Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

suura anladığım kadarıyla zenin sağlık sorunun var bu konuda ve doktorun demiş zaten ikisini aynı anda tüketme diye..depoların boş sanırım o sebeple yemeni önermiyor doktorun..sen vitamin takviyesi maksadıyla öğününde booool salata ye iki saat sonra ara niyeti yoğurt ayran peynir gibi bir şeyler tüket..birbirinin emilimini engellemedikleri gibi demirini de kalsiyumunuda almış olursun...

çok teşekkr ederim ziligurti abla harika bir açıklama olmuş, bu sayede bir çok kişi de öğrenmiş olur, benim de aklımdan sorularım gitmiş oldu...
bu arada ben zaten çay sevmezdim, artık işçmemek için sebebimde var ikram edildiğinde siyah çayı çıkardım yerine bitki çayları içiyorum ablacım çok dikkat ediyorum çünkü demir hapları kullanınca iyice iştahım açılıyor. zaten o haplar yüzünden iyice kilo al"dım. tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyorum.

tekrar sağolasın ablacımopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
sende sağol tatlım,boyun kilon ve yaşın nedir??çayı bende sevmezdim alıştım içiyorum artık,bir gezmekte çay ikram edecekler diye korku tutardı eskiden nasıl geri çeviricem diye kaydirigubbakcemile3 fakat şekersiz ve çok açık ıhlamur renginde neredeyse içiyorum artık...faydalı bişey değilki içme canım boşver onun yerine bitki çayları iç daha iyi...iştahın açılmış ilaçlardan..bunu önlemek için her acıktığında bir bardak su iç,bu sayede hem iştahının önüne geçersin hemde su içme alışkanlığı kazanırsın ve varsa bağırsak sournları halletmiş olursun...ve sizlere tavsiyem acıkınca şekersiz naneli sakız çiğneyin ve bir bardak su için üstüne valla ben spor öncesi yada sonrası bunu yaparım sürekli..spordan sonra mide genişliyor kaslar çalıştığı için yemek yesem iki kişilik yiycem midem dolmıycak su içiyorum bende ooohh mis gibi doyuyorum:))

1.68 boyun şu an 93üm yaş 23.yalnız iri kemikli biriyim şimdi48 beden giyiniyorum 70 kiloyken 38-40beden giyiniyorum. ziligurti ablacım ilacı 1 ay oldu bırakalı
hem doğum kontole hem demir haplarına nerdeyse yakın zamanlard başladım. bir de yeni evlilk inanılmaz abur cubur yedim ha bir de ehliyet almıştm yeni evlenince araba sürmeyi pekiştireyim diy her yere arabayla gittimbilmiyorumkismile 2.5haftadırda diet yapıyorum ve 5kilo gitti elhamdulillah. iştahımda gtti. dediğin gibi suyu böyle tüketmk çok önemli bunu uyguluyorum. bir de çiklata ve abur cuburdan uzak duruyorum. henüz çok ciddi spor başlamadım ilerde kilom azaldıkça sporu artırıcam çünkü kilo vermem zorlaşacak sadece şmdi sarkmamak için ufak tefek hareketler yapıyorum
3 tarafı parkla çevrili bir yerde oturuyorum ve parklardan birinin içinde spor merkezi var, kilo veremeyeceğim zor dönemlerde çok işime yarayacak inş.:lepi:kaydirigubbakcemile2

bugünkü menüm:

sabah 11 kahvaltı:
2 dilim kızarmış tam ekmek+marmelat+peynir+salça+yeşil

ara 15:00
2 keçi boynuzu bir elma

öğle: 17:00
bir kase yoğurda sabahtan kalan kıtır ekmekleri doğradım, yanına bir kase salata

akşam 20:00
bir tabak ıspanak+yoğurt

aeben az yedim çünkü yemekhanedekilere söylüyorum onlar o kadar gönderiyoo:))tabi millet bunu yemiyoki sadece karın doyurmak için çorba ekmek erişte üstüne tatlı götürüyorlar:)) rejim yapan yok kii ahh ahh

opuyorumnanaktankaydirigubbakcemile5 güzel iklimim . bak ögrendin artık bünyene göre beslenmeyi...
keçi boynuzu hakkında bir bilgim yok yasaklar arsında görmedim .... kansızlıgıda iyi geliyormuş suura duyrulur .....

suram sorunun vevabını almıssın . kansızlıgınmı vardı senin ?:1hug:.......

yok ablacım demir anemisi ama keçi boyuzu hiç yiyemeyeceğim bir şey kokusuna bile dayanamam.
zaten ilaçlarla hallettim tekrar eksikliği olmasın diye dikkat ediyorum:hulya:

tükkan kapanmak üzere sanırım bir aebenim kalmış birde ben girdim şimdi..olsun verimli bir gün olmuş yeni katılanlarla birlikte yola devam....sura önceki yazdıklarımı okuduysan bende senden kiloluydum.dediğin gibi yeni evlenince insan dikkat etmediği için kolayca alıyor kiloları.ama olsun üstesinden gelinmeyek bir durum değil yeterki iste..ben iri kemikli olmadığım halde verdim ve inceldim...havalar ısındı her yere yürü..ben küçücük çocuğumu babasına bırakıp her akşam sporumuda yapıyorum yürüyüşümüde..kaldıki verecek kilomda yok.sağlıklı yaşamak için yapıyorum bunu...abur cuburu kestiysen zaten çok hızlı verirsin ilk etapta..çikolatasız duramıyorsan sabahları gün kurusu kayısıyı dene derim.hem senin için çok sağlıklı bir yiyecek ve tatlı alternatifi olur..yaşının hayli genç olması sebebiyle kilo vermende hızlı olur buda senin avantajına bir durum...çünki yaş ilerledikçe metabolik hız azalıyor...bu faktörleri iyi değerlendir bir yıla kalmaz 60 kiloya inersin...tabii istersen....ama sporsuz olmuyor tatlım 10 kilo versen 5 kilo vermiş gibi görünüyorsun sıkılaşmadığın için...bunların hepsi yaşadığım tecrübeler sonucu öğrendiklerim...umarım işine yarar cnm...

ıYı GECELER KISLAR ....

bu günün menüsü ...

8. 30.kavaltı
3 dl ekmek (tam buğday ve kızarmış)
zeytin ezmsi . az marmelat . sögüş ....

11 30. 1 elma ..

13.30. ögle..
1 palamut ... 50 gr. lorlu salata (hepsini yiyemedim çok geldi)

17 .30. akşam ..
3 etsiz çig köfte ..bol aysberk .... 1br süt...

20.00. 1 dl peynir.....

1 saat sabah ... 1.5 saatte ögleden sonra baya tenpolu yürüdüm ......
2 tl de su

zilim burdasın menüme yorum yapmanı istiyorum münkünse ...

Son düzenleme:
menün çok güzel aebencim nacizane ;
sabah kahvaltında protein yok olmamış cıkkkk:)))süt yoğurt v.s
bide öğle öğünündeki palamutla lor peyniri zehirlenmedinmi gülüm bildiğimiz balıkla süt ve süt ürüneri tüketilmez sen bu tezi çürütmüşsün
bu bildiğimiz palamutmu yoksa ithal uskumrumu bende çok severim alıp atsam buzluğa 1-2 tane öğlen çıkarır yaparım teflonda kekikli
sana yukarda bişe sordum aebencim görmedin zaar

oy maytabım saggolsın nasılda dikkatlisin ...kaydirigubbakcemile3
evet sabah yok haklısın ....

balıklamı yok bacım 2 senedir yiyorum yogurt ,süt ,peynir ben şimdiye kadar hiç zehirlenmedim ...:roflol:
ital bacım hergün balıkçıyamı gideyim .
ben o işi sen düşünmeden yaptım canım topluca alıyorum 1.2 haftalık atıyorum dolaba hamsi sitogumda var 2 haftalık .:jeyyar: balıgı çok severimde .cokacimcoook
yanlız dikkat edin donmuş balıkları donu çözülmeden dolaba atın a.s çözülüp tekrar dolaba koymayın .bu tüm et gurubu için geçelidir ..
bende aynen öyle yapıyorum teflonda kekikli asla una bulamam balıkları . palamutta zaten yağlı bir balıktır ondan seviyorum sadece tavayı yapışmayacak kadar yağlayıp pişiriyorum ....cokacimcoook

maytabım entegre ekmekle tam bugday aynı ekmek güzelim ....bana yakın fırın var canım envay çeşit ekmek çıkarıyo sağğolsunlar ....ben arada bir unonun tam buğdayını alıyordum . ama çok fahalı ne gerek var ... şimdilerdede ankarada halk ekmegim köy ekmegi var araştırdım tam buğdaymış çokda lesetli vede çok uygun fiyeti vede ben halk ekmegegin hijenine daha güveniyorum ... ben sadece kendim için almıyorum evdeki vatandaşlarıda alıştırıyorum geçiş dönemimdeler .sengözlerimebaksanab
bir konuda haklısın bazıları açık renkli bazıları koyu bu tamamen fırıncıya kalmış .sempatiksalakcinni

ekmekde bukadar ayrıntıdan mada yanında yeşilik vs bol yersen zaten dengeleniyo önemli olanda bu ..a.s ekmegin yanındaki peynire dikkat yağ oranı yok denecek kadar olmalı ...geçmiş sayfaları okudunmu bilmem BıM aknaz layt peyniri bizim için çok uygun ....
sabah peynirim kalmamıştı ondan yemedim ..sengözlerimebaksanab

menüne yorum yapmadımmı ben ....:uhm:
gayet güzel tek uyarım yumurtayla ekmek konusunda .... yumurtada doymuş yağ oldugundan yağlı peynir gibi düşün .... biraz kavaltıda ekmekle yeme ... ama ekmeksiz yumurta her ögünde serbest ...

Son düzenleme:

teşekkürler :1hug:

hmm evet aebencim alayım bende o aknazın laytını değilde mavi olanını çok yerdim bi ara oda laytından farksız
sabah daha monti amcanın yeğeni değildim:))) ondan yedim yumurtyla ekmek sağol uyardığın için tatlım
akşam kapuska yiicem dedim ama içinde pirinç vardı 1 yemek kaşığı koydum ekmeksiz yoğurtla yedim ama vijdanım sızladı yanlış bişiler yaptım ühühüüüü diye
şimdi mikromla ilgilenmem lazım öptüm sizi şekerler yarın nohut yapıciim içine kemikli et koyucam uyarmı
hee bide şey sorucam bulgur yasaklı değil dimi çiğ köfteler falan :)))) bende çok severimmmmmmm

arada bir yiyorum diyet yapmıyoruz dimisırnaşık şey bende çok seviyorum ...cokacimcoook
bulgur ekmek gibi maytabım.... miktarına ve yanında ne yedigine baglı . mesela ben 3 köteyi 1/2 aysberkle ve limonla boğdum ...:roflol:
et ve bakliyat can alıcı soru .:1closedeyes: kitapta bazı yerlerde menülerde var sende fark etti isen demekki yeniyor . ama nohut kan şekeri yüksek olmasada karbonhidrat .. etle ne kadar dogru bilemiyorum .....ben bakliyati etle sevmem o yüzden yapmıyorum ...
kemikli etinde muhtemelen yağlıdır yemegin suyunada geçer ...kafamçokkarıştı katma istersen .

bugün ilk gün ..sabah daha üvey yegendin .sırnaşık şey
maytabım sen azimli hatunsun az çokta biliyorsun montiyi ,kitabında var . yeterki kararlı ol inan 1 aya kalmadan verirsin o kadar kiloyu .tam yaparsan montiyi.:hulya:

ben sabah yine üşüttüm herhalde... bu havalar beni hasta ediyor . menüme 1 br tarçınlı süt eklendi şimdi.....

aebenim yazdıklarını görmeden kapatıp gitmişim sayfayı,şimdi yatmaya gitmeden önde bakayım dedim...menün gayet güzel..yemek zevkimiz hemen hemen aynı gibi...ben sabahları 3 dilim ekmeği öldürsen yiyemem.ama yediğim ekmek bir dilimle acaip doyuran bir ekmek.carrefour'un tam buğday ekmeği.sert bir ekmek köpük gibi yumuşacık değil.benimle geçen hafta spora başlayan bir arkadaş vardı demiştimya ona önerdim oda ekmeksiz yapamıyorum diyordu.dün yürürken bir dilimiyle acaip doydum dedi.yakınınızda carrefoursa varsa mutlaka deneyin derim oldukçada büyük bir ekmek biz iki kişiyken bir hafta yetiyor.eşimde bir dilimle doyuyor.dilimleri biraz büyük zaten ve sert...3 yıldır falan başka ekmek yiyemez oldum,çokta lezzetli başka ekmekler gibide garip bir kokusu yok.. sen bu işin kompedanı olmuşsun zaten canım,yoruma ne hacet opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan ekmegi çok seviyorum ben .kızartıncada mis gibi oluyo yeniyo ..:kedi:
kavaltıya yüklenmemin sebebide gün bayu beni tok tutuyo .. gerçi iştahın eski haline döndü geçen hafta neydi öyle doymak bilmiyordum .laelaelaelaelae
hemen yarın bakıyorum carrefour'a dedigin ekmege ....şu alman ekmegi gibi dimi sert olan .

1 greyfurt suyu
10.30
2 dl kızarmıs ekmek..1 kk peynir..az marmelat..2 zeytin..bol maydonoz dereotu..
14.30
4 köfte..salata. yarım kase yogurt..
17.00
3 parça bitter:kedi dısardaydım )
19.30
tavuk..salata..yarım kase yogurt..
23.00
1 dl elma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…