Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlar acel tecel yazıyorum okula çıkıcam oğlanın toplantısı var
aebencim benim kahvaltı sosuma yorum yapmııcanmı canikom
gene 2.5 dilimle beraber götürdüm kahvaltıda tek sorunum ekmeği çoğaltmış olmam onun dışında tartıda pek artı bişey görmedim haftasonlarımdan daha hasarsız çıkıyorum haftaiçine göre nedense sanırım bu hafta 59. gibi bişey görücem tabi adet öncesi şişkinlik bana yamuk yapmazsa:))
aebencim topkek mopkek ohh valla götürrr bende şu browninin yenisini merak ediyorum hani kadın yalana yalana anlatıyo ya valla aşeriyorum doğrusu ama eve girmedikçe no problem...

maytabım afiyet olsun yorum yapmadım çünki zilim yapmış yorum bende katılıyorum afiyet olsun ....
evet ya ama inan sorun top mop deyil o krizde bulurdum başka bişilerde ..kaydirigubbakcemile3
evet eve girmemesi en iyisi ama belenme için ben toplu alıyorum bebelere tam gün okuları . evden koyuyorum kantin beklemesinler diye o yüzden evde bol oluyor . ama bakmıyorum göz ucuyla bile dünkü farklı bir durumdu ...bu günlere iştahım ve tatlı krizlerim had safada bu hipogilsemi oldugumdan daha farkı oluyor bende .bu sinir ve ani huy degişimleride yapıyor ..haşlıyorum herkesi böyle durumlarda .....-tatlicadiarzu- genelde çok sakin ve sabırlı bir yapım var ama şeker düşmesi olunca laelaelaelaelae:umursamaz:.

Son düzenleme:
Gunaydın canlarım
ziligurticim konserının sorunsuz gecmesıne sevındım
abencım sana sormustum ama tekrar soruyorum gozunden kactı herhalde canım
ben cumartesı tartılsam olurmu -cumartesı tartıldım canım bu arada 67.600 geldım (ustumde ınce ceket bırde spor ayakkabısıyla tartıldım)
pazar gunkı menumm;

sabah gec kalktıkk
10:00 yarım greyfurt suyu
11:00 3 yesil zeytin- dom-sal-1 dılım cavdar ekmegı- 1 kk kadar lıght peynır
( esıme sucuk yapmıstım 2 parca aldımm:kedi:)
15:00 yesil cay ve 1 avuc leblebı
18:30 2 tavuk but fırında pişmiş- yogurt-salata

bugun;
8:00 yarım greyfurt suyu
930: 1 yesilbib-1dom-1sal-3 zeytin
1130 1 kupa yesil cay - yarım elma
1330 nohut yemegı - yogurt- 1dom-1bib
1530 yesil cay- yarım elma
1830 ? ( yarın yazayım)

Geçmiş olsun aebencim canım çok tatlı isterse hurma yiyorum bir kaç tane iyi geliyor nacizane tavsiyem
seni sinirli düşünemiyorum birtürlü:sm_confused: hep halim selim bir insansına.s

haftasonum iğrenç geçti kızlar...
kızımın yaşpastasından ve çukulatasından yedim..
sanırım suçluluktan dolayı da aşırı agresif geçirdim haftasonunu yaa
nasıl bir kısırdöngüye girdim ve çıkamıyorum anlamadımki..
bugüne acaip umutlu başladım..
kendime hakim olamamam çok kötü bişey yaabilmiyorumkismile

yazdım canım daha veel ama sen görmedin galiba olumunekankayizsmile
sorun deyil .ama ben bekledim cumartesi kilo bildirmedin o yüzden ekleyemedim tabi...

menülerin güzel yanlız olmayacak bişi yapmışın ekmekle sucuk .:umursamaz:
Geçmiş olsun aebencim canım çok tatlı isterse hurma yiyorum bir kaç tane iyi geliyor nacizane tavsiyem
seni sinirli düşünemiyorum birtürlü:sm_confused: hep halim selim bir insansına.s
genelde öyleyim özlemim ama bu nöbetlerde oluyor . bu yüzden monti benim vazgeçilmezim secede diyet için deyil ...a.s
SANA DAHA ÖNCEDE DEMıŞTıM GEÇEN SENE AKREP ŞEKER YÜKLEME TESTı YAPTIR ... senden şüpeleniyorum hipoglisemi olabirsin .bilmiyorumkismile

tabi bu kaçamaklar için asla mazeret deyil..... bunu kendim içinde söylüyorum ama sağlık açısından bu testti yaptırmanı öneririm ....

Son düzenleme:
refim nasılsın güzelim toparladınmı kendini?opuyorumnanaktan

günaydın hayırlı haftalar olsun herkese.......

Merhaba aeben ve sevgili arkadaşlar opuyorumnanaktan
Ben 1 aydır bu başlığı okuyorum, elimde defter notlar çıkarıyorum resmen kaydirigubbakcemile3
3 haftadır da monti diyetini uyguluyorum. 81le başladım 1 hafta içersinde 79.2 yi gördüm, çok sevindim.
Ama 2 haftadır sabit duruyorum, sizleri okudukça diyete inancım artıyor, bu yüzden bırakmıyorum ama ancak 79.0 oldum bugün. Neyse yine devam edeceğim.
Bende kitap var ama GÜNCEL YAYINCILIK, yani eski basım, mesela orda spagettiden bahsetmiyor, onu sizden öğrendim, demek ki amca kitabı güncellemiş. yerimseniben
Hep okuyorum sizi de, artık ben de fırsat buldukça yazayım, sizden de destek alayım, ben de elimden geldiğince destek vereyim dedim, beni de kabul ederseniz. :kedi:
Yalnız ben pek spor yapmıyorum, bu konuda çok üşengeçim malesef mafoldumben

Boyum 1.63, evlenmeden 65-68 arası gidip geliyordum. Yine ince değildim de, balık etli idare ediyordum. Sonra doğum kontrol hapı saçmalığıyla birlikte başladı kilolar. Evleneli 7-8 ay olduğunda 79 kiloydum. Diyetisyen-spor derken 2-3 ayda zar zor 72ye düştüm. Kış geldi, geçen sene 81le yaza girdim, 1 sene oldu hala 81'im mafoldumben
Yani artık 79 zemuszemus
Umudum var, inşallah bu sefer ince bir kadın olacağım... Bir de aslında artık bebek sahibi olmak istiyorum, bu kiloda tehlikeli, biliyorum, mutlaka zayıflamam lazım...
Aynı ziligurtinin (onu hamileyken lise öğr zannetmişler ya zemuszemus ) yolunda ilerlemek hedefindeyim.
Hepinize sevgiler ve kolaylıklar diliyorum... a.s.

nihayet yazabildin ..kaydirigubbakcemile3

o ilk kilolar sudur güzelim asıl kilo vermen yeni başlayacak kolaygelsin ....
hoş geldin .....a.s.
ha bide sopa:mymeka: 1 aydır yazmadıgın için ...sırnaşık şey:1hug:

kıslar palaşım alanına bu hafta bireyselde 1. oldugumdan açıklama yapmak zorundaydım ....
oraya yazdıgım yazımı sizlere kopyalamak istedim ...küçük ayrıntılar her zaman iş görür..

.Teşekkür ederim ..Püsküütüm inanın bunda sizlerinde payı çok büyük .......opuyorumnanaktan
Bu yazıyı yazmak ıÇıN kendime ve size sözüm vardı . bireyselde derece yapmak biraz hayal banada öyle bir bünyem asla olmadı ...kaydirigubbakcemile3 O yüzden bir hileye başvurdum .sırnaşık şeyaçıklayım haksızlık olmasın ...a.s.

Öncelikle bu verdigim kilo 1 haftalık deyil sizinde anladıgınız üzere yaklaşık 1 sene önce ayrıldım takımdan .
fakat bundan 1 ay kadar öncede 66 kilodaydım .... yani bu verdigin yüzde 3.4 .haftanın kilo yüzdesi... bunuda belirmek istedim ....a.s

AZ ÇOK BENı TANIYANLAR MONTıCı OLDUGUMU BıLıYOR .... adi MONTıGNAC olsada biz sağlıklı beslenme diyoruz buna ... ve gerçekten böyle .netteki olur olmaz ,bilmeden kitabı okumadan yapılan yorumlar gibi deyil bu monti beslenmesi ....a.s
.. burda bulundugum 2 sene içerisinde bir çok diyet ve beslenme Şok diyet vs 'yle karşılaştım ve denedigimde çok oldu ...:1ninca:

ama bu beslenme gibi ;
hem kilo verdiren
hem karnımı doyuran
hemde sağlımımı bana geri veren ..(hipoglisemiyim ..). bir beslenme yapmadım a.s

bu beslenme kan şekeri degeri yani GL. endeks üzerinden yapılıyor ....
ve küçük ayrıntılarla bagdaşıyor ...
daha ayrıntı linkinde var okumak isterseniz ...

Bu beslenme 2 aşamalı 1. de istenilen kiloya iniliyor 2. dede o kiloda sağlıklı biçinde kalmayı sağlıyor .olumunekankayizsmile
BU AÇIDAN 2. AŞAMA KıLO VERMEDEN DAHA ÖNDE GeLıYOR BENıM BAKIŞ AÇIMDAN .(mezun olup fazlasıyla geri dönen arkadaşlarımı gördükçe)

çok yazıp kafanınız şişirmeden menü örneklerinden vereyim ...

kavlatımda genelde ekmek yerim.. benim için ekmek vaz geçilmez ama sadece
kavaltıda ....
2-3 dl kız. ekmek ..
peynir .. şekersiz marmelatlar
. zeytin . domates. salt.maydonoz vs .

veya ...
.yumurta ..peynir.. yeşilik .....

veya.
sütle yulaf ezmasi......

öglende evde ne olusa
sebze.. et türü
yada baklagil
yada az hş spagetti....
yanına yogurt ve salata mutlaka ekleyerek ...

akşamda aynı ;
yalnız öğleye ve kavaltıya oranla daha az yiyerek ....

Bir önemli tavsiyede aç kalmamak ögün atlamamak ..bu çok önemli . yemediginiz her ögün diger ögünü depo eder...a.s

Aralar yapıyorum tabi ; sadece ögün arkasından en az 3 saat geçtinten sonra ...
, meyve .veya .süt ürünü.. veya fındık ceviz vs..

SUYU VE SPORUDA ZATEN SÖYLEMEME BıLE GEREK YOK .....kaydirigubbakcemile5

UMARIM ÖNERıLERıMıN BıR FAYDASI DOKUNUR SıZLERE .:1hug:
DAHA AYRINTI ıÇıN MONTı LıNKıNE BEKLERıM ...HER ZAMAN YARDIMA HAZIRIZ ..YETERKı SıZ ıSTEYıN ...a.s.

Günaydın şekerler haftasonu ardından haftabaşına güzel başladım 22. günüm veee tam 4 kg gitmiş aaaaaaaa ben yazana kadar herkesler gitmiş yaa
Menülerimi yazayım yoksa unutucam

CUMA
08:00... 1 elma
09:00... 2 dl kz. tam ekmk+salatalık+domates+peynir(peynir biraz büyük kibrit kutusu kocamanlarından)+kırmzı yeşl biber+çay
13:30... 1 tabak tavuklu patlıcan yemeği+yoğurt
17:00... 10 badem
19:00... Tavuklu salata+ayran
22:00... 15 çilek

CUMARTESı
09:00... 1 elma
09:30... 2 dl kz. tam ekmk+salatalık+domates+peynir+lıght süt
13:30... 1 tabak tavuklu bamya+yoğurt
17:00... 15 badem (abarttım heralde)
19:00... 1 tabak tavuklu bamya+yoğurt
22:30... Büyük kase çilek

PAZAR
09:30... 1 elma
10:30... 2 dl tam ekmek+salatalık+domates+kırmzı biber+1 minik boylarından sosis salçalı soslu dayanamadım+çay
16:00... 1 büyük ayran içtm (Kuafördeydik ve yanıma da bişi almayı unuttuğum için hemen ayran aldırdm)
17:30... Az tavuk döner+salata+ayran (Çıkınca hemen yemeğe saldırdık ama yiyemedim pek)
22:00... 10 çilek

BURDAYIM BACIM BURDA YANLIZ BIRAKIRMIYIM HıÇ SıZı ...:1hug:

TEBRıK EDERıM BEBıK .:1hug:.
ıK GÜNDEN BERı ÇOK GÜZEL GıDYORSUN ...BUNUN ıÇıNDE ARICA TEBRıK EDERıM SENı.....alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

YıNE HARıKA MENÜLERıN..alkisalkisalkis
KÜÇÇÜÇÜK BıR SOSıS KAÇMIŞ AMA GÖRMEDıM BEN .kaydirigubbakcemile3OKADAR KUSUR KADI KIZINDADA OLUR ...:jeyyar:

:lepi: :lepi: :lepi:

Tebrik ederim seni.....

* Bu diyeti özellikle kimler uygulamalı?

Gı BESLENMEYı öncelikle
“kilo sorunu olanlar,
kolay kilo alıp zor kilo verenler” uygulamalıdır.
Bilhassa “karın-göbek bölgesinde yağ biriktirenlerin” bu diyeti yapmaları tavsiye ediliyor.
Polikistik over sendromu,
metabolik sendrom,
prediyabet (gizli diyabet),
trigliserid yüksekliği,
karaciğer yağlanması ve benzeri sorunları bulunanların da bu diyetleri yapmaları sağlıkları bakımından son derece önemli.
Aslında biz bu diyeti sağlıklı yaşamak isteyen herkese tavsiye ediyoruz.
Genetik mirasında kalp krizi ve inme yönünden, değişik doku ve organların kanserleri bakımından şanssızlık bulunanlar için de bu beslenme planını hayatlarının bir parçası yapmalarında da fayda var. Ayrıca şeker hastalarının da prensip olarak düşük glisemik yükü olan yiyecekler yemeleri gerekiyor.

* Düşük Gı’li beslenmenin en kolay yolu nedir?

Prensip olarak sebze, meyve, kuru baklagil, balık, yağsız tavuk eti, yumurta, yağsız kırmızı et, yağı azaltılmış süt ürünleri, badem, ceviz, fındık gibi besinlere ve tam tahıllı yiyeceklere beslenme planınızda ne kadar sık yer verir, paketlenmiş yiyecekler, meşrubatlar, fırın, pastane ürünleri, fast food besinlerden ne kadar uzak durur, yiyecekleri doğal hallerine en yakın halleri ile yemeyi ne kadar iyi becerebilirseniz yiyeceklerinizdeki Gı yükünü o ölçüde azaltmış olursunuz.

..alıntı Osman Müftüoglundan ..

Son düzenleme:

Canım benim yaaa sizi çok seviyorum valla :1hug: bu arada aynı kilodayız şekerrr

çok güsel bir detay benceeee...paylaştığınnn içinn teşekkürlerrr....

bende hem pko var hemdee göbek bel ve sırt çevrem çok kiloluuuu....

aebenciğimmm ben sözümle bugün kendim için bu beslenmeye başladımmm....

şimdi kilomu yazımmı benide ön sayfaya ekleyecek misin??:uhm:

Canım benim yaaa sizi çok seviyorum valla :1hug: bu arada aynı kilodayız şekerrr
AYNI ŞEY GEÇMıŞ ıÇıMıZDEN KALP KALBE KARŞIYMIŞ ......boshayallersmile
AMA BUGÜN KıLOM NE DURUMDA BıLMıYORUM ..delikafadulden
BEN BUHAFTA BU KıLOMU KORURSAM YETER BANA ....AMA EMıNıMKı SEN DAHDA AŞAGIDA OLACAKSIN ..:lepi::hooray:

NİYE EKLEMEYİM NESLİHAN ...:1hug:
VER KİLONU ŞEKER .

ÇOK KÜÇÜK BELKı AMA ÇOK ÖNEMLı BıR AYRINTI KISLAR BUNADA DıKKAT ETMENıZı ÖNERıRıM .... BEN BAZAN YAPIYORUM BU HATAYI ......

ALINTI .....

Ayrıca bir öğünde aşırı miktarda karbonhidrat yemek ya da çok fazla miktarda kalori almakta insülin cevabının şiddetlenmesinin nedeni olabiliyor.
Yani karbonhidratları fazla almasanız bile çok yüksek kalorili beslenirseniz insülin seviyeniz artıyor, yağ depolamanız (kilo almanız) kolaylaşıyor, yağları eritmeniz (kilo vermeniz) güçleşiyor.

Gizli şeker kaynaklarına dikkat

Bazı gıdalar karbonhidrat grubunda olmasalar bile içlerine şu veya bu şekilde gizli şekerler eklenebiliyor. ışte onlardan bazıları...

BUNLARI YEMıYORUZ ZATEN AMA GÖRÜN ıSTEDıM ...
* Kahvaltı gevrekleri
* Hazır çorbalar
* Meyveli yoğurtlar
* Dip soslar
* Sakızlar
* Kakaolu, çikolatalı fındık veya yer fıstığı ezmesi
* Konserve meyveler
* Salata sosları
* Krakerler, cipsler, jeller
* Bazı dondurulmuş sorbeler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…