Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hmm anladım şeker..
o zaman öğlen sadece domates ve yoğurt yicektim.
tşk ederim tatlışımolumunekankayizsmile

dün akşamk. menüm
1 tabak bol soğanlı nohut kızımın tabağında kalanı da aşırdım bol limonlu çok güzel olmuştu
kocaman tabak salata ne bulduysam koydum içine(yeşil nane,salatalık,domates,yeşil soğan,kuzu kulağı,lahana ve 1 limon 1 çk zeytinyağı)
yoğurdum yoktu almayı unutmuşum bugün unutmam inşallah..
2 saat sonra 1 portakal yedim...
afiyet olsun güzel bir akşam yemegi olmuş ...
akrabim meyve saatlerini biraz daha uzunyap 3 saat . hatta et yediginde 3.5 4 saat olsun ....
evet bana bıraktı şeker..
uff sorma ben çok saldım kendimi...her konuda.....
72.9 um..ama bu kiloyu son görüşüm olucak çünkü sağlıklı beslenerek zayıflicam inşallah
inşallah .. düşünüyorumda ne kilolar verdin sen benim üstüme kaç kere mezun oldun 55 kiloyu bile gördün ama dedigim bir söz ver 2 ay sonrasını deyil 2 yıl sonrasının kilosunu hesaplayarak kilo vermek gerek .:nazar:
bu son olur kilo yolculugunda umarım akrep tek yapman gereken 1 hafta yapıp bıkmaman neolursa olsun kilo vermek istikrar işidir .a.s
kızlar merhaba.hamilelikten kalan kilolarımda kurtulmak istiyorum ama diyet yapamıyorum çünkü kan şekerim düşüyo.o kadar çok yazılmışki okumaya zaten vaktim yok ama ne yapacağımı şaşırdım valla.bu diyeti yapabilrimiyim acaba diyorum
benimde düşer kan şekerim ama bu beslenmeyle gayet iyiyim

tamam aebencim buralardayım artık inşallah efill efilll gezicem yazın
bu benimhamilelikten önce yazdığım bişeydi gene bu aydaydı yazmıştım 57 kiloydum ve bebiş haberini almıştım inşallah gene gelicek o günlerrr efillll efilllllbayanssulusmile
derincim canımmcımm aeben çıktısanırım gelince yazar sana diyetin inceliklerini
sen azimli hatunsun maytap yaza verirsin 3 . 5 .kilo nedirki..

derin .. ilk sayfayı yeniden düzenledim. hatta 2 sayfada bile var ... tün ayrıntılar var dikkatli okursanız ama kafanıza takılan olursada cevaplarız

saol maytap aslında daha önce burayı bulmuştum ama bi türlü yapmaya başlayamadım tam da anlamadığım için.şimdi sabahları kahvaltıdan önce meyve yencek onu anladım her yemekle süt ürünü yağsız olarak alınması gerekiyo yağlı yoğurt olabilirmiş.başka yokk:)) kalsiyum alsammı ben aeben yağ yakımını hızlandırıyo falan diyorlar ya.hem yaş 31 oldu:))ne dersinn

saol maytap aslında daha önce burayı bulmuştum ama bi türlü yapmaya başlayamadım tam da anlamadığım için.şimdi sabahları kahvaltıdan önce meyve yencek onu anladım her yemekle süt ürünü yağsız olarak alınması gerekiyo yağlı yoğurt olabilirmiş.başka yokk:)) kalsiyum alsammı ben aeben yağ yakımını hızlandırıyo falan diyorlar ya.hem yaş 31 oldu:))ne dersinn
almanda bir sakınca yok bende kulanmıştım 1.2 tüp . ama sonra kalsuyumumu ölçtürdüm gayet iyi çıktı o yüzdende gerek görmedim .. zararı yok diye ek vitemin vs akmakda sakıncalı aslında .. ölçüm yapılıyor cl. eksikse zaten dr verir .
bu tabletleri alırsanız günlük en az 2.5l lt su içmeniz gerek mutlaka .. bazanda böbrek sorunu olan biri içinde bu pek iyi tavsiye edilmez ... size kalmış kulanması ..
kalsuyum yağ emilimini engeller bu yüzden kilo vermeye yardımcıdır ..
neden her ögünde süt ürünü tüketiyoruz bu beslenmede .yerimseniben özelikle yogurt yağ emilimini engeller ... yogurdunu sütünü peoteinini bol bol aldıktan sonra gerek yok bence ek minerallare.

şimdi aeben bu sabah
08.00-çay(şekersiz içmeye başladım) peynir(yağsız yicem:KK43:)domates salatalık biber maydanoz tam buğday ekmeği yedim.
11.00-2 kepekli galete
13.00-fırında tavuk but.salata yağsız.normal yoğurt.yanında makarna vardır ama yemiycem dimi yağlıdır zaten.
15.00-elma
19.00-kuru fasulye bi tabak-ekmek 2 dlim.salata.yoğurt.
21.00-elma portakal
şimdi mesela bu liste sizce nasıl.ben bunları yiyorum genel olarak.ama canım akşam yemeğinden sonra müthiş tatlı istiyo.ve acayip yorgun ve bitkin oluyorum.

birde aeben ex.... diye bi ilaç var.hiç duydunmu sen?bazı yerlerdeki yazılarda okuduğum kadarıyla bende reaktif hipoglisemi var.titreme dalgınlık üşüme unutkanlık vs.pek çok şeyi bana uyuyor.ve bu hastalar ilaç yardımı olmdan kilo veremez diyodu:KK43: metin özata diye biri

şimdi aeben bu sabah
08.00-çay(şekersiz içmeye başladım) peynir(yağsız yicem:KK43:)domates salatalık biber maydanoz tam buğday ekmeği yedim.
11.00-2 kepekli galete
13.00-fırında tavuk but.salata yağsız.normal yoğurt.yanında makarna vardır ama yemiycem dimi yağlıdır zaten.
15.00-elma
19.00-kuru fasulye bi tabak-ekmek 2 dlim.salata.yoğurt.
21.00-elma portakal
şimdi mesela bu liste sizce nasıl.ben bunları yiyorum genel olarak.ama canım akşam yemeğinden sonra müthiş tatlı istiyo.ve acayip yorgun ve bitkin oluyorum.
beyaz un yasak canım galata neden yaipılır beyaz un .
vede ögünlerde ekmek sadece kavaltıda ...
akşamındada ekmegi kaldır .

salatanı zeytin yagda limonlu tadıyla tuzuyla yiyebilirsin ..
makarnanın yagı önemli deyil bizim için . ama sadece spagetti vede az haşlanmış yiyebilirsin bunuda çalışıyorsan zaten bulamassın ...

tavugunda yaglı kısmını ve derisini temizle öyle pişir . doymuş yağdan uzakdur .

kan şekerin düşüyorsa ögleden önce ara yapabilirsin meyve öneririm yada süt ürünü

afiyet olsun güzel bir akşam yemegi olmuş ...
akrabim meyve saatlerini biraz daha uzunyap 3 saat . hatta et yediginde 3.5 4 saat olsun ....
akşam 8 gibi yedim yemeği sonrası kızıma çilekli pasta sözü vermiştim onu yaptım birde ıspanaklı börek attım fırına..
acıktım gibi olunca portakal yedm aslında..
yemesem de olurdu dimi..

inşallah .. düşünüyorumda ne kilolar verdin sen benim üstüme kaç kere mezun oldun 55 kiloyu bile gördün ama dedigim bir söz ver 2 ay sonrasını deyil 2 yıl sonrasının kilosunu hesaplayarak kilo vermek gerek .:nazar:
bu son olur kilo yolculugunda umarım akrep tek yapman gereken 1 hafta yapıp bıkmaman neolursa olsun kilo vermek istikrar işidir .a.s
evet canım
aslında benimkisi bıkmak değil de.. duygu çöküntülerini fazlasıyla yaşamak..
o yüzden burdayım..öyle zamanlarda burdan aldığım motivasyon gücüyle kendimi yeme girdabından kurtarıcam inşallah...
en azından akşamları namaz ve kurana başlayabilirsem..ruhumu da aç bırakmamış olurum inşallah

birde aeben ex.... diye bi ilaç var.hiç duydunmu sen?bazı yerlerdeki yazılarda okuduğum kadarıyla bende reaktif hipoglisemi var.titreme dalgınlık üşüme unutkanlık vs.pek çok şeyi bana uyuyor.ve bu hastalar ilaç yardımı olmdan kilo veremez diyodu:KK43: metin özata diye biri
bu saydıklarım bendede var demiştim bende hipoglisemiyim ..... evet zor veriyoruz diger bünyelere göre bu bir gerçek ama ben öyle bir ilaç kulanmadım dr da önermedi zeten . ama sende insülin direncimi var ?
bazı durumlarda verirler ilaç ama ex ne bilmiyorum ama medformi...tarzı ilaçlardır pikoluluarada verirler ama dr muayenesiyle ... senin durumunu tam bilmiyorum . tokluk şekerin kaç ?

akşam 8 gibi yedim yemeği sonrası kızıma çilekli pasta sözü vermiştim onu yaptım birde ıspanaklı börek attım fırına..
acıktım gibi olunca portakal yedm aslında..
yemesem de olurdu dimi..

evet canım
aslında benimkisi bıkmak değil de.. duygu çöküntülerini fazlasıyla yaşamak..
o yüzden burdayım..öyle zamanlarda burdan aldığım motivasyon gücüyle kendimi yeme girdabından kurtarıcam inşallah...
en azından akşamları namaz ve kurana başlayabilirsem..ruhumu da aç bırakmamış olurum inşallah
yok yeme demedim akrep yanlız yemekten 3 saat sonra ye dedim açlık hissetti isen yiyebilirsin .. helede börek pasta varken bunu yemenin lafimi olur ...

kepekli galetaydı ama kapkara kupkuru bişey zaten:)) onun yerine meyve mi diyosun yada süt ürünü ok öyle yapalım.makarnayı da anladım ama dediğin gibi evde olur ancak.akşam ekmek yok.ok

yok yeme demedim akrep yanlız yemekten 3 saat sonra ye dedim açlık hissetti isen yiyebilirsin .. helede börek pasta varken bunu yemenin lafimi olur ...

doğru diyosun tatlışım..alkış banaalkisalkisalkis

ama işte saat 10 geçiyordu 3 saati bulsam yatma saatini bulurdu ama dediğin gibi nefsimi körelttim
o saatleri de tutarım aklımda..vereliniortak

kepekli galetaydı ama kapkara kupkuru bişey zaten:)) onun yerine meyve mi diyosun yada süt ürünü ok öyle yapalım.makarnayı da anladım ama dediğin gibi evde olur ancak.akşam ekmek yok.ok
renginin kara olması yada kepekli ana maddesinin beyaz un olmasını degiştirmez güzelim . mesela kepek ekmekde renk açısından tam buğday ekmegi gibidir ama kepek ekmegin unu tamamen beyaz unudur içine kepek katılmıştır okadar ....

evt tam buğday ekmeği yiyorum artık.mesela az önce tavuk demiştim ya küçücük bişeydi zaten yanında çiğ havuçlu salata göndermişler.yani az salata+yoğurt+az tavuk eti yemiş oldum ve hiç doymadım.başım ağrıyo resmen.şimdi ben napim mesela.:KK43:(

evt tam buğday ekmeği yiyorum artık.mesela az önce tavuk demiştim ya küçücük bişeydi zaten yanında çiğ havuçlu salata göndermişler.yani az salata+yoğurt+az tavuk eti yemiş oldum ve hiç doymadım.başım ağrıyo resmen.şimdi ben napim mesela.:KK43:(
sana ancak şunu diyebilirim neden az az az. yedin ? doymak önemlidir .... ögünlerinde karnını doyursan şu an açım demezdin dimi?

ben öglen kaca bir kase lorlu salata ve yanındada 1 palamut yedim . aynende kuzu yemiş kadar oldum .cokacimcoook..
sana tavsiyem şimdi yanında bedem fındık vs varsa 1 avuç yemen 10 .15 kadar. (daha fazla deyil )onlardaki yağ seni toktutar ... meyve ye desem yanında süt içmeyince yada yogurt, seni gene acıktırır... üstelik daha yemek yiyeli ne kadar olmuş en az 3 saat geçmesi gerekki bir birinin üstüne ögün olmasın .bilmiyorumkismile

selamlar herkesea.s.
ben 6.takımdayım şu monti amcaya bir uğrayım faydalı bilgilerden doldurayım zihnime dedim.olumunekankayizsmile
yalnız aklıma bir şey takıldı; aeben ablacıma tabiki diğer arkadaşlara da sorayı dedim. takımda sorsam belki muhabbet arasında kaynar buraya yazayım dedim.
şimdi biz kadınlarda kansızlık ve demir eksikliği çok görülüyor dr.ların bana tavsiyesi demir içeren bir öğün yiyorsan süt ve süt ürünleri yemeidi. demir emilimini azaltıyormuş. bunun yerine c vitaminince zegin(salata,domates,limon,biber,cvit.zengin meyve suları) besinler tüketirsen demir emilimini artırıyormuş.
şimdi monti amcanın diyetinde her öğünde süt ve süt ürünü tüketiliyor. menülere dikkat ettim bakliyatla, etle,tavukla,ıspanak gibi demir ihtiva eden sebzelerle hep yoğurt ayran süt tüketiliyorkafamçokkarıştı
burda bir yanlışlık yok mu yoksa ben mi yanlış biliorum?

selamlar herkesea.s.
ben 6.takımdayım şu monti amcaya bir uğrayım faydalı bilgilerden doldurayım zihnime dedim.olumunekankayizsmile
yalnız aklıma bir şey takıldı; aeben ablacıma tabiki diğer arkadaşlara da sorayı dedim. takımda sorsam belki muhabbet arasında kaynar buraya yazayım dedim.
şimdi biz kadınlarda kansızlık ve demir eksikliği çok görülüyor dr.ların bana tavsiyesi demir içeren bir öğün yiyorsan süt ve süt ürünleri yemeidi. demir emilimini azaltıyormuş. bunun yerine c vitaminince zegin(salata,domates,limon,biber,cvit.zengin meyve suları) besinler tüketirsen demir emilimini artırıyormuş.
şimdi monti amcanın diyetinde her öğünde süt ve süt ürünü tüketiliyor. menülere dikkat ettim bakliyatla, etle,tavukla,ıspanak gibi demir ihtiva eden sebzelerle hep yoğurt ayran süt tüketiliyorkafamçokkarıştı
burda bir yanlışlık yok mu yoksa ben mi yanlış biliorum?
güzelbir soru ......Şeniz

suram ben bayadır butür besleniyorum kenımda teslerde hep ölçtrüyorum ... gayat iyi ..
bu birazda dieytisyenine göre degişiyor galiba .... benim gittigim hipo için diyetisyemimde her ögünde süt üerünü vermişti .

bu konuda zilimde öyle özelikle yogurdu çok yiyyor oda her ögününde . 7 senedirde böyel besleniyor . gelince bu soruna oda cevap verir sanırım ....opuyorumnanaktan
ayrıyeten 13. takımda bir arkadaşım var taylor . menülerini incelemeni şiddetle tavsiye ederim oda şu anda diyetisyene gidiyor ve harfiyen yapmaya çalışıyor hatta 1 parçayı bile yemediginde diyetisyeni kızıyor ... bak menü örnegini vereyim sana yemedigi süt ürünü yok her ögününde ...

bak şimdi onun menülerinden örnek vereyim ..
not . şu an monti yapmıyor diyetisyen menüsünü uyguluyor ... daha önce monti yapmış bayada kilo vermiş ekmek yüzünden monti yapmıyor ....

Sabah: 2 d. ekmek, 2 d. peynir, salatalık
Ara: 2 elma
Öğle: 3 porsiyon tavuk, çorba, salata, 1 d. ekmek, 1 b. süt
Ara: 2 d. ekmek, 1 d. peynir
Akşam: 2 porsiyon köfte, salata, yarım b. yoğurt
(öğlen hem çorba hem ekmek yediğim için akşam ekmek yemedim)

Spor: Yok ama az da olsa temposuz yürüdüm.

2. menü
Ara: 1.5 ufak elma (yarım elma eksik oldu)
Öğle: 2 porsiyon tavuk, salata, 1.5 dilim ekmek, 1 b. süt
Akşam: 3 porsiyon köfte, 1 d. ekmek, salata (0.5 b. yoğurt eksik)
Ara: - (2. p. meyve eksik)

Yemek yanlışlarım: 2.5 porsiyon meyve ve yarım bardak yoğurt eksik.

Spor: 1 saat spor (cross trainer ve koşu bandı, ikisinde de koşar gibi yaptım, arada hızımı değiştirdim), 125 mekik (25 X 5)

sakın bune bukadar yenirde kilo verilirmide demeyin verilir .....a.sdaha öncede defalarca tekrarlagıfgım gibi kilo vermek az yemek işi deyildir . porsiyon miktarınını kilo vermeyle pek bagı yoktur .yerimseniben

önemli olan birazda istikrardır .... bu menüleri bozmadan yerseniz mukafatı gelir fakat 2 gün cozutayım aradada kaçamak yapayım sonra buna dönerim derseniz işte o zaman çuvallarsınız .

Son düzenleme:
güzelbir soru ......Şeniz

suram ben bayadır butür besleniyorum kenımda teslerde hep ölçtrüyorum ... gayat iyi ..
bu birazda dieytisyenine göre degişiyor galiba .... benim gittigim hipo için diyetisyemimde her ögünde süt üerünü vermişti .

bu konuda zilimde öyle özelikle yogurdu çok yiyyor oda her ögününde . 7 senedirde böyel besleniyor . gelince bu soruna oda cevap verir sanırım ....opuyorumnanaktan
ayrıyeten 13. takımda bir arkadaşım var taylor . menülerini incelemeni şiddetle tavsiye ederim oda şu anda diyetisyene gidiyor ve harfiyen yapmaya çalışıyor hatta 1 parçayı bile yemediginde diyetisyeni kızıyor ... bak menü örnegini vereyim sana yemedigi süt ürünü yok her ögününde ...

bak şimdi onun menülerinden örnek vereyim ..
not . şu an monti yapmıyor diyetisyen menüsünü uyguluyor ... daha önce monti yapmış bayada kilo vermiş ekmek yüzünden monti yapmıyor ....

Öğle: 3 porsiyon tavuk, çorba, salata, 1 d. ekmek, 1 b. süt
Akşam: 2 porsiyon köfte, salata, yarım b. yoğurt
(öğlen hem çorba hem ekmek yediğim için akşam ekmek yemedim)

Spor: Yok ama az da olsa temposuz yürüdüm.

2. menü
Ara: 1.5 ufak elma (yarım elma eksik oldu)
Öğle: 2 porsiyon tavuk, salata, 1.5 dilim ekmek, 1 b. süt
Akşam: 3 porsiyon köfte, 1 d. ekmek, salata (0.5 b. yoğurt eksik)
Ara: - (2. p. meyve eksik)

Yemek yanlışlarım: 2.5 porsiyon meyve ve yarım bardak yoğurt eksik.

Spor: 1 saat spor (cross trainer ve koşu bandı, ikisinde de koşar gibi yaptım, arada hızımı değiştirdim), 125 mekik (25 X 5)

sakın bune bukadar yenirde kilo verilirmide demeyin verilir .....a.sdaha öncede defalarca tekrarlagıfgım gibi kilo vermek az yemek işi deyildir . porsiyon miktarınını kilo vermeyle pek bagı yoktur .yerimseniben

önemli olan birazda istikrardır .... bu menüleri bozmadan yerseniz mukafatı gelir fakat 2 gün cozutayım aradada kaçamak yapayım sonra buna dönerim derseniz işte o zaman çuvallarsınız .

nette de araştırdığımda öyle diyodu ablacım benim vücudum bu konuda hassas annemden de gelen bir şey bu o da aynı sorunu yaşıyor bu yüzden ben bu konuda dikkat ediyorum bir aç aydır. dün yaptırdım test, sonuçları daha almadım ama eskiden daha hlsiz olurken dikkat ettiğimden beri çok iyiyim. ben evlenmeden önce pek krmızı et yemezken evlendikten sonra haftada 1 de olsa yiyordum ama demir eksikliği daha çok arttı dahiliyeci dr demişti süt ve süt ürünlerini et ve demirden zngin gıdalar yerken yeme diye ondan sonra byağı toparladım. hatta ilacı bile bıraktım iyiyim şükür. herkesin bedeni farklı çalışıyor böyle sıkıntısı olan varsa bir dikkat etsin belki bundandır diye düşündüm de bir de beim gibi hassas olanlar varsa normal öğüne süt yoğurt yerine ne yesin yada bir şey yemeyip yemekten 1 saat sonra süt veya yoğurtla ara öğün yapsak olur mu?

aebencim burdayken soriim sana canım
entegral ekmek tüketiyorsun sen bildiğimkadarıyla
hangi marketten alıyorsun
ben fırından tam buğday ekmeği alıyorum normalde 1 senedir yaklaşık buekmeği yiyorum.bulamadığım zaman da kepekli ekmek yiyorum.. ama içimmutmain olmuyo her aldığım fırında rengi değişik kimisi beyaz ekmeğe yakın krem rengi kimi baya siyah anlamadım gitti
bende bulabilirsementegral ekmek alayımda buzluğa atarım ihtiyacım olukça çıkarırım
bide marka rica edicem

sabah 1 dilim kepoek ekmeği
hodanlı yumurta
3 bardak şekersiz çay
1 parça peynir
1 zeytin
ara 1 elma 2 dilim poırtakal memonun artıkları:)))
öğle
1 patlıcanı közledim içine domates,salatalık,1 biber sirke tuz koydum yanındada 1 kase yoğurt
ikindi arasında sanırım 2 elma yiicem
akşamada düğün çorbası,kapuskave makarna var ben kapuskayla salata yoğurt yiicem

dünufak çaplı bi elma diyeti yaptım bugünde bu saat oldu sanki karnım indi ve daha rahat ben bu işi bitiricem kitabımada başladımyeniden
bi sayfada dikkatimi çekti turp serbest pancar yasak sabah muhabbet dönmüş geçmişe bakarken görmüştüm nedir nasıldır diye konuşulmuş:))

slm kıslar dolaştık geldik..gelincede hemen kk ya girip okudum tüm yazdıklarınızı...ilk olarak bebikim aebeninde dediği gibi yediklerini çok aza indirgeme cnm.ilk başta az yemek çok fazla kilo verdirirbu doğru fakat hayat boyu bu şekilde beslenemeyeceğin için normal miktarda yemeğe başlayınca bile geri gelir giden tüm kilolar..denemişliğinm var montiden önce ordan biliyorum..hayat boyu az yiyerekte yaşayamassın ve vücudun için gerekli vitamin ve mineralleri alamazsın sağlık sorunlarına yol açar.diyet hatalarının nelere yol açtığını herkes biliyor artık.saçlar dökülür tırnaklar güçsüzleşir derinin rengi soluklaşır vs..montide az yemek yok doyana kadar fakat dengeli yemek var...
suuracım dediklerinde yerden göğe kadar haklısn hatta biz milletçe ıspanağı yoğurtsuz yiyemeyen bir toplumuz..fakat dediğin gibi kalsiyum demirin emilimini azaltıyor..bebek ve çocuklarda çok önemli bir şey bu söylediğin..benimde bebeğim var yayla çorbasından başka çorbasına yemeğine yoğurt koymuyorum yoğurdu sade veriyorum öğün arasında...ama biz yetişkinlerde eğer demir yada kalsiyum depolarında anormal derecede bir eksiklik varsa aynı öğünde tüketmemekte fayda var... ama böyle bir sağlık sorunun yoksa biz zaten demir vitaminlerinide kalsiyumuda dengeli beslenerek aldığımızdan ikisini aynı öğünde yiyerek birşey kaybetmiyoruz..ona bakacak olursak sabah içtiğimiz çayda demiri silip süpürüyor ama eğer dengeli besleniyorsak kansızlık sıkıntısı çekmiyoruz..yada çayı kurum gibi demli içmiyorsak...umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir..eşimde sağlıkçı cnm benim ve biz bu şekilde besleniyoruz...hatta şu an brokoli haşladım ve yoğurtlayıp yiycem cokacimcoook

Son düzenleme:
X