Mideme bir şeyler oluyor

Endoskopi sonucu mu çıktı? Bende de sırt ağrısı var çok fena… ve gaz. Geçen sene muayene olmuştu bütün kontrolleri yapılmıştı sa
Geçen sene muayene olmuştu bütün kontrolleri yaptirdi endoskopi,kah vs gastrit çıktı kusma en son ki aşama sanırım birde hep gece yarısı olurdu su bile dokunuyordu.

Evet oluyordu ağrı vardi ve gegirme bir de bulantı bazen. Sıcak suyun altına girince rahatlama oluyor diyordu bir de
Peki nasıl iyileşti? Çok geçmiş olsun
3lü ilaç dediklerşnden kullandınız sanırım
Ay çok zor ya allah bir daha yaşatmasın

Gegirme sırasında ağzınıza midenizden pis bir koku yayılıyor mu ?

Peki nasıl iyileşti? Çok geçmiş olsun
3lü ilaç dediklerşnden kullandınız sanırım
Ay çok zor ya allah bir daha yaşatmasın
Mide için üç tane ilaç verdi. Biri parol ama ucu de şurup. Bir de yağ şeker un salça yok. Haşlama patates yağsız makarna yağsız tost. Kahve yok sadece bitki çayı. Beş gün böyle devam ettik duzeldi

Herkese merhaba.

Lütfen konum taşınmasın çünkü şu an en büyük derdim bu ve acilen cevaba ihtiyacım var. ☹️

Son 1 haftadır mideme bir şeyler oluyor. Her an her dakika -çok afedersiniz ama- geğiriyorum. Ve gaz çıkarınca bir rahatlama hissi gelir ya, yok gelmiyor. Midemin ağrısı sırtıma vurmuş durumda. İnanılmaz sağlıklı beslenen bir insanım, gluteni çok az tüketirim eve giren her şey organiktir. Aralıklı oruç yaparım ara ara. Yani diyetimle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum.

Şu an yurtdışındayım ve burada doktordan randevi almak inanılmaz zor bir şey. Endoskopi için 1 ay beklemem gerekiyormuş, ne olduğu bilinmediği için ilaç da yazılmadı şimdilik. Nasıl 1 ay dayanacağım bilmiyorum.

Kekik, nane, rezene içme ve her gün aç karnına tahin yeme gibi iyi gelecek şeyleri de yaptım ama yok yok yok…

Stresten desem her şey çok iyi gidiyordu kişisel hayatımda son zamanlarda. Deprem olayı dışında çok üzüldüğüm bir şey olmadı son 1 aydır, onda da olabildiğince sakin kalmaya ve kendimi sosyal medya içeriklerine çok maruz bırakmamaya dikkat ederek atlattım akut kısmı.

ne önerirsiniz bana?? Biraz pimpirikli bi tipim, Aklıma kötü kötü şeyler geliyor babaannem mide kanserinden ölmüştü…
Safra kesesi de olabilir. Onun ağrısı da mide ve sıraya vuruyor diye duymuştum. Bence endeskopiyi bekleyene kadar bir de dahiliye ye git. Film ile anlaşılır safra kesesi ise

Herkese merhaba.

Lütfen konum taşınmasın çünkü şu an en büyük derdim bu ve acilen cevaba ihtiyacım var. ☹️

Son 1 haftadır mideme bir şeyler oluyor. Her an her dakika -çok afedersiniz ama- geğiriyorum. Ve gaz çıkarınca bir rahatlama hissi gelir ya, yok gelmiyor. Midemin ağrısı sırtıma vurmuş durumda. İnanılmaz sağlıklı beslenen bir insanım, gluteni çok az tüketirim eve giren her şey organiktir. Aralıklı oruç yaparım ara ara. Yani diyetimle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum.

Şu an yurtdışındayım ve burada doktordan randevi almak inanılmaz zor bir şey. Endoskopi için 1 ay beklemem gerekiyormuş, ne olduğu bilinmediği için ilaç da yazılmadı şimdilik. Nasıl 1 ay dayanacağım bilmiyorum.

Kekik, nane, rezene içme ve her gün aç karnına tahin yeme gibi iyi gelecek şeyleri de yaptım ama yok yok yok…

Stresten desem her şey çok iyi gidiyordu kişisel hayatımda son zamanlarda. Deprem olayı dışında çok üzüldüğüm bir şey olmadı son 1 aydır, onda da olabildiğince sakin kalmaya ve kendimi sosyal medya içeriklerine çok maruz bırakmamaya dikkat ederek atlattım akut kısmı.

ne önerirsiniz bana?? Biraz pimpirikli bi tipim, Aklıma kötü kötü şeyler geliyor babaannem mide kanserinden ölmüştü…
Midenizde gaz mı birikti acaba? Benim asitli içeceklerden sonra midemde ağrıda değil bildiğin acı hissi oluşurdu şişerdi ve hareket ettirmezdi. Tabi sizin tam olarak sıkınıtınız ne ancak doktor bilir ama böyle durumlarda bana papatya çayı, kefir, yeşil çay içmek çok iyi geliyor. Onun dışında kahve bile içmiyordum. Geçmiş olsun.

Herkese merhaba.

Merhaba, teşhis kondu mu acaba rahatsızlığınıza? Tedavi oldunuz mu? Şimdi nasılsınız? Ben de benzer şeyler yaşıyorum.

X