Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Alla alla benim süt 8 gün süren adet yüzünden mi azaldıydı acaba yaa. Bebem de süt gelmesine rağmen iki çekip bırakıp ağlıyodu. ben de biberona alıştı zaar diye ısrarcı olmadım, sağmayı da bıraktıydım
Tüh. Resmen aydınlanma yaşıyorum şu an. Adet başlayıp bittiğinden beri de göğüslerimde hiç doluluk hissetmiyorum. Durduk yere kuruttum galiba memeleri. Sıkınca bişiler geliyo ama Dönüşü olur mu ki selozy

Madam Seyyan etkinlik varsa ve hafta hafta şunu bunu yapabilir artık diyosa değer tabiisi indirmeye. İyi gibi.

Konuşulunca biraz baktım,internette bikaç bilgi var. Yelda Mumcu isimli doktorum sitesinden;
  • Annenin aşırı stresli olması
  • İlaç kullanması,
  • Değişik bir yiyecek yemesi,
  • Adet öncesi veya adet döneminde olması,
  • Annede değişik bir koku olması (parfüm, saç boyası, tuzlu su, havuz klor kokusu, sigara vb),
  • Hormonal değişiklikler,
  • Hamile olmak,
  • Doğum kontrol ilacı kullanmak
Bu durumda bebek emmeyince süt üretimi de durabilirmiş.
Kadınlar klubünde ve benzeri forumlarda da bu durumdan baya bahsedilmiş. Hem meme reddinden hem de süt azalmasından.
Bu arada herkes adet olmuş, ben olmadım. Arayıp bulamadığım şey ama içime de bi korku düştü

gözünaydın canım Rabbim analı babalı büyütsün inşallah

Bu benim ikinci adet dönemim doğum sonrası. Bedenim Alman disiplininde maşallah, ama olmasa iyiydi. Adet olmamak normal hatta süt hormonunun iyi çalışmasıyla bağlantısı var hiç işkillenme yani. Ben ilk adette öyle bir şey yaşamadım. Yediğim içtiğim desem... Pek ekstra birşey yok. Amaaan yine anlamadım

Bugün de mi emmiyor? Vay canına sıkıldı demek Selimciğim. Em em em nereye kadar. Selimime biraz kımız ve et getirin!

Durumunu çok güzel anlatmışsın özellikle şarap olayı biraz daha iyi gelecektir.Virus konusu hepimizi tv ye bağladı haber izlemeyen ben bile akşam haberlerini pür dikkat izler oldum.Bir hevesle alışveriş listesi bile yapmıştım şimdi ise heryer kapanacak doğunca çarşafa sarmak zorunda kalacağım diye korkuyorum. Aynı şehirde olsak o koliyi verme belki bize lazım olur diyecek kadar endişeliyim.

Aynı dertten bende muzdaribim. Tam mide bulantılarım geçti, alışveriş sitelerinde geziyordum. Tüm hevesim geçti. İnternetten alacağın şeye de güvenemiyorsun. Bizde geçen kızkardeşmin evde yer yok diye getirip anneme attığı 10 yıllık bebek giysileri ne baktık. Daha virüs olayları olmadan (güya beğenmedim ben yeni yeni ciciler alırım diye.) Şimdi eski meski hiç değilse mikropsuz diyorum.
Onlar neyse de pompa vs. Elektronik şeyler lazımdı.

Doktor kontrolleri nasıl olucak bilmiyorum. Zaten bebeğimde mi etkileniyor mu ne oluyor? Karnımda tuhaf hareketler sırtım ağrıyor her gün bir yerim ağrıyor. Geceleri yatamıyorum. Hazır konu açılmışken bu hamile yastığını kullanan var mı? Memnun musunuz? Geceleri sağından soluna bir anda dönmeyeceksin diyor annem. Önce doğrulacaksın yatakta sonra sola ya da sağa döneceksin.

Ben kullanmadım ama bacak arama bi yastık, sırtıma bi yastık koyuyodum. Koymazsam sürekli sırt üstü dönüyodum. Sırt üstü yatmak yok biliyosun bide benim bebeği besleyen damarlarımda direnç de vardı.
Ek yastık yeter bence ama sen bilirsin tabi. Hamile yastığını kullananlar da memnundu.
Siz hamileliğin verdiği hassasiyetle daha çok kuruyosunuz tabi. Ben olsam internetten toplu bi alışveriş yapıp hepsini güzelce dezenfekte ederdim. Tek seferde tüm alışveriş halledilebilir. Elektronik vs hepsi birden.
Bizim de bu aydan sonra giyecek kıyafetimiz yok. Zamanında 3 aya kadar almıştım. Hevesimi almayayım istemiştim. Bahar gelince kızımla gezer beğenirim diyodum ama evde kaldık böyle.

Bende gece uykularında zorlanıyorum o yastıklarda benimde gözüm var . Sanırım panic_attack kullanmıştı.

Senella T tunserD12 evet alışveriş vs için heves kıran ve endişelendiren bir döneme denk geldik. Bana zaten en yakın arkadaşlarım epey kıyafet vermişti. Ben de çok az almıştım. Doğar doğmaz yenidoğan kıyafetleri bile fazla bol geldiğinden apar topar 3 - 5 tane tulum almıştım o kadar. İnternet alışverişinde kaostan dolayı yavaşlık var ama işliyor. LCW outlet ucuz ve saglam gibi. Ben de daha 1 hafta evvel 3-6 ay diye 3 tulum aldım 2.5 aylık çocuk onlarla bı 3 ay geçirir mi acaba bakacağız. Benim yeni alıp az kullandıklarımi acil durumda yollarım valla isteyene. Ama panik yapmayın daha vaktiniz var. selozy bin dediği gibi netten yapın iyi dezenfekte edin birşey olmaz.

Kaçıncı haftadasın?

Bu ara sırt üstü yatıyorum aksine. İlk baştan beri sağıma hiç yatamıyordum. Sola yatıyordum güzelce, ama artık yatınca ordan bişeyler batırıyor.
Öyle bacak arama yastık denedim ama olmadı rahat edemedim. Benim de sağ damarında değil sol damarımda problem varmış. İlerde sana tansiyon problemi yapabilir ve kan sulandırıcı devam dedi.

İnternetten gelende kaç el değiştiriyordur. Biraz daha zaman geçsin bakalım daha vakit var.

Valla kurmamak elde değil maalesef.

Bende gece uykularında zorlanıyorum o yastıklarda benimde gözüm var . Sanırım panic_attack kullanmıştı.

İşe yarıyorsa almak lazım.

Biraz daha zaman geçsin bakalım. Dediğin gibi vakit var. Şimdi kargo falan sokmak istemiyorum eve. İhtiyaç olursa yazarız, inşallah olmaz da hepimiz güzelce alışverişlerimizi yaparız.

Kaçıncı haftadasın?

19 olacağız pazar günü inşallah hayırlısıyla.

Tansiyon sorunu ihtimaline karşı şimdiden tuzsuz beslenmeye başla derim. Ben bu nedenle erken doğurdum. Ve tansiyon yükselip tuzsuz beslenmeye geçince çok geç kalınmış oluyor,fayda etmeye başlayana kadar doğuruyorsun. Umarım her şey yolunda gider

Şu anda alışveriş için çok erken daha 16.haftadayim tam alışveriş yapacagimiz zaman kargolar da calismazsa diye endişeleniyorum doğum yapan bir arkadaşımla konuştum en kötü ihtimal ondan alacağım yine de çok şükür en azından hamile olduğumu biliyorum çok bekledik bu gunleri

Canlar ne yapıyorsunuz ya iyice bunalttı haberler şu virüsten ülkece bi kurtulsaydık
Evdeyiz bizde canım babamız dönüşümlü gidiyo geliyor. Bebekle esinle uğraşıyoruz:)
1 aya gider biter diyorum inşallah..
Bebiş bizim için büyük şans oldu valla tam zamanında doğurduk:) altıydı emmesiydi banyosuydu vakit geçiyor. Paniğe endişeye zaman kalmıyor.
Siz nasılsınız? Bebiş nasıl daha iyi mi büyüdükçe rahatlıyor muyuz biraz daha..?
Karnı tok sırtı pek altı temiz mızmız şimdi de uyumuyo uyu işte demi; )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…