Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

sabah 11
2 dilim tamekmekli
peynir-zeytin ezmesi-domatesli tost

ara 13.00
beyaz leblebi 1 bardak ayran

öğlen 16.30

melemen
yoğurt
1 havuçtan salata limonlu

akşam 20.30
domatesli biberli mantar sote
çoban salatası
1 bardak ayran
menüm bundan ibaret bugünüde kazasız belasız atlattık elhamdülillah

Kazasız belasız atlamana sevindim ziligurti tebrikler

Menümü yazayım sonrada bişi sorucam
sabah uyandım sonra tekrar yattım kahvaltıda öğlene kaydı resmen
12:30 4 dilim ekmek hala doymak bilmiyorum:kedi:
2 tatlı kaşığı marmelat,domates,zeytin ezmesi,1k.k peynir

16:50 3şiş ciğer,salata,ayran

20:30 1 yumurta,domates,salatalık,biber

Yatarken de portakal suyu içiçem

sorum şu maraş dondurması diğer dondurmalar gibi gelmiyo bana saf keçi sütü katkısız falan ya hani acaba azıcık ondan yeme şansım olabilir mi sizce bilmiyorumkismileazıcıkbilmiyorumkismile

Kazasız belasız atlamana sevindim ziligurti tebrikler

Menümü yazayım sonrada bişi sorucam
sabah uyandım sonra tekrar yattım kahvaltıda öğlene kaydı resmen
12:30 4 dilim ekmek hala doymak bilmiyorum:kedi:
2 tatlı kaşığı marmelat,domates,zeytin ezmesi,1k.k peynir

16:50 3şiş ciğer,salata,ayran

20:30 1 yumurta,domates,salatalık,biber

Yatarken de portakal suyu içiçem

sorum şu maraş dondurması diğer dondurmalar gibi gelmiyo bana saf keçi sütü katkısız falan ya hani acaba azıcık ondan yeme şansım olabilir mi sizce bilmiyorumkismileazıcıkbilmiyorumkismile

bence yiyebilirsin hiç bi sorun teşkil etmez:jeyyar:
şaka biryanada aeben lıght dondurma yiyebileceğimizi söylemişti bende deniicem bigün ama maraş hakkında bibilgim yok inan

slm kıslar,program bitti geldim evime.çok güzel geçti...ama uzun zaman sonra çoook kalabalığa ilk çıkışımdı resmen titredim piyanoyu çalarken bacaklarımın tir tir titrediğini hissettim..ilk piyano çaldım koro guruba eşlik ederek,bir saat sonrada tek başıma keman resitali verdim. hiç karşıya bakmadım walla oğlum beni görürde tanır sevinçten çığlık atarsa diye :kedi: ama gerçekten güzeldi,aldığım tepkilerde bu yöneydi..kıslar güleceksiniz belki ama bişey diycem..orda bile aklıma geldiniz yemin ediyorumki..kendi kendime deliriyormuyum ne dedim gamyoncuiremsu ordada yiyecek içecek bişeyler buldum kendime...
sultanım geçmiş olsun cnm,inşallah kısa sürede toparlarsın kendini...neslihan hoşgeldin cnm aramıza..hiç merak etme istersen güzelce verirsin fazlalıklarını cnm..öndeki sayfaları okuduysan senden daha fazla verecek kilom varken hepsini verdiğimi de okumuşsundur..azmet yılma,kimseyide dinleme,yolundan dönem cnm sakın...ben doğum yaptım eski halime dönmem 40 gün sürdü..şu an doğumdan önceki kilomun bile 1 kg altındayım tatlım...inşallah güzelce çıpçıtır bir hatun olursun,bebişine kavuşursun ve sonrasındada yine çıtırmı çıtır bi anne olursun cnm...ben bekarken kilo amlmıştım evlenince verdim,gebe kaldım 9 kg aldım gebelik bitti hemen eski kiloma geri geldim bir kg fazladan vererek cnm,bu gün bile (enstruman çalarken alyansımı çıkarttığım için)bekar sandılar:kedi:..oysaki bekarken gebe sanıp yer bile vermişlerdi yemin ederimki..o an başımdan aşağı kaynar kazanlar boşalttılar sanki,kendimi çok kötü hissetmiştim ve o öfkeyle eve gidip daha çok yemiştim sinirimi yiyerek çıkartmak istercesine....ve şu an fazladan bir kilo alıcam diye aklım çıkıyor desem yeridir.anında dikkat edip veriyorum alsam bile...eğer gerçekten kararlıysanız kızlar yapabilirsiniz..yeterki isteyin..oruçluyken kimse size yemek yediremiyorsa diyetteykende isterseniz yemessiniz yasaklıları......

Allah iyiliğini versin ziligurti resitalde bile kk:enbuyukkk:, şaka bir yana Allah razı olsun canım bizimle bu kadar uğratığınız için. her şeyin yolunda gittiğine de çoook sevindimkaydirigubbakcemile5
inşAllah bende senin gibi olucam ama şu kadar zamanda denilince verilmiyor. ben bu yıl sonuna diye hedef koyuyorm kendime 2011 benim çıtır olduğum bir zaman olucak inş.

Sultancım geçmiş olsun tatlım.Allah acil şifalar versin.

bu arada menümü yazayım bende

sabah 8.00-1portakal,
kahvaltı,10.30:3dilim tam ekmek,(2dilimiyle lor peyniri ile yağsız tost),domates,yeşillik,3-4 zeytin,1kupa yeşil çay.

14.00-ara:1elma,1kutu süt,

20.00-akşam:1tabak domates soslu spagetti,salata,3kaşık yoğurt.

en az 2 litre su,3 kupa yeşil çay

bu arada menümü yazayım bende

sabah 8.00-1portakal,
kahvaltı,10.30:3dilim tam ekmek,(2dilimiyle lor peyniri ile yağsız tost),domates,yeşillik,3-4 zeytin,1kupa yeşil çay.

14.00-ara:1elma,1kutu süt,

20.00-akşam:1tabak domates soslu spagetti,salata,3kaşık yoğurt.

en az 2 litre su,3 kupa yeşil çay

yanlış hatırlamıyorsam elma ile süt olmuyordu suura
Aeben bunu mantıklı bi şekilde açıklamıştı ama ben açıklayamıyorum:1no2:

9.00
2 dl ekmek..3 zeytin..1ck marmelat..salatalık..1 kk peynir..maydonoz..
13.30
1 kivi..1 ayva..
16.30
yarım fincan süt..
19.00
balık..salata..az yogurt..
22.30
2 gün kurusu..1 incir..bitki cayı

iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar...cueca'm maraş dondurmasının içinde şeker var cnm o sebeple olmasss,cısss....belki yerini tutmaz ama tatlı lor varya ondan al. üşenmezsen bir kalıp yada kasenin içine sıkıştırarak bastır onu.üşenirsende bir kaç kaşık koy bir kaseye üstüne ister şekersiz hazır marmelat,ister kendin günkurusu kayısıdan yaptığın bal gibi tatlı şekersiz marmelattan,istersende taze çileği blendırdan geçirip sos yaparak gezdir.yada içine doğra çilek parçalarınıyada kuru kayısı parçacıklarını o şekilde tatlandır kaşık kaşık ye.cokacimcoook hem süt gurubu bişey yemiş olursun hem tatlı hemde meyve.nescafe üçü bir arada gibi hihoyyyt
yada belki hafta bir kez bir top lıght dondurma aebenime sorarak tabii.ama lıght dondurmalarda büyük kutularda satılıyor,insan yemeden duramıyor.o sebeple eve almamak en iyisi....

Aebennnnnn kurtar beniiiiiiiiiiiiiiii :)
her öğün tam buğday ekmeği yiyorum :KK43:
çerez yiyorum hergün
:KK43: 3 tanede normal dondurma yedim bu hafta :KK43: birsürü şey işte
çok kalınlaşmış hissediyorum kendimi :KK43:
sorun şu ki yemek pişiremiyorum :KK43: yani her öğün farklı bir yemek yapamıyorum buna gücüm takatim yetmiyor :KK43: çok yoruluyorum :KK43: maddi manevi çok zorlanıyorum bu aralar montignac dengesini tutturmaya

( Aeben diyecek ki :) gelip yemeklerini mi yapayım onu mu diyosun diycek :))) yok ablacım onu demiyorum siz her öğün nasıl bu kadar çeşit yemek yapıyosunuz yorulmuyomusunuz ??? Ben 6-7 ay oldu başlayalı ya artık yemek yapmaktan çok yoruldum :KK43: pratik önerileriniz varsa söyleyin yav 1. aşamaya geri döneceğim pazartesi itibari ile kısmetse çünkü en az 65 olmalıyım 2. aşama için diye düşünüyorum canlar 70 im nerdeyse şuan ))

bende yazayım dünkü menümü yavaş yavaş anlamaya başlıyorum galiba bu Montiyi.

12:00 Sabah 1 dilim tam buğday ekmeği,1kk yağsız peynir,6-7 acı biber(turşu olanlardan),1 kupa şekersiz çay

Ara yok öğle yok eyvahedigeldismile

Akşam 3haşlanmış tavuk but,patlıcanlı domatesli roka salatası bolca,büyük bir bardak ayran.

Yatmadan yarım ceviz ve 1 yeşil elma.

Benim sorunum sabah acıkmamamdan dolayı kahvaltım kayıyo öğlene ozamanda öğle öğünüm yok oluyo sadece sabah ve akşam yiyorum bu sorun teşkil edermi yada acıkmasamda sırf öğün olsun diye yemem gereklimi.

iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar...cueca'm maraş dondurmasının içinde şeker var cnm o sebeple olmasss,cısss....belki yerini tutmaz ama tatlı lor varya ondan al. üşenmezsen bir kalıp yada kasenin içine sıkıştırarak bastır onu.üşenirsende bir kaç kaşık koy bir kaseye üstüne ister şekersiz hazır marmelat,ister kendin günkurusu kayısıdan yaptığın bal gibi tatlı şekersiz marmelattan,istersende taze çileği blendırdan geçirip sos yaparak gezdir.yada içine doğra çilek parçalarınıyada kuru kayısı parçacıklarını o şekilde tatlandır kaşık kaşık ye.cokacimcoook hem süt gurubu bişey yemiş olursun hem tatlı hemde meyve.nescafe üçü bir arada gibi hihoyyyt
yada belki hafta bir kez bir top lıght dondurma aebenime sorarak tabii.ama lıght dondurmalarda büyük kutularda satılıyor,insan yemeden duramıyor.o sebeple eve almamak en iyisi....

Tatlı loru ilk defa duyuyorum zilicim ama en yakın zamanda temin edicem merak ettim nasıl bişi oluyor diye bazen yemek değilde yazdığın tarif gibi şeylerle geçiştirmek istiyorum böyle tarifler varsa paylaşalım nolurrrrrr:sm_confused:

günaydın kıslar,cuecam tatlı lor dediğim lor tamamen tuzsuz olan lor.onu her yer satıyormu bilmiyorum.büyük marketlere tuzsuz lor diye bakabilirsin cnm.bitde geçenler carrefour'da ekici marka ricotta peyniri buldum aldım ben.oda italyan loru diye geçiyor.o her daim bulunabilecek bir şey,markalı bir ürün olduğundan.ama civarda şarküteri gibi yerler varsa peynir satan oralarada tussuz lor bakabilirsin.ben aynı tatlıyı süzme yoğurtlada yapıyorum bazen..oda çok hoş oluyor,chesecake gibi oluyor tadı.içinede küçük küçük doğranmış çilek koyuyorum üstünede blendırdan çektiğim çilek püresi.süppper bi tatlı oluyor .ama tuzsuz lor olarak bulabilirsin şarküterilere bakarsan diye tahmin ediyorum.tuzsuz lor diğer lorlar gibi değil kuru bulgur bulgur dağılmıyor biraz yapışık ve ıslak gibi yani.çok lezzetli oluyor süt kokulu....umarım bulur ve yaparsın..afiyet olsun....

cuecam ayrıca ben loru o kadar çok şeyde kullanıyorumki...şimdi düşününce fark ettim walla bizim evden peynir ve lor eksik olmayan tek şey...
ben yaz aylarında nette baktığınızda çingene pilavı yada çingene salatası olarakta bulabileceğiniz bir salata yapıyorum(kurusoğan,lor,kekik,zeytinyağı,domates,biber,maydonoz,limon tuz) yada doğradığım biberleri bir kaşık yağda kavurup içine bolca lor koyup bir iki çevirip lorlu biber yapıyorum.yada lorlu yumurta yaparım..bunlar şimdi aklıma gelenler.hatta geçenlerde çok acıktım okuldan glince evdede hazırda yemek yoktu .yemek pişene kadar açlığım basılsın diye bir kaç yaprak marulun içine tuzsuz loru dürüm gibi sarıp yedim oda güzel oldu valla..sevdiğiniz şeylerle loru harmanlayabilirsiniz yanii...özellikle tuzsuz olan lor tatlı tuzlu herşeye yakışıyor...

günaydın kızlar
bilen biri bana cevap versin plss
ben şimdi sabah kahvaltısında acı biber salçasoının içine yağsız peynir sarımsak ve biraz z.yağ karıştırdım yalancı acuka oldu:))
tabii ekmek içi ceviz falan koymadım
onu kızarmış ekmeğimin üzerine sürdüm peynir domates zeytin güzel bi kahvaltı ettim
valla zengin pazar sofrasından canımın çektiği tek şey nutella oldu bu şekilde onuda koklamakla yetindim bigün gelicek sendende yiicem dedim :)))
ama bu salçayı yapmasaydım kedinin ciğere baktığı gibi bakıcaktım sofraya olmuucaktı
2.5 dilim kızarmış ekmek yedim bu şekilde
şimdi sööleyin bakalım yanlış bişe yapmışmıyım
salçam bu arada sanayi salçası değil olca marka salçalar varya bozulmuyo onlardan

merhaba kizlar nasilsiniz ben 2 gündür evde degildim o yüzden yazamadim.cuma günü doktora gittim ve kilom 2 haftadir ayni hic almamisim(bundan önceki randevumda yani 2 hafta önce 3 kilo almistim)cok sevindim doktorumda beslenme seklimi cok begendi.hem günde 6 ögün yiyiyorum,hem süt ve yogurdumu eksik etmiyorum hem meyvemi yiyiyorum ve arada yaptigim kacamaklar onlarida unutmadan YINEDE KILO ALMIYORUM:lepi::teytey:
Yarin yine yazicam menulerimi hafta sonu evde olmadigim icin ipin ucu biraz kacti ama yarin yeniden burdayim.bu arada ZILLI programinin güzel gecmesine cok sevindim.sen konserde bizi düsünürken bende misafirlikte acaba zilli ne yapti nasil gecti diye seni kac sefer andim,kalp kalbe karsi diyolar ya burasida böyle insan K,K den kopamiyor.:enbuyukkk:a.s.
yarin görüsürüz kizlar.

kilom 76 aebencim :) bu hafta buraya bildirmeyi unutmuşumda :) kusuruma bakma tontişim :) kızdınmı tontiş dememe :) tontiiiişşşş :) içimden öyle demek geldi kıız niye kısıyoonn :)

maytabım bu bahsettiğin sosa benzer bi sos ben marketten almıştım bir kaç hafta evvel hatta burdada yazmıştım.dediğin gibi kızarmış ekmekle harika oluyor..hatta ben biraz bu sostan birazda zeytin ezmesi sürüyorum daha da güzel oluyor.bu dediğin saçla çok tuzlu değilse olur sanırım niye olmasınki..içindekiler montiye uymayan şeyler değil.ama salça çok tuzluysa su tutar vücutta.aeben yarın sabah gelince bu konuda dahada açıklayıcı konuşur sanırım.oda evet derse bu sosa 7 türlü baharat karışımlarındanda ekle derim yemeğe doyamassın...cokacimcoook
bu arada bende tüm gün iş görüp akşam üstü 7 km yürüyüp geldim.eve gelincede evi köşe bucak temizledim daha yeni oturdum valla...sabah görüşürüz kıslar..mucukssss hepinize...:kahve:

Tarifleri yazdım zilicim umarım tatlı durumunu biraz olsa toparlar monti tarifler defteri yapıcam yakında ne görsem yazıyorum....

Kimsecikler yok ama olsun iiiiii geceler kızlaaaarrrrrrzemuszemus

sağol zillicim maşallah sana bu enerjiyi nerden buluyosun bebeğini napıyosun
burda yürüyüş yapılıcak sahilimiz var hidiv kasrımız var ama ben fırsat bulup gidemiyorum valla aslında ne güzel olur yürüyüşle desteklesem
cueca canım monti tarifleri kitabı varmış zaten ama eğer yabancı yapımsa muhtemelen damak tadımıza uygun bişey bulamayız
monti kitabının arkasındaki tariflere bi göz attımda çoğunda kırmızı şarap var ay yemeğin içinde düşünemedim nedense :S
öğleni es geçtim bugün kahvaltı geç olduğundan kellü
ara 2-3 civarı 3 günkurusu bi avuç leblebi

akşam
buğalama hamsi-yeşil salata akşam 18 de yedik yemeeemizi

X