Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydınlar montinin fıstık hatunları...
giderek kalabalıklaşıyoruz,laptop'ı açtım ama iş güç bitmiyorki, yazamadım...
montiye uyan (kendi uydurmasyon) tariflerimi geniş bir vakit bulup yazabilsem çok iyi olacak...
fakat burdan yine aklıma geldikçe paylaşmaya devam ederim sizlerle...şu anda aklıma geldi,uzun zamanadır hep yapacağım diyorum bende bir türlü fırsat bulup yapamadım.öğle yemeğiniz için çılbırda yapabilirsniz,yanınada salatayla nefis bir öğün olur size.hemde 5 dakikada kolay bir yemek yapmış olursunuz.(küçük bir tencerede kaynayan tuzlu suya istediğiniz miktarda yumurtayı dağıtmadan kırıp suya salın,takriben 4-5 dakikada kayısı kıvamında pişecektir)bir kasede çırptığınız yoğurdun içine süzgeçli kepçe yardımyla çıkartıp alın,isterseniz üzerine bir tatlı kaşığı pulbiberli kızdırılmış yağ gezdirin(istemessenizde sadece pul biber serpebilirsniz) bol proteinli bir öğün yapmış olursunuz hemde yemek derdiniz bir öğün içinde olsa ortadan kalkmış olur kaydirigubbakcemile3 hem yoğurt hem yumurta yemiş olursunuz.birde salatanız varsa ohh mis gibi ......yiyin garii sempatiksalakcinni

dunkı menum
8:00 yarım greyfurt suyu
930: 1 yesilbib-1dom-1sal-3 zeytin
1130 1 kupa yesil cay - yarım elma
1330 nohut yemegı - yogurt- 1dom-1bib
1530 yesil cay- yarım elma
1930 fasulye yemegi yogurt
kayınvalıdem kayserılıler bılır pekmezlı unlu bı tatlı yaptı (ASİDE) ustunede tereyagı eritip doktu agzıma vurdum mu hayırrrrr :teytey:

bugunse
pek bısey canım ıstemıyor
sabah
8:00 yarım greyfurt suyu
930 1 sekersız cay - 1 kk kutusu kadar peynır(aknaz)- 3 yesil zeytın - 1 dom- 1 bıber kekıklıı
1130 1 kupa yesıl cay
1300 makarna domateslı- aşcımız yaptı - yogurt- 1 dom-1sal-1 kase unsuz mercımek corba
15:00 1 kupa yesıl cay
1900 tavuklu mantar sote - salata- yogurt

Öğle yemeği yiyorum şimdi
Ton baliği+roka +2adet domates

Arada da 1 adet çig havuç + 1 kase yoğurt.
Akşama kuru fasulye pişireceğim. Ama nasıl?

Bana yardım edecek kimse yok mu ? :a015:

etsiz olacak canım ve ekmek de yok
yoğurt-ayran
ve salata mmm harika bi menü
bu arada şimdiye kadar yediklerin güxel
eğer yiyebilirsen balıkla süt ürünüde tüketebilirsin şahsen ben yapamıyorum ve her öğünle süt yada süt ürünü tüketiyoruz

ohhhh harikasın..ben bu yemeği tereyağına kırılmış yumurta ilelülülülülülü biliyodum..ama bu süper kesin yapıcaam teşekkürler tatlışımŞeniz
tebrik ediyorum seni şekeralkisalkisalkisalkisalkisalkis
bide suyun içine 2-3 damla sirke ve yoğurdun içine sarımsak hmmmmmmmmmm
allahımmm ağzımın suları aktı...daha yemek yemedim acıyın bana yahuuyerimsenibendelikafadulden

süpper bir menü..ve bu tonu kesin almam lazım benim...
ayyhh öğle vakti yemek yemeden ben açmıyayım burayı..canım acaip balık çekjti benimmmcokacimcoooksempatiksalakcinni

:jeyyar::jeyyar:günlük gidiyor dimi maytap ..heledesenin gibi çok dikkat edip kaçamka olmadan yapılırsa hic durmaz kilo vermek .:lepi:
bizlerde biliriz asideyi bende aksaraylıyım ....

ıcır canım kavaltında ekmek yok ...:umursamaz: ama ben ona ses etmiycem neden dersen bu geçen 2 günde diger ögünlerinde karbonhidrat baya bolca dengelemissin .a.s bu güzel fakat sabah yenen ekmek diger ögünlerde az yemene sebeb olur . bu bakımdanda ben sabah ekmek yemen taraftarıyım .... ekmek yemedigin kavaltındada yumurtada yiyebilirsin yumurta önemli bir besindir .

güzel arzu yanlız menülerini günlük toplu ver canımki tüm gün degerlendirelim ....
yanlız öglenin çok az yanına bişiler daha yesen iyi olurdu . biz diger diyetler gibi porsiyon kısıtlamasına yada az yemeğe bakmıyoruz canım hatta ben az yedigimde kilo veremem bunu çok kez sınamışımdır ...
kilo vermek için az yemek deyil kaliteli yemek önemlidir (besin olarak kaliteli)a.s
akşamınada maytabımın dedigi gibi yogurt ve salatayı unutma . ama akşamı hafif yapmayı unutmayın ....
Bende öğle yemeğimi yedim geldim. Tavuk haşlama yapmışlar süperdi valla.
afiyet olsun .

Son düzenleme:
menümü vereyim
bu arada bende kayseriliyim ama asideyi bilmem iyikide bilmem canım çekmedi böylece :))
sabah 7
peynir-2 zeytin -acuka
2dilim kızarmış ekmek

11
1 kuru kayısı
2 bardak çay

14.30
1 ithal palamut
domates salatalık soğan salata ..limonlu.. tuz bilem koymadım
hee palamuttan 1 saat önce bir bardak ayran balıkla içemiicemden 1 saat önce içtim dengelesin diye ama doğrumu yaptım bilmem

akşam
ıspanak
yoğurt
salata

AFıYET OLSUN ..
1 SAAT UZUN YEMEKDEN ÖNCE AYRAN ıÇıN MAYTABIM yarım saat yap içeçeksen ....
BALIKLA OKADAR ZORLAMA BENCE YEMEK ZORUNDA DEYıLSıN BACIM SıLAH DAYAMADIK YANE ...lülülülülülü

ben yürümeye çıkıyorum sabah yürüdüm ama hava güzel ...maytap madem sahil var kalk oglanın elinden tut sende yürü biraz.. iyi olur hiç totoyu kaldırmıyorsun .klava:

demeyi unutmuşum menün harika ....

direnen kilo sonradan pöf diye gider biliyormusunun sultanım ...
yanlız hatırlatayım bu hafta bana sözün vardı .:jeyyar:.yürüüüüüüü hatta koşşşkaydirigubbakcemilesırnaşık şey

aksam yürücem insl ablam bu arada sende hiç bi seyi unutmuyorsun yahunaniknanik
insl dedigin gibi olur bnm sabrımı sınamasındakötükedihüso

ehiehiehi gene oklavayı yemişim
gidemem ya çok üşeniyorum zaten memoyla yürümenin bana bi fayda sağlııcanı sanmıyorum karınca hızında yerdeki herşeyi inceleyip almaya çalışarak sence kaç kalori yakarım şekerim

maytapcım bende aksamları yaklasık 30 dk yuruyorum pek bı faydası olurmu bılmem havalar ısınınca eylulu alıp yuruyebılırım
oglenkı menumde corba ıcmedım

Kızlar ben biraz önce açlık hisseder gibi oldum 6-7 tane badem yedim ama sorum şu akşama menemen yapsam salata ve ayranla olurmu. Ve asıl soru menemeni kıymalı yapabilirmiyim?

Yada mercimek köftesi yapsam akşam için uygun olmazmı hani bulgur olduğundan içinde ama az bulgur oluyo?

Son düzenleme:
1. şık gayet güzel olur canım yumurtalı kıymalı menemen ve yogurt ....salatada yiyebilirsin yanında ....yumurtayla kıyma aynı ikiside protein bunları yediginde uzak kalacagın ekmek yada makarna .okadar.a.s

köfte riskli kıslar ben yedigimde ya kilo veremiyorum yada alıyorum ...
TK ilk menün güzel canım afiyet olsun ...

maytapcım bende aksamları yaklasık 30 dk yuruyorum pek bı faydası olurmu bılmem havalar ısınınca eylulu alıp yuruyebılırım
oglenkı menumde corba ıcmedım
olmazmı kıslar yarım saatte olsa yürüyün .. derin nefes alınburundan bu çok ama çok faydalı ..a.s.

maytap üşengeç maytap yakın akraban dolu 1 saatline haftada 3 gün ver birine memoyu :dilcikar:
kilo vermen ikiye katlar.kaydirigubbakcemile

öyle yapiimbari tontişim fatihimi alıp gideyim yürüyüşlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…