Mideme bir şeyler oluyor

Bir de genç ve sağlıklıysan IF neden yapıyorsun? Aralıklı oruç insülin metabolizması bozulmuş, kilo, şeker, kalp rahatsızlıkları kombosu olan ortayaşlı insanlar için. Madem ölçülü ve düzgün yiyorsun, sağlık problemin de yok, bence normal şekilde öğünlerle beslen, boş yere kendini aç bırakma.

Reflu olabilir

Avrupa sağlık sistemi niye böyle? Yaşlılar çok olduğu için ölmeleri için mi böyle bekletiyorlar? Belki Hindistan'da doktora ulaşmak daha kolaydır.

çok sağlıklı beslenmek midenize dokunmayacağı anlamına gelmez ki, mesela baklagil çok tüketiyorsanız mideye dokunabilir, aralıklı oruç yapıyorum dediniz mideniz baya aç kalıyor yani sonrasında birden yemeye başlıyorsanız bu da iyi gelmiyor olabilir,
ağrı ve geğirme varsa gastrit veya reflü gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. haşlanmış patates deneyin bir de ve çorba ağırlıklı beslenin

tahin yağlı bir üründür.
yağlı gıdalar safranızdaki tıkanıklığı arttırır. pankreasınız gittikçe iltihaplanır ve daha çok ağrı çekersiniz.
erkek arkadaşınız hekim olabilir ama dediğim gibi sağlıklı beslenmek herkese göre sağlıklı denilmez.
benim tahmin ettiğim gibi problem safranızdaysa eğer sağlıklı beslenmiyorsunuz onu demeye çalışıyorum.
çünkü sağlıklı beslenmeye meyve sebzede giriyor şu an muz dışında bir meyve tüketmeniz çiğ sebze yemeniz salata malz. dahil son derece sağlıklısız sizin için.

birde ek olarak tahin mide koruyucusu olabilir ama sizin midenizde bir sıkıntı yok bence. endoskopi gününü bekleyene kadar alt batın ultrasonu çektirin ve kan tahlili yaptırıp pankreas değerlerinize baktırın.

Evet, yağları sindiremiyorsa tahin yangına benzinle gitmek gibi olur. Kadına üzüldüm, keşke özel sağlık hizmeti alabileceği bir ülkeye gidebilse.

+++++
+++++
Cidden sağlık problemi olanlar için uygun aralıklı oruç, onun dışında uzun saatler aç kalmak mideye gayet zararlı, mide asidi gayet artıyor. bence konu sahibesi normal öğünlerde beslenmeye dönmeli

Aralıklı orucu bazı dönemlerde yapıyorum. Sürekli değil. Midemin kötüleştiği su sıralarda normal öğün düzenindeydim aslında

Aralıklı orucu bazı dönemlerde yapıyorum. Sürekli değil. Midemin kötüleştiği su sıralarda normal öğün düzenindeydim aslında

Tatil sezonunda değiliz, bilet fiyatları da fena değil İstanbula bilet almayı düşünmez misin konu sahibesi? Sevgilim doktor demişsin o nerdeydi onun hastanesine vınlasan? Burdan insanlar ancak alla alla o mu bu mu diye fikir yürütür.

Çok doğru söylüyorsunuz. Sanırım bunu yapacağım. Biletler biraz pahalı ama yapacak bir şey yok

Erkek arkadaşınız hekim olabilir ancak tecrübeli bir mide hastası olarak tahinden uzak durun diyorum. Yağlı şeylerin hatta zeytinyağının mide koruyucu olduğu herkesçe söylenir ama öyle değildir. Aksine tahin gibi sindirimi zor şeyler yani susam yağı midenizi daha çok zorlar. Nane ve kekikten de uzak durun özellikle naneden. Mide için önerilen muzu mesela ben asla hazmedemiyorum. Bunların yerine hafif bir asit giderici kullanmak size iyi gelebilir, tabi ki en iyi sonucu endoskopi belirler ama o zamana kadar yediklerinize dikkat edin, çay, kahve tüketimini sınırlandırın bitki çayları dahil. Midenin hazmetme süresi ortalama üç saat, bu süre bitmeden uyumayın. İlaveten ayaklarınızı sıcak tutun, ayak üşüdüğü zaman mide bozulur hiç şaşmaz. Şikayetleriniz reflü ve gastritle çok uyuşuyor, aklınıza kötü genetik hastalıkları getirmeyin evhamda midenin düşmanıdır. Çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda çözersiniz.

mide yanıyor demiyor

reflü/gastrit için daha göğüs kafesine yakın bir ağrı, yanma batma şeklinde tarifleme ve tahin nane filan yediğinde korkunç yangı olmasını beklerim

geğirme
sırt ağrısı
taş varmış hissi

bunlar bana safra düşündürdü

hekim değilim, sülalem hasta.

Doktor değilim, kendi deneyimimden yola çıkarak yazıyorum. Safra kesesinde sorun olduğunda yumurta dokunuyor. Safra kesesi de genelde mideye vuruyor. Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz.

Reflü olabilir sırta vurur reflü de benim de öyle sürekli gaz çıkarma sorunu var maalesef . Endeoskopide çıkar zaten. 2 senedir asitli içecekler içmiyorum onlar mideye en cok dokunan şeyler. Çiğ soğan da yemiyorum çok sevmeme rağmen

Safrataşınız olabilir mi? Benzer problemi yaşıyorum. Safrataşım var uzun süreli açlıklarda sırtıma vuruyor ağrısı ve çok gaz oluyor. Aralıklı oruç dediniz bana bu şekilde çağrışım yaptı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…