Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Böyle bi duruma gelmiştim ben de bi zamanlar biriyle tanıştırıldım aileler vasıtasıyla.. hiç hoşlanmadım, ikinci görüşmeden sonra da bi bahane bulup görüşmeyi kestim.. 2 yıl oldu, şimdi yine aynı kişiyle aramızı yapmaya çalışan biri var ve ben deli gibi istiyorum.. hayırlısı olur inşaallah.. çünkü aşkı zaten bulamıyorum, bulsam acı çekiyorum (gerçi 2018 için umutluyum) o çok mantıklı bi adaydı benim için ve çok da itici gelmemişti aslında nötrdüm ama aşk istiyordum.. ama onu sevebilirmişim gibi hissediyorum şu an.. ayrıca ben de aynen senin annenin düşündüğü gibi çocuk yapar onu severim olmazsa kafasındayım beni bi çok üye anlamayacaktır, ben baskılar yüzünden değil kendi ailem olması çocuğumun olması fikri bana çok tatlı geldiği için bi an önce bunu yaşamak istiyorum, bebek çocuk deliyisim kendimi bildim bileli.. neyse, ben o adama nötrüm şu an dediğim gibi, ama sen nötr değilsin bariz adam itici geliyor sana, bi de bazı fikirleriniz uyuşmuyor.. ona bunu açıkça söyle belki sana zaman verir, ama bi an önce netleştir karşı tarafın da zamanını alma.. hakkında hayırlısı olsun:)

Daha evlenmeden üstünde psikolojik baskı oluşturmuş.. onu bunu bilmem ama eğer evlenirsen kardeşlerine şuna buna para göndermemesi gerektiğini söyle böyle bi şart koy.. sonra burda konu açarsın çocuğumn rızkını gönderiyor die. Daha geçenlerde biri bundan yakınmıştı. Bunları baştan konuş..
Şiddet aldatma hakaret küfür olmadığı sürece bizdede boşanma olmaz “ de.

İstemiyorsun. İstesrn bu soruyu sormazdın. Sadece dinen uyumlu GÖRÜNMENİZ sizi uyumlu yapmaz. Fikren uyumlu değilsiniz aslında. Hakkınızda hayırlısı

Bende mantik evliligi yaptim ama esimi sevdim.Sevdigim icinde evliligin getirdigi zorluklara da, sikintilara da bir sekilde katlandim.Aksi olsaydi bu kadar sabredermiydim bilemiyorum.Ask olmasa da, sevgi onemli bence .Dusuncelerinizde birbirine pek uymuyor gibi, bakis acilariniz farkli , belki daha cok vakit gecirseniz duygulariniz sevgiye donusebilir.

Direk konu başlığını okuyarak yorum yapiyorum. Şimdiki aklim olsa mantik evliligi yapardim net.

Bu adamla mantık evliliği bile yapılmaz. Mantık evliliğinde kafalarınız uyuşur ama bir şey hissetmeden evlenirsiniz. Bu adamla kafalarınız da uyuşmuyor nasıl olacak o iş?

Evlenince çalışmazsın, iyi hadi birkaç saat çalışırsın gibisinden konuşan adamdan uzak durun. Kaç senedir çalışıp çabalayıp kendi paranızı kazanıyorsunuz. Elin adamı hadi artık çalışma desin diye bu noktaya gelmediniz. Vurun poposuna tekmeyi gitsin.

Mantık evliliği yapacaksanız da aklı başında bir adamla yapın. Bu adamdan hayır gelmez.

sevgi saygı ile yürüyor evlilikler ama bu adamla olmaz.alışmış insanlara bakmaya onlara fedakarlık yapmaya.
ee o insanlarda nerden bulacak böylesini evlensede aynı düzeni isteyecekler siz degil kimse kaldıramaz bunu..
boşverin daha iyisi çıkar karşınıza.
şimdiden kontrolü eline almayı ona bagımlı kalınmasını ben lik duygusuna fazlasıyla kapılmış.

Insan kesinlikle sonradan sevebilir. Ben de daha ne kadar sonrasi olacak onu bilmiyorum. 2 ayda gelmeyen duygu gelir mi ki? Kendim isin icinden cikamayinca konu actim zaten. Kuzeniniz icin uzuldum. Allah o durumlara getirmesin kimseyi.
dini hassasiyetler dışında önemli mevzularda çatışıyorsunuz.
sülalesine para yağdırması, kadın parası yemem kibri, bizde boşanma yok yobazlığı, Türkiye'ye dönme konusundaki muğlaklık vs.

erkekler her kadını sever. daha doğrusu kadınlara hayır diyebilen erkekler istisnadır. e onun da yaşı gelmiş. artık asgari ortak noktası olan bir kadınla evlenmek istiyor ama onu yönetmek de istiyor.
sen yönetilmeyi kabul ediyor musun?

bence olumsuz.

Rabbim gönlüne göre bir eş nasip etsin

ben de mantık evliliği yaptım 2 ay içinde. ama her zaman sarmaş dolaştık.

sen ise dokunmak bile istemiyorsun sanırım. olmaz bu iş.

Sevgisiz evliliklerde çocuklar da mutsuz oluyor. Şimdi böyle basit bir mantık evliliği olarak düşünüyorsunuz ama evliliği yaşamadan onunla ilgili "idare ederim aman nolucak" şeklinde yorum yapmak çok basit.

Anne babası yok evet ama kendisine bağımlı kardeşleri var. Bu şekilde bi saygısızlık yapacak seviyede bir "yenge" ilişkisi var. Sen bunlara karşı çıkmak isteyeceksin, tartışacaksınız. Başlı başına bir düzeni değiştirmek zordur.

Hakkınızda hayırlısı olsun fakat çok zengin dersiniz iflas eder, çok fakir dersiniz aklını kullanır çalışır çabalar zengin olur eğer aklınızı çelen buysa.

Kimin ne olacağını yalnızca Allah bilir :)

Bence olmaz, yakmayın kendinizi.
Daha bu kadarcık yazınızdan anlaşılıyor kültürel uyuşmazlık.
Ayrıca bizde boşanma yok filan nedir öyle! Eşkıya mi bu adam?
Hosgorusuz ve baskıcı bir tipe benziyor. Bence sakinin

Boşanma olmaz bizde dayatmasını öne süren adamla ömürmü geçer? Evlenmekde hak boşanmakta kimse kimseye Rabbimin bahşettiği ömrü zehr edemez.
Evlenmeyin bu kişiyle

Baştan sona kadar istemediğinizi belirttiğiniz bir olay başınızda ve hâlâ ne yapacağınıza karar veremiyorsunuz... insan sevdiği için katlanır zorluklara. Siz ne için katlanacaksınız her evlilikte illaki ufak tefekte olsa sorunlar olabiliyor ve siz içiniz almadığj için gozunuzde buyuyecek iyice soğuyup ben naptım diyeceksiniz. Sevmediğiniz bir adam sizğ öpüp koklamak birlikte olmak isteyecek buna nasıl dayanacaksınız? Zamanla severim diye birşey yok anneniz çok haksız çocuğunu seversin vs ne demek? İstemediğnz adamla çocuk yapıp bağı kuvvetlendirerek eviydi işiydi yeri gelecek onun herseyi batacak. evlilik dışı çocuk yapın onu sevin daha iyi o zaman.

Kardeşinizde yanlış bence. Aşk bitiyor vs sizi ikna etme çabaları. Herkesin hayata bakışı farklıdır kardeşte olsanız.

Sevmek sevilmek sizin hakkınız. O hakkı ziyan etmeyin biyolojik saatmiş yaşmış vs ...

Mantık evliliği diye bişy yok heyecansız sevgisiz hayat boğar 2×2=4

Kardeşiniz içinde Allahtan rahmet diliyorum mekanı Cennet olsun inşallah♡

Bence bu adamla olmaz.
Bir kere hayata bakış açınız farklı.
Ayrıca anladığım kadarıyla kardeşleri asalak.Yani ömür boyu sırtınızda kambur olacaklar.
Yaşınızda ne var ki.Başkasının ne dediği önemli değil.Önemli olan sizin ne düşündüğünüz.
Adam zaten geleceğinizle ilgili sinyaller vermiş. Bile bile lades olmayın.
Acele etmeyin.Karşınıza daha kafanıza yatan insanlar çıkar.

Burda öyle aşk hikayeleri okuyorum ki evlilikleri hep hüsran bence acele etme zaman ver ablamda 30 unda evlendi ilk basta sevmiyordu ama yasım geçiyor düzgün kimse çıkmıyor dedi nişanlılık dönemi stresli geçti şuan çok mutlular kısmet işi elinin tersiyle itme derim aşk insanı bulması çok zor sevmeye çalış zamana bırak

Geçen bir eğitime gittim mesela hoca çok hoştu.Baktım parmağında yüzük Yok iyi dedim bu bekar.İlk defa birine ısınır gibi oldum meğer sonra duydum evliymiş Şu evli adamlar yüzük taksınlar.

Ah ah tatlım yüzük takmakla olmuyo bu iş yaaa ; (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…