Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

anlasıldı bana bu kilolar üzerimdeyken kacamka yapmak lüksalsanaalsanasmile bugün daha bi kac gün ertelemesem iyi olucak haklsın ablam hemncik start veriyorum bnde bu aksam menümü bildircem affettin mi beniii:asigim:

tamam aebencim eşime yapar + puan alırım :asigim:
ya alırsın valla geçengün benim evde baklava varken benden tatlı istemezmi.laelaelaelaelae dedim evde tatlı var yok didi ben senin yaptıgın tatlılardan istiyom .kaydirigubbakcemile3
ooo baya kalabalık olmuş burası nasıl kalkacağım yerimden burası bu kadar dolu iken :)
-tatlicadiarzu-

anlasıldı bana bu kilolar üzerimdeyken kacamka yapmak lüksalsanaalsanasmile bugün daha bi kac gün ertelemesem iyi olucak haklsın ablam hemncik start veriyorum bnde bu aksam menümü bildircem affettin mi beniii:asigim:
ha şöyle hizaya gel .:1hug:Şeniz

aebenim evet yalnış yazmışım.öğün ve yerine gün olmuş ben hiç bakmadan yazıyorum.patır kütür yazıp çocuğumla ilgilenmek için bakmıyorum walla yazıyı gönderdikten sonra okuyorum tabii düzeltme şansım olmuyor sonrada.doymuş-doymamış yağ olayındada demek istediğim senin yazdığındı ama aklımdakini klavyeye yalnış yansıttığımı sen yazınca farkettim sağol düzelttiğin için.burd kimsenin kafasında yalnış bilgiler oluşsun istemem.uyguladığım ve uygulanmasını istediğim doymuş yağla ekmek olayıydı ama öyle yazıvermişim acele ile. sadece ekmekte değil aslında makarna pilav bakliyat vs..hepsi karbonhidrat gurubu çünki.böyle yazınca düz mantık olarak algılanıp karbonhidrat protein ayrımı sanılıyor diye çokta bu şekilde yazmak istemiyorum aslında ama burdaki arkadaşlar artık bu ayrımı biliyor diye yazmakta sakınca görmüyorum.ben şu anda bile yani 2.aşamadayım yıllardır.köfte patates yemem.köfte pilav yada köfte makarnada yemem.sadece bol yeşillikli bir salata ile yiyorum.yani bu bir yaşam biçimi kızlar.1.aşama bitince yiyeceğiz sanmayın.patatesi de yiyorum ama çook nadiren kahvaltıda bir iki çatal olmak koşulu ile.yada salata olarak yiyiyorum.1.aşama bitip ikinci aşamaya geçen ve kaçamakların dozunu arttıran arkadaşlarin tecrübelerini burda okumuşsunuzdur anında geri geliyor kilocuklar.bu beslenme şekline alışsanız iyi ederseniz arkadaşlar.bunun bir sonu yok yani yoksaa hoooop geri geliyor kilolar..

ha şöyle hizaya gel .:1hug:Şeniz

hele bi gelmeyim dimiisempatiksalakcinni ablam ya sen bi ara krom hapı kullnmıstın demi acaba bnde mi alsam enazından bi dönemi atlatıncaya kadr eczane direk veriyor muydu ya sen biliyosun diye hatrladgım için soruyorum

zilim senin yazılarının altında edit var ya oraya bas bak ozaman yazılarını tekrar yazma ihtimalin vede düzeltme imkanın var .yerimseniben
biliyorum güzelim yazım hatası oldugunu .:1hug:bilgilerimiz eş .

bende çok yapıyorum senin gibi hızlı yazıyorum sonra düzeltiyorum .sempatiksalakcinni
bende kaçtım eve biri gelmesin diye dua ediyorum vala heryer dagınık ..kafamçokkarıştı sonra görüşürüz .:1hug:

hele bi gelmeyim dimiisempatiksalakcinni ablam ya sen bi ara krom hapı kullnmıstın demi acaba bnde mi alsam enazından bi dönemi atlatıncaya kadr eczane direk veriyor muydu ya sen biliyosun diye hatrladgım için soruyorum
evet kulandım ama hipoglisemi oldugumu bilmiyordum o zaman .
eczanede var vitamin takviyesi solgarın ... yanlız herkeste işe yaramaz . şöyle izah edeyim ... krom kandaki insilünlerin yolunu açar ve hücreya girişini kolaylaştırır böylece insülin görevini yaptıgından kanda dahada artmaz .ve seviyesi yükselmez .. yani kan şekeri fazla yükselmez . bu yüzden hem doygunluk hemde kan şekerinde denge saglar .
fakat bu benim gibi insülin seviyesi normal olan kişilerde zaten ihtiyac yoktur çümki zaten insilün normal düzeydedir ve aşırı yükselmez.dolayısı ile koromun yapacagı bi görevi yoktur benim vucudumda ... o yüzden bendede işe yaramamıştı tabi.a.s hatta insülinimi fazla düşürürp dahada da hipomu tetikledimi diyede düşünmedim deyil ....bilmiyorumkismile dr gitmeden kullanma bence insülin seviyene bakılması lazım ....

o yüzden şu elma krom tabletleride bazı kişilerde kilo verdirir bazılarında etki etmez bu tamamen kişinin insülin seviyesine baglıdırda ondan .yerimseniben

anladım ablacım yok cok sükür o noktada bi şkayetim yok sadece bu dönemi enaz zararla atlatmak için bi fikir edineyim dedim doktor kontrolü olmadan kullanmasam daha iyivereliniortak sagolsın ablam cıkıcaktın ben tuttum seni:içelim:

merhaba kızlarr sizi 2-3 gündür okumaya çalşııyorumm...

bende bu diyetin kitabını alıyorum...inş. bende başlayacağım bu diyete.....

başarılar dilerim sizedeee...

telafi etmenin en iyi yolunu bliyorsun sultanım . bol su bol proteinli ve sporlu 2 gün cumaya kadar sana ceza veriyorum . yoksa başka yolu yok ..bak havalar ısındı ve senin vermen gereken kiloların var.klava:klava: tam 5 li rakamlara gelirken neydi bu şimdi.:mymeka:
merhaba kızlarr sizi 2-3 gündür okumaya çalşııyorumm...

bende bu diyetin kitabını alıyorum...inş. bende başlayacağım bu diyete.....

başarılar dilerim sizedeee...
selam neslihan.... kitabı umarım bulabilirsin .bilmiyorumkismile çünki yok kalmamış hiçbir yerde yenisini bassalar çok iyi olacak ......
biz yardımcı oluruz ama takma kafana .hala kerdeş takımdamısın?

selam aeben ciğimmm....

evet halenn kardeş takımdayımm...

bir kitapçı arkadaşım var ona ısmarladım getittiricekk...

ben işte olduğum için sürekli takip edemiyorumm...ama neyi nezmn yemem gerektiğini pek anlayamadımm onun için kitabını almak istiyorumm...bu son şansımmm inş. bu sefer gider bu kilolar...

sizler maşaallah bayağı vermişsiniz...

mesela sabah tam tahıl ekmeği + byz peynir + çilek reçeli yedim...

öğlende cacık + tavuk yedim...bu mesela ne kadar doğru bunu bilmiyorum....

birde bende pko var pankreasım herkeze göre daha çok acıkıyor ve kan şekeimi düşürüyorr...

evet ablacığım aebenciğim yüzüm yok buraya uğramaya onun için 2 gündür gelmiyordum . bende bu akşam spor ve cumaya kadar bol su ve proteinle destekleyerek telefi edeceğim . montiyi bırakmak istemiyorum . alıştım onun yeme düzenine ama arada bir yerlere gidince sinir oluyorum ısrar etmelerine yemiycem diyorum anlamıyorlar sonrada surat yapıyorlar .

tatlım ben zaten doktorun verdiği diyeti gülelim diye koydum buraya. tabiiki uymayacağım. günde 8 dilim ekmek mi yenir yav??:roflol:

çok açıklayıcı olmuş teşekkürler...
:lepi:

hepimiz bu aralar cozuttuk anlaşılan...sitenin çalışmaması bize gelmiyoralsanaalsanasmile:mymeka:

ben aslında sadece bugün dikkat edemedim. sabah kahvaltımı 2 dilim tam ekmek, peynir ve bol tereyle yaptım..otobüse bindim,,, ve 2 saat sonra açlığım tavan yapmıştı..yanımda bir şey yoktu öğlene kadar idare ederim diye...simite can simidi gibi sarıldımeyvahedigeldismilebilmiyorumkismile

sonra kendime geldim. hastane işim bitti, otobüse bineceğim, ki daha iki saat geçmiş...yine gözüm döndü..bayılacağım neredeyse...otogarda da simit falan bulamadım... tavukl döner aldım mecbur:kedi:bilmiyorumkismile vaktim olmadığından da ekmek arası yemek zorunda kaldım:mymeka::mymeka::mymeka::mymeka:

ve geldim, komşuya uğradım hasta diye, bana zorla kahve içirtti. ama şekersiz içtim.eyvahedigeldismile

eve geldim, yine iki saat geçmiş, yulaflı süte saldırdım. ama yanında maydanoz yemeyi akıl ettim...şimdilik iyiyim. bakalım 2 saat sonra ne olacakeyvahedigeldismile

vee domatesleri atmaya başlayabilirsiniz:tomato:
:tomato::tomato::tomato:

inşallah alırsın kitabı ... çok farklı bilgiler var kl. hesebınıda çökertiyor ..kilo vermede önemli olanın porsiyon yada kl. deyil kan şekeri oldugunu kanıtlıyor ... şimdi diyceksinizki madem bu bukadar önemli neden diyetisyenler vs kl. üzerinden çalışıyor ...
kitapta anlatıyor bunu . düzen böyle kurulmuş yiyeceklerin bile üstünden kl. miktarları var hastaneler egitim hep bunun üzerine kurulmuş ve bu dzenden kar saglayan bir sürü sektör var.
ama biliyormusunuzki bir yiyecegin kl si az pişmesiyle ,çok pişmesiyle yanında yenen lifli gıdayla yada yogurtla .. yada günün hangi zamanında yendigiyle.vs.degişir yani kl. tahmin etmek çok zordur .boshayallersmile
öglenin harika monti için ....
kavaltın içinde malesef montide şekerin kendini bırak içine katılan gıdalar bile yenmiyor ... o yüzden kavaltında recel tabı olmaması gerekti . reçel yerine şekersiz marmelat kullana bilirsin ama .....
kavaltından reçeli çıkartıp yeşillik domates vs ekleseydin kavaltında montiye uygun olurdu . neslihan .a.s.
tahmin ettim ama seni anlıyorum nazlım sana o yüzden bıraka bilirsin dedim ama dikkat edeceksin tabi beslenmenede . bırak dediysem sal demedim tabi....olumunekankayizsmile

ama senin durumun şu an çok zor sana bırakıyorum dügünden sonra tekrar döndüdgünde başlarsın ... AMA bu seferde farklı evdesin sorun olmasım kayın validenle vs..delikafadulden

merhabalar arkadaşlar aranıza katılmak istiyorum ben polikistikover ve hipoglisemi hastasıyım araştırmalarıma göre bu diyeti uygun buldum kendime ve hemen bugün gittigidiyordan 3 tl ye kitabı aldım yarın elime ulaşır ben aynı zamanda glucophage kullanıyorum pko ve hipoglisemiden dolayı ama hep düzensizdi günde 1000 mg kullanıyordum ama benimle aynı sorunu yaşayan ve bu konuda tecrübeli olan arkadaşım 3000 mg kullanıyorum sende en azından 2000 mg a çıkar dedi bende öle yapıcam ve bu diyeti uygulayacağım henüz başlamaadım ama şöle bir sorun var ben masa başında çalışıyorum akşamlar 45 dakika kadar iş çıkışı yürüyeceğim hatta dün başladım bunu daha tempolu ve düzenli yapacağım inşallah yalnız işyerinde bize yemek lokantadan geliyor ve fazla seçeneğimiz olmuyor mesela bugün mecburen bi arkadaşla ortak sarma (etli ) ve piliç pane yedik yanında salata ve cacık bunlkardan hep az miktarda yedim ama sabahta bir iki dilim kepek ekmeği peynir ve domates yedim şimdi henüz kitabı okumadım ama merak ettiğim şey karbonhidratlarla protein bir arada tüketilmeyecek diyor çoğu uzmanlar bu diyete göre ama kitapta böle bişi yok diyor kimileride hangisi doğru ?

pikon içinde geçmiş olsun a.s.
zanedersem sende hipoglisemisin .?
ilaç kulanıyormusun piko için medf... vs .?
sık acıkma bendede var canım o yüzden ara yapıyorum senin yapmandada bir sakınca yok .... ama bu tür kan şekerini ayarlayan bir beslenmeyle daha az acıkırsın ...olumunekankayizsmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…