Eşimin boş boğazlılığı

Boşanmalar bir gecede alınan kararla olmuyor. Her şey birikiyor, yavaş yavaş soğumalar başlıyor. Bu kadar önemsiz bir şeyi bile büyütüyorsanız evliliğinizde, kendinizden uzaklaştırırsınız eşinizi. Adam istediğin zaman çağır demiş, o bile tatmin etmemiş sizi. Zor insanlardan, hayatı zorlaştıran insanlardan kimse hoşlanmaz. Biraz daha ılımlı olun, küçücük şeyleri büyütmekten vazgeçin.

Kızlar merhaba
Ben evi badana tadilat vs yaptırıyorum .
Camlar için temizlikçi tuttum .
Eşimde teyze oğluyla aynı iş yerindeler ,teyzesinin oğlu iyi bir çocuktur aynı zamanda uyanık .
Benim eşim onu kardeş gibi sever .
Neyse aynı yerde çalışıyorlar konuşma esnasında eve temizlikçi geleceğini söylemiş eşim , ben bu konuyu o tarafın bilmesini istemiyorum çok sinir oldum .Çünkü laf arasında geçti teyzesinin oğlu annesine söyledi diyelim ,eşimin annesinin kulağına gider bu ve eltim ,görümcem ,salak salak konuşur arkamdan tabiki onlara ilgilendirmez ama böyle yaya yaya gezer kv . Neyse eşimle tartıştım baya ,oda kimse karışamaz ,her zaman tut istersen vs dedi işte o işler öyle olmuyor anası duyduğu an işte para çok ,kendini niye temizlemiyor , arkamdan atar tutar onun çal uğraşmak istemiyorum .
Bende eşime söyle teyzemin oğluna annesine falan söylemesin dedim tartıştık baya yazdı sonra işte teyzeme falan söyleme diye ,oda ona yazmış ki kimse karışmaz zaten ,bunu gidip eşinemi söyledin yazmış ,
Ben taaa öncesinde eşime söyledim kimse bilmesin diye ,çok sinir oldum ,be gereği var bilmelerine lafın arasında geçti diyor .
Eşiniz demiş zaten" kimse karışamaz "diye .Duymayın görmeyin,dedikodu malzemesi bulmak isteyen bulur .....Kocayı germeye gerek yok.Kvden korkuyorum,kocam arkamda ama kendimi savunmaktan acizim,onların her lafını çok önemsiyor,kafaya takıyorum,geceleri uykusuz kalıyorum diyorsanız ,ALLAH şifa versin , geçmiş olsun Size abla tavsiyesi eşinizi böyle saçma nedenlerle gererseniz öbür tarafa daha çok yaklastirirsiniz adam huzur istiyor ama sizde yok ....

Kime ne şaka mısınız neden eşinize mesaj attırıp iki kuruşluk seviyeye indiriyorsunuz adamı yemin ediyorum adamı da rezil etmişsiniz. Kime ne sizin evinizden temizlikcinizden laf eden buyursun etsin "sen mi ödedin parasını niye bukadar dert oldu ben yetisemedim cagirdim bidahakine sen gel yap." der gecerim öyle hadsize .. hadsiz davranan kimseye fazla deger vermeyin

Kızlar merhaba
Eşimde teyze oğluyla aynı iş yerindeler ,teyzesinin oğlu iyi bir çocuktur aynı zamanda uyanık .
Neyse aynı yerde çalışıyorlar konuşma esnasında eve temizlikçi geleceğini söylemiş eşim , ben bu konuyu o tarafın bilmesini istemiyorum çok sinir oldum .Çünkü laf arasında geçti teyzesinin oğlu annesine söyledi diyelim ,eşimin annesinin kulağına gider bu ve eltim ,görümcem ,salak salak konuşur arkamdan tabiki onlara ilgilendirmez ama böyle yaya yaya gezer kv . Neyse eşimle tartıştım baya ,oda kimse karışamaz ,her zaman tut istersen vs dedi işte o işler öyle olmuyor anası duyduğu an işte para çok ,kendini niye temizlemiyor , arkamdan atar tutar onun çal uğraşmak istemiyorum .
Bende eşime söyle teyzemin oğluna annesine falan söylemesin dedim tartıştık baya yazdı sonra işte teyzeme falan söyleme diye ,oda ona yazmış ki kimse karışmaz zaten ,bunu gidip eşinemi söyledin yazmış ,
Ben taaa öncesinde eşime söyledim kimse bilmesin diye ,çok sinir oldum ,be gereği var bilmelerine lafın arasında geçti diyor .

Umrumda değil izlenimi verip içten içe aşırı önemsiyorsunuz eş tarafını ve milleti.
Ne var söylediyse bukadar abartacak? Bana eşinizin söylemesinden çok sizin tepkiniz anormal geldi.

Gerçekten diğer insanlar sizin için bu kadar önemli mi? Parasını ben/kocam vermişim hayırdır kime ne?? Biraz güçlü olun, sınırlarınızı koruyun. Yoksa çok ezilirsiniz.

Çok haklısnız ama şöyle ki
Bunu duyarlarsa bizde çok para var gibi laf edip eşimede bir şeyler diyecekler .
O yüzden kafamın sakin olmasını istiyorum
Kimsenin ne diyeceğini kontrol edemezsin maalesef, yapabileceğin tek şey umursamamak. Insanlar ruh halini bu kadar kontrol edebildiklerini farkederlerse bunu canini sıkmak için sürekli kullanırlar. onlara bu gücü cok fazla takarak sen vermiş oluyorsun 🤷‍♀️

Kızlar merhaba
Nekadar küçük şeylerle uğraşıyorsunuz gerçekten.

Eşinizin dert etmediği şeyi siz neden dert ediyorsunuz. Bırakın konuşsunlar yahu, ben de bunu anlamıyorum. O arkamdan konuşursa, bu bunu derse... yav konuşsunlar işte ne güzel, ohhh mis. Valla benmolsam daha çok konuşsunlar da çatlasınlar diye uğraşırım 🤣

Tuhaf yani.dertt bile sayılmaz belkide kafanıza neden bu kadar basit mevzuları takıyorsunuz zor olmuyor mu hayat boyle

Yemin ederim rahat batıyor. Söylemişse söylemiş noldu yane. Gerçekten bunun için tartışmamı çıkardınız. 🤔 neyse eşin gidip uyarsa daha körü olur. Sanki gizli saklı kötü birşey yapılıyormuş gibi

Gerçekten gidip zorla mesajmı attırdıniz sakın kimseye söyleme diye. Kendinizi ve eşinizi düşürdüğünüz duruma bakın. Kayınvalide abarta abarta anlatır demişsiniz neyi nasıl abartacak mesela? Temizlikçiye ev araba almışlar mı diyecek?

Kızlar merhaba
Yani bu kadar dedikoducu insanlarda ilk defa gördüm. Kendi eviniz kendi paranız ister temizlikçi tutarsınız ister o parayı çar çur edersiniz. Emek sizin para sizin. Kayınvalide de kimmiş? Eşin senin arkanda duruyor sen hala kayinvalidem deyip duruyorsun. Benim babam mesela babannemden etkilenip gelir evde kan kustururdu. Anladığım kadarıyla öyle bir şey de yok. Kendi kendinize kuruntu yapıp huzurunuzu bozmuşsunuz.

İnanın muhattap olmak istemiyorum ,konuşmuyorum kendisiyle zaten .
Yoksa kimse karışamaz tabi ama onlar abartarak yayar önemsiz konuyu
diyemez misiniz?
sefam olsun çok şükür kazanıyoruz rahatıma da harcarım

hee beceriksiz mi diyecekler desinler

kayınvalide de çatır çatır çatlasın :)

Ay ne dert ettin birgün de kv ne temizlik için birini çağırırsın dedikodunu yapmaz 🤣

X