Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hayirli pazarlar kizlar,dün bitti bugüne bakalim artik zhaten artik cerez yemem karari aldim cünkü ben frenleyemiyom kendimi onun yerine meyve veya kuru meyve yerim daha iyi

bugünkü menüm
1,5 dilim ne ekmegi oldugunu bi türlü anyamadigim ekmek üstünde bugday resmi var tam tahilli yaziyo ama almancadan türkceye cevirdimmi iceri cavdar cikiyo anlamadim bi türlü
yesil zeytin,krem peynir %0,2 yagli yaptigim marmelar ve acuka ,salatalik

öglen simdi yiycem soganli kiymali yumurta+yogurt

ara yaparmiyim bilmiyorum ama yapsamda kuru kayisi ve kuru erik yicem

aksamada dünden kalan azcik kabak yemegim salata ve yogurt

ayrica az önce leslie ile 3 mil yürüyüs yaptim 40 dk

aksamki menüm 4 kücük parca tavuk+salatalik olarak degisti bugün tayzemin bahcesine gittik patatesli tavuk vardi ben tavuk yedim sadece ama biraz yagliydi baska secenegim yoktu malesef he yemekten 15 20 dk öncede bir elma yemistim

Bugünkü menüm
10:00 1.5 dilim kızarmış tam buğday ekm.,migr.s yağsız peynir,zeytin ezmesi,1,5 kupa şekersiz çay
12:00 1yeşil elma
15:00 4 ekmeksiz yapılmış köfte,5-6 acı biber turşusu,1 bardak ayran
18:00 1 yeşil elma
19:00 mantarlı,sebzeli tavuk sote,salata, yarım bardak ayran

Merhaba kızlar...
1-2 gündür çok yoğundum giremedim.
Ama aebenciğim hiiiiiç kaçamak yapmadım 3 gündür. hihoyyyt
Bugün de 77.8 çıktım... hihoyyyt
Montiye tam gaz devam yani...
Sevgiler...opuyorumnanaktan

aebenim şişliklerinin azalmasına sevindim cnm,inşallah tamamen iner...bu arada zeytin ezmesinin az tuzlu ve az yağlı olanı var demişsiniz..marka olarak tavsiye edeceğin bişey varmı cnm?ben marmarabirliğin baharatlısını alıyordum hep..bu sefer tarişinkini aldım.onda biraz yağ var...marmara birlikte yoktu.ama ben 2.aşamadayım diye ve her sabah 1 tatlı kaşığı kadar ancak yediğim için dikkat etmemiştim ya oranına..ben kendim için somuyorum,müptelası değilim çünki,ve 2.aşamadayım çok yağlıda olsa yediğimi toplasan bir tatlı kaşığıdır.ama burda her sabah tüketen arkadaşlar var,teşbihte hata olmasın...en azından peynirdeki gibi bir marka belleyelim onu yesinler....
hasret cnm,almanyadada ekmek çeşidi çok diye biliyorum cnm,içeriklerini okursan mutlaka tam buğday olanını bulursun..vardır yani...ben migrosta görmüştüm bir kaç kez.kapkara bişeydi,4-5 dilimi bi pakette vakkumlu gibiydi.içindeki tahılları bile parça parça sayılıyordu.arkadaşım almanyada bunun aynısında var demişti.tahta gibi sett ve içi dolu bi ekmekti.dikdörtgen dilimleri vardı ,tuğla gibi sarmışlardı,pek hoş görünmüyordu ama işini gördükten sonra boşwer görüntüyü artık...ama ararsan ve araştırırsan mutlaka tam buğday unundan olanu bulursun...

maytap kıs yaptınmı marmelat yapmadıysan hemen ölçü vereyim ben akşam yaptım şahane bişi oldu ..

iyi akşamlar kıslar hemen daldım kusura bakmayın ..

aebenim şişliklerinin azalmasına sevindim cnm,inşallah tamamen iner...bu arada zeytin ezmesinin az tuzlu ve az yağlı olanı var demişsiniz..marka olarak tavsiye edeceğin bişey varmı cnm?ben marmarabirliğin baharatlısını alıyordum hep..bu sefer tarişinkini aldım.onda biraz yağ var...marmara birlikte yoktu.ama ben 2.aşamadayım diye ve her sabah 1 tatlı kaşığı kadar ancak yediğim için dikkat etmemiştim ya oranına..ben kendim için somuyorum,müptelası değilim çünki,ve 2.aşamadayım çok yağlıda olsa yediğimi toplasan bir tatlı kaşığıdır.ama burda her sabah tüketen arkadaşlar var,teşbihte hata olmasın...en azından peynirdeki gibi bir marka belleyelim onu yesinler....
hasret cnm,almanyadada ekmek çeşidi çok diye biliyorum cnm,içeriklerini okursan mutlaka tam buğday olanını bulursun..vardır yani...ben migrosta görmüştüm bir kaç kez.kapkara bişeydi,4-5 dilimi bi pakette vakkumlu gibiydi.içindeki tahılları bile parça parça sayılıyordu.arkadaşım almanyada bunun aynısında var demişti.tahta gibi sett ve içi dolu bi ekmekti.dikdörtgen dilimleri vardı ,tuğla gibi sarmışlardı,pek hoş görünmüyordu ama işini gördükten sonra boşwer görüntüyü artık...ama ararsan ve araştırırsan mutlaka tam buğday unundan olanu bulursun...

canim biliyorum o ekmekleri hatta alip yiyoruzda arada ama tabi ozaman icerigine bakmiyodum simdi bakinca onlarin icinde beyaz un ve cavdar unuda oluyo yani karisik oluyo hic sadece tam bugday unundan olani yok hatta cogunun icinde seker sirupuda var :KK43:

maytap kıs yaptınmı marmelat yapmadıysan hemen ölçü vereyim ben akşam yaptım şahane bişi oldu ..

aeben canim versene ölcüyü bende dün cilek ve kuru kayisidan yaptim baska bisey koymadim öyle aham saham bisey olmadi ama yeniyo iste

Selam kızlar.

Çok kötü olmayan bir haftasonundan merhaba. Çok iyi de değil ama :)

Haftasonu öğlen öğünüm olamıyor pek kahvaltı geç yapıyoruz o yüzden. Bu bile direk montiye ihanet demek :)
Haftaiçi yine düzene giricek.
yok ierimcim geç kalkınca 2 çgün yemegi dert etme kendine aykırı olmuyorsun yaf ...olumunekankayizsmile
Dünki menüm

Sabah
11:00 z.ezmesi,aknaz peynir,1,5 dilim tam buğday ekm.,taze sarımsak,domates.

14:00 6-7 badem

16:00 1 elma

18:00 fırında kabak mücver 1 tabak dolusu,ayran,domates

20:00 1 ceviz 5-6 badem

21:00 1 yeşil elma
çok güzel hafta sonu için afiyet olsun tk ....olumunekankayizsmile
lşakaydı şakaa opuyorumnanaktan

eyvahedigeldismile

merci canım

aaaa aldım ama bennn benden başkada kim yerki onu ama lor dediğin yağsız peynir değilmidir yaf tühh bana yaa bak görüyonmu muhtemelen çöpe gider
[oğlumun sınıf arkadaşının d.günündeydik envaii çeşit vardı allahım başım döndü tabağımın boş olup herkese dert anlatmaktansa 2 çorba kaşığı kadar kısır aldım bol limon ve kırmızı biberle yedim
menümü vereyim
sabah 11 klasik kahvaltı artı patlıcan közledim değişiklik olsun diye

öğlen 15 2 kaşık kısır
akşam 18.30
tavuk döner
ayran
yeşillikli salata
tamam dır bugünü kapattık artık kazasız belasız
kısırda bi numero yoktur dimi her zaman yediğim bişe diil hem de 2 kaşık onuda yemeseydim şimşekleri üzerime çekicektim
:lepi:aynen katılıyorum kazasıs belesiz böyle atlatılır maytabım örneksin ..:nazar:alkisalkisalkisyazın bunu:icecream: hak ettin ..hihoyyyt
zilim ben FORANIN kini alıyorum hem baharatlı çeşidi var hem normal hemde az tuzlu ve azyaglısı var..
ben marbirlik aldım 1 kere inan yiyyemedim aşırı tuzlu geldi bana sonra fora aldımda katım ikisini ozaman yiyebildim ancak . :1ninca: FORA YI dene çeşidi sana kalmış .yaglı yada yagsız senin için pek öenemi yok tadını begen yeter.olumunekankayizsmile

bu arada hemen konu açılmışken ekleyim . akşam üstü gene hem yurüdüm hem market dolaştım . Suram dedigim markette var burda ben merkezi bir yerdeyim o yüzden market cenneti burası . yürüyerek 10 dk en az 1o markette varabilirim .kaydirigubbakcemile3.
ekicinin lorunu buldum ...

harika bir tadıvar çok lezizz hatta bu lezzet bana biraz fazla geldi... bu lor hem tuzlu hemde yağlı gibi .. en ilgincide içindeki yağ miktarı yazmıyor .bilmiyorumkismile sonuçta LOR nekadar yağ olabilir diye düşündüm fakat şimdi bile gidip kaşıklayasım var cokacimcoookpaketini boşaltırkende baya yaglı gibi poşete sıvandı .....:sm_confused:.
zilim senin için sorun deyil bu lor harika kulana bilirsim ama biz bu loru ekmekle yiyebilirmiyiz sence????? salatalardaşahane olur ama ekmeksiz yedigimizde .cokacimcoook

ya kizlar burda birisi ekmegi kendi yaptigini söylemisti varsa tarifi yazsinda bende kenidm yapayim bari tabi unu bulabilirsem

yazayım hemen o zaman ..
1 kilo çilek aldım olgunlarını şeçtim (750gr)kadar oldu ..
dogradım .
2br.. kadar şekersiz alma sularından koydum .üstüne .
8 tanede günkurusu kayısı dogradım içine .
kaynattim bü süre 5 dk kadar...
sonra blendırla bi güzel ezdim . kıvamlı oldu zaten ...

sonra DOGA nın 1 kavonoz (300gr) çilek marmeladınıda içine döktüm ...
birazda bunla kaynattım ....

valla harika oldu tadı ....
doganın o kavonozlarıyla 4 tane kovonoz çıktı hatta birde kase ...1 . 2 .ay gider bana bu marmelat ...

bu tarıfi aslında o marka marmeladın tüm meyve çeşitleriyle yapabilirsiniz .
erikgi var vişnesi ,bögütleni.vs.. hepsini bu şekilde degişik marmelatlar yapabilirsiniz ...

anladim canim saol ama dogayi burda ublabilirmiyim bilmyiorum bakarim yinede

simdi baktim nette buldum ekmek tarifi ama hepsinin cinde bal var eger yapacak olursam sizce koymalimyiyim bali?

yapmadım aebencim valla üşendim çilekleri ayıklamaya
şimdi yarım saat lesslie ile yürüdüm
yalnız bişe diicem kadında nası enerjş varsa dışarda yokuş yukarı aşağı 1 saat yürüdüğümde bu kadar yorulmuyorum
bu arada yarım saatte 2 mil yürüdük leslie ablamla buda 3.2 kmye tekabül ediyo terden su kestim duş alıp yatıcam
ben bu loru yemiim demi tahsildarooğlu kahvaltılık loru
kadına sordum denedinizmi tadı nasıl diye kasada kadın açtı baktı yağsızz dedi suratını buruşturdu eşimde bunu duyunca hemen gitti aldı offffff yaa krem peynir gibi sürücektim tühh yaa kötü oldu valla

marmelat tarifini unutma aebencim aşağıda gözükmüyon
ay gidip yatiim kalkamııcam sabah hadin ii gecelerŞeniz
aydabarsunun başarı öyküsünü okuyun ahhhhhhh bende öyle sıkı ve zatyıf gözükmek istiyorum insanlar 59 kiloma alışık çok anlamıyolar gıcık oluyorumi insan anlar demiiiiiii:dilcikar:

ya kizlar burda birisi ekmegi kendi yaptigini söylemisti varsa tarifi yazsinda bende kenidm yapayim bari tabi unu bulabilirsem
hasret TR de tam buğday unu her yerde ordada bulabilirsen yapabilirsin canım ekmek yapmakta ne var .
mayala yumsak hamuru pogaça gibi şekilver bırak biraz mayalansın az sonrada ver fırına .cokacimcoook
tabi ekmek yapma makinen varsa zaten tarifbile etmiyorum ......cokacimcoook

aslında eşim bugün gitmese onlara tam bugday unuyla ıspanaklı börek yapacaktım .. tavada yağa bile gerek yok ... tek korkum fazla kaçırırım diye çekiniyorum:bbo:..
açmıyım ne işim gücüm bu saatte yemek tarifi oldu leyynn ..alsanaalsanasmile

maytabım sen o loru yeme ya valla sürülsün diye içine yağ katmışler demekki normal yağlı peynir kadar yag var içinde ....

bende istiyorum yumşek ekmege sürülecek yagı düşük penir ama yok .
% 2 yaglı labne diyen birimi vardı beni yanlış hatırlıyorum kıslar kimse o azyaşlı labneyi bilen marka vereblirmi bugün baktım blamadım ..

hasret TR de tam buğday unu her yerde ordada bulabilirsen yapabilirsin canım ekmek yapmakta ne var .
mayala yumsak hamuru pogaça gibi şekilver bırak biraz mayalansın az sonrada ver fırına .cokacimcoook
tabi ekmek yapma makinen varsa zaten tarifbile etmiyorum ......cokacimcoook

aslında eşim bugün gitmese onlara tam bugday unuyla ıspanaklı börek yapacaktım .. tavada yağa bile gerek yok ... tek korkum fazla kaçırırım diye çekiniyorum:bbo:..
açmıyım ne işim gücüm bu saatte yemek tarifi oldu leyynn ..alsanaalsanasmile

bakicam canim bulma ihtimalim yüksek en iyisi bu olucak galiba yok onda o var bunda bu var en iyisi kendin yap oh kafan raht

maytabım sen o loru yeme ya valla sürülsün diye içine yağ katmışler demekki normal yağlı peynir kadar yag var içinde ....

bende istiyorum yumşek ekmege sürülecek yagı düşük penir ama yok .
% 2 yaglı labne diyen birimi vardı beni yanlış hatırlıyorum kıslar kimse o azyaşlı labneyi bilen marka vereblirmi bugün baktım blamadım ..

canim bendim o malesef:KK43: malesef diyorum cünkü marka veremiycem ama tabi benim icin büyük nimet evet %0,2 yagli

anladim canim saol ama dogayi burda ublabilirmiyim bilmyiorum bakarim yinede

simdi baktim nette buldum ekmek tarifi ama hepsinin cinde bal var eger yapacak olursam sizce koymalimyiyim bali?
bal yemiyoruz canım illa o tariflere göre yapmak zorunda deyilsin helede ekmek yapma makinen varsa bence un ara yeter ....hihoyyyt

marmelat içinde eger dedidgim ürün yoksa şöyle yap çare çokk bizde ...kaydirigubbakcemile3
kuru kayısı oranını artır . hatta bulabilirsin sanırım 2 KŞ FURUKTOZ (meyve şekeri)marketlerde bulabilirsin onlardan katabilirsin a.s..
sonuçta marmelat yemek zorunlu deyil kavaltıda peynirimiz vs .olyor bizimki sadece bogaz ve tatlı düşkünlügünden .-tatlicadiarzu-

bal yemiyoruz canım illa o tariflere göre yapmak zorunda deyilsin helede ekmek yapma makinen varsa bence un ara yeter ....hihoyyyt

marmelat içinde eger dedidgim ürün yoksa şöyle yap çare çokk bizde ...kaydirigubbakcemile3
kuru kayısı oranını artır . hatta bulabilirsin sanırım 2 KŞ FURUKTOZ (meyve şekeri)marketlerde bulabilirsin onlardan katabilirsin a.s..
sonuçta marmelat yemek zorunlu deyil kavaltıda peynirimiz vs .olyor bizimki sadece bogaz ve tatlı düşkünlügünden .-tatlicadiarzu-

o düskünlük bendene var canim hatta o sekerlerdide biliyorum galiba var burda benim makinam yok ama görümcemin var gider orda yaparim hahaha

canim keske adinida söyleseymis amca :) cünkü burda bi sürü ekmek var bilememki hangisi,neyse dün görümcem dedi ekemk yapan yerler istek üzerine yapabiliyomus eger bulabirsem öyle biyer yaptiririm bende bulamassamda elimdekiyle idare edicem artik
hasret ekmegin adı alman ekmegi olarak geçiyor ..kitapdada o isimle geçiyor demekki senin ordada bulabilirsin çünki monti amca fransız .

X