Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

kıslar az evvel her zamanki kuruyemişçime gittim kıza özellikle sordum.bütün olanlar yaban mersini fakat kesik olanlar değil,üstelik onlar şekere batırılıyor dedi eyvahedigeldismile hatta şu tropik meyve kuruları varya (ben çok severim ve ara sırada yerdim) onlar hepten şeker küpü dedi.gün kurusu,iğde kurusu ve incir kurusunun dışındaki tüm meyveler şekere batırılarak tatlı hale geliyor dedi.en çok mango ve kiwi kurusunu severdim artık yemem...bilginiz olsun şekerler....kesik olanları almayacağız yani bundan sonra bütün yabanmersinlerinden alacağız....

feyong. başlama tarihine göre .

martın 26 sı .. 81.000
nisanın 2 si 79.200
nisanın 9 da. 79.000 gelmişin .

bu hafta henüz bell deyil ...

hihoyyyt
Tamaaammm, siz hep cumaları tartılıyorsunuz değil mi???
Bu arada gün gün tutmuyorum artık.

Bir de ben bugün diyabetik reçel aldım, lâlim marka, uygun mu sizce??

Topik olarak regli haftasındayız sanki:dance: Dün olmayı başardım sonunda ama işte bu dönemde sinirlerimle beraber yeme düzenimde alt üst oluyo sırf öğün atlamıyayım diye zorlana zorlana yedim aklım yemek de değil tatlılardaydı neyse hemen dağıtıyorum kafamı gelelim bugüne

10:30
2 dilim ekmek
yarım domates salatalık
k.k peynir

15:30 2 yumurta ile bol yoğurtlu çılbır gibi bişey
yarım domates salatalık
1 kuru kayısı (tereddütlü yedim meyva yerine geçiyo mu bilemedim)

18:30 Tarçınlı sıcak süt
15 dk sonra
5 badem
3 yer fıstığı

yatarken meyva yemeye çalışıcam

Ben sabah
09:00 1 yeşil elma
12:30 1 haşlanmış yumurta,1 kk yağsız peynir,7zeytin
14:00 4 badem
16:00 1 mini ton balığı 1 bardak ayran
20:00 Tavuk sote,salata,az ezme,1 büyük bardak ayran.
22:30 civarıda 5-6 badem yerim.
Bugün hiçbir öğünde ekmek yemedim.Ve tatlısız atlattım bugünü 2 gün daha dayansam yeter :roflol:

Farkettimki ekmeksiz olmuyo ben en iyisi kahvaltıdan yumurtayı çıkarıp, tam buğday ekmeğimi ilave edeyim.

10.00
2 dl ekmek..2 ks lor..3 zeytin...1 domates..dereotu..az marmelat..yeşil cay..
14.15
1 kutu süt..4 ceviz(dsrdaydım)
18.15
1 elma
19.00
bi tabak kabak yemegii.az yogurt..
21.30
probiyotik yogurt..

kıslar sabah kahvaltılarınız için yumurta ile şunuda yapabilirsiniz.çok tok tutar üstelik sizi.2 yumurtayı bir kasede biraz beyaz peynirle çırpın(bim aknaz peynir tabii)bir tanede küp doğranmış domates ve isterseniz çekirdeği çıkartılmış bir kaç zeytin ve seviyorsanız yeşilbiber ,biraz maydonozda olabilir yoksa kekikte çok yakışıyor.teflon tavada bir kaşık kadar sıvıyağla kapağı kapalı olarak gözleme gibi pişirin,bir tarafı yumuşak kalsın derseniz çevirmeden ,iki tarafıda kızarsın diyorsanız çevirerek güzlece pişirin.pizza gibi dilimleyin afiyetle yiyiiiiiiin.cokacimcoook yanınada çay tabii.oh mis gibi kahvaltı işte size...
emine bederi geçtim'mi ne bende yaw :içelim:

Selam canlarım iyi geceler
ilk gün menüsü 2. aşamadan sonra yeniden 1. aşama :)

Sabah: 1 büyük dilim tam buğday ekmeği
3 zeytin
az lor peyniri

Öğle: salata, yoğurt, az tavuk az balık

Ara : portakal (çok acıkmıştım)
az çekirdek, az fıstık

Akşam: taze fasulye yemeği ve yoğurt

Ara: çam fıstığı biraz

Süper vermişsin valla tebrikler. Devamını dilerim.

tabi irem sen nasıl istersen canım ..:1hug:

degştirdim canım soru işaretinin yanıdada .72 yazsak ... süper olur .::))))))

Ahh abla işallah zaten bu kdr dikkat etmeye veremezsem oturup ağlıcam.

aynen benden senin gibiyim. Abur cubur dolabını açıyorum bakıyorum kapatıyorum. bilmiyorumkismile

a.s meraba arkadaslar ben camlica bende bu diyeti uygulamak istiyorum.boyum 1.61 kilom 67 kaybetmem gereken en az 8 kilom var.hayirlisi bakalimmmm.

Hadi hayırlısı işallah verirsin.

Kıyamam geçmiş olsun minik paşana. Tam hastalık havası bu havalar. allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun tekrar.

Canım sınav haftandasın. Kendini kasma birde bu psikolojini etkilemesin. sınavlarını ver gerisine bakarsın sonra.

Dışarda yendiği zaman mesela ben iskender söylüyorum. Ekmeklerini yemiyorum. Etlerini yiyorum yanında yoğurt ve salata. Yada kebap söylüyorum pilavını vs yemiyorum. Etini yoğurt yada ayran ve salata canım.

Hiç ekmeksiz bir beslenme zaten sağlıklı değil canım. Sabahları ekmek ye sen dediğin gibi. yerimseniben

10.00
2 dl ekmek..2 ks lor..3 zeytin...1 domates..dereotu..az marmelat..yeşil cay..
14.15
1 kutu süt..4 ceviz(dsrdaydım)
18.15
1 elma
19.00
bi tabak kabak yemegii.az yogurt..
21.30
probiyotik yogurt..

Süpermiş :lepi:

Güzel tarif Zili deneyeceğim. yerimseniben

Aralardaki kuruyemişler biraz fazla olmuş gibi gibi ama ilk günün günahı olmaz diyip devam edelim. alkisalkisalkis

12.04.2010 Menüm
Sabah
6 zeytin,1 kk peynir, 1 domates, 1 dilim buğday ekmek, 2 dilim salatalık

Öğlen
1 por. kabak yemeği, 1 yk z.yağlı bamya, 1 minik kase yoğurtlu ıspanak, 1-2 parça z.yağlı brokoli

Akşam
Yeşil mercimek yemeği ve yoğurt

:lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi::lepi:

Merhaba kızlar
Ben de aranıza yeni katıldım . Herkesin zayıfladığını görünce ben de epey bir heveslendim. Bunun doğru yöntem olduğunu düşünmeye başladım.Monti ye ben de başladım galiba.
Bilen birinden bu diyetin temel prensiplerini öğrenebilir miyim?
Su ve nescafe de ayrıca sorun . Ne kadar tüketebilirim ?
Ayrıca Et sote, taze fasulye gibi yemekler menünüzde yer almış. Bunlar bildiğimiz türk usülüne göre (kıymalı)mı pişiriliyor yoksa?
Bir de kk peynir ne demek? ıstediğim iz peyniri tüketebiliyor muyuz?

herkeze gunaydin
bende bu sabahtan itibaren basladim.
kahvaltida iki dilim ekmek biraz yagsiz peynir zeytin ezmesi sevmedigim icin bes tane zeytin yedim.
ve vazgecemedigim capuccino .biliyorum kahve yasak ama ,tam anlamiyla tiryakisi oldugum icin ondan vazgecmeden
basarmaya calisicam montignac amcanin diyetini:içelim:
oglen icin su anada ne yiycem bilmiyorum.
alisverise cikmam lazim.ama ne yersem yiyim salata olmak zorunda ogrendim.
herkeze kolay gelsin arkadaslar...

Canım hoşgeldin.
İlk sayfalarda temek prensipler yazıyor. Birde yedikçe zayıfla ince kal diye bi kitap var Monti amcanın ondan edinmen çok iyi olur.
kk demek kibrik kutusu demek canım.
Et sote yapıyoruz ama içine patates havuç koymuyoruz.
Sebze yemekleri etli oluyor ama yine patates havuç şehriye pirinç vs yok. Örneğin bezelye yemeği patates ve havuçsuz.
Baklagiller etsiz pişiyor yine.
Beyaz un yasak. Unlu çorbalar dahil.
Ekmek olarak tam buğday ekmeği yiyoruz sadece sabah. Yumurta varsa ekmek yok.
Her öğünde mutlaka salata ve süt ürünü tüketiyoruz.
Elbette az yağlı şekilde. bim de aknaz peynir var forumca aknazın cirosunu katkımız büyük.
Şeker yasak ama tuz yağ serbest. elbette katı yağlar yasak.
Bunun dışında aklıma gelen başka bişiy yok.
Bikaç günde zaten oturtursun sende düzenini. Örnek menülerimizi hergün yazıyruz onlarada bakabilirsin canım. a.s.

günaydın montinin güzel hatunları..
dün akşamdan bu yana kimsecikler uğramamışmı
şaşırdımmmbilmiyorumkismile
ben bugün u dönüşümü yaptım şükür
aslında dün yapmıştım ama epey zorlandım akşamda azıcık şaşırdım ama bugün beyin acaip hazır midem de ona uyucak başka kaçarı yoklmaz:

günaydın kızlarrr...

gece ölüyorum sandımmm...migrenim tuttu sanırım ilk gün olmasındann yattım hep kafamı kaldıramadımm...ınş bugünde öyle olmazzz...Ben arayı yapamadımmm...saat 17.00 gibi ksin bir meyva falan yemem lazım ama yiyemedim yoğunlaştım o sıralarda...

bugün atlamayacağımmm migren tutarsa çok kötü oluyorummm....

Verdiğin bilgiler için saol canım. Ekmek olarak unonun çok tahıllı, tam buğday ekmekleri var. Onları tüketebilir miyiz?kaydirigubbakcemile5

süpersin şekeralkisalkisalkisalkisalkisalkis
hoşgeldin canım aramıza

tatlışım çok geçmiş olsun..
arayı yap canım..öğle ile akşamın arası epey uzun çünkü..açlıkta başağrısını tetikler..ihmal etme o yüzden..allahım şifalar versin şeker:teselli:

Verdiğin bilgiler için saol canım. Ekmek olarak unonun çok tahıllı, tam buğday ekmekleri var. Onları tüketebilir miyiz?kaydirigubbakcemile5

tüketebilirsin tatlışım..
tam ekmek yada köy ekmeği adı altında satılır zaten

meraba alparzu; hosgeldin bende senin gibi yeniyim ama anladigim kadariyla yemeklerde herhangi bi degisiklik yok diyet tatsiz tuzsuz yemekler yememizi istemiyo ama yaga ve tuza herzaman icin dikkat etmekde fayda var.eger konunun baslangicina gidersen butun biligiler orda var.faydali olucagini umuyorum. basarilar

aebenim nerdesin şekeer
gör beni bak nasıl iştaha geldiysem yardımcı oluyorum arkadaşlara..
işte buu grup ayrıcalığı..motivasyon beraberliği
hepinizi çok seviyorum şekerler..
sabah aynada kendimi gördüm..daha ince görünüyordum..midem küçülmüştü ve böyle olunca daha önce giydiğim bluz daha güzel oldu..ve dedimki kendi kendime ıŞTE BUDUR...MONTıYE DEVAM..
eşimde sen zayıflıyamazsın deyince iyice gıcık oldum..
zaten anldım ki benim beyniöme giren virüz ondan bulaşıyor..adam heacker gibi yaa..çökertiyor tüm sistemimi resmen..ve kendimi saçma sapan yiyekleri yerken buluyorum ve buda onun akşamları evde olma vardiyasına denk geliyor..
virüsümü keşfettim artık..antivirüs proğramımda hazır...gelsin şimdi daha zayıf günleeerbayanssulusmiledelikafadulden

günaydınlar efem .....

nasılsınız bakalım . yani kıslar gelmişler hoş gelmişler ...

hava güzel bi güzel sabah yürüyüşü yaptım tempolu ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…