Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Bu arada 40 dk da tempolu yürüyüş yaptım mercimeğimi ziyan etmiyorum naptı bu monti bana:)))))))))))

aebencim onlıne gözüküyosun bişi sorucam karnım acaip şiş neden olabilir biyerde hatamı yapıyorum acaba sorun ne sanki vermek şöle dursun bi 5 kg kadar almış gibiyim
yok canım gördügüm kadarıyla bi hatan yok bazan oluyor gaz vs bol su iç geçer.
ee şekercim meyveyle akşam yemeği aynı anda olmuş oluyomuydu olmuyodu peki neden oldu klava:ay sanada yorum yapılmıyoki şekercim
kaydirigubbakcemile3 çilek ve bögürtlen hariç maytabım onlar her daiim herşeyle yenebilir . bu meyveler mayalanmıyor ......a.s

Bu arada 40 dk da tempolu yürüyüş yaptım mercimeğimi ziyan etmiyorum naptı bu monti bana:)))))))))))
kuru yemişle etin deyil güzelim ögünşerin arasında en az 3 saat olsun ....
ben orda leblebi olarak bakmadım 3 avuç oluncade nohut yemegi yerine geçmiş ayranla . 2 saat sonrada . başka bir ögün yemissin ondan dedim sık olmuş diye ..

birde bu listeleri başka arkadaşlarda okuyor canım senin yedigin şekersiz marmelat reçel deyil yanlış anlamasınlar kavaltı listene marmelat yazarsan daha iyi olura.s
bu günde dışarda oldugundan aynen dün gibi saat düzensizliklerine fazla bakmıyorum ama evdeoldugunuzda daha dikkat edin ..

listende tek yanlış spagettiyi dengelememek olmuş ekmek ve spagettinin degeri yüksek 45 o yüzden yanında mutlaka düşük endeksli bir yiyecek yemek lazım (salata . dom.. mantar.vsgibi9
süt ürünlerinin bu konuda bir etkisi yoktur ....olumunekankayizsmile

oo ablam sende burdasın dur bu sefer gecmişi okumadan menümü vereyim
10.30
1 has yumurta..1 kk peynir..3 ceviz..bol maydonoz..1çk marmelat..yeşil çay
14.45
büyük kase tonlu salata..yarım kaseden az yogurt..
18.15
7 çilek
19.30
bi kase marmelatlı yogurt..3 ceviz..
10.30
tadımlık hindistan cevizi..2 çağla..

aksam yemek cnım istemedigi için aralar böle oldu

aman ablam degerlndrmiyoz diye alnırmıymıs du bakalım neler yemişin bugün ablam ögle hem balık hem tonlu salata hayrdr canın mı cektizemuszemus

aksam sanki saatte göre fazla olmus mu yada bn bişy demedim tamam süper ötesi bir menükaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

sporuna 10 üzerinden 10 verdimkaydirigubbakcemile5 ablam ya havalr yien sogucakmsı bak bn yürüyüse niyetleniyom hava bozuyo görüyor msunsırnaşık şeysırnaşık şey

günaydın şekerler
hemen dünkü yemek ve spor listemi rapor etmek istiyorum..fırsat bulmuşken..
kızlar fazla yazamıyorum ama okuyorum..

6:30
greyfurt suyu 1 bardak

8:45
peynir 1kk,4 zeytin,2 dilim tam ekmek,çay

12:00
4/3 yeşil elma

14:00
patlican kebabı gibi bişeydi fırında 1 porsiyon,yarım kase yoğurt

18:00
elmanın kalan 4/1 i ve 5-6 adet yer fıstığı

21:00
yarım kase yoğurt.
canım istemedi..1 kase yi bitiremedim..

ve sporlarım

1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. ıp atlama (zıplama) 100

ayyy cuma yaklaşıyor bakalım kilo verebilecekmiyimboshayallersmilebilmiyorumkismile

akşamın az olmuş emme okdar önemli deyil yogurt yemişin güzel ....
ama halsiz olmalısın hiç karbonhidrat almamışsın dün .....

kıs yok akşamdan eşimden azcık balık kaldıydıda dökmeyim dedim sırnaşık şey..

dünkü havaya bak bugünkü havaya bak valla kış geri geldi öfff .bende çıkamadım bugün yürüyüşe bari pilates yapayım evde . :çok üzgünüm:

bahanende hazır.. sende buna seviniyosun öylemi :mymeka:

hihoyyytalkisalkisalkis dünün menüsü çok güzel olmuş akrebim ..opuyorumnanaktan

. sabah güzel yemişin saatinde . ögleyide geç yemiş akşamı yogurtla geçişdirmissin bence güzel olmuş ...hihoyyyt

sporunda gayat güzel hergün yapmıyorsun dimi ...? bazan ara ver canım vucudun alışmasın didise söyle arada bir izin versin sana ...

bak ben yürüyüş yarışına yazacaktım.. fırsat bulamadım sana söz vermiştim dur yazayım ...olumunekankayizsmile

bizim burda acaip bir yağmur yağdı azönce doluyla karışık..şimdi biraz dinlenmeye aldı kendini sanırım..
hava da birden sernledi..
ben de bugün azıcık forma girince elbise giymek istedim..ince ve mini..
şimdide üşüyorum ya..ne biliim dün çok sıcaktı.allahtan hırka almışım yanıma..ohaoldumsmile

cumartesi pazar yapmıyorum..
o günlerde de acaip yürüyorum..alıyorum kızımı yanıma mağazalara parklara..çok güzel oluyor herkese tavsiye ederim..:dance:

ALLAHdaN BEN DÜN HAVA RAPORUNA BAKMIŞTIM BuRDA DÜN 20 BUGÜN 13 derece. YARINDA 12 DEreCE YANI YARINDA SOGUK ONA GÖRE GıYıNıN ...BU HAVALAR HEP HASTA EDıYOR BıZLERı....
cumartesi pazar yapmıyorum..
o günlerde de acaip yürüyorum..alıyorum kızımı yanıma mağazalara parklara..çok güzel oluyor herkese tavsiye ederim..:dance:
kaydirigubbakcemile5 AYNEN CANIM ...YAZDIGIN YÜRÜYÜŞLER TEMPOLU OLANLAR YOKSA BEN DAHA FAZLA YÜRÜYORUM HER FIRSATTA ...a.s

AYRICA AKREP SEN ERKEN KALKAN BıRıSıN HAFTA SONUDA DEYıLMı . O GÜNLERDE SAAT 7DE EBRUYLA PıLATES YAPSANA ıNAN ÇOK FAYDASINI GÖRECEKSıN TAVSıYE EDERıM ...

Son düzenleme:
tünaydın montinin fıstık hatunları,gözlerim önümü görmüyor uykusuzluktan ama girmeden duramadım walla bağımlılık yaptınız.bir saat uyku ile duruyorum,saf gibiyim,ama sanki buraya girmessemde yapmam gerekn bir işimi yapmamış gibi oluyorum eksiklik hissediyorum inanın.bende mantarlı yemek yaptım burda okuyunca aklıma geldi evdede mantar vardı,tavuk biber domates,kırmızı etli biber,soğanla soteledim,eşim için üstüne kaşar serperim kendimde salatayla yoğurtla yerim artık...kızlar tatlı krizleriniz için bir alternatif geldi aklıma onu yazmak için girdim aslında.tatlı lor oluyorya yumuşak(tuzsuz olan yani) onun üstüne kayısıdan yaptığınız marmelattan gezdirin biraz ve ister kakao eleyin istersenizde tarçın(yada ikisindende biraz eleyin) alın size mis gibi çakma tiramisu kaydirigubbakcemile5 walla ben loru bir kasenin yada kalıbın dibine basıyorum sıkıştırarak ters çeviriyorum üstünede günkurusu kayısı marmelatı üstünede bol tarçın bir iki parçada ceviz ooohh misss gibi tatlı işte size...ama siz aebenime sormadan yemeyin yinede.yada haftada bir kez falan tatlı krizine karşı önlem olarak yapın..

gunaydın kızlar

sabahtan berı bu sayfadayım ama bı turlu yazamadım

dun aksam
1 tabak pırasa
1 kase yogurt
koca tabak salata
yarım dilim ekmek

gece hıc bısey yemedım cunkı hıc acıkmadım

sabah
8:15 yarım greyfurt suyu
9:45 2 adet haslanmıs yumurta
bol maydanoz ve nane

12:00 yarım elma ve yeşil çay

14:00 1 porsıyon bulgur pılavı
(ahcımız tavuklu patates yapmıs tavuklara suyu gecmıs olabılırın oyuzden yemıycem)
yogurt varsa?
salatalık ve marul havuc uclusu salata

günaydın zilim niye uykusuzsun güzelim bebişmi uyutmadı ..

afiyet olsun ...
tatlında güzel . pişmiş meyve ögünlerle yenebilir pişince mayalanma olmuyormuş ..bende hep hoşaf yerdim tatlı olarak tabi şekersiz.. bayadır yapmıyorum bak aklıma geldi pişireyim .....
ya ben sana bişi sorucam burdayken .. ben fazla kulandıgım bişi deyil yağlı kahıt hani fırın için kulandıgım markette gözüme çarpmıyor nerden temin ediyorsun ?.

birde benim küçük kıs soruyordu sana hehe ..abla yan fülüt çalıyormu diyor .?....opuyorumnanaktan

yok ablam halsiz degildim sabah marmelat yemişmtim ya bide aksam yogurdun içine katınca iyiyim yani birazda bi gün önce 2 tabak yedigim barbunya dengelnsin diye böle yaptımcokacimcoook bugün ögünlerimi tam olucak insl vala saka bi yana sevinmedim ablam ya sadece bn bişye niyetlenince olmuyo diye söledimyerimseniben

ablam zilim cıkmıs sanırsam yaglı kagıdı ben alısveriş merkezinden aldım gecende artık tepsileri sürtmekten bi hal olunca aldım geldim gayette kullanıslı eger orda bulmazsan ki vardr ama reyon yeri belki gözüne carpmamstr bu folya jelatin ne bilim pecete faln satan dükknlarda da bulabilrisnyerimseniben

bnde elma hosafı yapıcam bi ara kuru erikten yapmstım pek bi tatsız olmustu benden baska kimse yemeyince baya sürünmüstü evdesırnaşık şey zilimin verdigi tarfte degişk güzel olacaktr ya ablam sen bana süre kakao katabilr miyiz diye sordum hiç cevplamadın:dilcikar:

bagımlılık yaparız işte bzi böleesositososito cnm dikkt et kendine bebiş mi uytmadı herlde verdgin tarf içinde tesk edriz güzel olacaktr denenmeye degerŞeniz

cnm aeben daah iyi bilir ama bence 1 tabak bulgur pilavı yerine tavukları yesen sanki daha iyi olurvereliniortak

ıcır güzelim akşam baya yemissin hemde ekmekle ... acıksan şaşarkalırdım zaten ..kafamçokkarıştıkaydirigubbakcemile3 dünkü menünü hatırlamıyorum ıcırım akşamına yorum yapayım biraz fazla yüklenmissin bu menüde ekmek yemesende gayet güzel doyardım . bence ekmegi bırakmaya çalış.kavaltı haricinde .a.s

eger geç kalmadı isem tavuklarını seçip ye yanım suyuu yeme patatesli yemegin ....
zaten kavaltıda ekmekde yememiş yumurtalı kavaltı yapmışın ....
senin yerinde olsam bulgur pilavını deyil tavuk salata yogurt üçlüsünü yerdim ....
ama tercih senin sabah kavaltında akmak olmadıgında bulgur pilavı (az ama). salata ve yogrt üllemeside olabilir ama benim tercihim 1. önerim .

ha birde sakın hem tavuk hem pilav yiyyim deme a.s ikisinden birini seç .:1hug:

:dilcikar:yazdımya kakao serbest diye bitter ondan düşük degeri diye cadı iyi okumuyorsun galiba .klava:

fıstıgım bende aliminyum folyo kulanıyorum tepsilere . bir farkı varmı diye sordum . baktım makroya göremedim streç folyo. vs. yanında ... aliminyumda sanki daha sulanır yiyecekler diye ...(özellikle balık ızgarada tapsi telleme işinden kuratrıyor aliminyum folyo).

hoşaflar çok güzel oluyorya .. benim kurularmı çok tatlı acep .... kuru kayısıdan denesene ve ertesi gün iç daha tatlı oluyor tadı durdukça daha çok çıkıyor ...

Son düzenleme:
selam fıstıklar ah gene kahvaltıdan geldim
bu aralar 2. kahvaltı çok oluyo yaa
sabah7.00
kızarmış tam ekmek1 orta dilim
domates salatalık zeytin peynir bol maydonoz
çay

10.30
domates-salatalık- bikaç çatal haş.yumurta
sadece 1 çatal tulum peyniri oda süt ürünü diyerekten bol roka

öğlen 14.00
1 uskumru
salata
ızgara soğan

akşam

haşlanmış kabak
salata ve ayran

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…