Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

canım insan ne dese boş. ne yaşadığını, neler olduğunu en iyi sen bilirsin. ama tüp bebek sürecinde gergin olman çok normal.. hele şimdi transferin de oldu.. belki de bebeklerin seni bırakmaz da evliliğinize merhem olur ne dersin..

gergin olmamın normal olduğunu bilen biri yok karşımda ama çocuk gibi bencilleşti hepten arttı korkularım...inşallah dediğin gibi olur canım inşallah..

Bugun transferi olan arkadaslar hayirli olsun.sizlerle test gunumuz birer gun arayla.inslh hepimiz pozitifi aliriz.

Akadaşlar bugün gebelik test günümdü...
değerim 71 miş...teknik olarak hamileyimm...
NUR hanım telefonda söyledi...
hayırlı olsun dedi..
çarşamba testi tekrarlayacağımm...
ALLAH hakkımızda hayırlısını nasip etsin...cümlemize inşallah...
canım tebrik ederim sağlıkla gelsin kuzucuğun çok ama çok sevindim haberim yoktu senin tedavi olduğundan
çok sık giremediğim için artık kaçırıyorum bazı şeyleri
bende geldim bende gelişmeler pek parlak deyil dün 1. kalite olan embiriyolarımız dünde sonra yavaşlamaya başlamışlar ve bu gün BA kalitesindeydi embiriyoluk da öyle söyleyince tırasfere girerken ağlamaya başladım çıktığımdada ağlıyudum
eşim beni öyle görünce bana kızdı ve eşimle tartıştım
sonra iyice ağladım yani bizden durum bu
allah istese iyisinede kötüsünede can verir
benim için çok zor olan allah için çok kolaydır inşallah rabbim nasip eder embiriyolukda nemrotun tekitdi zaten
adam iyice beni strese koydu
durum bu şimdilik sadece sabır inanç ve tevekkül lazım
ketenprenses arkadaşımızlada tanıştım çok tatlı biri inşallah rabbim yüzünü güldürür

canım benim kendini şimdiden üzüp sıkıntıya sokarak iyi yapmadığını biliyorsun değil mi
lütfen kendini topla ve herşeyin iyi olacağına inan allah nasip edecekse ne kadar düşük kalitede de olsa nasip eder
dualrım seninle canım sımsıkı tutunsun sana kuzucuklarını iki tane mi transfer yapıldı

umutegecim nasılsın? uzun zamandır görmuyordum senı nasılsın nerelerdesın. az kalmış doğuma. nerdede yapacaktın sen doğumu? inş rabbim bi avazda kurtarır..

kızlar bebeklerimi almaya gidiyorum bana dua edin:KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar bugün çakır,ben ve keten prenses transferdeyiz bol bol dua edin bize....yaramazları alıp gelicez :))

hadi bakalım, hayırlısıyla sıkısıkı tutunsun inş yavrularınız size..

senide görücemm mikrom iki bebekli yaşam nasıl oluyormuş...

evettt biraz size bizim evin hallerini anlatayım...sürekli çamaşır yakıanıyor ve ütü masası oratdan hiç kalkmıyor.ben wc ve yemek dışında bebek odasında geçiriyorum hayatımı.ekşi süt ve kaka kokusu eşliğinde:) bide tabi mor kuzum süt sağma makinam var hayatımda...

bebeklerim uslular maşaşlah ama 3 saatte 1 beslendikleri için zor oluyo.birini besle gazını al altını al diğerine geç,süt sağ biberon yıka en başa dön..
kime ne yedirdiğimi unutuyorum bazen:) bugün hepatit aşısı olmaya sağlık ocağına gittik herkesin gözü üstümüzde tabi..maşalalh annesi kim diyolar ben dedim nasıl yani sen doğum yapalı 1 aymı oldu harika gözüküyorsun dediler ayyyy içim rahatladı:)

lohusalık kaynaklı çok can sıkıcı şeylerde oluyor ama anlatıp canınızı sıkmak istemem.gececek hepsi az kaldı.

bugün tam 30 günlük oldular.dile kolay söylemesi...sanki 1000 yıldır benim evlatlarım onlar ve hep berabermişiz gibi...allahtan dilerim bu satırları yazacağınız günler sayılı olsun...

bugün transferi olan herkes için duacıyım.su içme işini abartmayın.transferden 2 saat önce 2 bardak için yürüyüş yapın odada bolbol çok sıkışmanın anlamıyok zaten heyecandan geliyo.bide o stres yapmasın vücudunuza.

hepinizi seviyorum...
allahımmmmm. bebek sahibi olmayı bu kadar gusel anlatan nadir anne. tebrik ediyorum senı yaaaa. maşşallah üçünüze de.... :KK16:

kızlar size birşey sormak istiyorum bu bizim 2. tüp bebek tedavimiz olucak ilki şubat 6 daydı ( opum ) aslında çok heyecanlıyım bir an önce regl olup tedaviye başlamak istiyorum ama acaba erken mi davranıyorum ? bir yanım çok acele etme diyor diğer yanım ise her geçen gün kayıp diyor ben ne yapim bana bi akıl verin ?
canım ben üç ay ara vermiştim. ama tamamen benım isteğim üzerine. semra hanım beklemene gerek yok diyorsa bekleme o zaman. bu gazla devam et :KK16:
Kizlar hastaneden aradılar:124::124::124::124::124: 9 embrionun 4-ü anomalili çıkmış, 5 sağlam elhamduLillah.
Yarın saat 11 de transfer var :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: inşeAllah. Allahtan hayırlısı artık. Bu günleri yaşatan Rabbime sonsuz şükürler olsun.

Çok fazla zamanım yok. Zaman bulunca hemen buraya dalı veriyorum.
hayırlı olsun canım. inş sıkıs sıkı tutunsunlar annelerine..

hayırlı olsun dedi..
tebrik ederim teyze. Rabbim devamını da getirisn inş..

bende geldim bende gelişmeler pek parlak deyil dün 1. kalite olan embiriyolarımız dünde sonra yavaşlamaya başlamışlar ve bu gün BA kalitesindeydi embiriyoluk da öyle söyleyince tırasfere girerken ağlamaya başladım çıktığımdada ağlıyudum
benim için çok zor olan allah için çok kolaydır inşallah rabbim nasip eder embiriyolukda nemrotun tekitdi zaten
ketenprenses arkadaşımızlada tanıştım çok tatlı biri inşallah rabbim yüzünü güldürür
canım benım kıyamam ben sana yaaaaaa :KK43: üzülme lütfen. bu arada eşine de çok kızdım haberin olsun :mad: sen sıkma canını. inş on gun sonra hayırlı haberlerle geleceksin yanımıza..

Ayy canim bende cok isterdim ama olsun ne yapalim kismet degilmis..test gunumuzde beraber oluruz isallahhh..ben memorial de yapmak istiyorum ugurum bozulmasin:))bugun memorialde inanilmaz bi transfer bollugu vardi beklerken ister istemez sohbet edip dertlesiyosunuz..cakir benden once girdi hastaneden cikarkende saolsun odamda ziyaret etti beni..isallah onunda olumlu olur guzel haberler alir..senin hic bebis yokmuydu cnm..bende 2 olmasini cok istiyordum sukurler olsun oyle oldu. ..

yok canım 2 aşılamadan sonra bu ilk tüpüm..kimyasal bile yaşamadım daha önce... o yüzden tekte karar kıldık...ben iki taneden korktum ya..memorialda tedavi olan bir arkadaşım var,onun da var ikizleri..beni özellikle uyardı ilk denemede tek yap diye...istanbulda hiç akrabamız yok..sonrasından da korktum sanırım nasıl bakarız diye...inşallah olumlu sonuçlarla döneriz evimize senin de 21 mart dimi test tarihin..

canım tanışamadık bugün merkezde..ama sıkma canını..şimdi bol bol dua edicez 70000 lem yelid duasına başladım ben de bitiricem teste kadar..bir de yarın şükür namazı kılıcam..sonuçta hiç embriyo da oluşmayabilir elimiz boş dönebilirdik...kendini sıkma canım herşey güzel olacak...

Bebislerimi aldim evime geldim cok mutluyum şuan. .3 embriyo vardi 1 tanesinin gelisimi cok yavas oldugu icin iptal oldu geriye 2 bebegim kaldi israrla 2 bebisimi alip geldim..cok mutluyum suan..isallah annesine tutunurlar bebeklerim..:))

çok sevindim Allah kalp atışlarını duymayı nasip etsin inşallah

çakır üzme kendini herşeyin mutlaka bir zamanı var hem güzel şeyler düşün ki güzel olsun olumlu hissedip olumlu düşünmeliyiz ben bunun etkisinin de büyük olduğunu düşünüyorum

transferleriniz hayırlı olsun inş...çakır sana çok kızdım ama nerden biliyorsun tutmayacağını onu Allah bilir..sana şuan moral lazım kendi kendini motive et toparlan lütfen...seni çok şaşırtıcaklar bak görüceksin mart ayı bahar geliyor çicekler açıyor sizinde meyveleriniz büyüycek inş...hayırlı haberlerini bekliyorum..

teyze hayırlı olsun bebeğin tedavide olduğunu yeni öğrendim..

çakır benim 3 gün embriyosuydu 1 tanesi 1. kalite ,bitanesi 2 .kaliteydi bugün muayenem var bakalım belli olucak inş ikiside benimledir..

Son düzenleme:

benim için dua eden arkadaşlar çok saolun allah razı olsun
sümeyyecim tebrikler canım inşallah sımsıkı tutunurlar anneciğine
teyze tebrikler inşallah 9 aya kadar hiç bırakmazlar seni

hamile kalan kızlar memorialin verdiği embriyo kağıdında embiriyolarınızla ilgili kaite yazıyu
bana yazarmısınız siznkilerin kaliteleri nasılmış yoksa ben bu 10 günü kendime zehir edicem

Çakırım lütfen böyle yapma. Yaa ben başka bir topikde 2. gün hem de 2. kalite embrioyla hamile kalan okudum. O yüzden hiç bir zaman yüksek kaliteli olan 5. gün embriolarım benim için o kadar da önemli değildi. Hiç bir zaman onların kalitesine güvenmedim. Haklıydım da:KK19::KK19::KK19:.

Yani Rabbim yaratmak isteyince 1. kaliteymiş, 3. kaliteymiş hiç fark etmiyor. Ancak stressin olumsuz etkisi malum:KK20:

kızlar günaydınn ;

dışarıda yağmur sonrası güneşli bir hava var hepinizin içine güneş doğsun inşallah şu kötü bulutları atın bi üzerinizden

bende hala tık yok bekliyorum :KK43:

ayrıca siz bu hallerde olursanız o bebişler kime neye güvenip tutunacaklar ?

Herşeyin bir zamanı var şuan da da olmuyorsa elbet bir sebebi vardır dua edelim ki imkanımız var ve bu tedavileri olabiliyoruz bunu dahi gerçekleştiremeyen bir sürü insan var Allahım bizlere ve eşlerimize sağlık sıhat versin ki bu imkanlara daha da sahip olabilelim ayrıca bence eşlerinizin her lafına davranışına takılmayın onlarda büyük stress altındalar ve bence hiçbir kimse sizi eşinizden daha iyi anlayıp destek olamaz

transferi olan güzel anneler sakin olunn mutlu olun şükredin baana bakın tek bir yumurtanın peşine düşmüşüm transferi sonrasını bile düşünemiyorum döllenmesi için dua ediyorum

bolbol dua edin bolbol şükredin

öpüyorum hepinizi

tekrar günaydınn :)

transferleriniz hayırlı olsun inş...çakır sana çok kızdım ama nerden biliyorsun tutmayacağını onu Allah bilir..sana şuan moral lazım kendi kendini motive et toparlan lütfen...seni çok şaşırtıcaklar bak görüceksin mart ayı bahar geliyor çicekler açıyor sizinde meyveleriniz büyüycek inş...hayırlı haberlerini bekliyorum..

teyze hayırlı olsun bebeğin tedavide olduğunu yeni öğrendim..

çakır benim 3 gün embriyosuydu 1 tanesi 1. kalite ,bitanesi 2 .kaliteydi bugün muayenem var bakalım belli olucak inş ikiside benimledir..

happycim günaydın muayenen kaçta sonrasında inşallah senden güzel haberler alırız da içimiz ısınır inşallah bebişlerin seninledir :)

happycim günaydın muayenen kaçta sonrasında inşallah senden güzel haberler alırız da içimiz ısınır inşallah bebişlerin seninledir :)

saol canım 6 dan sonra nur hanımla olucak...benimde yumurtam azdı ama gerçekten herşey çok farklı ilerleyebilıyor genellemelere takılmamamk lazım,benim ilk denememde 5.gün embriyosuydu tutmadı mesela..ne yazıldığını bilemiyoruz sadece seyrediyoruz..Rabbim herşeyin hayırlısını versin..İsteyen herkesede hayırlı kılıp öyle nasip etsin..

saol canım 6 dan sonra nur hanımla olucak...benimde yumurtam azdı ama gerçekten herşey çok farklı ilerleyebilıyor genellemelere takılmamamk lazım,benim ilk denememde 5.gün embriyosuydu tutmadı mesela..ne yazıldığını bilemiyoruz sadece seyrediyoruz..Rabbim herşeyin hayırlısını versin..İsteyen herkesede hayırlı kılıp öyle nasip etsin..

inşallah mutlu haberlerrini okuruz buradan :)

canım heyecan vardı bugün biraz da gerginlik...yalnız çok çelikşide kaldık.2 embriyom birinci kaliteydi ve bize ikisinin birden transferini önerdiler.hem mustafa bey hem de embriyolog...eşimle acil karar vermemiz gerekiyordu ve bir tanede karar kıldık..bu ilk denememiz ve açıkçası gurbette olduğumuz için bakım zor olur ikizin tutarsa diye düşündük..tabi bu kararla şansımızı da azalttık..ama ben güveniyorum..olacak olmazsa da ağustosta ikinci posta :) mustafa beye ikincide bana seçim hakkı tanımayın dedim :KK1::KK1::KK1:

canım hayırlı olsun inşallah.. Rabbim yüzünü güldürsün de, 10 gün sonra hayırlı haberleri al inşallah.. bol bol dua :)

Ayy canim bende cok isterdim ama olsun ne yapalim kismet degilmis..test gunumuzde beraber oluruz isallahhh..ben memorial de yapmak istiyorum ugurum bozulmasin:))bugun memorialde inanilmaz bi transfer bollugu vardi beklerken ister istemez sohbet edip dertlesiyosunuz..cakir benden once girdi hastaneden cikarkende saolsun odamda ziyaret etti beni..isallah onunda olumlu olur guzel haberler alir..senin hic bebis yokmuydu cnm..bende 2 olmasini cok istiyordum sukurler olsun oyle oldu. ..

ay ben de senin gibi düşünüyorum! perşembe izin alıp sabah gidip testi orada yaptırmayı düşünüyorum! sanki başka yerde yapsam olumsuz sonuç alıcam orda yaparsam olumlu olacak gibi :KK1:

canım hayırlı olsun inşallah.. iki tane olmasına sevindim :)) isteyince yapıyorlar.. Rabbim yüzünü güldürsün inşallah.

ya sen canını sıkma lütfen.. ben orada biriyle tanışmıştım. kız bana ilk çocuğunun ikinci kalite embriyo ile hemen tuttuğunu söylemişti. ilk denemesinde hem de. eğer sana ikinci kalite derlerse sakın üzülme dedi hatta bana. ama sonraki denemesinde aa kalite tutmamış. diyeceğim o ki, Rabbim diledikten sonra kaçıncı kalite gerçekten önemli değil. sen gönlünü ferah tut yeter.

kızlar günaydın herkese. mutlu günler :)

ben de heyecan artık gerginliğe dönmeye başladı. dün gece rüyamda test sonucumu veriyorlar. negatif zannediyorum nasıl ağlıyorum. ama sonra değerler yazıyor, çok yüksek değil ama var bir değerler. sonra diyorum 9. gün değeri normal düşük olması daha.. bilmiyorum. artık rüyalarıma giriyor.

kasık ve bel ağrılarım var. bunlar normal mi? bilmiyorum. özellikle idrar yaptıktan sonra şiddetleniyor, çok fena ağrı giriyor. dün çok tedirgin oldum.. korkuyorum.

hayırlı olsun dedi..

tebrik ederim canım.rabbim kucağındada göstermeyi nasip etsin.

Bebislerimi aldim evime geldim cok mutluyum şuan. .3 embriyo vardi 1 tanesinin gelisimi cok yavas oldugu icin iptal oldu geriye 2 bebegim kaldi israrla 2 bebisimi alip geldim..cok mutluyum suan..isallah annesine tutunurlar bebeklerim..:))

inşallah sımsıkı tutunurlar annelerine de doğunca anneci bebekler olurlar:KK16::KK16:

canım üzme kendini rabbim ol deyince olurlar.bizler annemizin rahmine düştüğümüzde hangi kalitedeydk bilen varmı?tek bilen rabbim o ol derse olur...:KK34:

kızlar günaydın herkese. mutlu günler :)

ben de heyecan artık gerginliğe dönmeye başladı. dün gece rüyamda test sonucumu veriyorlar. negatif zannediyorum nasıl ağlıyorum. ama sonra değerler yazıyor, çok yüksek değil ama var bir değerler. sonra diyorum 9. gün değeri normal düşük olması daha.. bilmiyorum. artık rüyalarıma giriyor.

kasık ve bel ağrılarım var. bunlar normal mi? bilmiyorum. özellikle idrar yaptıktan sonra şiddetleniyor, çok fena ağrı giriyor. dün çok tedirgin oldum.. korkuyorum.

benim de oluyor ani hareketler yaptığımda bence kendimizi çok dinliyoruz:KK43: iki gün kaldı kabakcım sık dişini..:)rahatlayacaksın inşallah

X