle bişi bilmiyorumda .:mymeka:
dökül bakalım ne yedin .alsanaalsanasmile

dün feyongun mesajı vardı bulamadım kilo bildirmedi ama devam ediyormuş ...

Son düzenleme:

ben ogun tavuk gogusleri cok az yagda kizartmistim.eyvah eyvah yanlismi abla..bilmiyorumkismile

Abla yok biliyorum ama oldu bir kere.
Dışarı çıkınca yemeğe böyle oluyor. Bir daha çıkmıcam dışarı. Bugün mecbur kaldım.

Şey eeeemmm öhöhmmmm şey yedim eyvahedigeldismile

Sabah
yarım domates, yarım kk peynir, 2 zeytin, 3 lokma buğday ekmek, 1 dal maydonoz

Öğlen
Ayran, salata, et döner, 1 kepçe pilav, 1 lavaş ekmek, 3-4 patates kızartma

Allah'ım ne yaptım ben. :çok üzgünüm:
Geçen hafta ki pilav da dışarı çıktığımda olmuştu.
Yapmayacağım bir daha hata abla SÖZZZZ :sinifsinif:

:roflol: aeben ablaya diyeti bozdurduk gördün mü:roflol:
ama abla suç sende madem anladın yağlı olduğunu sabah niye ekmekle yiyorsun, tadı çok güzeldi dayanamadın demiiiiiiaklinialirimsmilekaydirigubbakcemile3laelaelaelaelae

her bulduğumu paylaşıyorum sizinle birinizden birinize derman olur diye. ben yeşil çaydan başkasını pek içmiyorum zaten hele de kabuk tarçın ve karanfille nefis oluyor, m benim kocacık değişik lezzetleri çok seviyor bayıldıı mistik çaya

ablam biliyorum kilo veriyorlar erkekler hele benimki 2gün abur cubur tatlı yemediğinde 2-3 kilo eksik çıkıyordelikafadulden
ama öyle çok yemiyor işte sabah fln zorla yediriyorum. yemekle aramız çok yok amaaaa meyve suyu şerbetli hamurlu tatlı deyince geri çekil hayret ediyorsun o iştahla bu adam bu kaar tatlıyı nasıl yiyor diye.
bende baktım bu hiiiçç sağlıklı beslenmiyor monti 2. aşamayı da uygulayamıyorum, kocaman göbeğin olmuş takımların yakışmıyor yok omuzların güçsüz diye taktım bu arada o da ciddi cddi azalttı tatlı fln ama bol bol süt meyve tükettiriyorum yemeklerini de düzgün yemeye başladı alkisalkisalkis ne kandırıkçıkyım ama:lepi:

ben monti bu aralar yapamıyorum, ablacım yeri geliyor 1 simitle öğün yapmam gerekiyor.montide de bu kaçamak oluyor ve kilo vermemi büyük oranda engelliyor. diyetisyenimin verdiği diyetlerde onu telafi edebiliyorum ama montiyle edilmiyor. okul bitene kadar monti yok bana, yok dediysem bir çok ilkesine uyuyorum. zaten diyetisyenimde çok zıt bir şy vrmiyor. tabi yasak şeylerden de yediğim oluyor. o yüzden tam uyabilecek pozisyona gelene kadar yani 15 hazirana kadar bana monti yok:kedi:

ıcırr hadi af edeyim diycem ama bugün baya af günü olsu senirim .Çok üzgünüm çoookneyse yanıda bol yeşilik yemişsin umarım börek etli deyildir .delikafadulden
:çok üzgünüm::tomato::tomato:bu günkü ögleyin yanıda sudan çıkmış balıkmış..... eşin akşam ikna edmemiş seni ama sen kendini bu öglen ikna etmissin iremim .:tomato::çok üzgünüm:
neden ayran denemiyorsun hem tok tutar hemde susuzlugunuzu giderir .. canım dogal olsada meyve sularının degerlerine baktınmı ? TK cım ..sengözlerimebaksanab
helede yemkelerle sakın deneme .
Nazlııııııııı ben bu sabahta tartıldım ne yazıkki neredeyse 71 kiloyum ya ne oluyor anlamadım
refim geçen hafta bende anlamadım ama iniyor sabır birazzz.olumunekankayizsmile
kaydirigubbakcemile3 demek göbegini çantasıyla kapatıyordu ...:1ninca:
tebrikler akrebim ...vereliniortak
öyle ekşi olur maytap akşamı tarifi okumadınmı? içine tadlandırmak için ek bişiler katman lazım .
menün güzel akrebim ama bnen senden porsiyom yada edet miktarlarınıda istiyorum ..a.s
ben ogun tavuk gogusleri cok az yagda kizartmistim.eyvah eyvah yanlismi abla..bilmiyorumkismile
bende koyuyorum tavayı yaglamak için 1 kş kadar . biraz ızgara havasında oluyor yanına domates dilimlmeyi düşündünmü pişerken hiç.yerimseniben..
yağ miktarını aşmayın ızgara yaparken tavada .
herkes burda tabi takım boş :sinifsinif:
tek suçlusu benim itiref ediyorum elifim ....lülülülülülü
senide alsak tekrar bu sayfalara .:dilcikar:
diyecek söz bulamıyorum ..:sm_confused:..yarışta erken sevindin ..:tomato:.tartılmak yaramadı sana irem .:1no2:

tek suçlusu benim itiref ediyorum elifim ....lülülülülülü
senide alsak tekrar bu sayfalara .:dilcikar:
:

tabi diğer tarafa yazdım görmedin di mi :mymeka: kaydirigubbakcemile3

yarın başlıyorum inşallah ablam ,bu akşam misafirleri gönderiyorum yarın gelsin monti :sm_cool: :sm_cool:

Evet ne deseniz haklısınız.
Ama söz hepinize. Nisan 30 a kadar süper olucak diyetim.
Montiye uygun olacak.
Şu an tüm yediklerimi çıkarmak istiyorum ve nefret ediyorum kendimden.

aebenim benim yağlar konusunda söylemek istediğim aynen yazdığın gibiydi cnm,anlaşılmamış sanırım.sıvıyağlar konusunda ölçülü kullanıldığı sürece zaten sorun olmuyor bunu kendimdende biliyorum .diyet yaptığım dönemde bende zeytinyağını normal olarak kullanıyordum.hatta sabahki domates salatalığk ve yeşilliğimin üstünede bir tatlı kaşığı kadarda gezdiriyordum kabızlık sorunum olmasın diye.behasettiğim aynen dediğin gibi hayvani yağlar cnm.ne kadar yağsız da desek döneri düşünün altınd pilav yoksa yağı olduğu gibi tabağa akıyor..şıkır şıkır yağ...bir yemek kaşığından fazla yağ birikiyor tabağa.ekmek yada pilavla birlikteyse zaten görünmüyor emdiği için yağını...ama beş dakika sonra tabakta donuyor yağ,aynen içimizdede öyle, gidip kalçaya ,bel çevresine yuvalanıyor yağlar...beyaz ette sorun yok yağda kızarmamışsa fakat kırmızı ette çok daha dikkat etmemiz lazım...
NAZ hoşgeldin cnm,evliliğin hayırlı olsun.eşinle ömür boyu mutlu olun,zamanı gelincede yuvanızı senin gibi tatlı bir bebişle taçlandırın inşallah cnm..herşey gönlünüzce olsun...hep mutlu ol..emin çıpçıtır bir gelin olmuşsundur...boyunda uzunmuş senin ben bilmiyordum bu kadar uzun olduğunu..bu boya bu kilo çok iyi hatta süper ötesi cnm.sen acaip kilo vermişsin ben pek ilk sayfaya bakmıyorum burda yazılınca gözlerim açıldı valla bir kere daha tebrikler cnm,çok iyi vermişsin..koru kilonu sakın alma gebeliği var daha bunun.....
hasret kuru ve yaş meyvelerin arasında şeker oranı farkı var cnm.bir kuru kayısıda tazesine göre çok daha fazla şeker var mesela...yada incirde....o sebeple yerken çok dikkat etmek lazım...avuç avuç değil yani..1-2 tane....
bu arada TK'cım meyvesuyunu şekersizde olsa çok tavsiye etmrem cnm.soda iç bol bol...aebenimde söyler bu konudaki görüşünü ama ben kilo vermeye çalıştığım dönemde içmemiştim..zaten pekte sevdiğim bişey değildir.dün kahve içecektim,yalnışlıkla 3ü bir arada gelmiş elime,normalde evde bulunan bişey değil marketten alırken kutunun içine karışmış sanırım.içemedim onu şekerli diye.ilk yudumu almamla yüzümün buruşması bir oldu...içemedim kalanını döktüm...hiç sevmiyorum şeker tadını...alışırsanız sizde aramassınız şeker tadını yada tatlıları....

Son düzenleme:
tabi diğer tarafa yazdım görmedin di mi :mymeka: kaydirigubbakcemile3

yarın başlıyorum inşallah ablam ,bu akşam misafirleri gönderiyorum yarın gelsin monti :sm_cool: :sm_cool:
bakaçak halmi kaldı takıa daha yemegimi yemedim len sizin yüzünüzden . ben yemek yemeye gidiyorum ......
Evet ne deseniz haklısınız.
Ama söz hepinize. Nisan 30 a kadar süper olucak diyetim.
Montiye uygun olacak.
Şu an tüm yediklerimi çıkarmak istiyorum ve nefret ediyorum kendimden.
:teselli: :1no2:delikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…