Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

aysuncum geçmiş olsun bir sorun çıkmamış çok sevindim.boşuna endişelenmişsin bak.birkaç ay sonra kafan rahat bir şekilde tedavine başlarsın pozitifi alırsın inşlh

slm kızlar ben geldim dr randevum vardı dr keselere baktı ve 2 tane kesa var dedi %100 ama bişi daha var dedi üçüz olabilir dedi sanki keseye benzeyen 3. bişi daha var dedi ama net deyil dedi ben söyledim 2 tane trasfer edildi belki bir tanesi bölündü üçüz oldu dedi sizce böyle bir ihtimal varmı ya

çakırr nediyosun üçüzmü:nazar: tebrik ederim için rahatlamıştır.negüzel keseleri görüyorsunuz bi ben gidemedim doktora.benide yoldan çıkaracaksınız:KK1:

slm kızlar ben geldim dr randevum vardı dr keselere baktı ve 2 tane kesa var dedi %100 ama bişi daha var dedi üçüz olabilir dedi sanki keseye benzeyen 3. bişi daha var dedi ama net deyil dedi ben söyledim 2 tane trasfer edildi belki bir tanesi bölündü üçüz oldu dedi sizce böyle bir ihtimal varmı ya

Çakırım gözün aydın. Evet böyle bir ihtimal var. Ama umarım üçüz değildir hem senin hem bebeklerin için.

sumeyye dıger tedavılerını baska hastanelerdemı oldun kacı memorıalde oldu

Beni sizin aranıza katılmış yabancı sayın. Aslında hiç bir tedavim Memorialde olmadı, hepsini aynı yerde, başka bir merkezde yaptırdım. Doktorumdan çok memnun olsam da erkek olması beni tedirgin ediyordu ( gerçi yine de vaz geçmedim). Kadın doktor aramaya başladım, bir keresinde Semra hanım hakkında okumuştum. Araştırdım. O zamandan sonra kadın doktorlara karşı kayb olan güvenim geri geldi ve ben de Memoriali okumaya başladım, bir de baktım sözde Memorialli olmuşum:KK1:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Çakır tebrik ederim canım. İnşeAllah ikizdir. Rabbim sağlıkla dünyaya getire bileceyin sayda sağlam evlatlar versin. Amin.

Senin test günü değerin kaçtı?

kızlarm hepinizden allah razı olsun .
incim arayıp ilgilendiğin için teşekkür ederim canım:KK16:

juliettam hastaneye yanıma geeldi tanıştık konuştuk tanıştığıma çok sevindim çok sağol birsenim:KK16:

odamdayım yatıyorym :KK1:kendimi çok iyi hissediyorum ağrım sancım olmadı şimdide yok:nazar:sadece dikiş yerleri kalkarken acıyor

iki tüpümde de psorblem görülmemiş alınmadılar..sadece küçük bi kist gördük onuda aldık dedi mustafa bey.oda iyi huylu tekrarlamayan bişeymiş....

uyanır uyanmaz tüpleri sormuşum hemde 20 kez en az:KK1: mustafa bey hatırlıyommusun sorularını dedi yoo dedim:KK1:

çok iyiyim....mustafa bey çok iyi birisiymiş onulaa devam edeceğim sanırım..nur hanım yok çünkü rylüle kadar..zaten nur hanım seni mustafaaya emanet ettim dedi.
oda odama ziyerete geldi gene çok şeekerdi:KK16:
:KK16:

hepinizi öpüyorum.
aysunum çok geçmiş olsun bak korktuğun olmadı tatlım bende mustafa betde devam edeceğim inş. sen ne zaman başlamayı düşünüyorsun
Kızlar face'te grup kuracağım bizler için ne dersiniz?
çok güzel olur canım sen kur bizde destekçin olalım:KK1:
canım gözün aydın evt bölünme ihtimali var hakkında hayırlısı olsun :KK16:

Bu arada kızlar size görümcemden haber vereyim. Hatırlarsanız 4 kere doğal yoldan hamile kalıp, hepsinin ilk 2 ayda gelişimleri durmuştu. Nedenini araştırmaya Memoriala gelmiştiler. Tüm testler yapıldı, genetik, genetik pıhtalaşma, hormonal, bir de başka bir sürü şey. Hatta histereskopi bile oldu. Düşüklerin nedenini bulamadılar. Yani görünürde hiç bir sebep yok. Tek çare olarak doktorlar pgt eşliğinde tüp yaptırmak gördü. Bura gelmekte asıl maksatları tüp yapmak değil, ancak nedenini bulmaktı. Yine dönüp-dolanıp iş tüpe geldi. Biriktirdikleri tüm birikim hrcandığı için dönüp para biriktirmeğe başlayacaklar. Bir de o zamana kadar doğal yolla da deneyecekler. Allahtan hepimiz için hayırlısı olsun.

çakır gözün aydın evet öle bi ihtimal var canım hatta mustafa beyin bi hastasının öle olmuştu 2 transfer etmişler yumurtanın biri bölünmüş ve 3 erkek bekliyolardı en son tedavimde sordum hepsinin durumu iyiymiş hatta küveze bile girmediler dedi

Bu arada kızlar size görümcemden haber vereyim. Hatırlarsanız 4 kere doğal yoldan hamile kalıp, hepsinin ilk 2 ayda gelişimleri durmuştu. Nedenini araştırmaya Memoriala gelmiştiler. Tüm testler yapıldı, genetik, genetik pıhtalaşma, hormonal, bir de başka bir sürü şey. Hatta histereskopi bile oldu. Düşüklerin nedenini bulamadılar. Yani görünürde hiç bir sebep yok. Tek çare olarak doktorlar pgt eşliğinde tüp yaptırmak gördü. Bura gelmekte asıl maksatları tüp yapmak değil, ancak nedenini bulmaktı. Yine dönüp-dolanıp iş tüpe geldi. Biriktirdikleri tüm birikim hrcandığı için dönüp para biriktirmeğe başlayacaklar. Bir de o zamana kadar doğal yolla da deneyecekler. Allahtan hepimiz için hayırlısı olsun.

aminnnn sumeyye inşallah gene doğal yolla gebe kalır bu kez hayırlı sağlıklı bi evlatları olur

merhaba kızlar,
bende tedavideyim şu anda. epeydir yazmamıştım..pazartesi günü transferim var..dondurulmuş embriyolarımla 2.denememi yapıcam inşallah..

çakırr nediyosun üçüzmü:nazar: tebrik ederim için rahatlamıştır.negüzel keseleri görüyorsunuz bi ben gidemedim doktora.benide yoldan çıkaracaksınız:KK1:

Çakırım gözün aydın. Evet böyle bir ihtimal var. Ama umarım üçüz değildir hem senin hem bebeklerin için.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Çakır tebrik ederim canım. İnşeAllah ikizdir. Rabbim sağlıkla dünyaya getire bileceyin sayda sağlam evlatlar versin. Amin.

Senin test günü değerin kaçtı?

aysunum çok geçmiş olsun bak korktuğun olmadı tatlım bende mustafa betde devam edeceğim inş. sen ne zaman başlamayı düşünüyorsun

çok güzel olur canım sen kur bizde destekçin olalım:KK1:

canım gözün aydın evt bölünme ihtimali var hakkında hayırlısı olsun :KK16:

çakır gözün aydın evet öle bi ihtimal var canım hatta mustafa beyin bi hastasının öle olmuştu 2 transfer etmişler yumurtanın biri bölünmüş ve 3 erkek bekliyolardı en son tedavimde sordum hepsinin durumu iyiymiş hatta küveze bile girmediler dedi
çok saolun kızlar allah razı olsun inşallah 3 deyildir eyer öyle ise malesef birini iğne il durdurucaz dedi çünkü üçüz gebelikler çok sakıncalı dedi
benim test günü değerim 272 idi canım

gözün aydın canım benimde aynısı oldu.bazen diğeri daha gec dölleniyo o nedenle diğerinden küçük olabiliyo,ikiside büyük olsa bile doğuma yakın aradaki fark açılabiliyomuş,insan ikisindende vazgeçemiyo işte anne yüreği:)benimkilerin kalp atışıda duyuldu ama hala arada fark var bana nur hanım küçük bizi yarı yolda bırakabilir dedi çok üzülüyorum ama Allah bilir, hayırlısı nasılsa öyle olsun hakkımızda...

Aynen banada doktor dedi büyükle sağlıklı bir gebelik elde edicez ama küçük için aynısını düşünemiyorum o bırakabilir dedi. Anne yüreği seninde dediğin gibi ikisindende vazgeçemiyorsun hatta iki tane dondurulmuşum var bunları doğuruyorum 2 sene sonrada onları denemeyi düşünüyorum bakarmısın hiçbirinden vaçgeçemiyorum çok farklı bir duygu rabbim herkeze nasip etsin inş.

Aynen banada doktor dedi büyükle sağlıklı bir gebelik elde edicez ama küçük için aynısını düşünemiyorum o bırakabilir dedi. Anne yüreği seninde dediğin gibi ikisindende vazgeçemiyorsun hatta iki tane dondurulmuşum var bunları doğuruyorum 2 sene sonrada onları denemeyi düşünüyorum bakarmısın hiçbirinden vaçgeçemiyorum çok farklı bir duygu rabbim herkeze nasip etsin inş.

Kotu dusunme simdiden belli olmaz geride olup olmadigi.inslh ikisinide saglikla doguracaksin.bende korktum embriyolar bolunebiliyormus benimde ilk test gunu cok cikmistiya.tedirgin oldum.

çok saolun kızlar allah razı olsun inşallah 3 deyildir eyer öyle ise malesef birini iğne il durdurucaz dedi çünkü üçüz gebelikler çok sakıncalı dedi

Bende 3 embrio transferi olduğu için üçüz olma ihtimali var. Değerim o kadar da yüksek diyildi (173.6), ancak ola da bilir dedi doktor. Umarım değildir. Çünki ben ne olursa olsun kesinlikle bir tanesine kıyamam, kıymam. Rabbim dilerse 6, 7 sine aynı anda can veriyor ve hepsini yaşatıyor. Yakın geçmişte yaşanmış şeyler. Türk doktorlar çok iyi, ancak reduksiyonu bu kadar kolay önermelerini hiç sevmiyorum:KK19:

Benim ilk degerim 500du ozaman benim dorduzmu:KK43:

Sen de hemen korkma:KK20::KK20:. Değerler her keste farklı oluyor. Çakırın ilk değeri tek embrio transfer edilmiş bazı arkadaşlarla neredeyse aynı. Rabbim hepimize sağlıklı ve salih evlatlar versin.

Olabilir canim daha erken oldugu icindir bence.benim randevuma daha 10gun var.sende bi 10gun sonra tekrar gidersin.inslh ozaman buyumus olur.sen yine aceleci davrandin.ben sabirla gunumu bekliyorum.ama cok zor beklemek gunler gecmiyo

Canım nur hanım normalde 3 hafta bekliyoruz ama sen 2 hafta sonra git bizide bilgilendir dediği için 6. haftada gittim ben şimdiki sabırsızlık değil doktorumun tavsiyesi kan değerime göre kendisi böyle uygun gördü o zamanda demiştim bunu hatırlarsan.

Tebrik ederim canım bölünme olayını duymuştum bende aaa sürpriz olur herşey bir nasip işte Rabbim hayırlısını versin inşallah :nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Allah yardımcıları olsun...

merhaba kızlar,
bende tedavideyim şu anda. epeydir yazmamıştım..pazartesi günü transferim var..dondurulmuş embriyolarımla 2.denememi yapıcam inşallah..

Hayırlı olsun.

Çakır çoğu doktorun ilk tepkisi budur. Sana önerim riskli gebelik uzmanına gitmen. Buradaki tüm çoğul hamileler gitmeli aslında. Üçüz olursa mutlaka başka bir doktora git. Pgt topiğinde biri var, üçüz hamile. Şu an 32 haftada falan olması lazım. Pek girmiyor. Ona da redüksiyon önermişler, kabul etmemiş. Bu arada redüksiyon çok riskli diğer bebekler için de. İnşaallah ikizdir de hiçbir şeye gerek kalmaz.

X