Mantık evliliği yapan var mı? Sevmediğiniz ama sizi seven biriyle evlenir misiniz?

Engelleseniz bile her yerden ulaşmaya çalışan biri sizi sevmiyor düpedüz takıntılı hastadır.
sevmediğini bile bile biriyle evlenmek istemek seninle birlikte olmak istiyorum demek oluyor.
ayrıca mantık evliliği dediğimiz şey maddi imkanları göz önüne alınarak yapıldığında mantık oluyor.
sizinki sırf ona acıdığınız için olan bişey. mantık değil.

Bide bu tip insanlar hep yuksekten yasayanlar benı korkutuyor.
Tecrubelerıme göre boyle cok yuksek atan insanlar ya çok iyi ya çok kötü oluyor ruh hali dengesiz.
2 gun sonra da yeter ki ayrılalım herseyı yaparım diyebılır, regulasyon hayatın her alanında istikrar önemlidir ya..

İyi ki kabul etmemişsiniz, bence bu da bir red flag
Elde ettikten sonra çok eziyet eden var, hırsını alır gibi davranan var. Çünkü dediğiniz gibi duygularını şimdi yüksekte yaşıyor ama böylelerinin ruh hali inişli çıkışlı olabiliyor. Bu kadar onursuz davranmasını sağlıklı bulmadım.

Sevmediğin arzu duymadığın kişiyle cinsel hayatı geç, sarılıp film bile izleyemeyeceksin. Çocuğunu da birbirini sevmeyen mutsuz bir ailede büyüteceksin. O seni şu an seviyor olabilir ama evlilikte her şey herkes değişir unutma

Elde ettikten sonra çok eziyet eden var, hırsını alır gibi davranan var. Çünkü dediğiniz gibi duygularını şimdi yüksekte yaşıyor ama böylelerinin ruh hali inişli çıkışlı olabiliyor. Bu kadar onursuz davranmasını sağlıklı bulmadım.
Bide adam da kadını muhtaç görmese böyle beylik laflar etmez ya, anlamıştır evlilik isteği oldugunu, kadın söylememiştir ama önceden tanıdığı biri oldugu için hissetmiş ve ordan yakalıyordur.

Bide bu tip insanlar hep yuksekten yasayanlar benı korkutuyor.
Tecrubelerıme göre boyle cok yuksek atan insanlar ya çok iyi ya çok kötü oluyor ruh hali dengesiz.
2 gun sonra da yeter ki ayrılalım herseyı yaparım diyebılır, regulasyon hayatın her alanında istikrar önemlidir ya..

İyi ki kabul etmemişsiniz, bence bu da bir red flag
kesinlikleeeeee cidden korkutucu, beni de korkutmuştu, bu kadar verici, bu kadar gerçekçilikten uzak biri ile evlilik nasıl yürüsün? günün birinde de içerlenir "sen seni seviyorum diye benimlesin, bencilsin" diye sorun çıkarır.
yani benim olayda mesela karşıdaki kişi o kadar iyiydi ki iyiliği beni dehşete soktu. Allah karşısına en iyi, en layık olduğu insanları çıkarsın, hakkında kötü ne desem ayıp olur ama olmazdık yani. biliyorum böyle anlatınca ben salak gibi iyi birini reddetmişim gibi duruyor ama adam kafasında o kadar ideal bir şey kurmuştu ki gerçek beni göremiyordu, hayatımı anlatıyordum anlayamıyordu, bu kadar iltifattan rahatsız olduğumu ifade ediyordum fark etmiyordu. en son ilan-ı aşk edince "sen de sevilmeyi hak ediyorsun, kabul edemem" dedim, "olsun, ben seni seviyorum yetmez mi?" dedi yani anlamadım, zeki de biriydi ama gözüne perde indi sanırım. "ne zaman istersen dön, evlenmeyeceğim, seni bekleyeceğim" dedi. ben evlendim, o evlenmedi ama bence benden dolayı değildir. kendi olayımı döktüm ama insan birini sevip sevmediğini anlıyor. bazen zamanla seviyorsun ama o zamanla sevip sevemeyeceğini de anlarsın. bir de aşık olmadan sevgili olunur yine denemek için (karşıdakine dürüst olarak) ama sevmeden evlenilmez yani evlilik birbirinin türlü halinde yanında olmak demek, sevmeden olmaz.

kesinlikleeeeee cidden korkutucu, beni de korkutmuştu, bu kadar verici, bu kadar gerçekçilikten uzak biri ile evlilik nasıl yürüsün? günün birinde de içerlenir "sen seni seviyorum diye benimlesin, bencilsin" diye sorun çıkarır.
yani benim olayda mesela karşıdaki kişi o kadar iyiydi ki iyiliği beni dehşete soktu. Allah karşısına en iyi, en layık olduğu insanları çıkarsın, hakkında kötü ne desem ayıp olur ama olmazdık yani. biliyorum böyle anlatınca ben salak gibi iyi birini reddetmişim gibi duruyor ama adam kafasında o kadar ideal bir şey kurmuştu ki gerçek beni göremiyordu, hayatımı anlatıyordum anlayamıyordu, bu kadar iltifattan rahatsız olduğumu ifade ediyordum fark etmiyordu. en son ilan-ı aşk edince "sen de sevilmeyi hak ediyorsun, kabul edemem" dedim, "olsun, ben seni seviyorum yetmez mi?" dedi yani anlamadım, zeki de biriydi ama gözüne perde indi sanırım. "ne zaman istersen dön, evlenmeyeceğim, seni bekleyeceğim" dedi. ben evlendim, o evlenmedi ama bence benden dolayı değildir. kendi olayımı döktüm ama insan birini sevip sevmediğini anlıyor. bazen zamanla seviyorsun ama o zamanla sevip sevemeyeceğini de anlarsın. bir de aşık olmadan sevgili olunur yine denemek için (karşıdakine dürüst olarak) ama sevmeden evlenilmez yani evlilik birbirinin türlü halinde yanında olmak demek, sevmeden olmaz.
Çok uzun süre tanıdınız mı bilmiyorum ama bu kadar yuksek yasamak hayatın normal akışına aykırı yani, nasıl bir insan her daim hazır olda bekler ki? Üstelik sevgi ilgi alamadığı bir yerde.

Muhtemelen biraz zaman geçirseydiniz belki birkaç ay ilişkide kendini belli edecekti. Garip şeyler bunlar, kendini bu kadar pazarlamaya çalışması yanlış geliyor. İyi mal olsaydı pazarlanmaya ihtiyaç duymazdı yani. Kendini her türlü belli ederdi yani,

Maalesef insanların duygu durumları çok karısık, ben bosandım 2 sene oldu. Karsıma bu tarz tipler çıktı ve sans verip gözlemlediğimde biraz tanımaya calıstıgımda hep bir yerden faso verdiler. Yuksekten atıyor cunku, muhtemelen karsılayamadıgı duygularına kendını inandırmaya calısıyor ve genelde de beceremıyorlar.

Mutlu olmanıza sevindim :halay:

Çok uzun süre tanıdınız mı bilmiyorum ama bu kadar yuksek yasamak hayatın normal akışına aykırı yani, nasıl bir insan her daim hazır olda bekler ki? Üstelik sevgi ilgi alamadığı bir yerde.

Muhtemelen biraz zaman geçirseydiniz belki birkaç ay ilişkide kendini belli edecekti. Garip şeyler bunlar, kendini bu kadar pazarlamaya çalışması yanlış geliyor. İyi mal olsaydı pazarlanmaya ihtiyaç duymazdı yani. Kendini her türlü belli ederdi yani,

Maalesef insanların duygu durumları çok karısık, ben bosandım 2 sene oldu. Karsıma bu tarz tipler çıktı ve sans verip gözlemlediğimde biraz tanımaya calıstıgımda hep bir yerden faso verdiler. Yuksekten atıyor cunku, muhtemelen karsılayamadıgı duygularına kendını inandırmaya calısıyor ve genelde de beceremıyorlar.

Mutlu olmanıza sevindim :halay:
Çok uzun süre tanımadım, birkaç aydı ama çok uzun süre tanıyanlardan dinledim, herkes iyilikle bahsediyor ama şöyle bir şey var, (anlattığı kadarıyla) hayatında henüz çok zorluk görmemişti ve iyi yetiştirilmiş biriydi, kolay iyimser olabiliyordu, daha önce sevgilisi olmamıştı. İlişkilere dair bakış açısı gerçekçi değildi bence. bir de bizim toplumda "erkek sever, kadın sevilir" gibi, "aşık olunacak kadın" gibi sağlıksız bakış açıları var, biraz arabesk bir bakış. herhalde bazı erkekler bundan etkileniyor. kimi de dediğiniz gibi yüksekten atıyor, öyleleri şovcu tamamen ya. yalan söylüyorlar kadınları düşürmek için, lovebombing işte.
bence benim anlattığım kişi yüksekten atmıyordu aslında yani sana şunu alırım, ben şöyle harika biriyim, senin için şunları yaparım gibi şeyleri yoktu sadece çok aşık olduğunu belli ediyordu ama demek ki benim gönlüm olmayınca karşıdakinin iyi biri olmasının önemi yokmuş. benim de hiç sevgilim olmamıştı o dönemde, çok şaşırmıştım böyle uygun ve iyi birini istemememe, zaten o zaman daha iyi anladım insanın duygularının önemini. neyse, teşekkür ederim, size de mutluluklar diliyorum.

daha düşük standartlarda yaşayacağım
Sizin durum mantık evliliği değil de, sizi sevenle evlenmek oluyor.

Bir arkadaşım aynı bu durumdaydı. Çocuk senelerce kızın peşinde koştu mecnun gibiydi resmen. Sonra vazgeçmek zorunda kaldı ve başka bir kızla sevgili oldu. Arkadaşım bunları görünce çok kötü hissetti. Uzatmayayım şimdi evliler.

Ama bir süre sonra duygular değişebilir ve siz ona aşık olunca o bu sefer kendini geriye çekebilir bu da bir olasılık. Veya beraber olmaya karar verirsiniz ama sonra onun bu halleri sizi bayar ve pişman olup ayrılırsınız ve çocuk iyice perişan olur. Boş yere karma oluşturmuş olursunuz.

Hep yaptığımız gibi gözlerinizi kapatın derin nefes alıp yavaşça verin birkaç kez. Elinizi kalbinize koyun ve ….. benim için doğru insan mı diye sorun ama zihninizin konuşmadığına emin olmanız lazım. Zihniniz çok konuşuyorsa önce onu sakinleştirmeniz lazım.

İstemediğimi belirtmeme rağmen hatta engellememe rağmen ısrarla bana ulaşan adam net tacizcidir, iyi bi adam falan değildir, saplantılıdır, ruh hastasıdır. Bu kovalamaca sizin de hoşunuza gidiyorsa sizin de sevgi anlayışınızda ciddi sıkıntı vardır.

Erkek soyunun aşık olduğuna katlanması zorken mantık evliliğini hayal bile edemiyorum açıkçası. Tek yorumum bu

Merhaba arkadaşlar.
Biri var şu an sevgili değiliz ama yıllar önce görüştüğüm biriydi. O dönemler ilişkimiz bitti hatta her yerden engellemiştim baya zaman sonra kaldırdım ama bana bir şekilde hep ulaşmaya çalıştı vs. Zaten ortak arkadaşımızda vardı. Ben bitirdikten sonra iletişime geçmedim hatta bir duygum kalmadığını açıkça ifade ettim. Ama baya bi çabaladı tekrar hayatıma girmek için. Belirli aralıklarla ulaşmaya calıstı. Ama ben olmayacağımızı düşünüp istemedim.

Niyeti ciddi. Birkaç gün önce yine ulaştı bana bu defa cevapladım gün içinde sohbet ediyoruz ama hala sevgili değiliz. O direkt evlenmek istiyor. Sürekli ikna etme çabası içinde, beni çok sevdiğini benim için uğraşmaktan mutlu olduğunu söyledi. Bana açıkça ona karşı bir duygum olup olmadığını sordu. Bende dedim ki; ‘seni insan olarak sevip değer veriyorum ama duygusal anlamda bir şey hissetmiyorum. Bu yüzden belki konuşmayı devam ettirmek sana haksızlık olacak’. Bu arada ben her seferinde ona karşı duygum olmadığını benden yana bi beklentiye girmemesini açıkça söyledim. Engellesem dahi başka sekılde ulaşmaya çalışıyor araya birilerini koyuyor ya da başka yerden yazıyor vs. En son dedi ki; ‘sevilmediğimi bilmek canımı yakıyor ama senden gelen kötülüğe bile razıyım, seni çok farklı temiz duygularla seviyorum istersen sevme ama yeter ki hayatımda ol’ bunu söylemesi daha çok canımı yaktı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yandan diyorum ki bugüne kadar sevdin de ne oldu hep yarı yolda bırakıldın ama bir yandan bu adamla sevmeden evlenirsem ona haksızlık etmiş olacağım. Kendisi razı olsa bile..

Kafamı karıştıran başka şeyler de var mesela evlenirsek şu an ki hayatımdan daha düşük standartlarda yaşayacağım vs beni yargılamayın her şeyi düşünmek zorundayım. Onunla sohbet etmeyi seviyorum gerçekten değer veriyorum ve size söylediğim herşeyi onada açıkça söyledim. Sizce ne yapmalıyım. Aynı durumu yaşayan var mı?
Uzun uzun okumadım. Asla tereddüt ettiğin birisi ile evlenme. Sonra pişman olursun. Görücü usulü evlilikte hata bu. Sonra seversin hikayesi.

Merhaba arkadaşlar.
Biri var şu an sevgili değiliz ama yıllar önce görüştüğüm biriydi. O dönemler ilişkimiz bitti hatta her yerden engellemiştim baya zaman sonra kaldırdım ama bana bir şekilde hep ulaşmaya çalıştı vs. Zaten ortak arkadaşımızda vardı. Ben bitirdikten sonra iletişime geçmedim hatta bir duygum kalmadığını açıkça ifade ettim. Ama baya bi çabaladı tekrar hayatıma girmek için. Belirli aralıklarla ulaşmaya calıstı. Ama ben olmayacağımızı düşünüp istemedim.

Niyeti ciddi. Birkaç gün önce yine ulaştı bana bu defa cevapladım gün içinde sohbet ediyoruz ama hala sevgili değiliz. O direkt evlenmek istiyor. Sürekli ikna etme çabası içinde, beni çok sevdiğini benim için uğraşmaktan mutlu olduğunu söyledi. Bana açıkça ona karşı bir duygum olup olmadığını sordu. Bende dedim ki; ‘seni insan olarak sevip değer veriyorum ama duygusal anlamda bir şey hissetmiyorum. Bu yüzden belki konuşmayı devam ettirmek sana haksızlık olacak’. Bu arada ben her seferinde ona karşı duygum olmadığını benden yana bi beklentiye girmemesini açıkça söyledim. Engellesem dahi başka sekılde ulaşmaya çalışıyor araya birilerini koyuyor ya da başka yerden yazıyor vs. En son dedi ki; ‘sevilmediğimi bilmek canımı yakıyor ama senden gelen kötülüğe bile razıyım, seni çok farklı temiz duygularla seviyorum istersen sevme ama yeter ki hayatımda ol’ bunu söylemesi daha çok canımı yaktı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yandan diyorum ki bugüne kadar sevdin de ne oldu hep yarı yolda bırakıldın ama bir yandan bu adamla sevmeden evlenirsem ona haksızlık etmiş olacağım. Kendisi razı olsa bile..

Kafamı karıştıran başka şeyler de var mesela evlenirsek şu an ki hayatımdan daha düşük standartlarda yaşayacağım vs beni yargılamayın her şeyi düşünmek zorundayım. Onunla sohbet etmeyi seviyorum gerçekten değer veriyorum ve size söylediğim herşeyi onada açıkça söyledim. Sizce ne yapmalıyım. Aynı durumu yaşayan var mı?
Tek taraflı sevgiyle olmaz.en ufacık bir ilginiz yoksa boşuna karşı tarafa da ümit vermeyin ayrıca sadece sevilerek evlenmek pek mantık evliliği de olmuyor. anladığım kadarıyla maddiyatı da çok iyi olan birisi değil.Ama hoşlandı vardır bir şans verebilirsiniz belki beraber vakit geçirince sevgi oluşur, evlilik için acele etmemelisiniz bence.

Merhaba arkadaşlar.

Sizinki ne mantık evliliği ne aşk evliliği evlenmek için evlenmek.....Dur şunu kırmayım evleniyim gönlü olsun saçmalığı.
konu sahibi mantık evliliği sandığınız şey değil ,birine karşı birşey hissedersiniz bir elektrik olur arada. Öyle büyük aşk yoktur ama karakteri hâli ,vakti,durumu iyidir ailesi ,dünya görüşü mantığıniza uyar bir yola girersiniz.Mantik evliliğinde bile duygu vardır duvar gibi durulmaz....

X