Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

harika bir menü...olumunekankayizsmilealkisalkisalkisalkisalkisalkis
iremcim menün harika .alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
reglin yakınmı ondammı şişsin? yada tuzumu fazla kulanıyorsun ..?.. canım bu menülerle cumaya ne alması kesin verirsin .yerimseniben
bebil canım ilk sayfalar geçen seneki sayfalar bunu ilk sayfalardada belirttim ... eger vaktin olursa 15. sayfadan sonrasını oku derim inan birçok bilgi sayfalarda var,, bu peynir konusunuda defalarca işledik ...:hulya:
peynirin yagsız oldugu müddetçe ekmekle yiyebilirsin kavaltıda sorun yok.. ama yaglı yada bazı laytlarından yağ oranları yüksek o yüzden peynirin yagına dikkat etmelisin .... bizin kulandıgımız peynirin yağ oranı %2.5 çok düşük yani .. bim den alıyoruz aknaz layt .

ekmek konusundada biz genelde tam buğday ekmegi yiyoruzonu bulamassak tam çavdar .
kepek ekmegini mecbur kalmadıkça kullanmıyoruz çünkü onun unu beyaz un kepek ekmeginin .a.silk bulamamışolabilirsin diye uyarmadım .

akşamı geç yiyyor ve acıkmıyorsan gece ara yapmana gerek yok .
çay yada yaşil çay günün hangi saatinde istiyrorsan içebilirsin .
ama çok su içeçeksen yemekten yarımsaat sonrayı bekle bence sindirim açısından .

bide rica etsem listelerini tam günlük olarak verirsen seviririm . parça parça aklımda tutamıyorum .opuyorumnanaktan

günaydın kızlar,bebik işi kapmış gibisin.aebenim gerekli bilgileri verecektir ama o yokken fahri sözcüsü olarak ben yardımcı olmaya çalışayım izin verirse aeben aplam :kedi: sabahları kahvaltılarında peynir yiyebilirsin ama yağsız olmak koşulu ile.bunun içinde reklama girecek ama bim'de satılan aknaz marka light peynirden tercih et,birde dün migrosta gördüm aldım ama daha açıp denemedim migros light peynir var ikisininde yağ oranı aynı baktım özellikle. kutuları pembe.onlardan alıp yiyebilirsin.yoksa yağlı peynir yasak.peynir yediğin gün ekmek yiyebiliyorsun ama yumurta yediğin gün ekmek yok.doymuş yağ ve doymamış yağ aynı öğünde yenmeyecek yoksa hooop depo oluyor vücutta.ekmeği sadece sabah tüketebiliyorsun.öğle yada akşam yemeklerinde et türü bişey varsa menünde yanında sebze salata yada ve yoğurt yiyeceksin.yada sadece sebze yemeği yoğurt gibi veya haftada en çok 2 kez (bence kepekli)spagetti makarna ile yeşillik ve peynir yada yoğurtla öğün oluşturacaksın.kaba taslak böyle.ara öğün gerekmedikçe yok.özellikle sabahla öğlen arası. öğleden sonra çok acıkırsan meyve ,yağsız süt,yoğurt yada bir avuç beyaz leblebi gibi bişeyle geçiştirebilirsin.birde sporla desteklersen ooooo tıkır tıkır gider walla kilocuklar, yağlar,simitler,göbikler kaydirigubbakcemile2 umarım yardımcı olabilmişimdir..
iklimim ne yaptın canım? diyetisyenin verdiği listeye göremi besleniyorsun montiye göremi?senin bu kollesterol işini en kolay yoldan halletmen için hareket şart canım.yürüü yürüü yürüüü ben sporuma ek bu akşamdan itibaren her gün 7 km yürüyeceğim tempolu şekilde.arkadaşla sözleştik çıkıyoruz bu akşam.gebeliğim sürecindede her gün 7 km yürümüştüm ben.4 aydır yürümüyordum soğuk diye.başlıyorum işte bu akşam start verdik.bacaklarda sıkılaşıyor popoda.yaza bikini giyeceğiz kızlar sıkın dişinizi azıcık.... taş gibi bacaklar ve popo ile giyelim bikinicikleri,zayıflayınca ister istemez etler yumuşuyor yürürken dalganmasın bacaklarınız.sporla desteklenince olmuyor ama sarkma yumuşama tebrübe ile sabittir....bayanssulusmile

:1hug::teselli::teselli:kıyamam sultanım .umarım ciddi bişi deyildir .
kaydirigubbakcemile3 banada 1800 kl vermişlerdi . ama ben okdar yiyememiştim tabi çümkü daha düşün kl besleniyordum zamanında diyette yapıyordum dedim . ben yaklaşık 1.200 kl alıyorum günde ve kilo vermem durdu bu 1800 nasıl ilo vericem demiştim dr da şimdi bunla yap ilerde düşürürüz demişti kilo vermen durdukça .. bilmiyorumkismilelaelaelaelaelae tabi veremeyip gittigimde diger bi diyetisyen ne dese begenirsiniz bu listeyi kim vermiş sana senin zaten kl harcaman 1400 bunla tabi kilo veremessin dedi. kafamçokkarıştı düşürdü oda ama zaten 1.800 verdigindeben okadar yemiyordumkisempatiksalakcinni
sonra bende kendi başımın çaresine baktım ...demem oki diyetisyen mantıgı şudur .

bi liste verir yüksek kl. ilk etapta ...denekte ..şekeri kestiginden ve yagı azalttıgından kilo veriri bir süre sonra durur . sonra kl dahada düşürür .. azdaha kilo verir denek ....
sonra gene durur birazd aha düşürür . ve sonra kilo vermez vatandaş çünkü kl. zaten düşükdür bu seviyede debelenip kalır .(tabi arada cozutmassa)lülülülülülü.

çümkü az yiyyordur ve artık kilo veremiyordur ...ne yapsa olmuyordur ...vucud sonra bu beslenme düzeyine alışır ve yemegi az artırsa hemen depolamaya gider . hatta 1 ögünle bile 2 kilo alabilir bu hepimizin başına geliyor dimi?

sonra vatandaş çıldırır .lülülülülülü şok diyetlere vs hucum eder. çünkü hem az yemek yiyordur ve kilo veremiyor hemde 1 ögünle kilo alıyordur .:umursamaz:ve metosu iyce yavaşlar tabi sabrı kalmayan kişide tekrar eski yeme düzenine döner ve eski kilosuna ...
hatta kıtlık ve az yedigi dönemde artan yağ hücreleriyle dahada fazla kilosu olmuşltur . bingo.laelaelaelaelae

zilim monti kitabını bi şekilde bulllllll 2. elide olsa ... inan baya artı bilgilerle tekrar yogrulaçaksın ...:1hug:

aebencim teşekkür ederim yorum için.. bide şey geldi aklıma yaz geliyoya magnum reklamı dikkatimi celbediyo :) dondurma hiç yiyemicekmiyiz? nasıl olacak o?

Teşekkür ederim aeben ben normalde de sabahları kepek ekmekli tost yediğim için biraz vardı ondan devam ettim neymiş aknaz marka peynir ve tam buğday ekmekleri var doygun ondan alıcam yoğurtta da ligt seçiyorum listemide bundan sonra sabahları yazarım büsbütün:))))

Saolasın canım çok yardımcı oldun ayy inşallah gidicek kilolar ben doğum yapalı 1 yıl oldu hamileliğimde 30 kilo aldım ve şimdi 10 kg ı hala benle üst bedenimde no problem kalça ve basen derdim var bunun için de sabahları işe giderken bol yürüyorum:))

hımmm a.s şimdi doğru yolda olduğumuzu daha iyi anladım a.s

iremcim menün harika .alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
reglin yakınmı ondammı şişsin? yada tuzumu fazla kulanıyorsun ..?.. canım bu menülerle cumaya ne alması kesin verirsin .yerimseniben

Bilmiyorum canım acaba yediğim iğneler ve tylol hot mı sebep oldu. Tylol çok şekerli çünkü. zaten ne zaman böyle hissetsem hep kilo almış çıkıyorum tartıda. Keyfim yok bu yüzden korkuyorum. Yarın sabah tartılsam mı acaba diyorum ama daha da moralim bozulacak diye düşünüyorum.
Neyse sağlık olsun artık diyelim.

Bikini giymeyeli öyle uzun zaman oluyor ki :a015:

teşekür ederim zilim.... ben ne, sen ne hepimiz aynı destek tam destek ...olumunekankayizsmile
yanlız 2 yeri düzelttin galiba yazım hatası pembeli yerler ..:1hug:

bugün geçiktim . çünkü sabah yürüyüşlerime başladım . hava çok güzel artık kim tutar beni.:sm_cool: 1.5 saat yürüdüm ardındada pilates . sonrada duş ohh ..:teytey:

o yüzden bugün ev işim sarktı. kalmam lazım iş yapıcam ...a.s..

nurom tarifi k.k koyar haber veririm güzelim gayet kolay evde künefe cokacimcoook

Son düzenleme:
geçmiş olsun iyneler yapabilir şişlik iremcim menülerin gayat güzel hiç bozma moralini iğneler bitince fos diye inersin ... ne zaman bitiyor iğneler ...?

bikini konuşuna gelince zilim bacım ben bikini giymem kıs .bilmiyorumkismileben tesettürlüyüm . kol ve bacak yarım olan haşemalar neyine yetmiyo .lülülülülülü

ama sen salın bacım hak etmişin maşallah fidam gibi boyunla .....

aslında kafama takmamam gerken bi durum ama taktım işte ve kendimi bişylere verdim ama biliyorum bu gecici bi süre hatta cok kısa olucak emin olun ondan sonra monti amcama yine ve yeniden start vericem bu sefer sıfır kacamksızturkbayragi

aebencim teşekkür ederim yorum için.. bide şey geldi aklıma yaz geliyoya magnum reklamı dikkatimi celbediyo :) dondurma hiç yiyemicekmiyiz? nasıl olacak o?
o zamana kadar baya kilo vermiş olursun nurom .yerimseniben haftada bir kaçamak olarak yersin. tabi layttını bulup yersen daha iyi olur .
sabır... bazı şeylerden ödün vermeyince hedefe ulaşamaıyoruz dimi.:teselli:

sultanım yeniden derken şu andamı hala kaçamaktasın yoksa .:1ninca:hatanı geçtik tamam fıstıgım u dönüşüyle burdasın umarım bi kaçgün daha tıkınayım dimiyceksin .naniknanikkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile
Canım bu sabah sondu iğnelerim. Bitti şükür.
hihoyyytsevindim o zaman tartılma yarın cumaya bakarız .:1hug:

aslında ablam bi kac gün daha tıkınıp öle döneyim sahalara diyodum ama monti amcam öle bi etklemişki beni onun düzenien göre beslenmeden edemiyorum ana ögünlerim monti amcama göre hala daha bnm hatam kendimi salmıs olmak su içmemek bu kadr güzel havda yürüyüs yapmamak ve bisküvi tıtıklamak:kedi:

o zamana kadar baya kilo vermiş olursun nurom .yerimseniben haftada bir kaçamak olarak yersin. tabi layttını bulup yersen daha iyi olur .
sabır... bazı şeylerden ödün vermeyince hedefe ulaşamaıyoruz dimi.:teselli:

:gitme: light dondurma mı? bilmiyorumkismile kız nerden bulacam yahuu onuu.. millet alıcak dondurma eline nuro sende istermisin dicekler yok siz yeyin anacım ben light arayım bi saniye nerde mi dicem akannehir ahhh ahhh bu kiloların gözü kör olsun bu arada cumadan beri gr vermedim yaa :gitme: şimdi çıkayımda dötümü oynatayımda incelsin biraz :)

oy oy oy durum vahim :mymeka: alarm zilleri çalıyor ......
sultanım bak bana o 10 günlük evrenin hala kilolarından kurtulamadım ...:1ninca: 2 günlük kaçamagın en az 2 haftana mal olur . o 2 haftada aldıklarından kurtulayım derken . birde o haftalarda verecegin kilolaradan olursun . yanı aldıgın kilonun 2 katı zarardasın . eyvah eyvah .bilmiyorumkismile bak eski kaçamagına kızmam ama şu andaki kaçamagından dolayı seni af etmem .:mymeka::mymeka:

tamam aebencim eşime yapar + puan alırım :asigim:

ooo baya kalabalık olmuş burası nasıl kalkacağım yerimden burası bu kadar dolu iken :)

kalk nurom kalk spor sende tetikleyici....

nazlım kaç gündür liste vermediginin farkındayım... takımıda okumadım bugün ama artık sana izin veriyorum.. ama dikkat ederek monti yapmasanda dügün sonuna KADAR kendini aşma emi.mucuks .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…