Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Aaaaa cidden pahalıymış küvez parası dediğin gibi doğum parası ödenir ama olurya 1 ay kalsa küvezde dediğin gibi zor olur bende orda olsam senin gibi yapardım yeni doğan ünitesi önemli diye düşünüyorum. Allah sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah keseyla kalp atışından sonra söyleyecekmisin hamile olduğunu :):nazar::nazar:

Ben olurda nasip olursa saklayabildigim kadar saklayacagim ilk uc ay soylemem. Daha hastane bakmadim hic yeni dogan unitesi mutlaka olmali.sen soyleyecekmisin

21 marttı canım...biraz geç bir tarih 11 nisan ama ilk ultrasonum orda olsun istedim..haftaya başka bir yere kese görmeye gitsek görünür mü ki acep....

ya canım benimki 15 marttı ama nur hanım nisanın 10 undan sonra git dedi bende beklemedeyim acayip gerginim korkuyorum ya kalp atışını duymazsam bi sorun çıkarsa diye ödüm kopuyo.

Allah yardımcıları olsun...

Hayırlı olsun.

Çakır çoğu doktorun ilk tepkisi budur. Sana önerim riskli gebelik uzmanına gitmen. Buradaki tüm çoğul hamileler gitmeli aslında. Üçüz olursa mutlaka başka bir doktora git. Pgt topiğinde biri var, üçüz hamile. Şu an 32 haftada falan olması lazım. Pek girmiyor. Ona da redüksiyon önermişler, kabul etmemiş. Bu arada redüksiyon çok riskli diğer bebekler için de. İnşaallah ikizdir de hiçbir şeye gerek kalmaz.
üff incim bilmiyorum bana dua edinde inşallah bebek deyildir o benim gitttiğim dr riskli gebelik dr zaten bu nedenle seçtim o dr

Karnımdan bakıldı büyük kesenin içinde yolk kesesi görünüyor dedi 10 nisana tekrar randevu verdi büyük dediğim kese 10.8mm ama diğerini ölçmedi bile :KK43: 10 nisana kadar kanaman olursa mutlaka hastaneye git dedi korkuyorum açıkçası inş bişey olmaz.
mimozacım hayırlı olsun kseleri görmüşün ama yolk ne demek anlamadım

iyi akşamlar, ben geldim kızlar..
evde netim olmadığı için hemen haber veremedim, eşimin telinden giriyorum..
transferim sorunsuz gerçekleşti, mustafa bey yaptı..
iki tane embriyo koydular,
bana verilen kağıtta 5A VE 6A yazıyordu.. Koyarken mustafa bey ikiz gebelik de olabilir, ilk ultrosan muayeneni biz yapalım buraya gel dedi :KK16:
O an çok güzeldi,
Şimdi evde dinleniyorum, sadece iğne için dışarı çıkıyorum.
maşallah embiriyoların kaliteli inşallah seni hiç bırakmazlar

akşamları şişiyor,sabahları biraz iniyor ama göbekli marul oldum resmen :KK1::KK1::KK1::KK1: üzerime giyecek şey bulamıyorum işin komik tarafı şimdi gizlemeye çalıştığım karnımı bir kaç ay sonra gere gere göstericem inşallah :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
benimde karnım çok şişya ne olucak bu böyle

Canım hayırlısıyla kucağına almak nasip olur inşallah.canım test günün ayın kaçıydı kalp atışını ne zaman duyacaksın? bide şu jeli kullanıyormusun ?
benim test tarihim 20 nisandı kalp atışı için 11 nisana gün verdi evet jeli kollanıyurum

çakırım yüreğini ferah tut..sıkma kendini belki yanlış görmüştür..Allahtan hayırlısını dile...Allah bir tane isterken üç tane veriyor...test tarihin 20 marttı sanırım...benimki de 21 mart...sen kaçıncı gün gittin ve keseleri gördün tatlım...ben şu anda 4+5 im.ultrason için de taaa 11 nisana gün verdiler...sence gitsem haftaya görünür mü keseler...
umudum bana dua edinde olmasın 3. sü bu gün 4+6 yız ve göründü karnımdan baktı hemen göründü şidilik bir sorun yok ilaçlara aynı devam dedi memorial banada 12 nisana gün veri

Canlar hepinize merhaba geçmişi çok okuyamadım allah hepimizin yardımcısı olsun ben pek iyi sayılmam 4 gün aralıksız baş ağrısı çektim karnım şiş sanırsın 3aylık hamileyim halsizlik ve korku aşırı bide gaz acaba doktora gitsemmi?keşke istanbulda olsaydımda nur hanıma gitseydim o hastaneye gitmek istiyorum of of of

ya canım benimki 15 marttı ama nur hanım nisanın 10 undan sonra git dedi bende beklemedeyim acayip gerginim korkuyorum ya kalp atışını duymazsam bi sorun çıkarsa diye ödüm kopuyo.

bayağı geç bir tarihe vermişler sana...olsun canım napalım...ben de korkuyorum..ya gelişmediyse..kalbini duyamazsam kürtaj olmak zorrunda kalırsam diye...ama bu korkularla geçmez 9 ay...kendimizi sakinleştirmeyi öğrenicez...bebişimle konuşmaya başladım ben...

slm kızlar ben geldim dr randevum vardı dr keselere baktı ve 2 tane kesa var dedi %100 ama bişi daha var dedi üçüz olabilir dedi sanki keseye benzeyen 3. bişi daha var dedi ama net deyil dedi ben söyledim 2 tane trasfer edildi belki bir tanesi bölündü üçüz oldu dedi sizce böyle bir ihtimal varmı ya

hayırlısı olsun cnm ıns 2 tanedır 3 taneysede saglıklı bır sekılde dunyaya getırırsın inş hepsını

Beni sizin aranıza katılmış yabancı sayın. Aslında hiç bir tedavim Memorialde olmadı, hepsini aynı yerde, başka bir merkezde yaptırdım. Doktorumdan çok memnun olsam da erkek olması beni tedirgin ediyordu ( gerçi yine de vaz geçmedim). Kadın doktor aramaya başladım, bir keresinde Semra hanım hakkında okumuştum. Araştırdım. O zamandan sonra kadın doktorlara karşı kayb olan güvenim geri geldi ve ben de Memoriali okumaya başladım, bir de baktım sözde Memorialli olmuşum:KK1:

neden yabancı olasın cnm bende daha ılk gelıyorum buraya ılk tedavım baska yerde ama burası gercekten guzel ve hıc yabancı gıbı hıssetmıyorum ben önemlı olan buluşmamız bır sekılde ve ıyıkı memorıal de tedavılerımız er yada gec bulmusuz iyi bır hastane
inş hepimiz bebeklerımıze kavusucaz bırgun ben ınanıyorum özellıklede memorıalde olacagı ıcın daha bır umutlu oluyor ınsan

Bu arada kızlar size görümcemden haber vereyim. Hatırlarsanız 4 kere doğal yoldan hamile kalıp, hepsinin ilk 2 ayda gelişimleri durmuştu. Nedenini araştırmaya Memoriala gelmiştiler. Tüm testler yapıldı, genetik, genetik pıhtalaşma, hormonal, bir de başka bir sürü şey. Hatta histereskopi bile oldu. Düşüklerin nedenini bulamadılar. Yani görünürde hiç bir sebep yok. Tek çare olarak doktorlar pgt eşliğinde tüp yaptırmak gördü. Bura gelmekte asıl maksatları tüp yapmak değil, ancak nedenini bulmaktı. Yine dönüp-dolanıp iş tüpe geldi. Biriktirdikleri tüm birikim hrcandığı için dönüp para biriktirmeğe başlayacaklar. Bir de o zamana kadar doğal yolla da deneyecekler. Allahtan hepimiz için hayırlısı olsun.

gecen okudum bende dusukle ılgılı netten sebeplerını tekrarlarsa arastırılmalıymıs soyledıklerıne bakıldıgı halde bazen sebebı bellı olamaya bılıyomus inş kendılıgınden hamıle kalır Allah ona hayırlı saglıklı bır evlat verır mutlu eder ınş
bende cok korkuyorum ıns tekrar dusuk yapmam bende Allah yardımcımız olsun o dıler ıns tedavıye bıle gerek kalmadan verır bebeklerımızı kucagımıza

iyi akşamlar, ben geldim kızlar..
evde netim olmadığı için hemen haber veremedim, eşimin telinden giriyorum..
transferim sorunsuz gerçekleşti, mustafa bey yaptı..
iki tane embriyo koydular,
bana verilen kağıtta 5A VE 6A yazıyordu.. Koyarken mustafa bey ikiz gebelik de olabilir, ilk ultrosan muayeneni biz yapalım buraya gel dedi :KK16:
O an çok güzeldi,
Şimdi evde dinleniyorum, sadece iğne için dışarı çıkıyorum.

hayırlı olsun cnm ıns tutunur bebeklerın bu gunuler guzel gunler dınlen tadını cıkar ıns tamamına erdırsın rabbım
banada bır resım verıldı ama onda yazmıyor kalıtesı bulamadımmı ben acaba bana 5 a falanda denılmedı bırı kalıtelı dıgerı fena degıl denıldı dusuk sebeplerını okudum ya embıryo zayıfmıs saglıklı degılmıs dusmus yada progestan hormon eksıklıgı ve 3 madde daha var ben iğne kullanmadım ya ondan dustu dıye gelıyor aklıma ama embıryonun kalıtesınıde anlayamadım kagıttada bakıyorum ama sendekı resımlı olan kagıttamı yazıyor

üff incim bilmiyorum bana dua edinde inşallah bebek deyildir o benim gitttiğim dr riskli gebelik dr zaten bu nedenle seçtim o dr

mimozacım hayırlı olsun kseleri görmüşün ama yolk ne demek anlamadım

maşallah embiriyoların kaliteli inşallah seni hiç bırakmazlar

benimde karnım çok şişya ne olucak bu böyle

benim test tarihim 20 nisandı kalp atışı için 11 nisana gün verdi evet jeli kollanıyurum

umudum bana dua edinde olmasın 3. sü bu gün 4+6 yız ve göründü karnımdan baktı hemen göründü şidilik bir sorun yok ilaçlara aynı devam dedi memorial banada 12 nisana gün veri

inşallah canım iki tanedir..dua edicem senin için..ben de kocayı ikna edebilirsem önümüzdeki hafta içi gidicem keseyi görmeye...

çakırcım inşallah ikizdirde başka sorun yaşamazsın canım jeli daha ne kadar kullanacaz bide senin vajinal muayenemiydi son soru canım başka ilacın varmı onlar neler.

Canlar hepinize merhaba geçmişi çok okuyamadım allah hepimizin yardımcısı olsun ben pek iyi sayılmam 4 gün aralıksız baş ağrısı çektim karnım şiş sanırsın 3aylık hamileyim halsizlik ve korku aşırı bide gaz acaba doktora gitsemmi?keşke istanbulda olsaydımda nur hanıma gitseydim o hastaneye gitmek istiyorum of of of[/QUOTE
gelemıyorsan bır doktora görun orda istersen en azından stres yapmazsın için rahat eder inş bişeyın yoktur normal seylerdır bos yere endıselenmıssındır

Ben olurda nasip olursa saklayabildigim kadar saklayacagim ilk uc ay soylemem. Daha hastane bakmadim hic yeni dogan unitesi mutlaka olmali.sen soyleyecekmisin

Ben Allah nasip ederse kalp atışını duyduktan sonra söylemeyi düşünüyorum ama sende haklısın aslında 3 ay beklemekte mantıklı :KK9:

Canlar hepinize merhaba geçmişi çok okuyamadım allah hepimizin yardımcısı olsun ben pek iyi sayılmam 4 gün aralıksız baş ağrısı çektim karnım şiş sanırsın 3aylık hamileyim halsizlik ve korku aşırı bide gaz acaba doktora gitsemmi?keşke istanbulda olsaydımda nur hanıma gitseydim o hastaneye gitmek istiyorum of of of

sıkma canını tatlım biz de aynı durumdayız....şiş şiş geziyoruz...

yolk kesesi gebeliğin boş olmadığını gösteren en önemli bulguymuş bende bugün doktordan öğrendim yolk kesesi var deyince o neki demişim :KK34:

uğurböceği canım nasılsın inan geç okudum ne olur kendini üzme inan tekrar o güzel haberi burdan senden alacaz ben buna inanıyorum dualarımdasın kib.

canım ben kimseye söylemedim ondan birazda saklı kalsın istiyorum en az 3 ay saklamak istiyorum becerebilirsem.

sabrına hayran kaldım canım benim...haklısın ama ben genele ilan etmesem de bir kaç kişiye söyledim..insan güzel dilekleri duyunca daha çok mutlu oluyor...

canım ben de telaş yapmıştım...ama sakin ol onlar arıyorlar...3 hafta sonraya gün veriyorlar...benimki 11 nisan ama zaman geçmiyor...pıtpıtları bir duysak rahatlıcaz...

Benim test tarihim 18 Mart verilen randevu 11 Nisan :KK43: sanırım ben de başla bir yere gideceğim.. 11 inde randevun kime ve kaçta? Belki karşılaşırız ))

canım ben kimseye söylemedim kimse bilsin istemiyorum en az3 ay canım bu kadar çabuk karnımızın çılması normalmi ben anlamadım sen ne durumdasın?

normal canım o kadar iğne ilaç kolay değil tabi...tuzlu yememeye çalış bir de yemekte su içme..ben yapamıyorum belki sen yaparsın :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

X