Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

bişe sorucam şu yaban mersini bu aralar heryerde çıkıyo karşıma
ne işe yarar bilen varmı?
türkiyedekilerin kurutulmuş kuşburnundan yapıldığını söylüyo bi site ama doğrumu acaba

iyi akşamlar kızlarrrr

önce kendime sonra size söz veridğim gibi yarın montiye başlıyorummm ..

bugün mantarlı sotemi pişirdimm yarın işyerine yanımda götürücemm..

ben bugünden yarınki menümü yazıyorum hatta alışana kadar menülerimi bir gün önceden yazsam da siz uymyan bişi olursa değiştirsenizz süper olucakk....bende bu arada montiden çıkmamış olurumm....

yarın

sabah kalkınca 07.45 1 bardak suyum var (nedense sabahları çok susamış kalkıyorumm ve içiyorum)

kahvaltı 09.00-09.15 gibi iki dilim tam buğday veya tam çavdar ekmeği arasına (ekmeği sabah alıcamda hangisi varsa artık) bimden aldığım byz peynirli domatesli bir sandiviç ve şekersiz çay..

öğlen 12.30 - 13.30 gibi tavuklu mantar sote + domates + salatalık + yoğurt

ara yapabilirsem süper olucak çünkü akşam yemeğini 19.30 da?

ara 16.00 veya 17.00 gibi 1 elma veya kivi

19.30 gibi akşam da öğlenki menümün aynısııı....

bu arada ziliciğimm çok sevindim senin adınada güsel geçtiğineee...ben burda yeniyim ama sizi 10.15 gündür takip ettiğim için azçok hafızamda yer ettimmm de.....

ayy bende verdiğiniz tarfileri worde kayırt ediyorummmm...:)))) opuyorumnanaktan kaydirigubbakcemile3

maytapcığımmm valla bende duydum am hiç yemedimmm...Neden olduğunuda bilmiyorummm..

8.30
1 dl ekmek..1 kk peynir..bi kaz catal domates ve salatalık..2 zeytin..
12.00
1 kutu light süt
14.30
1 tabak domtesli biberli spagetti..1 salatalık..yarım kase elma hosafı..2 ks lor..
19.00
2 küçük köfte...bol salata.. az yogurt..
10.30
2 gün kurusu

:1hug: GEÇEN GÜN YAZACAKTIM SANA ARADA KAYNADI SUURAM ....

sizdende ALLAH razı olsun . zeten ne yapıyorsan 1.si ALLAH rızası için 2.side içimdeki insan sevgisi için ....:kedi:
teşekkür ederim ...Şeniz

Allah razı olsun aebencim gerçekten bize çok zaman ve enerji harcıyorsunŞeniz

:hooray::teytey: bravo aeben tebriklerkaydirigubbakcemile5

tebrik ederim zili, senin kadar azimli bir insanın başarısı kaçınılmaza.s.a.s.a.s.

bişe sorucam şu yaban mersini bu aralar heryerde çıkıyo karşıma
ne işe yarar bilen varmı?
türkiyedekilerin kurutulmuş kuşburnundan yapıldığını söylüyo bi site ama doğrumu acaba

maytapcım bildiğimkadarı ile kuşburnu ve yaban mersini farklı gıdalar yaban mersini daha çok akdeniz ve egede yetişiyor, şeker hastalığının tedavisinde faydalı diye duymuştumkaydirigubbakcemile5

herkese günaydınlar :)
c.tesi kahvaltı 1 yumurta biraz peynir ve 2 dilim sucukla yapılmış omlet ve bol yeşillik, öğle mercimek çorbası ve yoğurt, akşam kabak yemeği yoğurt ve salata.
pazar 2 dilim kızarmış kızarmış köy ekmeği peynir ve yeşillik, öğle sınava denk geldi ve mecburen atladım ama 1 greyfurt ve 1 avuç yer fıstığı yedim, saat 16.00 akşam yemeği oldu :) bol salata balık ve biraz peynir saat 22.000 gibi 1 greyfurt daha yedim.

O zaman herzaman ki gibi Aebeni bekliyoruz maytapcım:)))))
ZİLİM BENDEN ÖNCE CEVAPLAMIŞ BANADA HERZAMANKİ GİBİ KATILMAK DÜŞÜYOR .sırnaşık şey 1İ AŞAMADA BİR SÜRE YEMEYİN ŞEKERLİ NE VARSA .a.s
yanlış hatırlamıyorsam elma ile süt olmuyordu suura
Aeben bunu mantıklı bi şekilde açıklamıştı ama ben açıklayamıyorum:1no2:
ELMAYİ 15 DK ÖNCE YİYİN ARKASINDAN İÇİN SÜTÜ..
ELMA MİGDEDEN GEÇTİKTEN SONRA .. YOKSA SÜTLE BİRLİKTE O ELMA MİGDEDE 3 SAAT KALIR VE MAYALANIR ...a.s mayalanan meyvede hem şişlik yapar hemde kan şekerini yükseltir (çilek ve bögürtlen hariç onlar mayalanmaz meyvelerdir her daim herşeyle yenirler ....cokacimcoook tam mevsimi bol bol yiyin ....
YOK REFİM NE ZAMAN DEDİM ÖYLE AŞK OLSUN .:1hug:
BEN ANLIYORUM SENİ 6 AYDIR YAKLAŞIK YAPIYORUZ HALİYLE KIRILMA NOKTALARIMIZ OLUYOR BU BENDEDE ÇOK OLUYOR.. HELEDE BU SIRALAR İŞTAHIM ÇOK FENA BAŞ EDMİYORUM REGLİMDE GELMEDİ HİPO NÖBETLERİM OLUYOR BU BENİ BU GÜNLERDE ÇOK ETKİLİYOR ...:1ninca:..

ŞİMDİ KENDİMLE SIKMAYIM SENİ SANA GELELİM ..:1hug:
canım seni çok iyi tanıdıgımdan 2 senedir .durumunu anlıyorum ... madem yemek yapmaya zamanın bulunmuyor salata türevine yüklen ton balıgına .. arada spagettiye ... ekmegi yememeye çalış . hep diyoruz isteyince olmayacak şey yok diye ..a.s kendini toplayacagına eminim ....
buraya birazdaha fazla gelmeye çalış inan bu seni dahda motive edecek ....
bak sana zilimide örnek verebilirim küçük bebegi var onca yogunluk ama hiç ödün vermiyor çok yorgun bile olsa kendine zaman ayıra biliyor NEDEN? ÇÜNKÜ GERÇEKTEN İSTİYOR VE NE İSTEDİGİNİ BİLİYOR .buyrunnnnnnnnn.

AZMETTİGİNDE BİLYORUMKİ SENİNDE ZİLİMDEN BİR FARKIN YOK .YETERKİ İSTE .a.sŞeniz..
AFİYET OLSUN GÜZEL MENÜ....

GEÇ KALKINCA KAVALTI 12 GİBİ OLUNCA ŞART DEYİL CANIM 2 ÖGÜNDE YİYEBİLİRSİN ..

BUNU KENDİNİZ AYALAYABİİRSİNİZ ÖGÜN ARALARINDA 3.4 SAAT SONRA DİGER ÖGÜNÜ YADA ARAÖGÜN YAPABİRSİNİZ ...a.s

Dün
08:00 1 yeşil elma

12:00 2 dilim tam buğday ekmeği,yağsız peynir,yarım demet tere,4-5 adet acı biber(turşu),1 küçük domates,1kupa yeşil çay

15:00 5 badem,1 ceviz

18:30 light ton balıklı tam buğday spagetti,sebzeli mantar sote,ayran

22:00 1yeşil elma

Akşam misafirlikte ne kurupastadan yedim nede dolaptaki yaşpastama dokundum.guclubacismile

tk menüler için yorun yapacak birikimim yok ama kuru ve yaş pastayı yemediğin için tebrik ederim:teytey:a.s.

maytapcığımmm valla bende duydum am hiç yemedimmm...Neden olduğunuda bilmiyorummm..
MAytap yaban mersini farkılı bir şey güzelim kuru üzüm gibi tatlıda üstelik ben yiyorum daha öncede yazmıştım menülerimde zilimde yiyor biliyorum .
faydasıda çok diye biliyorum o dikatimi çekmişti ve almıştım . kan şekeri tablosunda degerinin düşük oldugunu görüncede afiyetle yiyorum bazan ... gözede iyi gelliyormuş ..

neslihan canım menün güzel afiyet olsun ....
benin dışımda hafta sonu hepinizin güzel geçmiş anlaşılan .a.s..
hala regl olamadım. iştahla savaşıyorum kıslar .. deli gibi tatlı istiyor canım .
. dün öyleCe yattım valla hiç halim yok sebebide biraz beslenmemden kaynaklı . akşam yemeginden sonra birde tekrar yemekli misafir geldi onlarlada yedim yani birazda zorlada olsa ... ve düzenim alt üst oldu ..:çok üzgünüm:
bu arada bide top kek yedim tabi iyce şeker düzeyim altüst oldu .
neyse sizin süper menülerinizle avunayım bu hafta toparlıycam bugün inşallah iştahıma yenik düşmessem tabi..:1no2:

sizlere bi yazı kopyalamak istiyorum ... nihayet ertık beslenme uzmanlarıda konunun farkına vardı sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin kan şekeri dengesinden geçtigi hakkında ....vereliniortak
NASILDA MONTıYı TARıF EDıYOR ...mirmirmirmir

11.4 2010 tarıhli hürriyet gazatesi saglık eki .....
Osman Müftüoglu

DıYET
Bu soru aslında şöyle de sorulabilir:
Kilo vermede en doğru yol hangisi? Sağlıklı olan uzun süre içinde kilo vermek.
Düşük glisemik indeks yükü olan ve genelde karbonhidrat miktarı makul seviyelerde tutulan bir beslenme planıyla uzun vadeli bir zayıflama programı uygulamak sağlığı iyileştirerek kilo vermenin en doğru yolu.

Hayatın çoğu noktasında geçerli olan “hızla giden hızla gelir” deyimi kilo probleminin çözümünde de geçerli.
Açlık grevleri veya şok diyetler, hatta daha da tehlikeli olan açlık oruçlarıyla yapılan detoks diyetleri şu nedenlerle zararlıdır:

Bir; yağ dokusu yanında kas dokusu kaybına da sebep olurlar.

ıki; vücudun metabolik dengesini altüst eder, metabolizma hızını düşürürler.

Üç; kalp için zararlı olabilecek maddelerin kanda birikimini hızlandırırlar.

Dört; özellikle Atkins diyeti gibi düşük karbonhidrat ve bol yağ içeren beslenme planları kalp krizi ve felç riskini arttırırlar.

Beş; hızlı kilo kaybı sırasında karbonhidratlarla birlikte depolanan sıvı kaybı beraberinde sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi minerallerin de kaybına yol açar. Baş dönmesinden bacak kramplarına, kabızlıktan yorgunluğa, hatta böbrek taşları oluşumundan kemik erimesine kadar ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

Altı; hızlı kilo kaybının safra kesesi taşı oluşumunu hızlandırdığı da biliniyor.
Yedi; saç dökülmesi, kansızlık ve uyku bozuklukları da bu tür diyetlerde sık ortaya çıkıyor.

Sekiz; hipoglisemi nöbetleri kalp ritmi bozuklukları hızla kilo kaybedenlerin karşılaşma ihtimali olan problemler arasında gösteriliyor. Bu nedenle sizi hızla zayıflatacağını söyleyen hiçbir diyet önerisine ya da diyet planına kulak asmamanızı öneriyorum.

ALINTIDIR .

Son düzenleme:
alkisalkisalkis
harika menüler özlem tebrik ederim .....olumunekankayizsmile
canım senide tebrik ederim .özeliklede pastaları es geçtigin için .alkisalkisalkis
yanlız uyarım var sapagetti ve ekmek tarzıyla .balıkta olsa et yememeye çalış ..a.s
kilo vermen daha kolay olur ....a.s.

menülerin oturuyor ilk menülerine göre dahada süper olacaklar .olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
Tam bir peynir delisi olduğumdan şu yağsız peynir dışında birşeye takılmıyorum onu yarım yağlı yesem olurmuki acaba :kedi: Sadece sordum olmazsa yemem çokta ısrar etmicim hocam söz..

aebenim kıyamam sana aman deyim ablam dün dünde kaldı yemişn artık afiyet olsun yag olmadan depolanmadan kovam günü bugün bak hadefinide asagıya cekmişken bu kadr kücük hatalar seni yıldrmasın sakınlmaz: pehh senin için iştahta neymiş göster ablam kim kimi kontrol ediyor iştahıan esas patronun kim oldgunu göster:roflol::lepi:

osman müftüoglunun degilde haluk sacanlıyı bi programda dinlemiştim oda aynen saglıklı kilo vermenin dülük glisemik indeksien sahip yiceklerler beslenmkten gectigni
sölemişti:içelim:

Tam bir peynir delisi olduğumdan şu yağsız peynir dışında birşeye takılmıyorum onu yarım yağlı yesem olurmuki acaba :kedi: Sadece sordum olmazsa yemem çokta ısrar etmicim hocam söz..
evet canım bu önemli özeliklede ekmekle yedigimzden peynir yagsız olmalı hatta 0 yağlı olmalı ama bu kadarını bulabiliyoruz ..
ben bu diyete ilk başladıgımda sırf bu yüzden peyniri kavaltıdan çıkarmış marmelada yönelmiştim ..:1ninca:
sonra yağgıma dikkat ettigimden epyniride yiyorum kavaltıda ...
biraz sabır 2. aşamada yiyebilirsin her türlü peyniri.cokacimcoook

Birsüre yapmasanda sonrası için spor yapman lazım azda olsa neslihen .. inan kilo verdikce bunu kendin şevke gelip istersin merak etme .. hele ilk haftayı bir atlat kendindeki degişikligi gör . :lepi:
sınır yok canım ama normal doyana kadar ..
temsilde hata olmasın ...sırnaşık şeysaldım çayıra mevlam kayıra deyil ....laelaelaelaelaenaniknanik
olumunekankayizsmilene güzel atlatmışın tebrikler zilim.... video bulursan görmek isteriz .Şeniz

:kedi:evet sultanım bugün toparlama günü .her aykırı yedigim bana halsizlik ve yorgunluk olarak dönüyor ... bunu kilo için olmasa bile sağlıgım için yapıyorum olumunekankayizsmile
yok azminden bişi kaybetmedim töksedim o kadar ...a.s hedefimi çekiyorum 58 .e...
ve yaza 58 kilodayım başka yololu yok bunun inşallah ... şimdiden hayırlı olsun bana sositososito ben kendimi seviyorum hatalarımlada zaferlerimlede . bunları aştım ben .buyrunnnnnnnnn:lepi:

kıslar ilk sayfaya eklemedigim kim var ...
sultanım senin kilonu 59 80 demişim çizelgendeki gibi yapayımmı?
nurom ekliyorum canım .....
takıma verdigin gibiyse menülerin hala monti yapıyorsun .:))))

suram seni eklemeyi unutmuşum . affet . zahmet olmassa başlangiç tarih ve kilonu ve cumaki kilonu tekrar istesen şimdi kaybolmayım sayfalarda .....

başka eklemedigim varmı kıslar...?.

feeyong hoş geldin bayadır bizi takip ediyorsun gelmek istermisin aramıza....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…