Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

akşam yemeklerinde hoşaf içebilirmiyiz mesela elma hoşafı yada kayısı

hee aebenim halkekmekten tam ekmek aldım ama içindekiler bölümğnde hem tambuğday hem buğday unu var değişik yerlerde şaşırdım almasammı ama fırından aldığımızda kimbilir neler var bunun hiç olmazsa içeriğini biliyoruz

zillim tatlı tarifin için teşekkürler deniim kuru meyve yemekten içim kurudu

Günaydınlarr
08:00... Armut
09:30... 2 dl tam ek+kırmızı ve yeşil biber+salatalık+domates+peynir+çay
13:00... Zeytinyağlı taze fasulye+salata+yoğurt
17:00... 10 badem
18:00... 5 badem
19:00... 2 kaşık kıymalı taze fasulye+2 kaşık yoğurt+az salata (Bebişim huysuzluk yapınca onunla ilgilendim altını al uyut yemek yedir derken saate bi baktım 21 olmuş yemeğime devam etmekten vazgeçtim)
21:30... Büyük kase çilek

yok maytabım menün gayet güzel afiyet olsun .... monti hayatına uysun bırak ...a.s
aran olmadıgından gün uzun 4 ana ögünde iyi saatlerine dikkat et birde akşamı abartma yeter..... akşam saat kaçtı?.

Ya işyerinde yemek yapan kadın artık benden bıktı şunu yap bunu yemem diyip duruyorum kadın bana özel yemek yapıyor hergün soruyor ne yapayım diye offf bugün mantarlı tavuk sotelemiş yarın ne yapsakii kuru fasulye yapıcakmış ben yemem dedim bozuşuyoruz arada kolay alternatifler verin bana

canım daha yememıstım yorumunu beklıyordum
tamam tavuk ıkı parca yogurt salata mönüm buu

i ozamn aksam kakolu süt içiyorum yarın menümde görünce laf etmek yokaklinialirimsmile
vala aebenim tabi sizin kadr tecrübeli br ev hatunu olmadgım için arsında bi fark mı bilemicem ama cok kullanıslı bide aliminyumda yapısıyo sanki ben bi ara balık sarmıstım içine fırına vermiştim zor ayrmıstım balıktan folyayı:1shok:

bilmiyom ki ablam bu sefer elma kompostosu denicem bakalım o nasıl olcak az yapcam zaten bi bakim tadınada sonra erik gibi olmasınnaniknanik

evet cnm sekersiz oldugu sürece hosaf içilebiliryerimseniben

ben çok içtim tabi şekersiz . maytabım eski sayfalara bi göz at vaktin olunca ....
maytap bencede al ama ekmekle yeşilligi sakın ihmal etme . yani bu telafi işini iyce aklına yerleştir 2. aşamdada daha çok işine yarıycak .....

bak şimdi tambuğ. ekmegi diyelim 45. degeri kızartınca 40 oldu (ekmek kızarınca degeri düşüyor . .)
sen bunu yanında yedigin dom .salat. vs dengeledin 35 altına çektin 1. aşamada bunu yapıyoruz dimi ekmek ve spaghettide ....

o senin yedigin ekmekde hadi 50 olsun diyelim sen kızart çektin 45.e . yanıdada yaliilk vs biraz daha artır . mesela salatalık 15 ekmekle bol yendiginde otamatikman ekmek oluyor 30 civarında ...
mantık bu umarım anlata bildim ...a.s..
önemli not bu sadece ekmek ve spagetti için 1. aşamada sakın bu hesapla diger yenmeyecekleri (patat .pirinç.vs) denemeyin .
ekmekve spagetti bizim için vaz geçilmez o yüzden onu bu şekilde telafi ediyoruz .....

2. aşamada direk bu yöntem söz konusu ....mesela bol salatalı. sebzeli ögünün arkasına 1.2. dl baklavanı yiyebilirsin .a.scokacimcoook

Selam kızlar.

Geç geldim bugün doktora gittim. Bademciklerimi aldıracağımı yazmıştım ama ona gerek yokmuş. ıki doktorda bademciklerin değil burnundan ameliyat olman lazım dedi.

Neyse gelelim dün ki menüme.
Sabah
1.5 yk menemen, 1 kk peynir, 1 dilim buğday ekmek

Öğlen
2 piliç pirzola ızgara, salata ve 1 kase ezogelin çorba
Öğlenim montiye pek uymadı ama çorba içmem lazımdı. Çok üşüdüm için ısınsın dedim.

Akşam
6 çinekop, salata

Ara
1 elma

Bugün ki menüm.
Sabah hiçbirşey yemedim dediğim gibi doktordaydım.

Öğlen
1 porsiyon ayşe fasulye, salata, 1 z.yağlı karnıyarık (kıymasız ve fırında yapılmış)

Ara
Yoğurt

Akşam
Türlü (patateslerini ve havuçlarını yemeyeceğim), yoğurt

kıslar yemek yiyyim gelirim mucuks....
ıcırım böyle iyi afiyet olsun ..

patlıcan. biber, kabak .domates .. 2ym kş. yağ koyup karıştırdım .(domates hariç )
fırının ızgara bölümünde bakalım nasıl olacak ..ilk yapıyorumda . zilimin tarifini..

Son düzenleme:
menün güzel bebikim yanlız bademlerin sayısı deyil 2 ayrı saatte oldugundan biraz olmamış . aran tek ögün olsun okey ...:1hug:

neden canım kuru fasulye yemiyorsun sevmiyormusun bakliyat... çok saglıklıdır hatta haftada 2..3 gün yemeni öneriyor amcam ...:uhm:...

sebzeyi bol yediginden az hş spagettide öneririm bol yogurtlu öglenine ...

Canımcım çoook acıkmıştım bademde çantamda olunca hoop yedimm.
Kurufasulye 2. aşamada olduğunu bilfiğim için yemiyorum yoksa değilmiii çok severim bakliyat valla mümkünse haftanın hergünü yerim nohut ve yeşil mercimek delikafadulden

AFıYET OLSUN ıREM ......
DÜN ıÇıN 1 HATAn VAR ONUN SENDE FARKINDASIN ZATEN ...:1hug:

bugün içinde ... tabi kavaltı olmadıgından pek olmamış ama mazetimiz oldugundan öyle kabul edicez ..:1hug:

aradaki yogurdunu ögleye ekleye bilirmisin ?
birde akşamına salatada öneririm ...olumunekankayizsmile

genel bakıldıgında güzel canım afiyet olsun ....

Son düzenleme:
hafdada 3 gün tavsiyedir canım ....güzelim bizim menüleri okumuyormusun . daha dün akşam yeşil mercimek yedim ...a.s

ilk sayfadaki 35 altındaki tüm besinleri yiyebilirsin bebikim ..
güncelledim ve ayıkladım listeyi.geçengün ....

ZİLİMMMM kısbu harika ötesi olmuş :lepi:hatta kızarmasından dahada güzel ....cokacimcoook

.niye daha önce yapmadım ben .....:mymeka:
teşekkür ederim canım .....olumunekankayizsmile

ekmeksız bıle olsa doydum demekkı mıgdem yavas yavas alısıyor bugun hıc ekmek yamedım YUPPİİİİ

ahcımızda bektı ben yemek secıyorum dıyettemısın dedı bende anlattım bıraz yarın barbunya yapıcam dedı ındeksıne baktım 35 salata yogurt eslıgınde yenebılırmı

afiyet olsun..... tabi bu menü güzel olur.....

aşçı konusundada çok şanslısın gerçekten .a.s

tesekkur ederım canım
etsız barbunya yapsın bende yarın yıyımmmm cokacimcoook
dıger gunun menusunude ayarlıyım bakıyımm

Şekercimmm sen beni yanlış anladın ben mercimek ve nohut yiyorum sadece bi laf dönüyordu kuru fasulyeyle ilgili ondan yaniii yoksa problem gokk

ben geldiiiim kıslarcım...aebenim canım benimmm,zili usulü kızartmamı bir yiyen bir daha yer demedimmi bacım ben size sositososito yaz kızartmasız geçmez.fakat dikkatinizi çok önemli bir noktaya çekmek istiyorum ne pişirirseniz pişirin alimünyum folyoda pişirmeyin,ilerleyen yaşlarda alzaymer'a yol açıyor,kanselonjen maddeye dönüştürüyor yediklerimizi...ve yediklerimizde metalik tat oluşturuyor buda cabası...balığıda folyoda nasıl yapıyorsanız aynı şekilde kağıtta pişirin...kağıt kesinlikle rizikosu olmayan bir pişirme malzemesidir,ve yiyeceklerin tadından kaybettirmez ve tepsi yıkama derdin tamamen ortadan kaldırır.bende bir iki kez yapmıştım bunları bilmiyorken yapıştırıyorda kızartma yapılınca folyoda,kızarttığım şeyleri zor koparttım üzerinden ve kıyısında köşesinde yapışıp kalmıştı yiyeceklerin..pişirme kağıdını marketler satıyor aebenim,folyoyla aynı fiyat ve 8 metrelik rulo halinde satılıyor.eskiden bimde vardı satıştan kalkmış.carrefourda ideal marka pişirme kağıdı var,1 tl günlerinde 2 tl idi fiyatı.bazı marketlerde başka marka kağıtlar 4 tl civarı bende carrefourdan 4 kutu aldım milyon günlerinde.ama şu andada 2 lira civarı yine sanırım.ve kurabiye gibi kuru şeyler pişirdiğinizde birden fazla kez kullanabiliyorsunuz.folyo gibi incede değil yırtılmıyor.
akşam gece geç saate kadar çalıştım aebenim gurupla,eve gelincede migrenim tutmuştu o sebeple uyuyamadım,sabahta mecburen çocuk için uyandım tabii,öğlenden beride yine okuldayım gurubu çalıştırıyorum şu an okuldan giriyorum nete yani.çocuğuma kimseye güvenip bırakamadım aldım okula getirdim walla napiim,o arabasında uyuyor bende teker teker dinliyorum çocukları.(bu seste nasıl uyuyor görseniz ewde böyle deliksiz uyumuyor) bu arada yan fülüt çalmıyorum cnm,üflemeli çalgılar değil branşım yaylı çalgılar ve yan alanımda piyano...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…