Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

merhaba canım,
evet adetin 3. günü başladım, kısa protol uygulandı.
benim de 4. deneme olacak, artık sanırım panik atak oldum.
önceki tedavilerimde 14 falandı sayı.
nur hanımda bizim için önemli olan sayı değil kalite dedi ama gel de bunu bana anlat..(

cnm hemen aklına kötü düşünceler getirme inş herşey yolunda gider ve tedavine başlarsın

kızlar bugün eşim iğnelerimin şiparişini verdi
çok heyecanlandım ya start verildi

hayırlı olsun tedavin cnm sonu bebişli olsun inş

Kizlar su garibanı bi rahatlatin noluurrr:)) 10.gun degerim iyimi gercekten..48 lerde ..biliyosunuz dayanamayip 8.gun test yaptim 12 cikmisti..sizce bu d

Sizce bu deger nasil iyimi..ben cok pimpirikliyim..Uğurbocegim senin degerdemi öyleydi yanlis hatirlamiyosam..ayy bana bi akil plase ((

cnm degerin gayet iyi istenilen şekilde katlanmış degerin düşük olması muhtemelen bebişin geç tutunmuş olmasıdır ama bebişin seninle bunun keyfini sür

Canim 10.gun derken opudan sonraki degilmi
Yok canim transferden sonraki 10.gunum..

canım gonal f biz daha ucuz almıştık 275 e almıştık onu araştırarak alsanıza
Canim memorialin ordaki eczanelerde 230 ve 240 arasi degisoyo ordan alin yazik gunah..yakinsaniz tabi..

Isallah canim agzina saglik valla..umut fakirin ekmegidir benimde o hesap ..tek guzelligim umuttt:))

Kanama olmadığı sürece bebeaspirini neredeyse tüm hastalara veriliyor. Kanında fazla pıhtalaşma olanlara bir de heparin türevi iyne yazılıyor. Eğer kanama yoksa kanın sulu olması bebeğe yan etki etmez.

Allah yardımcın olsun. Bu kadar endişe ile sana bir az zor olur. Eşinin amelyatını hiç dert etme. O kadar para verip sperm bulunsun ve senin yumurtalarına göre ziyan olsun, yok öğle bir şey. İnşeAllah bolca bulurlar ve gerektiği kadar kullanır, geri kalanını dondururlar. azospermli hastalarda spermler daha değerlidir ve asla ziyan olmasına izin vermezler merak etme. Benim eşimde ciddi hareket sorunu vardı, doktor daha kaliteli spermler için tese önerdi.Yaptırdık. ElhamduLillah ilkinde taze olarak kullanıldı ve 5 denemelik daha donduruldu. Şimdi taze siklus olarak 3. denememi yaptım ve hep o donmuş spermlerden kullandık, embriolarda hep kaliteli oldu. Yani demek istediğim tese için kendini yıpratma.

Kaldı ki, yumurta sayın azmış, onu da hiç dert etme. İnsan vücudu her ay sadece 1-2 olgun yumurta üretir kapasitededir. İlaçlarla sayıyı çok fazla artırmak mümkün, ancak sayı artınca kalite düşüyor. Sayı ne kadar azsa kalite o kadar iyi demektir. Hatta bazen yumurtası kalitesiz olan kadınlarda doğal siklusla oluşan tek yumurtanı alıp başarı elde ediyorlar. Meşhur bir laf var, tek olsun altın yumurta olsun. Eğer senin PGT yapmak gibi bir derdin yoksa kesinlikle sayıya takılma. Sana gerekli olan sadece bir tane, sana tutunsun yeter.

Bana kalırsa Memorialın son zamanlardakı başarısının en önemli faktörlerinden biri yumurtaların çok az sayda gelişmesini sağlamalarından geçiyor.

Sen şöyle düşün, bir miktar vitamini ya 10 tane elma içerisine verilmiş olsun, ve ya 1 tane elmaya. Sense neticede en fazla 2 tane elma yiye bilirsin. Sence hangisi daha faydalı olur?

iyi geceler kızlar kimse kalmamış ama sabah görünce cevap verin lütfen
biz nur hanımla görüştük ve test istedi bizden genetik hormon amh rahim filmi ve diğer testler
hormonu devlette yaptırdık rahim filminide burda özel çektirriz ama diğer testler çok pahalı tutuyor.
istanbulda olupta bu testleri devlette araştırma hastanesinde yaptıran varmı varsa nerde yaptırdılar.
cuma günü eşim sperm testi vermek için istanbula gitcez gitmişken o testleride yaptırsak en azından onlar masraf olmaz
memoriala yakın şişli etfal var galiba orda olabilirmi yada zeynep kamil sabah arıycam o hastanaleri ama randevu bulabilirmiyim
napıyım sizce.sizler ne yaptınız:26:
uyku tutmadı bunları düşünmekten

İnşeAllah tüm testleri devlette yaptıra bilirsiniz. Genetiği ve bildiğim kadarıyla diğer testleri Zeynep Kamilde yaptıra bilirsiniz, (Zeynep Kamil dışında başka devlet hastanesinde genetik test yapılmıyor bidiğim kadarıyla) ancak daha önceden (en az 1 gün önceden) randevu almanız gerekir. Yani yarına randevu vereceklerini sanmıyorum.

Allah kolaylık versin. Her attığınız adım bebeğinize sizi bir az daha yaklaştırsın.

Arkadaşlar yarın daha fazla yardımcı olurlar.

Son düzenleme:

amin canım allah razı olsun
yarın arayıp cuma gününe randevu almam lazım inşallah alabilirim biletle bile hazır cumaya.netten baktığımda şişli etfalde de tıbbı genetik bölümü varmış ama bilmiyorum istanbulıda hiç bilmeyince iş biraz daha karmaşık hal alıyor
hakkımızda hayırlısı

Kizlar su garibanı bi rahatlatin noluurrr:)) 10.gun degerim iyimi gercekten..48 lerde ..biliyosunuz dayanamayip 8.gun test yaptim 12 cikmisti..sizce bu d

değerin düşük olmasından çok enaz 2ye katlaması önemli yanı öncelik bu o yüzden tebrik ederim gebesin inş keseni de görürsün bu arada herşey yolunda giderse kesin oğlun olucak

seninle branca dan tanışıyoruz 1yıldan beri de hiç konuşmadık ama ara ara bakıodum sanada çok sevindim sonucuna bende gebeyim 5.ayımdayım allah nasib ederse 4 ayım kaldı.

kızlar günaydın

beylemcim bu gün hastaneden motive olmuş şekilde dönersin umarım bence inancını yitirmen kendine yapacağın en büyük kötülük olur bugün güzelce Nur hn la konuş olmadı yarın Semra hn ın da fikrini alırsınız lütfen kendini düşün sen ne kadar dirayetli inançlı olursan bence işlerin yolunda gitme ihtimali o kadar yükselir lütfen kendini daha fazla üzme dediğim gibi kabakçiçeği opuya 1 yumurta diye girdi daha sonra kaç yumurtayla çıktı

öpüyorum seni

buraya yazdığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum..tedavime adapte olmam lazım..
haklısın ben kendimi şimdiden böyle perişan edersem elimdeki yumurtalar da gidecek..enerjimi tükettim çünkü..
bu kadar endişe iyi değil, nur hanım dün telefonda da söyledi, çok kötü düşünüyorsun diye..
eşimin ameliyatı işin içine girince kendimden çok onu düşündüm, neden benim olmayan yumurtam için ameliyat olsun dedim fakat
genel itibariyle yazılan yorumlarda sayı çoğaldıkça kalitenin azalacağı yönünde..
Randevum da yaklaştı, birazdan çıkacam..
çok sağol desteğin için..

rica ederim canım kendine dikkat et

Cnmm Sen o 8.gun degerini unut bir kere. Tup bebek tedavilerinde 5. Gun embriyolarında ilk bakılması deger 10. Gun ondan önceki testlerin Dr'larin gözünde hiçbir önemi yok zaten yanıltıcıda oluyor. Senin Simdi degerin 48 ve 2 gun sonra ins. 2'ye 3'e katlamasi icin dua edicezz Bu kritik degerler cok can sıkıcı oluyor bunu Cokk cok iyi biliyorum 2 kere yasadım bu durumu ama bu degerle başlayıp saglikla devam eden arkadaşlarda oldu. İns. Sende onlardan biri olucaksinn

Ben ilk tedavimde çok rahattım, tedavi sayısı arttıkça endişelerim de arttı. Normalde çok sakin bir yapım vardır aslında..
Sanırım biraz hayal kırıklığına uğradım..
endişem hazır eşim ameliyat olmuşken çok sayıda embriyomun oluşması ki, 5. güne kadar gidilip şansımın artmasıydı ancak beklediğim gibi olmadı.
Eşimin m-tese durumu olmazsa bu kadar endişelenmezdim...çünkü ikinci tese de bulunmama ihtimalleri de var..
dodurulmuş spremlerin çözülmesi kalite oranını düşürür diye duymuştum bir de..kendi kendime iyice kafamda kurdum galiba..
burayı da sıkıntılarımla çok meşgül ettim ama sizlerin de desteğiyle az çok sildim kafamdan, dün akşamdan daha iyi durumdayım..
Biliyorum Rabbim dilerse yoktan var eder, o yüzden daha fazla hırpalamaycağım kendimi...

kızlar ben çıkıyorum, hastaneye gidiyorum, hayırlı haberlerle gelirim inş, dua edin..

Sağol canım darısı sana olsun inşallah ..senin de tedavin başarıyla sonuçlansın.. Benim tek mı çift mi. Belli değil ) ne zaman belli olduğunu da bilmiyorum bu arada))

yardımmm :) evet su gibide gelebilir....az bi sakin ol be kuzum.etmediğin kalmadı bebelere:)

haklısın canım ama elimde değil,bazen içim çok sıkılıyor.ben birde transfer gününden beri grip oldum,öksürük, hapşırık ilk günler kendimi hep tuttum ama 2 gündür iyice arttı ve artık tutamıyorum.dikkatlice hapşırıyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…