Mideme bir şeyler oluyor

Papatya129

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.031
2.471
Herkese merhaba.

Lütfen konum taşınmasın çünkü şu an en büyük derdim bu ve acilen cevaba ihtiyacım var.

Son 1 haftadır mideme bir şeyler oluyor. Her an her dakika -çok afedersiniz ama- geğiriyorum. Ve gaz çıkarınca bir rahatlama hissi gelir ya, yok gelmiyor. Midemin ağrısı sırtıma vurmuş durumda. İnanılmaz sağlıklı beslenen bir insanım, gluteni çok az tüketirim eve giren her şey organiktir. Aralıklı oruç yaparım ara ara. Yani diyetimle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum.

Şu an yurtdışındayım ve burada doktordan randevi almak inanılmaz zor bir şey. Endoskopi için 1 ay beklemem gerekiyormuş, ne olduğu bilinmediği için ilaç da yazılmadı şimdilik. Nasıl 1 ay dayanacağım bilmiyorum.

Kekik, nane, rezene içme ve her gün aç karnına tahin yeme gibi iyi gelecek şeyleri de yaptım ama yok yok yok…

Stresten desem her şey çok iyi gidiyordu kişisel hayatımda son zamanlarda. Deprem olayı dışında çok üzüldüğüm bir şey olmadı son 1 aydır, onda da olabildiğince sakin kalmaya ve kendimi sosyal medya içeriklerine çok maruz bırakmamaya dikkat ederek atlattım akut kısmı.

ne önerirsiniz bana?? Biraz pimpirikli bi tipim, Aklıma kötü kötü şeyler geliyor babaannem mide kanserinden ölmüştü…

Enfeksiyon geçiriyor olmayasın? Dışarıda bilmediğin, veya evde durmuş bir şey yedin mi geçen hafta? Birden mi başladı nasıl oldu

Enfeksiyon geçiriyor olmayasın? Dışarıda bilmediğin, veya evde durmuş bir şey yedin mi geçen hafta? Birden mi başladı nasıl oldu

Ay hayır ya dışarda çok nadir yerim ama bilemedim şimdi Nasıl öğrenebilirim ki bunu endoskopiye daha çoook var

Birden başladı geçen hafta çarşamba günü. Kahvaltıyı yaptım (yumurta yemiştim) ve birden gaz çıkarmaya başladım ve o günden beri böyleyim

Ay hayır ya dışarda çok nadir yerim ama bilemedim şimdi Nasıl öğrenebilirim ki bunu endoskopiye daha çoook var
Enfeksiyonluk bir şeyse zaten endoskopiye kalmadan geçer. Doktora hiç çıkmadın mı? Hemen endoskopi vermiyorlar aslında o sonraki aşama. Belki de daha basit başka bir şeyin var şu an. İlaç da yazar. Aniden mi başladı nasıl oldu?

Şuan yeterince streslisiniz anladığım kadarıyla buda geçmemesini sağlayabilir, öncelikle google de hastalığınızı bulmaya çalışmayın ve kendinize genetik teşhisler koymayın randevunuzu alın ve bekleyin bu süreçte mide asidine zarar verecek yiyecekler yemeyin temiz hava alın ve hakaret edin. En iyi teşhisi doktor koyacaktır, geçmiş olsun.

Benim de geçen böyle oldu devamlı kusuyordum sirtimdaki kaburgamın oralar sanciyordu test yaptılar safra kesesi iltihaplanmis antibiyotik verdiler onu kullandım mide koruyucu sindirim hapi ve buzcopan verdi geçti cok şükür

googledan bakmamaya çalışıyorum sadece gaz için iyi gelecek şeylere falan baktım. Ama şu an ofisteyim, sandalyede otururken ağrıdan ölücem az kaldı. Komple hayatımı etkiledi

Çok geçmiş olsun bende kusma yok. Gaz ve sırt ağrısı şu an. Bir de sanki yemek boruma öküz oturmuş gibi

Çok geçmiş olsun bende kusma yok. Gaz ve sırt ağrısı şu an. Bir de sanki yemek boruma öküz oturmuş gibi
İşte yediğin safra kesene baskı yapıyor o da büyütüyor iltihap enfeksiyon kapıyor o yüzden oluyor ama senin ayni sorun mu bilemedim belki mideni usutmussundur ayvadenesi deriz biz ondan var mı bitki çayı üşümeye iyi geliyor çıkarıyor

googledan bakmamaya çalışıyorum sadece gaz için iyi gelecek şeylere falan baktım. Ama şu an ofisteyim, sandalyede otururken ağrıdan ölücem az kaldı. Komple hayatımı etkiledi
Bende çok gaz sancısını apandist vs sanıp acile koştum biraz komikti açıkcası :) Orada bitkisel damlalar vs var mı bilmiyorum iyi geliyor ve dediğim gibi hareket ve temiz hava iyi gelir ve googleden gaz çıkartma hakaretleri yazarsanız bulursunuz.

Üşütme olsa geçmez miydi yahu 1 haftaya. Başka da bir belirtim yok mide dışında. Burada imkanssızzz bulmak kudret narı falan aradım da yok maalesef türkiyeden getirtmek gerekiyor

Mide rahatsizliginiz olabilir, bende boyle bisey yasamistim, bunun diyeti daha farkli oluyor. Ozellikle süt tüketmeyin. Kavrulmamis kuruyemisleri az tüketin 3 parca yarim ceviz, 5 badem gibi. Sebzeleri çiğ tüketmeyin (salata). Bakliyati kesin. Asitli meyveleri tuketmeyin Aç karniniza tahin yemeyin, iyi gelen şey kekik suyu.

Size ne teşhis konulmuştu peki nasıl iyileştiniz??

her gün aç karnına tahin yemenin iyi olduğuna nasıl karar verdiniz?
sağlıklı besleniyorum demişsinizde herkesin sağlıklı beslenme şekli aynı olamaz.
aç karnına o çayları içmeyin. çiğ sebze yemeyin meyve yemeyin. çikolata tahin ketçap vs gibi yağ oranı yüksek şeyler tüketmeyin.
midenizde birşey olduğunu sanmıyorum safra kesenizde sorun var muhtemelen. safra keseniz için ultrason çektirin öncelikle.

Safra kesenize baktırın belki taş vardır. Bazen de üzüntüyle psikolojiyle alakalı oluyor. Yemeklerden önce mutlaka mide koruyucu kullanın biraz olsun rahatlatır. Çok geçmiş olsun.

acil olayı yok mu yurtdışında?
bir kan tahlili verip pankreas değerlerinize baktırın.
safra keseniz pankreasınızı tıkadığı için o sırt ağrılarını yaşıyorsunuz.

erkek arkadaşım hekim :) Tahinin mide koruyucu olduğunu herkes bilir, onun önerisi ile yedim.
Çayları aç karnına içtiğimi nereden çıkardınız. Tabii ki öyle yapmıyorum.
Sağlıklıdan kastım, yapay olan hiçbir şeyi ağzıma sokmam, paketli gıda yemem, karbondratı ölçülü tüketirim. Bu konuda yeterli bilgim var.

gaz yapan şeyler yiyip içiyor olabilir misin konu sahibesi?
Yurtdışındayım demişsin eve mineralli su alıyorsan alma o çok çok fark ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…