Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Merhaba aynı dertten muzdaribimiz benim de 32 bitti.Ailem artık hadi hadi deyip duruyor karşıma çok düzgün biri çıktı aile yapıma uygum kariyerli efendi bir çocuk ama ısınamadım.Beğendiklerim evli çıkıyor, beni beğeneni ben istemiyorum.Benim de kafam karışık sevmeden nasıl tahammül edeceğim bir fırsat versem mi diyorum hakkımızda hayırlısı

Ahh ahhhh :)))) Ne yapacagiz boyle. Ben ona hic sans bile vermeden hayir dedin demesinler diye, sif gonulleri olsun diye gorusmeyi kabul ettim. Tabi dini hassasiyetlerimizde uyusuyordu o sebeple de tamam dedim bir goruselim. Benimde sorunum isinamamak. Annem sandalyene elektrik baglayacagim artik diyor :KK70:

Kac sefer gorustunuz siz? Belki ilk seferde iciniz isinmaz ama sonradan isinir? Ben su an 2 ayi devirdim isinma yok maalesef.

Ayrıştığınız konular bile bence ayrılmak için yeterli çünkü sevseniz bir şekilde katlanır idare ederdiniz seviyorum razı olurum sevdiğim yanımda derdiniz ama hem sevmeyen taraf sizken sanki ona aşık ve her koşulu kabul etmeye razıymışsınız gibi şartları sunan sözde seven kişi o beyefendi!
Yaş geçiyor diye düşünmeyin ben de sizden 2-3 yaş küçüğüm ve şu an mantığımın ve duygumun uyuşmadığı biriyle olmaz düşüncesindeyim üstelik çocukları da çok severim anne olmayı istiyorum ama evlilik ömürlükse iyi düşünmek lazım ayrıca o biyolojik saat hepimiz için işliyor hem ne malum benim sizden erken menapoza girmeyeceğim?
Belki bu adamdan ayrılınca birkaç ay sonra hayatınızın aşkı çıkacak karşınıza ne malum?
Yani hayata daha umutla bakın klasik bir laftır ama gün doğmadan neler doğar :)
Kısaca sevmediğiniz bir adamla yapamazsınız az da olsa bir çekim olmalı yoksa nasıl dokunacaksınız ya da ona izin vereceksiniz?

Hayirli aksamlar diliyorum herkese, simdiden herkese yeni yilda saglik, sihhat ve mutluluk diliyorum. Biraz uzun olacak galiba kusura bakmayin. Okuyup, vaktini ayirip cevap yazanlara simdiden tesekkur ederim.

33'u bitirdim, 34 yasima girdim, bekarim. Yurtdisinda yasiyorum. Su ana kadar iliskilerim olmus olsa da cogunda ipler daha evlilik yoluna girmeden koptu. 3 yil once de kardesim vefat etti. Bunun ben de yikimi buyuk oldu. Bu sure zarfinda yuruyen iliskimi de bitirdim, goturemedim. Fakat bilirsiniz ki belirli bir zaman sonra o baskiyi hissediyorsun insan olarak. Babam hic karismasa da annem ve kizkardeslerim artik evlenmem gerektigini inceden inceden soyluyorlar. Bunaliyor insan ama onlari da anlamaya calisiyorum. Annem seninde bir evin yuvan cocuklarin olsun diyor. Enistemin de israrlariyla birisiyle tanistim boylelikle. Birbirimizin fotograflarini gorduk ilk. Ben begenemesem de onyargili olmak istemedim ve konusalim goruselim dedim. Ve su an 2 aydir gorusuyoruz. Kendisi iyi bir insan. 40 yasinda. Konustugumuz kadariyla mantiken uyustugumuz noktalar cok. Ikimizde dini hassasiyeti olan insanlariz yani dolayisiyla yasam tarzlarimiz uyusuyor. Kendisi iyi karakterde merhametli bir insan. Ortak acilarimiz var. Ben kardesimi, o da anne ve babasini kaybetmis. Kardeslerine anne baba olmus. Turkiye'den yurtdisina gelmis ve kendisini yoktan var etmis, kendi isinin sahibi ve iyi kazaniyor. Ben de calisan bir kadinim.

Sorun su ki, ben kendisine karsi bir sicaklik sevgi hissedemiyorum. O ise bana karsi birseyler hissediyor. Her an gormek, konusmak ve bulusmak istiyor. Evlensek belki iyi bir aile babasi olur, beni de cok sever. Mantikli dusundugumde olur gibi duruyor ama kalbime sordugumda bir cikmazin icindeymisim gibi hissediyorum. Azicik birseyler hissetsem yine olur diyecegim ama onu cok iyi bir dosttan baska sekilde goremiyorum. Sakalar yapiyor bazen hic tahammul edemiyorum. Zamanla sever miyim hic bilemiyorum.

Kendisi varlikli demistim bu durumda beni dusunduruyor. Kardesleri hep ona bagimli yasamislar ve hala da oyleler. Bu arada kardeslerinin hepsi evli barkli insanlar. Nasilsa abimiz kazaniyor kafasindalar. Bana kucuk erkek kardesine bir araba aldigini ve hemen ertesi gunu yengesinin onu arayip 'e kucuk kardesine araba almissin, benim kocamin basi kel mi' dedigini soyledi. Ben boyle bir konusmaya inanamadim. Ilerde sen calisma diyor bizim kulturumuzde kadin calismaz diyor. Ben de ben diplomami almak icin ne cileler cektim, evde oturmak icin mi okudum, olmaz oyle sey dedim. Sonra da tamam calisirsin ama tum gun calismazsin dedi bu sefer. Tartismamiz oldu. Bir ikincisi evlenince ortak hesaptan yanayim dedi kendisi. Kendi cevresinde kadinlar ortak hesap olmazsa sorun cikartiyorlarmis benim param harcandi soyle oldu boyle oldu diye. Ben ise ayri hesaptan yana oldugumu, gelir ve giderler konusunda seffaf davranildigi surece neden sorun cikacagini anlamadigimi belirttim. Bir ucuncusu kendisi hayatina Turkiye'de devam etmek istiyor. Ben su an boyle birsey dusunmedigimi, ilerde evlenip cocuklarim olsa da egitim acisindan onlarin burda egitim almalarindan yana oldugumu soyledim. O ise Turkiye'de ev alim satim isi dusunuyorum dedi. Simdi olmazsa da 10 yil sonra gideriz olmaz mi dedi. Ben buna su an icin cevabimin olmadigini soyledim.

Biz yurtdisinda yasiyor olsakta ara ara kultur farkliligini hissediyorum. Ailesindeki kadinlar hic calismamislar, hep erkekler calismis. Biz de evlilik bir kere yapilir asla bosanma olmaz diyor. Kendisi Elazig'li ben Samsun'luyum.

Artik tamam mi devam mi bir karar vermek zorundayim cunku boyle gitmez. Bu evlilik olursa da sadece benim acimdan mantik evliligi olacak cunku kendisinin bana karsi hisleri var. Herkes sonradan seversin, deli misin boyle kismet daha cikmaz karsina, hem de varlikli diyorlar. Parasi pulu benim zerre gozumde yok tam tersine varliginin altinda ezilmekten korkuyorum. Buna hayir dersen Allah daha beterini karsina cikarir diyorlar. Ne yapmaliyim? Sever miyim sonradan? Annem sonradan seversin, herkes severek mi evleniyor diyor. Cocugun olur cocugunu seversin diyor kizkardesim, cocuk olunca zaten ask bitiyor diyor. Bir yandan biyolojik saat isliyor, yas ilerliyor...evlenirsem annem kardeslerim istiyor diye evlenicem gibi birsey olacak. Sanki bir bosluktayim ve dusuyorum. Isime konsantre olamaz hale geldim. Migren agrilarim artti dusunmekten. 2 aydir birsey hissedemedigim bir insana ne zaman birseyler hissederim? Evlendikten sonra sever miyim? Boyle bir evlilik yurur mu? Boyle evlenip mutlu olanlar var mi? Cok kararsizim....
Konunun hepsini okumadım ama bende bi bakıma mantık evliliği yaptım görücü usulü yani. Ki ilk gördüğümde nasıl tepki verdiysem herkes hala benle dalga geçiyor :) yaklaşık bir sene sonra evlendik şimdi hiç-bir sorunum yok güzel giden bi evliliğim var. Hiç bir evlilik mükemmel değildir mutlaka sürtüşmeler olur. Sende karakterine kişiliğine güvenmişsen neden olmasın. Son olarakta eşimi çok seviyorum

Yasim bazilarinin gozunde cok buyuk, herseye gec kaldin deniliyor:))) Yengem sen artik umitsiz vakasin diyor. Kendisiyle pek iletisimim yok zaten mesafeyi koydum o cumlesinden sonra. Karsima cikti elbette ama olmadi evet bir sekilde. Beni bana biraksalar ben mutluyum aslinda. Kafama esiyor alisveris yapiyorum, tatile gidiyorum, arkadaslarimla bulusup sohbetimi yapiyorum. Cafede oturuyorum aliyorum kitabimi okuyorum :)
Bosver insanlari. Evlenince bitecekmi istekleri zannediyorsun. Artarak devam edecek. O yuzden kararinuzi kendi hur iradenizle verin. Baskalarinin sizi etkilemesine izin vermeyin

Muallakta olmamin sebebi de bu zaten. Boyle bir evliligi goturebilir miyim bilmiyorum. Kardesimin vefatindan sonra cok duygusallastim. Bir evlilikte mantik elbette olmali ben de hep oyleyim, mantiktan yola cikarim ama is evlilige gelince bu risk alinir mi? Is yerimde bu sekilde evli birisi var. Ustu kapali oylesine konusunu actim. Erkekler yapar ama kadinlarda duygu yoksa olmaz dedi.

Kendisine su ana kadar hic umit vermedim, sordugunda da sana karsi birseyler hissetmiyorum dedim. O da olacak diye bekliyor. Hemen zaten olmaz tanidikca olur diyor. Sevgi ask senin icin ne ki diyor. Ben senin karakterini sevdim diyor bana. Benimde karakterlerini begendigim insanlar var ama hepsine de ilgi duymuyorum. Annem kizim sen ne istiyorsun ki ne ariyorsun diyor, resmen cildirmak uzereyim.
Evet erkekler duygusuzca yapabilirler bazı şeyleri ama kadınlar duygularıyla hareket ederler özellikle cinsellik konusunda bu sçylediğim
Bana kalirsa su an ne dersem olur gozuyle bakiyor. Hep kardeslerine oncelik tanimis, kendisini geri plana atmis. Simdi ilk calismayacaksin dese de sonradan tabi istiyorsan calis demeye getirdi. Fakat ben evlenince de ayni fikirde olup olmayacagindan da supheliyim. Turkiye konusunda da zaten ben olmaz deyince simdi degil farzet ki 10 yil sonraya getirdi.

Opme fikri offf o hele hic icimden gelmiyor zaten..

Sonradan cumlesini yani tabi sevgi saygi bitmisse evlilik bitmistir ama evlilik aslinda bir kere yapilir sonuna kadar gider dedi sonra.

Anne babasi yok ama kardesleri var. Yengesinin konusmasi misal beni acayip dusundurdu. Ilerde o ailenin gelini olarak para konusunda uzerime gelinir mi tereddutlerim var. Peki hic sevmeden mi evlendiniz? Simdi mutlu musunuz?

Köprüyü geçene kadar mantığında bence şimdilik gönül almak için esnekmiş gibi görünüp kıvırıyor gibi geldi bana

Ne mantık var ne aşk. Göbekli kıro bir adam canlandı gözümde.Ona neymiş ablanızın kilosundan , 4 doğum yapmış kadın , 4 çocukla ilgilenirken kilo verememiş olabilir.Kendi göbeğine baksın , tek yaptığı işe gitmek olduğu halde kendisi de kiloluymuş.Çok kızdım nedense.

Olmaz diye düşünüyorum.Sevmeden olmuyor bence de.Sevmediği insanın kusurlarını arıyor insan daha çok , sevdiğininse kusurlarını örtüyor.İnsan psikolojisi böyle işliyor bence.

Bi' de madem durumu iyi neden evlenince ortak hesap konusu yapıyor şimdiden? Kardeşlerine daha çok yardım yapabilmek için mi acaba? Yaşı da sizden çok büyük.34 yaşındaki bir kadın kendi yaşıtıyla hatta daha küçük biriyle bile olabilir.Hadi genç dinamik olur isterse 50 yaşında olsun.Ama bu adam anlattığınıza göre işten güçten başka bişeyi olmayan bir insan.Özetle bence olmaz diyorum.Hayırlısı olsun sizin için.

Benimle tanistiktan sonra kilo konusunda bu sefer kilolarimi vericem demeye basladi. Ben de kizdim zaten, lafi kendisine getirecektim ama yine birsey demedim belki de demem gerekiyordu.

Ortak hesap konusu, kari kocanin hesabi ayri gayri olmazmis ne alaka ise. Zaten tartistik bu konuda. Yasini cok mu buyuk buldunuz? Ben yaninda baya bir ufak kaliyorum dogru. Minyon tipliyim, 22 23 deniliyor genelde. Evin en kucuk kizi saniyorlar oysa en buyuklerden ucuncuyum :)) Bu yaslarda delikanlilar teklif yapinca ablaniz yasindayim diyorum :) Olabilir tabi kendi yasimda veya yasimdan bir iki yas kucuk. Bir kadin cevreden bekar oldugumu duymus. Hanim bir kiza benziyorsun vesaire dedi. Yasimi sordu 34 dedim yuzu bozuldu. Daha kucuk sanmis oglu icin isteyecekmis boyle seyler de yasadim :))

Ahh ahhhh :)))) Ne yapacagiz boyle. Ben ona hic sans bile vermeden hayir dedin demesinler diye, sif gonulleri olsun diye gorusmeyi kabul ettim. Tabi dini hassasiyetlerimizde uyusuyordu o sebeple de tamam dedim bir goruselim. Benimde sorunum isinamamak. Annem sandalyene elektrik baglayacagim artik diyor :KK70:

Kac sefer gorustunuz siz? Belki ilk seferde iciniz isinmaz ama sonradan isinir? Ben su an 2 ayi devirdim isinma yok maalesef.

O şehir dışında 5 ay görüştük ama ayda bir iki gün kadar.Sonra bir bahane ile bitirdim.4 ay geçti babası peşimi bırakmadı çok istiyor.Adam kafayı takmış bana 3-4 yıldır söylüyordu oğlumla tanış diye o zaman görüştüğüm vardı reddetmiştim.Sonra nişanlandım 5 yıl konuştuğum çocukla 1,5 ayda bitti anası yüzünden.1,5 yıl oldu biteli şimdi o nişanlanmış.Ben de artık önüme bakayım diyorum.Bu çocukla görüştük sonra ben bi bahaneyle istemedim 4 ay geçti geri çıktı görüşmek istiyorum diye.Bir de o şehir dışında çalışıyor.Evlenirsem şehir dışına çıkacağım ailemden uzağa gitmek istemiyorum hem de işimdeki pozisyonumu orda bulamayabilirim kafam karışık benim de.Artık yuvam olsun çocuklarım olsun istiyorum.Annem de hasta torun istiyor ona da üZülüyorum.Bilmiyorum ne olacak.

Herşeyden önce şunu soylemeliyim ki seni kısıtlayan ve değiştirmeye çalışan biriyle asla evlenme üstelik sevgi de yok orta da .. Benim eşim diyarbakırlı az çok onların kültürleri de öyle boşanma olmaz mezara kadar kadın çalışmaz bilmem ne .. Severek evlendim hala da seviyorum pişman değilim ama şimdiki aklım olsa evlenmeden önce her şartlarını kabul etmezdim ... Sonradan sevme meselesine gelince ... Ben inanmıyorum buna .. Sevmeden evlilik nasıl olur ki düşünsene onunla aynı yatakta uyuyacaksın ve daha bi sürü şey bütün bunlar sevmeden asla olmaz .. Kendini mutsuz etme .. Elbet birgün seni heyecanlandıran biri çıkar ..

Begendiklerin evli mi çıkıyo nerden begeniyon ki ? :eek:

Geçen bir eğitime gittim mesela hoca çok hoştu.Baktım parmağında yüzük Yok iyi dedim bu bekar.İlk defa birine ısınır gibi oldum meğer sonra duydum evliymiş :KK43: Şu evli adamlar yüzük taksınlar.

Hiç bişey hissetmediğiniz biriyle evlilik bana mantıklı gelmedi..fakat iki aydır da görüşüyorsunuz hicmi yok etkilenme durumu filan ne bileyim hicmi yani? Yada net hayir kararı verirseniz biraz üzüntü olurmu yoksa çok rahatlamis gibi mı hissedersiniz bunlar onemli

Açıkçası biraz daha zamana yay bu isi ha deyince sevgi olmaz sevgi zamanla olusur paylastikca vakit gecirdikce. 2 ay daha zaman ver her firsatta gorus bu adamla. 2 ayin sonunda karar verirsin.

Bence sen bu adamla yollarini ayirirsan sen de uzulursun bana oyle hissettirdin.

Ayrıştığınız konular bile bence ayrılmak için yeterli çünkü sevseniz bir şekilde katlanır idare ederdiniz seviyorum razı olurum sevdiğim yanımda derdiniz ama hem sevmeyen taraf sizken sanki ona aşık ve her koşulu kabul etmeye razıymışsınız gibi şartları sunan sözde seven kişi o beyefendi!
Yaş geçiyor diye düşünmeyin ben de sizden 2-3 yaş küçüğüm ve şu an mantığımın ve duygumun uyuşmadığı biriyle olmaz düşüncesindeyim üstelik çocukları da çok severim anne olmayı istiyorum ama evlilik ömürlükse iyi düşünmek lazım ayrıca o biyolojik saat hepimiz için işliyor hem ne malum benim sizden erken menapoza girmeyeceğim?
Belki bu adamdan ayrılınca birkaç ay sonra hayatınızın aşkı çıkacak karşınıza ne malum?
Yani hayata daha umutla bakın klasik bir laftır ama gün doğmadan neler doğar :)
Kısaca sevmediğiniz bir adamla yapamazsınız az da olsa bir çekim olmalı yoksa nasıl dokunacaksınız ya da ona izin vereceksiniz?

Ben de seviyorum cocuklari. Olmasini da cok istiyorum . Anneligi tatmayi istiyorum. Biyolojik saat hepimize isliyor evet...Cocugun olunca cocugunu seversin diyorlar. Ama oyle mi? :KK43:

Ben de seviyorum cocuklari. Olmasini da cok istiyorum . Anneligi tatmayi istiyorum. Biyolojik saat hepimize isliyor evet...Cocugun olunca cocugunu seversin diyorlar. Ama oyle mi? :KK43:
Evet seversiniz ama bence bu adam olsun diye acele etmeyin konunun devamını okuyorum ilgimi çeken kısımları alıntılıyorum onlara da fikrimi yazacağım kendi konummuş gibi gördüm ben de 31e giriyorum ve kaç senedir yapayalnızım o yüzden sizi çok iyi anlıyorum ama okuduklarıma bakarak bu adamla olmaz diye düşündüm onun koştuğu şartlara bakarak

Hiç bişey hissetmediğiniz biriyle evlilik bana mantıklı gelmedi..fakat iki aydır da görüşüyorsunuz hicmi yok etkilenme durumu filan ne bileyim hicmi yani? Yada net hayir kararı verirseniz biraz üzüntü olurmu yoksa çok rahatlamis gibi mı hissedersiniz bunlar onemli

Hayir yok...Kalbimi yokluyorum yok..Su an tamam bitti dese bana kendisi uzerimden yuk kalkmis gibi hissedecegim sanki. O da butun karari bana yikti. Hayir dersem kendimi suclu hissedecegim hissi var. Ben istiyorum ki onu ozleyeyim. O telefon etmezse ben telefona sarilayim edeyim sesini duyayim. Ben aski yasadim nasil bir duygu biliyorum. Su an aski bile biraktim az sicak olsun kalbim yetecek. Ben onu zorunluluktan aramayayim. Zorunlu hissettigim icin bulusmayayim. Ozledigim icin bulusayim. Gece onunla konusurken uykusuz kalayim..Ne bilim...

Herşeyden önce şunu soylemeliyim ki seni kısıtlayan ve değiştirmeye çalışan biriyle asla evlenme üstelik sevgi de yok orta da .. Benim eşim diyarbakırlı az çok onların kültürleri de öyle boşanma olmaz mezara kadar kadın çalışmaz bilmem ne .. Severek evlendim hala da seviyorum pişman değilim ama şimdiki aklım olsa evlenmeden önce her şartlarını kabul etmezdim ... Sonradan sevme meselesine gelince ... Ben inanmıyorum buna .. Sevmeden evlilik nasıl olur ki düşünsene onunla aynı yatakta uyuyacaksın ve daha bi sürü şey bütün bunlar sevmeden asla olmaz .. Kendini mutsuz etme .. Elbet birgün seni heyecanlandıran biri çıkar ..

Bosanma konusunda boyle bir cumle kurdu evet. Bizde evlenilir ayrilik kefenle olur gibi sonra ben bir duraksadim nasil yani dedim kafam yerine gelince. Yani anlasamazsak ne olacak, nasil yurur o evlilik dedim. Tabi o baska ama saygi olursa herseyin ustesinden gelinir dedi. Ben de sonradan sevebilecegimi dusunmuyorum. Annem kardeslerim bu kisiyi iste dinine bagli burda boylesi zor bulunuyor kacirma diyorlar. Allah icin sevmek istesem bile olmuyor.

Evet seversiniz ama bence bu adam olsun diye acele etmeyin konunun devamını okuyorum ilgimi çeken kısımları alıntılıyorum onlara da fikrimi yazacağım kendi konummuş gibi gördüm ben de 31e giriyorum ve kaç senedir yapayalnızım o yüzden sizi çok iyi anlıyorum ama okuduklarıma bakarak bu adamla olmaz diye düşündüm onun koştuğu şartlara bakarak

Tesekkur ediyorum vaktinizi ayirdiginiz icin. Farkli fikirler almak cok iyi boyle durumlarda :)

Hayir yok...Kalbimi yokluyorum yok..Su an tamam bitti dese bana kendisi uzerimden yuk kalkmis gibi hissedecegim sanki. O da butun karari bana yikti. Hayir dersem kendimi suclu hissedecegim hissi var. Ben istiyorum ki onu ozleyeyim. O telefon etmezse ben telefona sarilayim edeyim sesini duyayim. Ben aski yasadim nasil bir duygu biliyorum. Su an aski bile biraktim az sicak olsun kalbim yetecek. Ben onu zorunluluktan aramayayim. Zorunlu hissettigim icin bulusmayayim. Ozledigim icin bulusayim. Gece onunla konusurken uykusuz kalayim..Ne bilim...

Bosanma konusunda boyle bir cumle kurdu evet. Bizde evlenilir ayrilik kefenle olur gibi sonra ben bir duraksadim nasil yani dedim kafam yerine gelince. Yani anlasamazsak ne olacak, nasil yurur o evlilik dedim. Tabi o baska ama saygi olursa herseyin ustesinden gelinir dedi. Ben de sonradan sevebilecegimi dusunmuyorum. Annem kardeslerim bu kisiyi iste dinine bagli burda boylesi zor bulunuyor kacirma diyorlar. Allah icin sevmek istesem bile olmuyor.
Hayır anne ve ablaniza bakmayın ozaman inanın size üzüldüm.cok zor bı durum.bence siz ewlensenizde cok isinamayacak sinyali alıyoruz karar verin ve karsi tarafta size daha çok bağlanmadan üzerinizdeki yükten kurtulun.

Hayatını mahvetme yazık etme kendine ... Hayatı paylaşacak olan annen kardeşlerin değil sensin.. Kolay değil bir erkeğin kahrını çekmek hele de sevmiyorsan her günün eziyet olur

Bi kere çocuk olunca aşk bitmiyor..
Kadın erkeğinden ilgiyi hep bekler. Sevilmek ister, alaka ister. Çocuk olması sadece zamanını, hayatını ve sevgini ikiye bölmen demektir.
Ben ailenizin sözüyle değil kendi hislerinizle hareket etmenizi öneriyorum..
Ben de mantık evliliği yaptım. İlk resmini gördüğümde birşey hissetmedim, ama yüzyüze konuşup görüşünce çok sevdim..
Sizinki çok farklı hiç his alamamışsınız..
Şöyle de bir gerçek var ki, burda boşanma konularında aşık olarak evlenen, uzun yıllar flört eden kişilerin hikayelerini de okuyoruz..
Yani mesele hissiyattan önce anlaşabilmek biraz da.. Nice aşık olanlar var ki hayatları zehir oluyor, evde geçimleri olmuyor.
Belki de anlasamadiginiz bir konu yüzünden ona sinir oluyorsunuz ve bu siniriniz hislerinizin önüne geçiyordur..
Ama bizde boşanma olmaz, kadınlar çalışmaz.. gibi sözleri biraz düşündürücü.

X