Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ne güzel dertleriniz var uyumuyor diye. Bizde hayırlısıyla o aşamalara gelseydik. Tehlikeli haftaları atlatalım kaygıları, mide bulantıları geçsin. Tam kendime geldim acaba ben neler almalıyım derken heveslenmeye başlamışken ismi lazım değil çıktı Bişey almaya da korkuyor insan. Madam Seyyan o kolini atma dursun biraz daha. Baksana insan bişey alamıyor kargodan ne gelir diye. Gidip alınmıyor zaten. İhtiyacı olan biri çıkar belki çevrenden.

Allah'ım şu günler geçsin bizlerde kavuşalım bebeklerimize, dışarı çıkalım, sevdiklerimize mesafeli olmayalım. Sizler yürümelerinin derdinde olurken bizler gaz çıkarma derdinde olalım.

Armin den haber yok mu? M mutina doğurdu mu acaba? Bu fasıl bitince biraz ara verip seheryeli77 flx77 bana ve tunsere mi gelecek sıra. Başka arada kimse yoktu değil mi?

Ben gün sayıyorum Senellacım, çarşambaydı salıya alındı tarih. Ben de çok tedirginim inşallah hayırlısıyla sağlıkla doğurur çıkarız hastaneden heyecanım gölgelendi resmen şu kötü günlerle..2 Aydır yanımda olan, bizimle kalan annemi bile refakatçi olarak götüremiyorum riskten dolayı, eşim kalıcak ama iki tecrübesiz bir sezaryenlı olarak nasıl halledicez bilmiyorumDoktora göre hemşireler yardım ediyo sorun yokmuş.inşallah herşey yolunda gider, sütüm gelir, bebeğin altını almayı, üstünü değiştirebilmeyi eşimle başarabiliriz hastane gecesi ve sağlıkla eve dönebiliriz.. evde de şu kara günler geçene kadar annem babamla sorunsuzca bebeğimizi büyütebilirizİnşallah siz doğurana kadar bu felaket günleri çoktan geçer biter de sağlıkla, heyecanla, mutlulukla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız

Ben de haber izlemicem de kocam sağolsun her şeyi haber veriyor. İnşallah bi an önce bitsin gitsin şu günler.
Kimse gelemiyor bize de babanne halalar dayı.. hasret kaldılar. Büyücek biz göremicez diyorlar.

Uyur artık dedimdi yok ayaktayız kaç emdi sayamadım. Gaz var.. kaka yapmaya çalışıyoruz..

Al benden de aynı ...

İyi şanslar şekerim Allah kavuştursun Herşey su gibi akar gider merak etme. Klişe olacak ama anın tadını çıkar ne sezaryen aşamalarını ne sütü ne geleni gelmeyeni kafana takma. Biz de sadece eşimleydik doğumdan beri öyle de devam ediyoruz. Hemşireler en önemli işleri yapıyorlar zaten. İlk amatörlükler bebeğe bir zarar vermiyor. Kendine ve eşine güven.

Bebe için telsiz ,kamera kullanan var mı

Ben varım. Onsuz odadan çıkmıyorum valla, çok memnunum. Vtech bebek izleme cihazı kullanıyoruz. Ses ve görüntü kalitesi çok iyi.

Bu arada nefes takip zımbırtısını da kullanmaya başladım, süper icat. Sayesinde dün gece 4 saat rahat uyudum. Onun adı da snuza pico. Normalde içine yani bezine takılıyo ama bazen tenine temas kesilince yanlış alarm veriyo diye vücut sıcaklığını bilmesem de olur diyerek dışına taktım, daha sağlam duruyo.

Pimpirikli ve masraflı bi anayım zaar. Varımı yoğumu bebeme harcadım son 1 yılda. Kendime en son aldığım şey emzirme atletiydi o da bi işe yaramaz oldu zaten Ha bi de 2 ay önce saç boyası aldıydım

Ahanda şu an yatış.

Eklentiler

• 20200323_003812.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 62
  • 20200323_004001.jpg
    72,6 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_20200323-004801_Snuza Connect.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 47

Armin nefes alamıyor. Taze ana ve telaşlı günler :)

Kıçı sensörlüye bi sensör de ben ekledim yandan telefonlu dedeler gibi oldu yazık çocuum

Bebek bakımını ben de kullanıyorum. Mama miktarı girmeyi bıraktım sadece haftalık gelişimi soruları okuyorum da keşke daha ayrıntılı bi gelişim programı olsa.
Bebek uykusunu da yükledim, sesler gayet çeşitli ve kaliteli.
Madam Seyyan senin dediğin program ücretli zaar. Parasına değer diyosan indireceeaam.
Hoff uyumam lazım ama şimdi de uykum yok ne cinsim :/

Bu hafta da sana sardık eyy emzirme yastığı.
Tam ümidi keserken aniden dalınan uykuların mabedi.
Bu mucizevi anı Van Gogh stili fırça darbeleriyle ölümsüzleştirdim Eki Görüntüle 2607747

Ovv ne kadan da san'atkar bi ana

Şu emzirememe yastığını ben de uyku yastığına evirmeyi deneyeyim bari

Gecenin bu saati banyo yaptırtacak çılgınlıkta bi kaka yapıldı! Ama yaptı diye nasıl mutlu oluyosun, analık işte gızlar. Rahatladı çocuuğum.
İki gündür yeter çektiğim eziyet ben de insanım diyerek sağmayı azaltmıştım. Zaten bekleyince birikiyo. Fazlasını dolaba koyup ısıtıp veriyodum. Hemen süt miktarı azaldı. Ne menem şey anlamadım. Süt mevzuu beni yedi!

Oh rahatlayıp mışıl mışıl uyumuştur

İnşallah teşekkür ederim

Süt mevzunu anlamadan emzirme dönemi bitecek valla bizim devrede mi var bi sorun anlamadım. Dün nedense hic emmedi Şereflikoçhisar, bu sabah memelerim patlayacak gibiydi yarım saat sagdim 110 çıktı haftalar sonra. Eeee yeterli süt var mı yok mu bende şimdi? Adet dönemindeyim süte bı etkisi var mı acaba? Kalıcı bir meme reddi değildir inşallah

Aa bunu duymuştum. Şimdi senden duyunca demek doğruymuş dedim. Sütün tadı değişiyormuş. Anne hamile kalırsa da hormonların etkisiyle süt tadı değişirmiş.
İlk adet döneminde meme reddi yaşanabiliyor diye okumuştum. Bi araştırmak lazım.

Adetim ve sürekli emiyor uçları acıdı artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…