Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

canım bir yere kadar haklı buluyorum seni...benim doktorum müstecep bey ama takibimde sadece iki defa bulundu.işlemlerimi mustafa bey yaptı...takiplerimin bir kısmını da aynur hanım...kanamam olduğunda kimi arayacağımı bilemedim...müstecep beyi aradım..sağolsun teli açtı ama çok ilgili konuşmadı..sonra avcılardaki eski doktorumu aradım...o problemin olursa ara mutlaka dedi...yani tedavi süreci iyi ama sonrasında ben de boşluğa düştüm...

umut kanaman olduğunda ne gibi önlem aldı doktor ne dedi merak ettim şuan var mı kanama

canım bir yere kadar haklı buluyorum seni...benim doktorum müstecep bey ama takibimde sadece iki defa bulundu.işlemlerimi mustafa bey yaptı...takiplerimin bir kısmını da aynur hanım...kanamam olduğunda kimi arayacağımı bilemedim...müstecep beyi aradım..sağolsun teli açtı ama çok ilgili konuşmadı..sonra avcılardaki eski doktorumu aradım...o problemin olursa ara mutlaka dedi...yani tedavi süreci iyi ama sonrasında ben de boşluğa düştüm...

evet canım bende müstecep beyi aynur hanımı hiç tanımıyorum o nedenle bir kaç dr dedim zaten çok haklısın benimde kanamam olduğunda direk gitmiştim eğer hastaneyi arasaydım aynı şey benimde başıma gelebilirdi. bende aslında şuan boşluktayım,yani mustafa bey çok yoğun takiplerimiz ne kadar sağlıklı olucak inan bilmiyorum,tamam gidip geliyorum ama hep bişeyler unutucak diye de korkuyorum..

Selam arkadaşlar ben 4+ 5 günlük hamileyim ama hiç bir belirtim yok:KK43: sizce bu normal mi yoksa ters giden bir şeylermi var çok korkuyorum yaa:KK43:

Cevabın için sağol canım. Çok zor bulduğumdan sanırım herşeyden çok ama çok korkuyorum. İnsanlar en başından belirti ysşıyorlar bende hiç birşey yok

herkese merhaba kızlar nasılsınız pek girmeye fırsat olmadı
yeni halile arkadaşları tebrik ediyorum hayırlı uğurlu olsun:nazar:
beylem geçmiş olsun herşeyde vardır bir hayır
galiba herkes facede :26:

geldim canım güzel haberlerle darısı senin başına inşlh...iki kese gördük bugün kalp atışlarınıda duyduk çok şükür:nazar::nazar:nazar::şuan herşey yolunda.inşlh seninde güel haberlerini alacağız yarın

Süper bi haber çok sevindim vallaha darısı benim başıma inşallah çok güzel bir duygu olsa gerek. Tey tey tey :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kızlar az önce açık kırmızı kanamam oldu peçeteye geldi...çok korkuyorum ya bişey olmuş mudur bebeğime...kimi arayacağımı bilemedim eşim de yarına kadar bekleyelim dedi..perşembe randevumvar müstecep beyle ama yarına aldırmaya çalışıcam artık...napayım ben şimdi...koyu kırmızı değil Allahtan ama korkuyorum işte...

kızlar az önce açık kırmızı kanamam oldu peçeteye geldi...çok korkuyorum ya bişey olmuş mudur bebeğime...kimi arayacağımı bilemedim eşim de yarına kadar bekleyelim dedi..perşembe randevumvar müstecep beyle ama yarına aldırmaya çalışıcam artık...napayım ben şimdi...koyu kırmızı değil Allahtan ama korkuyorum işte...

korkma canım sakin ol inşallah kötü birşey olmaz yerleşme kanamsıdır
dinlenmeye çalış bol bol
yarın da dr ulaşamazsanda mesajını iletsinler
yada başka bir dr dan fikir al

korkma canım sakin ol inşallah kötü birşey olmaz yerleşme kanamsıdır
dinlenmeye çalış bol bol
yarın da dr ulaşamazsanda mesajını iletsinler
yada başka bir dr dan fikir al

inşallah canım ama 7. haftaya girdim yerleşme kanaması bu hafta da olur mu...yarın sabahı beklicem artık...

inşallah canım ama 7. haftaya girdim yerleşme kanaması bu hafta da olur mu...yarın sabahı beklicem artık...

4-5. haftalarda olabiliyormuş ama bilmiyorum ki acaba kişiden kişiye değişirmi :26:
aklımıza kötü şeyler gelmesin inşallah öyledir diyelim
sen dinlen yat hiç birşey yapma bence yarında inşallah dr ulaşırsın
hakkında hayırlısı
tecrübeli kızlar daha yardımcı olurlar sana canım

ilk başlarda embriyo rahme yerleşmeye çalışırken kanama ya da lekelenmeler olabiliyor.kötü düşüncelerden uzak duralım nasıl düşünürsek öyle olur,Allah korusun sakınsın...

arkadaşlar benim için endişelenmişsiniz, ilginize teşekür ederim..
facede yazmıştım ancak buraya da yazmak istedim..
Ne yazık ki değerim düşüşe geçtiği için kimyasal gebelik yaşıyorum..
Fakat kendi durumumla bilgi alana kadar maalisef nerdeyse sinir krizi geçirecektim..
İnci, dün burada yazdıklarımı okuyunca, nur hanımı aramam konusunda fikir verdi..
Hastenede olmadığını bildiğim halde, nur hanımla irtibat kurdum cebinden..
Kimyasal gebelik, iki gün sonra testi tekrarlamanın bir esprisi yok, ilaçları kes, cuma tekrarlayıp gel dedi...
dün hastanede olan herhangi bir doktor arayıp da hiçbir bilgi vermedi, ben sadece kişisel çabalarımla, izinde olan bir doktorla görüşmeye çalıştım... Nur hanıma ulaşmak, hemşirelere ve diğer doktorlara ulaşmaktan çok daha kolay...
Bilemiyorum yarın bu şikayetimi dile getireceğim semra hanıma...
dün aşkam üstü, sekreter aradı, diyor ki değerini zçok güzel pozitif almışsınız doktorunuz aynur hanımla yarın randevu vereyim mi?
ben de size gönderdiğim değer, düşüşe geçen değer, pozitif falan değil, ayrıca benim doktorumda aynur hanım değil..
yani bir iletişim bozukluğudur sormayın,
baş hemşireyi arıyorum, gönderdiğim değer ikinci değer, not alın diyorum, ondan ses seda yok..
sinir krizi geçirdim resmen..

Ben diyorum ki başhemşireye, test sonucunu faksladıktan sonra, benim dokyorum nur hanım ama bugün hastenede olmadğı biliyorum..İKinci doktor tercihim mustafa bey, mustafa bey değerlendirirse sevinirim dedim..

Aynur hanım dönüş yapıyor, o da akşam sekizde.. şaka gibi...
iki gün ilaçlara devam edet testini yenile, tekrar değerlendirrelim...hepsi bu kadar..
Aynur hanım ne alaka yaa?

Kendi doktorumu dinleyip, ilaçlarımı kestim, yarına nur hanımdan randevum aldım, tabi biraz uğraştıktan sonra...
Bir de semra hanım nur hanımla ortak durum değerlendirmesi için randevu talep ettim...
telefonda sorumlu 1 ay sonraya atıyor, nur hanım doğuma gidecek iki hafta sonra diyorum, nafile..
telefonda bir güzel kavga ettim, ismini sordum, eğer bu rendevuyu da vermezseniz hasteneye gelip ben o randevuyu alıcam dedim..
yarın için semra hanımla görüştürecekler...
Bir iletişim kazasıdır gidiyor...
Kim kimin doktoru belli değil..
İki gündür derdimi anlatana kadar canım çıktı...
Uzun bir süre de tedaviyi düşünmüyorum...
En iyi merkez en iyi doktorlar, daha da ötesi yok sanırım türkiye'de, fakat benim heyecanım kalmadı..
Biraz uzun oldu ama sinirlerim bozuk kızlar...

öncelikle çok geçmiş olsun,Allah kimseye yaşatmasın o duyguyu çok iyi bilirim,4kürtaj ve 1kimyasal gebelik,tarifi zor acılar...o kadar zahmetten sonra tam da umutlanıp sonradan kucağının kollarının boş kalması kadar kötü bir şey yok.yapabilceğimiz tek şey her zaman Allahtan hayırlısını dilemek.
Hastane ile ilgili evet son zamanlarda bir kopukluk iletişimsizlik var ve semra hanımın gerek dr. gerekse hemşireler ile bukonuda tartıştığına bikaç kez şahit oldum. hatta bir keresinde adını bilemiyorum bayan dr. un odasından ağlayarak çıktığını gördüm. Tüp bebek tedavisi her iki tarafı da yıpratan bir süreç kendi açımızdan çektiğimiz onca sıkıntı acı ve verilen hormonlar hepimizi olduğumuzdan daha duygusal ve hassas yapıyor maalesef ve bununla anlık tepkiler verebiliyoruz. karşı tarafın bunları bilerek bizlere yaklaşması gerek. sonuçta gittiğimiz yer Türkiyede tüp bebekte son nokta olan bir yer.

herkes kendine düşen hayatı yaşar,acıyı çeker kimse kimsenin ne çektiğini bilmez elbet ama bu forumda şunu snladım burdaki tüm arkadaşlar savaştığımız bu uğurda artık birbirimizin hislerini acısını ya da sevincini anlayabiliyor,paylaşabiliyoruz.bence bu çok güzel birşey kıymeti bilinmeli.

Beylemcim dilerim Allah en kısa zamanda bu yaşadığın üzüntüyü unutturacak mutluluğu en kısa zamanda sana nasip eder.herşeyden önemlisi senin ve eşinin sağlığı;sizler iyi olun yeter ki gerisi bir şekilde hallolur...
bu arada ben de yarın hst.de olucam umarım karşılarız:))

İnşallah kötü bir şey yoktur canım :KK43: bizi haberdar et..

Herkese günaydınlar.. Transfer sonrası ilk gebelik testi için hastanedeyim ve içimde hissettiklerimin tarifi mümkün değil.ellerim buz gibi.hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

X