Mideme bir şeyler oluyor

Ama reflü sadece yanmayla olmaz ki
Gerçi safrada olabilir dediğiniz gibi

Agriniz da var mı? Ayni şikayet için kızım doktora gitti geçenlerde neredeyse bir haftadır ağrı vardi. Yaz geliyor diye sularda sıkıntı varmış. Çeşme suyu içtiniz mi ya da sebze meyve yıkanmış olabilir dedi. İlaç verdi ve ağrı kesici surup olarak. Genel bir sıkıntı havalar ısınınca oluyor dedi. Ağrı gegirme vs. Gastrit sandık bizde. Diyet verdi yani . Bir de sadece haşlanmış patates muz yogurt ve yağsız salçası makarna yedirdi. Yani yağ salça şeker krema vs yok. Çok şükür duzeldi. Aynı sıkıntılar vardı ilaç isimlerini yazardım ama doğru olur mu bilemedim

Bende gegirme yok ama agri siakinlik var.Saglik ocagi safra kesesi olabilir dedi.Ultrason cekilecegim.Sag kaburgamin altinda sanci oluyor hafif hafif.Safra kesesi problemi olanlar sizde de boyle olmusmuydu?

Ağrı çok fena. Sırtıma vuruyor. Su bile içsem mideme oturuyor ve sanki orada bir düğüm var tam mide ile diyaframın ortasında. Sizin kızınızda da geğirme oluyor muydu?

Bu arada burada herkes musluk suyu içiyor…

Ama reflüde ağıza acı su geliyor diye biliyorum.. bende öyle bi durum yok

Bir süre yumurta yeme. Şuan doktora gidemiyorsan yedikleri de bir sıkıntı olabilir. Kendini dene. Birde benim bildiğim çölyak hastaları glutensiz besleniyor sizin öyle bir hastaliginiz falan var mı.

Benzer şikayetler benim annemde de var, ilk önce hastaneye gitti pastil tablet tarzı ilaçlar ve surup vermişti doktor. Hiç bir işe yaramadı kullanmasına ragmen. Aynen devam ediyordu. Sonra tekrar gittiğinde annemde endoskopi istedi doktoru. Endoskopide gastrit cıktı ve midesinde de bir bakteri çıktı(ismini unuttum) suanda tekrar ilaçlar verdi doktoru. Yani sizde de gastrit tarzı bi hastalık olabilir. Telaş yapmayın, en yakın zaman da endoskopi yaptırın

Helikobakter mi?
Bu arada annenizde de geğirme var mıydı. Hiç geçmiyor ya her dk geğiriyorum allahım çok utanç verici

Benim midem de cok hassastir. Hatta 10 gun sonra endoskopiye girecegim. Surekli agri, yanma, bulanti, siskinlik.. mide koruyu alinca iyiyim ama surekli de ilac alinmaz. Size dogal uzum pekmezini onerecegim. Sabah ac karnina bir yudum alin. Bana iyi geldi. Bu arada tahin bana dokunur. Iyi geldigini ilk kez sizden duydum.

Merhaba öncelikle. Bende midemden çok sorun yaşayan biriyim midede sürekli gaz şikayetim vardı su bile içemiyordum uyku desen hiç yok endoskopi oldum midemde helicobacter pilori diye bir mikroptan dolayı oluyormuş sıkıntılarım ikili antibiyotik tedavisine falan başladım ama nafile neyse kısa keseyim ben çareyi brokoli küründe buldum ibrahim saraçoğlunun sitesinde görmüştüm onu iki kere uyguladım dört beş aydır çok rahatım eskiye göre araştırmanızı öneririm

Çok geçmiş olsun bende kusma yok. Gaz ve sırt ağrısı şu an. Bir de sanki yemek boruma öküz oturmuş gibi
Geçen sene annemde de mide sorunu olmustu,gaz,sırt ağrısı,eşkime sonunda kusma gastrit çıktı .

Hatırladığım kadarıyla 2 haftalık diyet uygulamisti,siyah Çay,kahve,soğuk su,yağlı yemekler baharat vs kullanmamisti .Çorba tarzı,haşlama tarzı,salata hafif gıdalar tuketmisti ve doktorun verdiği ilaçları kullanmisti

Sizde de illa aynısı var demiyorum ama gaz,sırt ağrısı ve boğaza birşey takılmış hissi olunca yazayim dedim.

Hayatım evli misin? Hamile olmayasın

Sizi hatırladım sanırım. Genelde benzer konular açıyorsunuz. Bence tamamen psikolojik. Terapi almayı deneyin.

Endoskopi sonucu mu çıktı? Bende de sırt ağrısı var çok fena… ve gaz.

Evet oluyordu ağrı vardi ve gegirme bir de bulantı bazen. Sıcak suyun altına girince rahatlama oluyor diyordu bir de

Allah korusun öncelikle. Öncelikle aralıklı orucu bırakın onunda etkisi olduğunu düşünüyorum gastrit olabilir yüksek ihtimal. Annem iki yıl helikobakteri nedeniyle tedavi gördü günde 28 tane ilaç içiyordu valla. Kötü bişey degildir sanmıyorum ama kesinlikle tedavi edilmesi gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…