Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

iremcim çok teşekür ederim arkadaşlara yardımcı olmuşun ....

küçük bir ayrıntı; uno nun tam tahıllı ekmeginin degeri yüksek tambuğday ekmegini alın .....

arzu canım yenip yenmiycekler ilk sayfada 35 altında yemek yeniyor çok nadır 35 üstü ananasın degeride o listede var .. yüksekti degeri .....

1 dl yada 3 dl degişmiyor canım bizde yemek yada yememek .. daha dikkatli olalım 1. aiaşmada yediklerimiz konusunda .a.s eger imkanın versa kan şekeri tablosunun çıktısını al göz önünde olsun ona göre bakar yersin yiyyeceklerini.

Tamam Saol. Yol göstericiliğinden dolayı. İnşallah ben de sizin gibi incecik olacam.zemuszemus

hihoyyyt
Tamaaammm, siz hep cumaları tartılıyorsunuz değil mi???
Bu arada gün gün tutmuyorum artık.

Bir de ben bugün diyabetik reçel aldım, lâlim marka, uygun mu sizce??
diyebetik reçellleri öenrmiyoruz canım kaş yaparken göz çıkarmayalım çok tatlandırıcı ver içlerinde sağlıga zararlı . almak isterseniz doganın meyve marmeltları var % 100 dogal ..
Ben sabah
09:00 1 yeşil elma
12:30 1 haşlanmış yumurta,1 kk yağsız peynir,7zeytin
14:00 4 badem
16:00 1 mini ton balığı 1 bardak ayran
20:00 Tavuk sote,salata,az ezme,1 büyük bardak ayran.
22:30 civarıda 5-6 badem yerim.
Bugün hiçbir öğünde ekmek yemedim.Ve tatlısız atlattım bugünü 2 gün daha dayansam yeter :roflol:

Farkettimki ekmeksiz olmuyo ben en iyisi kahvaltıdan yumurtayı çıkarıp, tam buğday ekmeğimi ilave edeyim.
neyseki fark etmişin ekmek çok önemli kavaltıda.... arada bir yumurtalı yesenizde kavaltınızı ekmekli kavaltı her zaman favorimizdir ...
ekmegi es geçmeyin içindeki vitamin ve minereller acısından vaz geçilmez ...biz sadece kilo vermiyoruz saglıklı besleniyoruz ..a.s
10.00
2 dl ekmek..2 ks lor..3 zeytin...1 domates..dereotu..az marmelat..yeşil cay..
14.15
1 kutu süt..4 ceviz(dsrdaydım)
18.15
1 elma
19.00
bi tabak kabak yemegii.az yogurt..
21.30
probiyotik yogurt..
sultanım dışardasın dersanede özlüyorum bak senii...:gitme:
kıslar sabah kahvaltılarınız için yumurta ile şunuda yapabilirsiniz.çok tok tutar üstelik sizi.2 yumurtayı bir kasede biraz beyaz peynirle çırpın(bim aknaz peynir tabii)bir tanede küp doğranmış domates ve isterseniz çekirdeği çıkartılmış bir kaç zeytin ve seviyorsanız yeşilbiber ,biraz maydonozda olabilir yoksa kekikte çok yakışıyor.teflon tavada bir kaşık kadar sıvıyağla kapağı kapalı olarak gözleme gibi pişirin,bir tarafı yumuşak kalsın derseniz çevirmeden ,iki tarafıda kızarsın diyorsanız çevirerek güzlece pişirin.pizza gibi dilimleyin afiyetle yiyiiiiiiin.cokacimcoook yanınada çay tabii.oh mis gibi kahvaltı işte size...
emine bederi geçtim'mi ne bende yaw :içelim:
zilim yemek tariflerini bi ara vorde kaydette linkin başında yıyınlayalım isminle ... monti yemekleri diye .:lepi:sırnaşık şeyvalla çok yardımcı olur...
Selam canlarım iyi geceler
ilk gün menüsü 2. aşamadan sonra yeniden 1. aşama :)

Sabah: 1 büyük dilim tam buğday ekmeği
3 zeytin
az lor peyniri

Öğle: salata, yoğurt, az tavuk az balık

Ara : portakal (çok acıkmıştım)
az çekirdek, az fıstık

Akşam: taze fasulye yemeği ve yoğurt

Ara: çam fıstığı biraz :KK43:
refim menülerini görmeyi özlemişim canım benim ..Şeniz
az ,biraz, az kuruyemişlerni biraz es geçelim 5 e indirelim bari olmazmı .sengözlerimebaksanab:1hug:
ik gün olarak güzel ama ....alkisalkisalkis
12.04.2010 Menüm
Sabah
6 zeytin,1 kk peynir, 1 domates, 1 dilim buğday ekmek, 2 dilim salatalık

Öğlen
1 por. kabak yemeği, 1 yk z.yağlı bamya, 1 minik kase yoğurtlu ıspanak, 1-2 parça z.yağlı brokoli

Akşam
Yeşil mercimek yemeği ve yoğurt

:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:
bencede .:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:
iermim bir döndün pir döndün güzelim sen hangi takımdaydın 4. takımdamı? şebnemim takımındamı?
BENDE adet oldum olucam 3 gündür sadece leke geliyorr ve çok şişmmmm...sanki patlayacak gibiyimm...ne yapsam acaba....1 haftada etkisini gösterir mi bu beslenme...çünkü kendimi dev hissediyorummm gösterirsede süperr hani kilo olarak değilde şişlikler inse kendini rahat hissetsemm süper olurr tabii kiloda versem hiçç fena olmazz....valla süper başladım ben bugünnn inş.. böyle gider...opuyorumnanaktan
nesliş inan biraz sabrek bu beslenme sende sadece kilo farklılıgı deyil daha bir çok şeyin düzelmesini saglıycak ...a.sbiraz zaman

selam bayanlar anca düştüm valla bu okula gidip gelme mahfediyo beni
neyse nooldu tabii olan oldu:)))
2 browni şu yalanan hatundan ,bi dürüm, hatta bolca çiğ köfte

yedimmi tabiki yemedim:))))))

şuan aklımda kalanlar bunlar zamanı gelince sırayla bakıcam tatlarına
yalnız bi sorunum var
1 gibi çıktık evden biliyorsunuz 7de ettim kahvaltımı
çıkmadan 2 günkurusu bolcada su içtim çıktım
orda bisküvi tuttular arkadaşım poğaça aldı 3tane bierini bana aldı hiç acıkmadım dedim üçünüde yedi:S
neyse 4 de geldim çocukları toparla falan 4.5 da balık yedim bi tabak domates soğan eşliğinde ama korkuyorum depolarmı diye gerçi hiç açlık hissetmedim ama inşallah olmaz
bide akşam yemek yiyemiicemmalumunuz çilek yerim bolca aldım:)
delikafaduldenyüregime indiriyordun maytap ...:1shok:
valla şok oldun bi anda bu hatun azimli hatun ne güzelde oturttu diyordum .... ay şükür hayal miş.düşüncende kalmış ..naniknanik
bu arada çizelgende gözüme çarpmadı sanma .:nazar::nazar::nazar::nazar:
artık 55 kadar hatta belki dahada aşagıya kadar durmak yok sana hızır tıkırını aldın ....:eek: uç uçabildiginceeeeeeeeeee:hooray:

öğlen keşke daha fazla bilişer yeseydin ama balık zor depo olur bişi olmamıştır ama alışkanlık haline getirme...a.s
şu 3 poğacayıda yiyen vatandaşa üzüldüm dogrusu ...naniknanik
eve geldimm bir miğde bulantısı halsizlik hiç cnm bişi istemiyooo...eşimde kuru incir ve ceviz vs. almışş....bana 2 kuru incir ve 2 ceviz yedirdi..şimdi elma yesem olurmu başka cnm hiç bişi istemiyorr...yoksa ilk günde listeden çıktımmı yani montiye uymamazlık etmemişimdir inşş...
he birde elim ayağım titriyorduuu hayır diyemedim hani sonuçta ceviz tmm da inş. kuru incirde yanlış bişi yapmamışımdırrrr....çok feciyim halen bunuda zor yazıyorummm.....

tansiyonumda bişi oldu sanırımmm....başımda dönüyooo....
neyse birazdan 1 elma yiyicemmm....

bu arada ben bugünn;

09.30 da 2 dilim çavdarlı + 1 dmts + 1 salatalık + beyaz peynir yedimm (kk)
13.30 da mantarlı tavuk sote + 2 tane salatalık + yoğurt yedim

17.35 gibi sekiz adet beyaz leblebi yedimmm çıkıyordum işten biraz miğdemde kötüydü ondan yedimm..

18.40 gibide 2 kuru incir + 2 ceviz yedimmm...:KK43:(((((
nesliham menün güzel fakat akşam yemegin nerde ..kaydirigubbakcemile
sonrada şekerin düşer tabi...:nazar:
sen aralarını yapmayı ihmal etme ana ögünlerde 3 saat sonra ara yap olurmu . ögünlerinide sakın atlama .:eek:lmaz:
keşke 8 deyilde 1 avuç yesetdin leblebiyi ....a.s

diyebetik reçellleri öenrmiyoruz canım kaş yaparken göz çıkarmayalım çok tatlandırıcı ver içlerinde sağlıga zararlı . almak isterseniz doganın meyve marmeltları var % 100 dogal ..

neyseki fark etmişin ekmek çok önemli kavaltıda.... arada bir yumurtalı yesenizde kavaltınızı ekmekli kavaltı her zaman favorimizdir ...
ekmegi es geçmeyin içindeki vitamin ve minereller acısından vaz geçilmez ...biz sadece kilo vermiyoruz saglıklı besleniyoruz ..a.s

sultanım dışardasın dersanede özlüyorum bak senii...:gitme:

zilim yemek tariflerini bi ara vorde kaydette linkin başında yıyınlayalım isminle ... monti yemekleri diye .:lepi:sırnaşık şeyvalla çok yardımcı olur...

refim menülerini görmeyi özlemişim canım benim ..Şeniz
az ,biraz, az kuruyemişlerni biraz es geçelim 5 e indirelim bari olmazmı .sengözlerimebaksanab:1hug:
ik gün olarak güzel ama ....alkisalkisalkis

iermim bir döndün pir döndün güzelim sen hangi takımdaydın 4. takımdamı? şebnemim takımındamı?

nesliş inan biraz sabrek bu beslenme sende sadece kilo farklılıgı deyil daha bir çok şeyin düzelmesini saglıycak ...a.sbiraz zaman

delikafaduldenyüregime indiriyordun maytap ...:1shok:
valla şok oldun bi anda bu hatun azimli hatun ne güzelde oturttu diyordum .... ay şükür hayal miş.düşüncende kalmış ..naniknanik
bu arada çizelgende gözüme çarpmadı sanma .:nazar::nazar::nazar::nazar:
artık 55 kadar hatta belki dahada aşagıya kadar durmak yok sana hızır tıkırını aldın ....:eek: uç uçabildiginceeeeeeeeeee:hooray:

öğlen keşke daha fazla bilişer yeseydin ama balık zor depo olur bişi olmamıştır ama alışkanlık haline getirme...a.s
şu 3 poğacayıda yiyen vatandaşa üzüldüm dogrusu ...naniknanik

nesliham menün güzel fakat akşam yemegin nerde ..kaydirigubbakcemile
sonrada şekerin düşer tabi...:nazar:
sen aralarını yapmayı ihmal etme ana ögünlerde 3 saat sonra ara yap olurmu . ögünlerinide sakın atlama .:eek:lmaz:
keşke 8 deyilde 1 avuç yesetdin leblebiyi ....a.s

sorma ablam ya bnde özlüyorum vala uzun uzun monti muhabbeti yapmayı ama bu ara işi biraz sıkı tutyorum evdeykende fazla kalamıyorum yeni gelen arkdslarada halyle yardımcı olamıyorum kusrabakmasın lütfen kimse montiye tam gaz devam bu arada:lepi:

evet ablam ya cidden zili sagolsun güzel tarfler veriyor dedigin gibi ilk sayfaya ekleyebilriz herkeste faydalanır böleceyerimseniben

bu arada bende dünkü telafi menümü yazayım .-tatlicadiarzu-.
işede yaramış hani:jeyyar:

kavaltı 8 .30.
1 yumurta .. k.k peynir..(%2.5 yağ).. 1köfte ..

11 .00 1kutu süt %0 yağ

13.00 ögle ...
ton (100gr) la yeşil salata ... 1köfte ...

16.00
1 br ayran .3 fındık .

17 30 ..1 tb çilek .cokacimcoook.(bol bol yiyin ).

18.00.akşam .
1 prç.tavuk ızgara ... 1 tb sebze ızgara....2 kş yogurt...

2200.
5 çilek 2 kuru kayısı ....

1 saatte normal yürüyüş .
dün pek spor yapmadım dogrusu ...alsanaalsanasmile
2 lt su . 2 brdakta şu lahana ve maydonoz suyu ....

aebenim hani işin vardı hemen çıkıyodun...
çıkamıyosun kk dan dimi:jeyyar:

sorma ablam ya bnde özlüyorum vala uzun uzun monti muhabbeti yapmayı ama bu ara işi biraz sıkı tutyorum evdeykende fazla kalamıyorum yeni gelen arkdslarada halyle yardımcı olamıyorum kusrabakmasın lütfen kimse montiye tam gaz devam bu arada:lepi:

evet ablam ya cidden zili sagolsun güzel tarfler veriyor dedigin gibi ilk sayfaya ekleyebilriz herkeste faydalanır böleceyerimseniben
sen dersine bak sonra telefi ederiz oldumu .. ama burdan uzagım diye salma sakın montiyi bak yaza ne kaldı .delikafadulden

bu arada bende dünkü telafi menümü yazayım .-tatlicadiarzu-.
işede yaramış hani:jeyyar:

kavaltı 8 .30.
1 yumurta .. k.k peynir..(%2.5 yağ).. 1köfte ..

11 .00 1kutu süt %0 yağ

13.00 ögle ...
ton (100gr) la yeşil salata ... 1köfte ...

16.00
1 br ayran .3 fındık .

17 30 ..1 tb çilek .cokacimcoook.(bol bol yiyin ).

18.00.akşam .
1 prç.tavuk ızgara ... 1 tb sebze ızgara....2 kş yogurt...

2200.
5 çilek 2 kuru kayısı ....

1 saatte normal yürüyüş .
dün pek spor yapmadım dogrusu ...alsanaalsanasmile
2 lt su . 2 brdakta şu lahana ve maydonoz suyu ....

şu tonlardan bende aliim yaa..akşamları salatama katarım..fazla proten göz çıkarmaz yağları çıkarır dimi yalaelaelaelaelaenaniknanikdelikafadulden

Evet şeker ama ayrıldım çünkü her hafta tartılamayacağım ya.

ağzından bal damlıyor bacuuuuuuuummm:asigim:alkisalkisalkishihoyyyt[/QUOTE]

O zaman da sen ona söyle zayıfla yoksa vallahi öptürmem ölürsün aşkımdan diye :lepi:

aebenim hani işin vardı hemen çıkıyodun...
çıkamıyosun kk dan dimi:jeyyar:
kaydirigubbakcemile3evet var hemde çok bi işe biz buraya koşturyorum ....laelaelaelaelae
kaçırdıgın bişi kalmasın diye ...olumunekankayizsmile
ama iren sağğolsun yorumlamış menüleri ..:1hug:

şu tonlardan bende aliim yaa..akşamları salatama katarım..fazla protein göz çıkarmaz yağları çıkarır dimi yalaelaelaelaelaenaniknanikdelikafadulden
alkisalkisalkisaynen öyle .....a.s
tonların hem hazırlanması kolay hemde balık çok saglıklı ....ben çok seviyorum balıgın her türlüsünü..cokacimcoook benim sevmedigim mi var ya oburumben obur .laelaelaelaelae
zilim tünaydın ....a.s.

Kızlar valla suyumu gitti kilomu bilmem ama düğmeleri kapanmayan kotumu dün akşam dışarı çıkarken girdim tartıda 1.2 kg eksik çıktı sabah sevinçten çıldırmak üzereyim Allah'tan akşam tatlı konusunda direnmişim sonuçları süper oluyo heyooo tam gaz devam :roflol:

O zaman da sen ona söyle zayıfla yoksa vallahi öptürmem ölürsün aşkımdan diye :lepi:
:roflol::roflol::roflol: bravo bravoalkisalkisalkis aynen öyli dicem canım
kaydirigubbakcemile3evet var hemde çok bi işe biz buraya koşturyorum ....laelaelaelaelae
kaçırdıgın bişi kalmasın diye ...olumunekankayizsmile
ama iren sağğolsun yorumlamış menüleri ..:1hug:
yani diyosunki çok hareket çok hareket..erittin yani tüm yağları koşturmaktanyerimsenibengamyoncuiremsu
alkisalkisalkisaynen öyle .....a.s
tonların hem hazırlanması kolay hemde balık çok saglıklı ....ben çok seviyorum balıgın her türlüsünü..cokacimcoook benim sevmedigim mi var ya oburumben obur .laelaelaelaelae
zilim tünaydın ....a.s.

uffff Çok üzgünüm çoookal benden de o kadar..obur olmasak bu kadar çabuk şişebilirmiydikki:eek:klava:

Kızlar valla suyumu gitti kilomu bilmem ama düğmeleri kapanmayan kotumu dün akşam dışarı çıkarken girdim tartıda 1.2 kg eksik çıktı sabah sevinçten çıldırmak üzereyim Allah'tan akşam tatlı konusunda direnmişim sonuçları süper oluyo heyooo tam gaz devam :roflol:

tebrikler tatlışımalkisalkisalkis
şişliğin gitmiştir..2. haftadan sonra yağların gider..idrardan belli oluyor..
benim öölede:eek:

sen dersine bak sonra telefi ederiz oldumu .. ama burdan uzagım diye salma sakın montiyi bak yaza ne kaldı .delikafadulden

yok ablam salarmıyım hiçç salmam salmasında bn uzun zamndr 60 altına dsmedgim için bu haftlar sanırım beni zolrucak vücudum direniyo gibi tartılmıyomda cumayı bekliyorum bakalım insl tıkrdama olmstraklinialirimsmile

opuyorumnanaktanBURDAYIMMM AMA YOĞUNUMMM YAZAMIYORUIMMMM:KK43:((( :hulya: ALLTAA AÇIKSINIZZZ:))))

yok ablam salarmıyım hiçç salmam salmasında bn uzun zamndr 60 altına dsmedgim için bu haftlar sanırım beni zolrucak vücudum direniyo gibi tartılmıyomda cumayı bekliyorum bakalım insl tıkrdama olmstraklinialirimsmile
direnen kilo sonradan pöf diye gider biliyormusunun sultanım ...
yanlız hatırlatayım bu hafta bana sözün vardı .:jeyyar:.yürüüüüüüü hatta koşşşkaydirigubbakcemilesırnaşık şey

günaydın kızlar

zaten tartıdaki günden güne inen kiloları gördükçe insanın daha bi hevesi geliyo dimikaydirigubbakcemile5
yaşasın monti amca ve yeğenlerihihoyyyt
aebencim seninde gözünden bişey kaçmıyo caaanum

X