Maria ismi nasıl?

sfnr04

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2024
45
4
29
Herkese merhaba,

Eşimle ikimizinde beğendiği bir isim fakat duyanlar müslüman ismi değil vs gibi tepkiler ortaya koyuyor.

Sizin Maria ismi hakkında düşünceniz nedir?

Maria ismi gayet güzel ama neden yabancı koymak istiyorsunuz? İleride yurtdışında yaşama ihtimali vs için mi?
Aslında özellikle yabancı ismi koymak değil amacımız hem sevdiğimiz bir isim hemde hem batıda hem de araplarda kullanılan bir isim.

Herkese merhaba,

Eşimle ikimizinde beğendiği bir isim fakat duyanlar müslüman ismi değil vs gibi tepkiler ortaya koyuyor.

Sizin Maria ismi hakkında düşünceniz nedir?
Bende çok güzel bizde inşallah olursa kız Sofia yada Diana düşünüyoruz dindar kadın anlamındadır bulunduğu yere bolluk bereket getirir Kuran'da gecmesi şart değil bizim gecmiyo diye cehenneme gitcek halimiz yon yada Allah seni cezalandrmiycak içinizden ne geliyorsa onu verin evladiniza şu cahil dusunleri kendinizden uzak tutun Fatma koysan nolcak Kutsancakmisiniz Harika bı isim kimseye sorma bile canım Sağlıkla dolu huzurlu mutlu bı evlat ve insan olsun inşallah

Teşekkür ederim bizde Sofia Maria arasında idik ama Maria daha güzel ve onu seçtik. Kuran da geçip geçmemesi tamamen bizim insanımızın taktığı bir konu maalesef

Teşekkür ederim bizde Sofia Maria arasında idik ama Maria daha güzel ve onu seçtik. Kuran da geçip geçmemesi tamamen bizim insanımızın taktığı bir konu maalesef
Evlat senin evladın anası babası sizsizniz kendi annem dahi karışamaz fikir sorarım belki ama yine kendi istediğimiz boşver canım benimde adım Kuran'da gecmiyo ne kaybettim adıyla yaşasın inşallah

Aslında özellikle yabancı ismi koymak değil amacımız hem sevdiğimiz bir isim hemde hem batıda hem de araplarda kullanılan bir isim.
Bence konulabilir. Anne baba olarak kimsenin size karışmasına izin vermeyin. Saygı duymasını öğrenmeliler. Gönlünüz nasıl istiyorsa öyle yapın

Araplarda kullanılıyor olmasının insanlığa ya da size faydası ne ki? Siz beğendikten sonra koyun tabii ki ama ben özentiyim diye bağırıyor bence.

Araplarda kullanılıyor olmasının insanlığa ya da size faydası ne ki? Siz beğendikten sonra koyun tabii ki ama ben özentiyim diye bağırıyor bence.
Yabancı batılı kafir ismi diyenler için diyorum arap ismi olduğunu yoksa benim için hiç bir milletin bir farkı yok. Özenti olması nı neden düşündünüz?

bana çok aşırı yabancı adı geldi maria. şule diye bi influencer var soyadını unuttum o da kızının adını karla koydu mesela, hatta ilk başta carla yani orjinali ile koydu c ile. sonra k ile karla yaptı. sen tr de yaşıyosun kim carla yı anlasın da karla desin allah aşkına.
maria da birebir yabancı isim. bana fazla yabancı ve gereksiz geliyor bu kadar birebir alınmış yabancı isimler. ama güzel bi isim kesinlikle. kibar ve klasik.

Yabancı batılı kafir ismi diyenler için diyorum arap ismi olduğunu yoksa benim için hiç bir milletin bir farkı yok. Özenti olması nı neden düşündünüz?
Bu benim düşüncem değil ki, öyle zaten. Batı özentiliği bunun adı. Bu topraklarda Meryem’e yüzyıllardır Meryem deniyor çünkü. Ama konulacaksa da böyle bir isim olsun. Maria isminin tınısı güzel. Bu gözler burada Venüs Lena gördü. Ondan iyidir.

arapça isim koyuluyorsa başka dillerdeki isimler de koyulabilir bence.. arapça isim koysanız kimse yadırgamaz, arap sevici bi toplum olduğumuz için son yıllarda.... dilediğiniz ismi koyun, kulağa hoş geliyor.

arapça isim koyuluyorsa başka dillerdeki isimler de koyulabilir bence.. arapça isim koysanız kimse yadırgamaz, arap sevici bi toplum olduğumuz için son yıllarda.... dilediğiniz ismi koyun, kulağa hoş geliyor.
Suriyelilerin isimlerine bakıyorum, onlara özgü bizim pek duymadığımız Arapça isimler çok yaygın. İslami isimleri Türkler kadar çok koymuyorlar. Bizde herkes Ayşe, Fatma, Ali, Mehmet. Hatta sahabe isimleri falan. Adamlar bizim kadar sahiplenmemiş bile.

Türkçe olmasını tercih ederim ama çocuk sizin çocuğunuz. Ne isterseniz onu koyarsınız.

cocuguma asla arapca isim koymam zaten yarın bir gün cocugum yurt dısına çıkmak isterse zorluk yasayabilir. daha “tarafsız” isimlerden yanayım arapçada çok sevdiğim isimler de var halbuki ama koymam o yüzden bence takmayın. Maria ben koymazdım ama söylenmesi hoş bir isim. Siz beğendiyseniz kime ne caaağnım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…