Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Geçen bir eğitime gittim mesela hoca çok hoştu.Baktım parmağında yüzük Yok iyi dedim bu bekar.İlk defa birine ısınır gibi oldum meğer sonra duydum evliymiş Şu evli adamlar yüzük taksınlar.

Bu benim isyerimde 2 kere basima geldi. Boyle gordum oo hos insanmis sonra ikisi de cocuktan basladilar ohh ohhh Allah bagislasin Allah mutlulugunuzu daim etsin deyip oradan sivistim. Ben zaten insanlara ilk etapta mesafeliyim de yuzuk takilmayinca bilemiyor insan birden.

Bu sana bıraktım olayı da aslında adamın karakteriyle ilgili ipucu
Sorumluluğu size yüklüyor eğer olursa sen istedin bilerek evlendin diyecek olmazsa sen istemedin sorun sende suçlu sensin diyecek
Saygı duyuyorumun alt metni de istemediğiniz takdirde beni oyaladın diyecek
Ben iletişimde pek imaları sevmem net üsluptan yanayım ama sorumluluğu karşı tarafa yükleyen tipler genelde nazlı tripli oluyorlar kadın olan biz miyiz onlar mı bazen anlamakta zorlanıyorum

ay sanki ben yazdım hislerime tercüman olmuşsunuz
Benim de üniversiteden bir hocam 40ında evlenmiş çocuğu da vardı 43 yaşındaydı ama 35-36 gibi dinç ve pozitifti
Yani ben de onu örnek alarak kendim için üzülmüyorum mesela ya da belki nasipte evlilik yoktur diyorum hani umutsuzluğa düşünce olası güzellikleri de düşünmek lazım

Kimseyi dinlemeyin dinleyeceğiniz sadece iç sesiniz olsun önce kalbinize sorun istiyor muyum diye çünkü en doğru kararı o verir
İnsanlar konuşurlar ama bazen bizim için neyin hayırlı olduğunu göremeyiz zamanla belli olur aileniz de evlenseniz nolurdu kısmını ileride severek evlendiğinizde ve mutlu olduğunuzda anlarlar ama bunun için şimdiki süreçlerden sağ salim geçmeniz gerekiyor

Çok sığ buldum adamı
Kilo alınıp verilebilecek bir şey kaldı ki kendi de kiloluymuş zayıf fit çok dikkatli olsa neyse diyeceğim
Başkaları üzerinden yorum yapmakla ne kadar sığ olduğunu göstermiş

Uğraşmak zorunda da olmamalısınız artık kaç yaşına gelmiş insanlarız bu saatten sonra 40ına gelmiş adamı yontamazsınız zaten
o laflar kıvırmalar da köprüyü geçene kadar bence

Ne guzel siz sevmissiniz. Sizinki aslinda mantik evliligi olmamis cunku sevmissiniz. Icinde sevgi var mantik oldugu kadar. Annemde sizin gibi soyluyor. Annemle babam severek asik olarak evlenmisler ama bakiyorum babam hicte kahri cekilecek bir insan degil. Anne nasil cektin ya diyorum seviyordum kizim diyor. Ama bakiyorum bazen boyle onlar hala asik birbirlerine. Onemsiyorlar yine de birbirlerini. Merak ediyorlar birbirlerini. Sakalasiyorlar. Kardesimin vefati ailemizden cok seyi aldi goturdu ama onlar yine birbirlerine destek cikiyorlar az cok. Annemle babam 40 yillik evliler. Ya ben? Daha simdiden sevgi yok ask yok? Nasil 40 yili deviririm ki?

Evet yüzüksüz anlaşılmıyor.Ben evli olsam eşime ısrar ederim yüzük takması konusunda.

İçinizden gelmiyorsa asla başkalarının düşüncelerine önem vermeyin.
Çevremde çok var '' bu fırsatı kaçırma, daha iyi yer bulamazsın '' diyip, zorla, sevgisiz bir şekilde evlilige sebep olanlar.. Ve hep te mutsuz oldular.
Mesela kuzenim çok iyi yer rahat ederim diyerek hiç sevmeden evlendi. Alkol sorunları vardı eşinin, kendi ailesi de arkasında durmadı, evlendin, gelinlikle girdin kefenle çık o evden dediler. Kuzenim de evliyken başka bir adama kaçtı. Tabi bu yaptığı doğru değildi ama, ailesi destek olmayınca şeytana uydu..
Neticede çevrenin dediğine, aileniz bile olsa kulak asmayın. Hiç bir şekilde sevgi hissetmiyorsunuz o adama ve Oluru da yok gibi anlattıklarıniza bakılırsa.
Mesela en ufak bir hediye alsa, azıcık içinizde bi kıpırtı olması gerekir ona karşı.. İnsan sonradan da sevebilir bunun örnekleri de çok ama, azıcık bir belirti lazım..
Üzmeyin kendinizi.. Maddiyat önemli elbette ama milyarlar da verseniz aşk satın alınmıyor..

arkadaşım okurken aklıma takıldı
Bu adam hem çalışma diyor çalışmanıza da ortak hesap açma şartı koyuyor neden? sizin mali durumunuzu kontrolüne almak için mi yoksa neye ne harcandı onun hesabını sorabilmek için mi? Ailesine saçarken eşine cimri olan tiplerden bile olabilir gibi geldi ya da herşeyin hesabı bana verilecek izin alınacak kafasında
bir de bugune kadar neden evlenmemiş sordunuz mu? Belki de kimse o tip birini çekmek istememiştir
bana çok pasif mıy mıy ama kadını da ezmek isteyen karakteri ezik biri gibi geldi
kardeşlerine hayır diyemeyen ama eşine evin reisi benim sen bana uyacaksın dayatması yapan bir tip
hayır demeyi bilmiyorsa sınır da çizemez insanları kırmamak için sizi kırar
maddi konuda da kardeşleriyle ilgili hiç söz hakkı tanımaz bence

Birsey hissetmediyiniz bir adamla evlilik zaten uzun sürmez. Iciniz kipirdamadigi müddetce ayni evi ayni yatagi hayatin size getirdiyi iyilik ve zorluklara göyüs geremezsiniz. Sevmediyiniz bir insana dokuna bilicekmisiniz veya size dokunmasini isticekmisiniz? Camasirlarini yikarken ne hissedeceksiniz? Sirf anneniz kardesleriniz istiyor diye evlenmeyin. Ve hayir cocuk olduktan sonra ask bitmiyor sevgide bitmiyor buna katilmiyorum. Tam aksine ancak asik oldugunuz sevdiyiniz bur adamla cocuk yapilir ve o cocuklar sevgiyle büyütülür. Siz iki ayda sevemediyseniz zaten artik hic sevemezsiziz. Kendinize yazik etmeyin derim ben. Üstelik görüstüyünüz kisi biraz sert kurallari olan bir adam, ilerde bu cok dert olur size. Okudugunuz okula diplomaniza saygi göstermeyen bir adam nekadar parasida olsa sizede saygi göstermez ilerde ve cekilmez.

Insan kesinlikle sonradan sevebilir. Ben de daha ne kadar sonrasi olacak onu bilmiyorum. 2 ayda gelmeyen duygu gelir mi ki? Kendim isin icinden cikamayinca konu actim zaten. Kuzeniniz icin uzuldum. Allah o durumlara getirmesin kimseyi.

Bana dedigi tartismadan sonra sen tamam calis ama kendi parani kendine harcarsin. Ben senin parani yiyemem. Yani ben senin parana dokunmam sen istedigin gibi kullanirsin dedi. Ortak hesap olayi da, kadin ile erkegin hesabi ayri olursa ne neye harcandi zor olurmus hesabini tutmak evet. Onun cevresinde ayri hesabi olan kadinlar kocalari ile tartisiyorlarmis. Eh dedim her kadin ayni mi sacmaliyorsun. Gercekten boyle sacmalik mi olur dedim. Bugune kadar evlenmemesinin sebebi kardeslerine oncelik tanimis, onlari evlendirmis. Kendi isini buyutmus. Bir kizi sevmis o da olmamis. Hayatina cok az kadin girmis. Tabiki bu kotu birsey degil. Vakti olmamis ancak simdi ciddi dusunuyormus. Bana dedikleri bunlar.

Böyle önemli bir kararı hiç tanımadığınız insanlara danışmak neyin kafasıdır bilemedim.

Bulmuş kafasına göre birini ikna etmeye çalışıyor nasılsa evlenince kendi istediğimi dayatırım kafasında

ben de denemiştim beni sevdiğini söyleyen biriyle ama nedense hatayı yapan beni üzen hep oydu masadan kalkmadan sabırla anlayışla davranmaya çalıştım ne kadar anlayışlısın dedi ama düzelme yok , kızdım sen zaten sevmiyorsun ki dedi yani seviyorum sen de sev düşüncesi vardı ben de sevdir dediğimde seviyoruz dedik ya mantığa bakar mısınız
bir de yapışkan çıktı devamlı arıyor sosyal yerlerden yazıyordu engelledim kafam rahatladı yani duygu önemli ama karşı tarafın sevdirme çabası da önemli

ooo adam iyi edebiyat yapmış ben inanamadım nedense ailedeki diğer kadınlar ne kadar el üstünde eşleri tarafından acaba?

eee muhabbet de yokmuş ki yani kaliteli sohbet var mı aranızda ? istemeden telefona bakıldığına göre saygı duyulacak bir yanı bile yok sizin için burada okurken öyle hissettim

Kimden fikir alip almayacagimi size sormadim. Benim kimlere fikir sorup sormadigimi bilmiyorsunuz bile. Yorum yapma niyetiniz yoksa okumayin gecin madem. Ne diye kendinizi yoruyorsunuz.

Foruma konu açıyorsanız benim de buna yorum yapma hakkım mevcut. Yorulmuyorum sağolun ince düşünceniz için.

Şuraya bir aciklik getirmek istiyorum. Ya ask evliligi ya mantik olayi degil. Yani illa birine aşık olcaksin da evlenceksin diye bir sey bence de yok. Ask evet biten bir sey. Ama sorun sizin isinamamis olmaniz bence. Isinmak cok onemli illa asik olmasaniz da heyecan sevgi duymaniz lazim. Bakinca bir erimeniz lazim. Mantiga da yatmali duyguya da bence. Ben sevmedgm biriyle 2 ay evli kaldim cileden ciktim. Simdi sevdigim biriyle evleniyorum nasip olursa. Ne yasarsak yasayalim kiyamiyorum.

Bence eksik olan sey isinmaniz. Isinamamissiniz.

Geçen bir eğitime gittim mesela hoca çok hoştu.Baktım parmağında yüzük Yok iyi dedim bu bekar.İlk defa birine ısınır gibi oldum meğer sonra duydum evliymiş Şu evli adamlar yüzük taksınlar.
öylelerine ben de denk geliyorum maalesef biri hoş geliyor gözüme bakıyorum yüzük yok sonra eş çocuk muhabbeti oluyor önce dumur oluyorum :) sonra Allah mesut etsin evladınızı bağışlasın diyorum
Hayatına çok kadın girmemesini biraz dini hassasiyetlere de bağlayabilirim ve insan ilki olanın ilki olmayı isteyebilir mantıken doğru bir düşünce
Ama bir kaç şey var
eğer dini sebeplere dayanıyorsa saygı duyulur ama bu tipler dar görüşlü oluyor ve çok afedersiniz ergen kafalı olabiliyorlar bazı konularda
bir de bir erkeğin az ilişkisinin olmasında hem sağlık açısından sıkıntılar olabilir
hem de bir kadına nasıl yaklaşılır bir kadınla nasıl konuşulur bilmedikleri için evlenince de sıkıntılar yaşanabilir
vakti olmamış/önceliği kardeşleri olayına da katılmıyorum bence bu bir kılıf isteyen erkek her türlü yolunu bulur
asosyal ve kadınlardan kaçan, kadınlarla iletişim kuramayan biri gibi geldi bana
evli ya da erkekleri daha iyi tanıyan arkadaşlar yanlışsam söylesinler benim de çok fazla tecrübem yok erkek arkadaş anlamında ama ilişkiler konusunda arkadaşlarım hep bana danıştıkları için ve ilişkilrre dair kitaplar da okuduğumdan aşinalığım var

Son düzenleme:
Günümüzde ki mantık evlilikleri biriyle kafanızın uyuşması aynı fikirde olmak arada tutkulu aşk olmasa da ısınmak demek değil mi nasıl olucak bu adamla hiç bir düşünceniz uyuşmuyor bir yorumunuzda öpmek,sinemaya gitmek,konuşmak bile istemiyorum demişsiniz lütfen iyi düşünün ben bir yakınınız olsaydım vazgeçirmek için herşeyi yapardım açıkçası iyi düşünün ona göre karar verin

Önemki olan ömür bıyu sevmek biz severek görüştük söverek gidiyor bu ilişki, çevremde be kadar görüci usulu varsa kocalarını karılarını çok seviyor en ufak 1 tatsızlık bile yok. Görücü usulu daha uzun ömürlü ve sağlıklı diyorlar

"Buna hayir dersen Allah beterini cikarir karsina" ne demektir ya? Ne sacma bi düşünce, nerden biliyorlarmis?

Şirket mi bu yahu
Mantığı napim ben
Adamı akşam gelip minciklayamayacaksam
Sakalasamayacaksam
Üstüne şaka niyetine atlayamayacaksam
Poposuna bi şaplak atamayacaksam
Elini tutup yürümeyeceksem
Gelsin de yemek yiyelim diye bekleyemeyeceksem
Kokusunu falan koklayamayacaksam
Yerim öyle mantığı
Biyolojik saati ..
Kıymayın kendinize
Salın amcayı gitsin
Ataerkil hayatına devam etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…