Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Beylem cnm sana ne diyeceğimi bilemiyorum, acın çok büyük tahmin ediyorum, sana sabır diliyorum Allah'tan...

Bu hastaneden tedavi dışında randevu alabilmek tam bir kaos oldu. Nur Hanım sağolsun her şeye yetişiyor bu haliyle. En iyisini yapmışsın. Şuraya bak daha ilk değerden haberleri yok değer iyi diyorlar. Allah'ım ya sinir oldum gerçekten. İnsan acısına mı yanacak bu dertle mi uğraşacak bilmiyorum. Yarın kaçta randevun?

çarşamba günü saat 13:30 a verdiler, sonrasında da semra hanımla kesin görüştürülecek diye not düştü..
Henüz yaşadığım olayın sıkıntısını üzüntüsünü atamadım, şoktayız, dün bana fikir vermeseydin, ben nur hanım izinli olduğu için rahatsız etmek istemezdim, sonuçta ekip işi der beklerdim, kimse de dönüş yapmadı zaten..
dün yaşadığım iletişim kazasu doktorların değil de oradaki hemşirelerin işgüzarlığı...
dün yaşananların hepsini tek tek anlatıcam..
bu tarz durumlarda daha dikkatli olamları gerekir, istediğim şey hastene olan bir doktor tarafından bilgilendirilmek hepsi bu..
ben ilk değerii verdim, hsataden ayrıldım, nur hanım hemen aradı bilgi verdi,
Talihsizlikler ardı ardına kesilmedi..
Aynur hanım da akşamın sekizinde, eşimin hastailişkileri sorumlusuna bıraktığı not ile lütfedip dönüş yaptı..

canım Allah sana sabır versin diğer yazdığın şeyler için aklıma o kadar şey geliyor ki zaten randevu almaya çalıştığımız o kişiler başlı başına bir olay herşeyden bir haberler tartışıp gerilmeden bir işi yaptırmıyorlar insana ama iki doktorun farklı şeyler söylemesi de açıkçası bana tuhaf geldi bence sen önce kendini bi toparla bu kadar stressle zaten hemen tedaviye girişmek de çok doğru olmaya bilir

canım sen jelın bıtmeden 2 gun önce yazdırmayı dene cunku benım aıle hekımı yazamam demıstı rapor getırırsen doktorundan o şekılde yazabılırım ancak dedı gıcıklık yapanlar oluyor son gune bırakma belkı rapor alırsın cunku uzun zaman kullanılacak

inş farklı yerlerde yaptırdıgın ıcındır . kanaman olmadı inş bişey olmamıstır hemen morelını bozma oda etkılıyor dualarımız senınle ıns bır yanlıslık var dusundugun gıbı degıldır

yazdırdım canım hiç sorun çıkarmadı hemen tabi tabi yazarız dedi:KK52:
kaç ay kullanılıyor acaba bu jel:44:

canım sıkma canını dediğin gibi semra hanıma durumu anlat bu kadar rahatlık olmaz ınsan gbi doğru düzgün ilgiliensınler

beylemcim Allah sabir versin canım, inşallah bi an önce toparlanma gücünü bulursun olumsuz düşüncelerden sıyrılırsın inş yeniden umut dolu olursun, Allah yardımcın olsun..

hastane konusundada çok haklısın bende bir kaç dr dışında hastanenin hiç bir şeyinden memnun kalmadım açıkcası ne hemşire ne hasta danışmanı hiçbiri ilgili falan da değildi hiçbir zaman, yada benim ilgi anlayışım farklı bilemiyorum..bi başı boşluk var..

arkadaşlar benim için endişelenmişsiniz, ilginize teşekür ederim..
facede yazmıştım ancak buraya da yazmak istedim..
Ne yazık ki değerim düşüşe geçtiği için kimyasal gebelik yaşıyorum..
Fakat kendi durumumla bilgi alana kadar maalisef nerdeyse sinir krizi geçirecektim..
İnci, dün burada yazdıklarımı okuyunca, nur hanımı aramam konusunda fikir verdi..
Hastenede olmadığını bildiğim halde, nur hanımla irtibat kurdum cebinden..
Kimyasal gebelik, iki gün sonra testi tekrarlamanın bir esprisi yok, ilaçları kes, cuma tekrarlayıp gel dedi...
dün hastanede olan herhangi bir doktor arayıp da hiçbir bilgi vermedi, ben sadece kişisel çabalarımla, izinde olan bir doktorla görüşmeye çalıştım... Nur hanıma ulaşmak, hemşirelere ve diğer doktorlara ulaşmaktan çok daha kolay...
Bilemiyorum yarın bu şikayetimi dile getireceğim semra hanıma...
dün aşkam üstü, sekreter aradı, diyor ki değerini zçok güzel pozitif almışsınız doktorunuz aynur hanımla yarın randevu vereyim mi?
ben de size gönderdiğim değer, düşüşe geçen değer, pozitif falan değil, ayrıca benim doktorumda aynur hanım değil..
yani bir iletişim bozukluğudur sormayın,
baş hemşireyi arıyorum, gönderdiğim değer ikinci değer, not alın diyorum, ondan ses seda yok..
sinir krizi geçirdim resmen..

Ben diyorum ki başhemşireye, test sonucunu faksladıktan sonra, benim dokyorum nur hanım ama bugün hastenede olmadğı biliyorum..İKinci doktor tercihim mustafa bey, mustafa bey değerlendirirse sevinirim dedim..

Aynur hanım dönüş yapıyor, o da akşam sekizde.. şaka gibi...
iki gün ilaçlara devam edet testini yenile, tekrar değerlendirrelim...hepsi bu kadar..
Aynur hanım ne alaka yaa?

Kendi doktorumu dinleyip, ilaçlarımı kestim, yarına nur hanımdan randevum aldım, tabi biraz uğraştıktan sonra...
Bir de semra hanım nur hanımla ortak durum değerlendirmesi için randevu talep ettim...
telefonda sorumlu 1 ay sonraya atıyor, nur hanım doğuma gidecek iki hafta sonra diyorum, nafile..
telefonda bir güzel kavga ettim, ismini sordum, eğer bu rendevuyu da vermezseniz hasteneye gelip ben o randevuyu alıcam dedim..
yarın için semra hanımla görüştürecekler...
Bir iletişim kazasıdır gidiyor...
Kim kimin doktoru belli değil..
İki gündür derdimi anlatana kadar canım çıktı...
Uzun bir süre de tedaviyi düşünmüyorum...
En iyi merkez en iyi doktorlar, daha da ötesi yok sanırım türkiye'de, fakat benim heyecanım kalmadı..
Biraz uzun oldu ama sinirlerim bozuk kızlar...

Allah yardımcın olsun canım. Gerçekten bu üzüntünün üstüne bir de bu kadar stress çok büyük yük olmuş sana. Rabbim sıkıntılarını gidersin. Kalbine ferahlık versin. Hiç bir şey düşünme, kendini toparlamaya bak.

Benim görümcem 12 mart tarihinde histereskopi oldu, bu güne kadar defalarca arayıp email ve fax numarası brakmasına rağmen daha epikris gönderilmedi. Her defasında size dönüş yapıcağız diyolar, göndericez diyolar, tık yok. Bu günde yollamazlarsa direk Semra hanımı aramayı düşünüyor.

Bu kadar iyi doktorların işine bu kadar beceriksiz insanların bakması hiç hoş değil:KK19::KK19::KK19: .

canım yaşadığının üzerine birde bu stresi yaşamana çok üzüldüm ne diyeceğimi bilmiyorum inan...Allah o hemşireleri ibldiği gibi yapsın çok sinirlendim...

ben laparoskopi için randevu alacağım zamanda 30 kere aradım da bana dönmediler en son nur hanımı arayınca döndüler....hemşirelere ulaşmak daha zor..sağolsun nur hanım hemen dönüyor....

offffffff böyle bir hastaneye böyle hemşireler yakışmıyor gerçektende..:KK47:

bence de semra hanıma ilet canım..

yazdırdım canım hiç sorun çıkarmadı hemen tabi tabi yazarız dedi:KK52:
kaç ay kullanılıyor acaba bu jel:44:

bıldıgım kadarıyla 2 ay kullanılıyor ama doktoruna baglı belkı dahada uzatabılır senın durumuna göre cnm aksılık cıkmadıgını sevındım :)

canım nasılsın iyi misin ?

işte mi ev de misin

canım işe başladım, artık dinlenmemi gerektirecek bir durum yok..
nur hanım kontrolünde değerlerimin düşmesini takip edecez..ilaçlarımı kestim..
nur hanım cuma dedi ama ben dayanamadım yarın için randevu aldım, doktorumu görünce rahatlıyorum, onun o sakin hali, rahatlatıcı tavrı iyi geliyor, izne çıkmadan onun takibinde tedavim sonlanacak...
beylem ben de seni merak ettim nasıl oldun? tekrar test yaptırdın mı? sonuç nasıl çıktı?

maalisef canım, kimyasal gebelik...
takipdeyim ama değerimin sıfırlandığını görmek için..

bu arada kızlar faceye yazamıyorum iş yerinde, akşam gelirim...

Allah yardımcın olsun canım. İnan çok sinirlendim yaptıkları sorumsuzluğa. Artık bizim ülkemizin en ucra köşesindeki sağlık ocağında bile hekim seçme hakkı varken şunların yaptığına bak. Allahım sabır ve güç versin bence durumu semra hanıma anlat iletişim eksikliği var yani bencede yarına alman randevuyu iyi olmuş herşeyi sor aklında hiçbirşey kalmasın benimde ilkinde olumsuz olmuştu o şokla hiçbirşey sormamışım yıllardır bunun pişmanlığını yaşadım. Rabbim yardımcın olsun sana tekrar güç versin önce sonra yeni tedavinle bebeğine kavuşursun inşallah zamanı var herşeyin işte inşallah senin zamanında çok yakındadadır. KENDİNE ÇOOOK İYİ BAKK. ÜZÜLME SAKIN BİZ YANINDAYIZ DUALARIMIZ SENİNLE....

canım çok geçmiş olsun yazdıklarını okudum gerçekten bu üzüntüyle çok stres yaşatmışlar sana ama hemşireler konusunda hak veriyorum hepsi olmasada bi kaç kendini bimez var ve bu hastaneye yakışmıyorlar sanki bedavaya çalışıyorlar zaten bir kaç kere azarlandıklarına şahit oldum semra hn tarafından hak ediyorlar canım Allah hepimiz için hayırlısını versin umarım en kısa zamnda atlatır ve yeniden bu konuda hırslanırsın ve biranönce tedaviye başların dualarım seninle :KK16:

canım işe başladım, artık dinlenmemi gerektirecek bir durum yok..
nur hanım kontrolünde değerlerimin düşmesini takip edecez..ilaçlarımı kestim..
nur hanım cuma dedi ama ben dayanamadım yarın için randevu aldım, doktorumu görünce rahatlıyorum, onun o sakin hali, rahatlatıcı tavrı iyi geliyor, izne çıkmadan onun takibinde tedavim sonlanacak...

maalisef canım, kimyasal gebelik...
takipdeyim ama değerimin sıfırlandığını görmek için..

bu arada kızlar faceye yazamıyorum iş yerinde, akşam gelirim...

Allah yardimcin olsun,hakkinda hyirlisini nasip etsin.cok zor ,bulup kaybetmek..cok sukur dis gebelik v.s degilmis.kurtaj olayi daha yipratici,hasar verici.merkez ekip halinde calisnca duzensizlik oluyor maalesef.benim donemimde bu kadar yogun degildi,ne sorsam aninda donuyorlardi.simdi yogunlasti ,ona gorede calisan sayisi artirilmali.sen sikayetini mutlaka bildir.
yasadiklarindan dolayi olumsuz dusunceler icindesin ,bu cok dogal.yarin nur hnm la gorusunce yeni umutla geri doneceksin inaniyorum..herseyin basisaglik,esinin senin canlariniz sag olsun.umutla ,isyan etmeden yola devam.cok uzak degil...

arkadaşlar benim için endişelenmişsiniz, ilginize teşekür ederim..
facede yazmıştım ancak buraya da yazmak istedim..
Ne yazık ki değerim düşüşe geçtiği için kimyasal gebelik yaşıyorum..
Fakat kendi durumumla bilgi alana kadar maalisef nerdeyse sinir krizi geçirecektim..
İnci, dün burada yazdıklarımı okuyunca, nur hanımı aramam konusunda fikir verdi..
Hastenede olmadığını bildiğim halde, nur hanımla irtibat kurdum cebinden..
Kimyasal gebelik, iki gün sonra testi tekrarlamanın bir esprisi yok, ilaçları kes, cuma tekrarlayıp gel dedi...
dün hastanede olan herhangi bir doktor arayıp da hiçbir bilgi vermedi, ben sadece kişisel çabalarımla, izinde olan bir doktorla görüşmeye çalıştım... Nur hanıma ulaşmak, hemşirelere ve diğer doktorlara ulaşmaktan çok daha kolay...
Bilemiyorum yarın bu şikayetimi dile getireceğim semra hanıma...
dün aşkam üstü, sekreter aradı, diyor ki değerini zçok güzel pozitif almışsınız doktorunuz aynur hanımla yarın randevu vereyim mi?
ben de size gönderdiğim değer, düşüşe geçen değer, pozitif falan değil, ayrıca benim doktorumda aynur hanım değil..
yani bir iletişim bozukluğudur sormayın,
baş hemşireyi arıyorum, gönderdiğim değer ikinci değer, not alın diyorum, ondan ses seda yok..
sinir krizi geçirdim resmen..

Ben diyorum ki başhemşireye, test sonucunu faksladıktan sonra, benim dokyorum nur hanım ama bugün hastenede olmadğı biliyorum..İKinci doktor tercihim mustafa bey, mustafa bey değerlendirirse sevinirim dedim..

Aynur hanım dönüş yapıyor, o da akşam sekizde.. şaka gibi...
iki gün ilaçlara devam edet testini yenile, tekrar değerlendirrelim...hepsi bu kadar..
Aynur hanım ne alaka yaa?

Kendi doktorumu dinleyip, ilaçlarımı kestim, yarına nur hanımdan randevum aldım, tabi biraz uğraştıktan sonra...
Bir de semra hanım nur hanımla ortak durum değerlendirmesi için randevu talep ettim...
telefonda sorumlu 1 ay sonraya atıyor, nur hanım doğuma gidecek iki hafta sonra diyorum, nafile..
telefonda bir güzel kavga ettim, ismini sordum, eğer bu rendevuyu da vermezseniz hasteneye gelip ben o randevuyu alıcam dedim..
yarın için semra hanımla görüştürecekler...
Bir iletişim kazasıdır gidiyor...
Kim kimin doktoru belli değil..
İki gündür derdimi anlatana kadar canım çıktı...
Uzun bir süre de tedaviyi düşünmüyorum...
En iyi merkez en iyi doktorlar, daha da ötesi yok sanırım türkiye'de, fakat benim heyecanım kalmadı..
Biraz uzun oldu ama sinirlerim bozuk kızlar...

canım geçmiş olsun...dayanmak zor biliyorum ama bırakma kendini eminim bir süre dinlendikten sonra taze bir heyecanla tekrar başlayacaksın...senini için dua edicem...

beylemcim Allah sabir versin canım, inşallah bi an önce toparlanma gücünü bulursun olumsuz düşüncelerden sıyrılırsın inş yeniden umut dolu olursun, Allah yardımcın olsun..

hastane konusundada çok haklısın bende bir kaç dr dışında hastanenin hiç bir şeyinden memnun kalmadım açıkcası ne hemşire ne hasta danışmanı hiçbiri ilgili falan da değildi hiçbir zaman, yada benim ilgi anlayışım farklı bilemiyorum..bi başı boşluk var..

canım bir yere kadar haklı buluyorum seni...benim doktorum müstecep bey ama takibimde sadece iki defa bulundu.işlemlerimi mustafa bey yaptı...takiplerimin bir kısmını da aynur hanım...kanamam olduğunda kimi arayacağımı bilemedim...müstecep beyi aradım..sağolsun teli açtı ama çok ilgili konuşmadı..sonra avcılardaki eski doktorumu aradım...o problemin olursa ara mutlaka dedi...yani tedavi süreci iyi ama sonrasında ben de boşluğa düştüm...

X