Maria ismi nasıl?

Çocuk sizin çocuğunuz ancak yorum istediğiniz için yapıcam. Yabancı isimleri bu şekilde özenmek beni çok irite ediyor. Yurtdışında yaşıyorum ama çocuğum olursa yabancıların da kolayca telafuz edebileceği bizim dilimize daha yakın bir isim koymak isterim. Maria burda 3 kişiden birinin adı ve genellikle dindar hristiyan aileler tercih ediyor.

Teşekkür ederim bizde Sofia Maria arasında idik ama Maria daha güzel ve onu seçtik. Kuran da geçip geçmemesi tamamen bizim insanımızın taktığı bir konu maalesef

Maria, Meryem isminin yabacı versiyonu. Hz Meryem’den iktibasla konuyor. Benim kızımın adı Meryem, yabancı olsaydım Maria koyabilirdim :)

Teşekkürler

isim guzel fakat anne veya baba yabanciysa veya dini inancina uygun oldugu icin koyuyorsa anlamli gelir diye dusunuyorum ilerde cocugunuz belki cok sevecek belki de neden bana yabanci bir isim verdiniz diyecek iyice dusunun sizi ne memnun edecekse ona karar verin

İstiyorsanız koyun, kime ne. Bana garip gelirdi denk gelseydim ama. Tanıdığım var adı Diyana. Diana koymamışlar da Diyana koymuşlar, Diana'dan daha mantıklı görünüş açısından ama çocuk sizin çocuğunuz

Herkes istediği isimi koyabilir ama ben öz türkçe isimler koymayı tercih ediyorum. Maria bana çok sıradan geldi

Teşekkür ederim bizde Sofia Maria arasında idik ama Maria daha güzel ve onu seçtik. Kuran da geçip geçmemesi tamamen bizim insanımızın taktığı bir konu maalesef
İnançlı biri olarak söylüyorum kuran isim fihristi değildir kendi içinize siniyorsa insanları düşünmeyin hayırlı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…