Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Koşarak uzaklaş
Bu adamda mantık da tutmuyor ki evlenesin
Kafa yapısı sorunlu adamın

İlk okuduğumda denenebilir bir süre, akışına bırakılarak ölçülebilir aradaki elektrik diye düşündüm, çünkü bence denemeye değer her ne olursa olsun. Fakat fikrim bir yorumunuzu görünce değişti; öpme fikrine bile off demişsiniz bir yorumda, sakın diyorum, bunu söylüyorsanız sakın kendinizi zorlamayın. Evlilik sevgililige benzemiyor, her türlü şey paylaşılabiliyor.

Ne konularda uyuşuyorsunuz bilmiyorum ama uyumsuzluklarda ciddi sebepler.

Herkes sonradan seversin, deli misin boyle kismet daha cikmaz karsina, hem de varlikli diyorlar.

Buna hayir dersen Allah daha beterini karsina cikarir diyorlar.

Annem sonradan seversin, herkes severek mi evleniyor diyor.

Bu laflara şahsen hiç ama hiç katılmıyorum. Kahin miymiş onlar? Sıkıntısını onlar değil siz çekeceksiniz. Bu sadece evlilik değil hayatta bir çok konuda böyle, insanlar sürekli bir şeyler derler ve şahsen ne zaman denilene göre hareket etsem pişman oldum. Kendi kalbinizi, mantığınızı, hislerinizi dinleyin.
Başkalarının dediklerine takılmayın, kendinizi de bir şeyler olması için zorlamayın bence.
Hoş mantık evliliği yapıp mutlu olan insanlar var yapısal bir durum ama bu adam çok da mantığınıza uygun görünmüyor.

Siz bilirsiniz ama ben evlenmemeniz görüşündeyim. Şakalarını bile itici buluyorsunuz, tahammül edemiyorsunuz. Belli ki adamdan gerçekten irite oluyorsunuz. Bana göre fazla ortak noktanzda yokmuş. Dini hassasiyet ve ailesini kaybetmesi dışında (hepimizin başına gelebilir) başka bir ortaklığınızı göremedim. Ayrıca şimdiden sizi fikirlerinizle ve sınırlarınızla tanıyıp kabul etmektense, sizden hemen bir uyum sağlamanızı onlara göre hareket etmeniz konusunda uyarıyor. "Bizde böyle" imasını ben hiç anlamıyorum. Çok gereksiz.

Evlilik sadece 20-30 yaş arası gerçekleşmesi mübah olan bir olay değildir. Hayat arkadaşını istediğin zaman seçmek senin en doğal hakkın. Sakın üstünüzde baskı hissederek bir hataya düşmeyin.

Empati kuruyorum. Ben 25 yaşında evlendim fakat sizin yaşadıklarınızı yaşadım.
Şu zengin evlen, bu zengin evlen, şunun ailesi iyi, bunun babası şöyle böyle diyen çoktu.
En sonunda evde kaldın muhabbetleri oldu ama ben görüştürdükleri insanlara zerre ısınamıyordum.
Çok bunaldığım anda eşim çıktı karşıma, çok aşık evlenmedim onunla ama evlendikten sonra kör kütük aşık oldum diyebilirim. Çocuklarım oldu ve aşkımız katlandı. Çocuk olduktan sonra aşk biter diyenlere anlam veremiyorum.
Şakalarına bile katlanamıyorsanız bence bu evlilik size huzur getirmeyecek.

+ Ayrıca bence yapılan mantık evliliklerinde az da olsa duygu, etkilenme, kanının ısınması vardır, siz de o da yok.

Haklisiniz. Yazdiklarimi bastan okudugumda dini hassasiyet ve benim kardesimi onun anne & babasini kaybetmesinden baska ortak noktamiz nerdeyse yok gibi. Herkes ruh ikiziyle de evlenmiyor birbirinden cok farkli insanlarda mutlu olabiliyorlar. Fakat arada sevgi ask olunca insanlar tahammul edebiliuor birbirine. Ben ise sakalarina tahammül edemezken simdiden...2 hafta daha sure verip kararimi verecegim.

Evet haklisiniz. Kendisi de hic sesini yukseltmemis kardeslerine karsi. Bir olay daha vardigi anlatmadim burada. Yine malum yengesi.O olaydan sonra bile sert cikamamis. Ilerde evlensek ben bişey soylesem sen sus diyecek belkide. Cunku ben onun tam tersiyim. Ben haksizlik karsisinda sesini cikaran bir insanim. Bu insanlari hayatimdan cikarmakta hic zorlanmam. Aile bile olsa.

Aklimi zenginligi asla celmedi. Defalarca da yazdim tam tersine zenginligi varligi da beni dusunduruyor. Ben zaten kendime yeten bir kadinim. Ama onun mali durumunun beni ezmesinden korkuyorum. Elbette ki Allah kimin ne olacagini bilmez.

Ne kadar zamandır görüşüyorsunuz?

Mantik evkiligine karsi değilim. Ama sizinki mantiksiz. Ortak degerlerimiz var diyorsun ama bana cok ortak nokta var gibi gelmedi. En azindan evlenecek kadar. Ailesine bagimli kadının calismasini istemeyen.calissada parasina el koyacak bir adam var karsida.
Ben olsam evlenmem..

Adam hemşehrimizmiş:)Evlen hemen:)şaka şaka
Yalnız o boşanma olmaz sözü eskilerde kaldı garibim yurt dışına çıkınca pek memleketin halini bilmez olmuş.
Son seçenektir ve zorlarlar(zorlamada şiddet yoktur) yoluna koyabilmek adına.
Kadınlar çalışmaz da eskide kaldı.
Memlekete gitsin tekrar bir gözlemlesin derim:)
Bu arada cidden öyle kadın katliamı yapan bir memeleketimiz yok şükür.

O biz oluyoruz. Eşimle çok farklıyız. Kültürel yapımız ve aile yapılarımız da farklı. Arada sevgi olmasa olmaz. Sevgi yüzünden biz hemen birbirimizi affediyoruz ve kıyamıyoruz birbirimize.

O biz oluyoruz. Eşimle çok farklıyız. Kültürel yapımız ve aile yapılarımız da farklı. Arada sevgi olmasa olmaz. Sevgi yüzünden biz hemen birbirimizi affediyoruz ve kıyamıyoruz birbirimize.

Memleketine de her yaz gidiyormus kendisi oyle diyor. Isleri yoluna koymak adina zorlarlar demek istedi saniyorum kendisi de bizde bosanma yoktur ya da en son caredir dediginde. Ailesindeki kadınlar calismadigindan, o durumu burda da devam ettirdiklerinden kadinin calismasi konusuna yabanci kalmis. Kendisi biraz daha gelenekci saniyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…