Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

İkinci üyeliğiniz mi,önceki bir takışmanın kinini güdüyorsunuz sanırım:işsiz:
Sanirim beni baskasi ile karistirdiniz diger tartisma kin vs hicbirisinden haberim yok...... diyecegim ama sizde tabi eminim oyledir falan diyeceksiniz bu yuzden hic geregi yok.
Bakin orada sikayet et butonu var, yapin sikayeti eger bir ikinci bir uyeligim var ise hemen banlasinlar beni.

Mantik evliligi diyorsunda mantikli birsey goremedim. Bi dini hassasiyet olayi tutmus O nun disinda iyi biriymis filan, herkes kendi capinda iyi bir insan olabilir, evlenip ayni eve girdiginde iyi bir es olacak mi bilemezsin. Dedigi gibi bunlar disinda mantik abidesi bir durum yok..

Degil mi evlilik basli basina bir risk alma durumu zaten. Sevgi nedir ki senin icin diye soruyor bana. Beni de inandirmaya calisiyor. Abisi de sevmeden evlenmis sonra cok mutlu olmus. Ama herkes olacak diye bir kaide yok dedim. O dunden razi yani ama ben degilim. Saygi olursa tahammul edersin sevdigine diyor ama sadece saygiyla da olmuyor iste.
Bir şey hissetmediğin, hatta gönlünün ittiği biriyle evlenme diyorum bende,adam şimdiden kırmızı çizgileri çizmiş çaktırmadan...Saygıyla yürüyen kayınpeder gelin ilişkisidir,eşle tek saygıyla yürür mü?
Eşime bazen kızıp tartışmaya kalktığımda (genelde ertelerim sakinleşene kadar)sinirli olduğumu görünce,takılır,ben kızdıkça o birşeyler yapar,beni güldürüp ciddiyetimi bozar,gülmeye başlarım,konu kapanır gider.Sevmesem gıcık kaparım her hareketinden.
Bazen dışarıda oluruz,gözüm dalar,vaay bee,iyiki de benim kocammış derim,dünya güzeli mi,iyisi mi,hayır,ama benim iyi eşim, bunu düşündüren de sevmem tabii ki.

cocuk olunca ask bitmiyor
o cumleden sonrasini okumadim
evlenirseniz dunyanin en sacma seylerinden birini yapmis olursunuz
sevmediginiz adamla nasil seviseceksiniz? nasil iciniz kaldiracak bunu?
evlilil zaten zor hele ki sevmediginiz bir adamla cok daha zor
insanlarin doldurusuna gelmeyin , hayata evlenmek icin gelmiyoruz , varsa kismrtinizde dogru insan zaten cimar karsiniza
evlilik karsilikli sevgi , saygi , anlayis ve uyum oldugu surece guzeldir , sizde bunlar olmadigina gore bu evlilikten bir cavik olmaz

Bence de sakasina bile tahammul etmedigin biriyle olmaz.
Cocuk olunca ask falan bitmiyor cok sacma.
Asil ozaman sorumluluklar daha da artiyor ve yillar gectikce sevmedigin adama tahammulun iyice biter ve evliligin sana sadece mutsuzluk verir.
Bu konuda hissettigim bu evliligin sana iyi gelmeyecegi. Cunku icinde ufacik bir kivilcim bile olmamis. Dusuncelerine sana cok ters yokyok sen kalbini dinle..

En doğru kararı siz vereceksiniz.Çok severek evlenenleri de görüyoruz burada,evlenirken böyle değildi şöyleydi vs.Zamanla aşk bitiyor evet sevgi ve saygı kalıyor,bu ikiside biterse evlilik çekilmez olur.Eskiden büyüklerimiz küçük yaşta görücü usulu evlenirmiş ve boşanan ,aldatan pek olmazmış.

cocuk olunca ask bitmiyor
o cumleden sonrasini okumadim
evlenirseniz dunyanin en sacma seylerinden birini yapmis olursunuz
sevmediginiz adamla nasil seviseceksiniz? nasil iciniz kaldiracak bunu?
evlilil zaten zor hele ki sevmediginiz bir adamla cok daha zor
insanlarin doldurusuna gelmeyin , hayata evlenmek icin gelmiyoruz , varsa kismrtinizde dogru insan zaten cimar karsiniza
evlilik karsilikli sevgi , saygi , anlayis ve uyum oldugu surece guzeldir , sizde bunlar olmadigina gore bu evlilikten bir cavik olmaz

Annemle tartistim yine az once. Bir daha boylesini nerden bulacaksin diyor ickisi yok kotu aliskanliklari yok namazinda niyazinda. Nesini begenmiyorsun diyor anlatamiyorum anneme. Sen kimseye bisi hissedemezsin diyor. Evlenseydin iyi olurdu diyor. Beni evlendirmeye dunden razi olsun istiyor. Eskiden bu kadar baski hissetmiyordum. Gercekten basima agrilar girdi yine :KK43:

Mantik evliligi diyorsunda mantikli birsey goremedim. Bi dini hassasiyet olayi tutmus O nun disinda iyi biriymis filan, herkes kendi capinda iyi bir insan olabilir, evlenip ayni eve girdiginde iyi bir es olacak mi bilemezsin. Dedigi gibi bunlar disinda mantik abidesi bir durum yok..

Annemin kizim icin cekmiyorsa soyle olmayacak de demesini isterdim. Dini hassasiyetler tuttu diye illa olsun istiyor. Dinine bagli insan kotu olmaz fikri yerlesmis bir kere. Benim bu sekilde bir cikmazin icinde kivrandigimi da gormuyor. Tek gayesi evleneyim ama mutlu olacak miyim düşünmüyor. Oysa boyle degildi eskiden..

O kdr kiziyorumki bole seylere.. evlilik cocuk oyuncagi degil.. elinizde firsat varken boyle evlilikler yapmayin genelde pisman olursunuz. Cok asik olarak evleniyoruzda noluyor? Anamizi aglatiyo odunlar..sen asik bile degilsin.. dindarsa iyidir, ne alaka? Oyle gozukuyo olamaz mi? Dindarlar insan degil mi? Kime gore iyiler ayrica?

Hic birsey hissetmedigin biriyle evlilik? Bu adamla sadece ev arkadasi olmiycaksin, ayni yatagi paylasacaksin..cok zor bence bu durum.

Ayrica bunun neresi mantik evliligi? Cok mantiksiz bence

Birtek Allah yoktan var eder ..daha dikkatli yazin lütfen
Sevgi yok tahammül yok mantiginiz uyuşmuyor..eş adayiniz eski türk gilmlerindeki annelerin kizlarini aklina girerek zorla evlendirmeye çaliştigi varlikli kisı misali...ki annenizde size aynini yapiyo ...kendinizi onunla sevişirken hayal edin bakalim kac dk tahammül edeceksiniz ...

Kendinizi kk ya çok güzel anlatmışsınız ama kendiniz anlayamamış gibisiniz:110:
Mantık evliliği yapılabilir tabi hayatta olabiliyor böyle şeyler mutlu da olunabikir bence. Ama mevzu sizin anlattıklarınıza gelince sizin ilişkinizde mantık yok ki. Nerdeyse yazdığınız meselelerin çoğu uyuşmuyor. Hele de kadın çalışmaz ve boşanma olmaz cümlelerinden sonra daha nr mantığı Allah aşkına :KK12: yol yakınken dönün. Daha bir de bu kadar fikir ayrılığı yaşadığın bir adamla(üstelik sevmediğin) sevişmeyi için asla almaz, sonra kavgalar gelir sonra boşanmaya çalışırsın adam olmaz der uğraş dur

Hayirli aksamlar diliyorum herkese, simdiden herkese yeni yilda saglik, sihhat ve mutluluk diliyorum. Biraz uzun olacak galiba kusura bakmayin. Okuyup, vaktini ayirip cevap yazanlara simdiden tesekkur ederim.

33'u bitirdim, 34 yasima girdim, bekarim. Yurtdisinda yasiyorum. Su ana kadar iliskilerim olmus olsa da cogunda ipler daha evlilik yoluna girmeden koptu. 3 yil once de kardesim vefat etti. Bunun ben de yikimi buyuk oldu. Bu sure zarfinda yuruyen iliskimi de bitirdim, goturemedim. Fakat bilirsiniz ki belirli bir zaman sonra o baskiyi hissediyorsun insan olarak. Babam hic karismasa da annem ve kizkardeslerim artik evlenmem gerektigini inceden inceden soyluyorlar. Bunaliyor insan ama onlari da anlamaya calisiyorum. Annem seninde bir evin yuvan cocuklarin olsun diyor. Enistemin de israrlariyla birisiyle tanistim boylelikle. Birbirimizin fotograflarini gorduk ilk. Ben begenemesem de onyargili olmak istemedim ve konusalim goruselim dedim. Ve su an 2 aydir gorusuyoruz. Kendisi iyi bir insan. 40 yasinda. Konustugumuz kadariyla mantiken uyustugumuz noktalar cok. Ikimizde dini hassasiyeti olan insanlariz yani dolayisiyla yasam tarzlarimiz uyusuyor. Kendisi iyi karakterde merhametli bir insan. Ortak acilarimiz var. Ben kardesimi, o da anne ve babasini kaybetmis. Kardeslerine anne baba olmus. Turkiye'den yurtdisina gelmis ve kendisini yoktan var etmis, kendi isinin sahibi ve iyi kazaniyor. Ben de calisan bir kadinim.

Sorun su ki, ben kendisine karsi bir sicaklik sevgi hissedemiyorum. O ise bana karsi birseyler hissediyor. Her an gormek, konusmak ve bulusmak istiyor. Evlensek belki iyi bir aile babasi olur, beni de cok sever. Mantikli dusundugumde olur gibi duruyor ama kalbime sordugumda bir cikmazin icindeymisim gibi hissediyorum. Azicik birseyler hissetsem yine olur diyecegim ama onu cok iyi bir dosttan baska sekilde goremiyorum. Sakalar yapiyor bazen hic tahammul edemiyorum. Zamanla sever miyim hic bilemiyorum.

Kendisi varlikli demistim bu durumda beni dusunduruyor. Kardesleri hep ona bagimli yasamislar ve hala da oyleler. Bu arada kardeslerinin hepsi evli barkli insanlar. Nasilsa abimiz kazaniyor kafasindalar. Bana kucuk erkek kardesine bir araba aldigini ve hemen ertesi gunu yengesinin onu arayip 'e kucuk kardesine araba almissin, benim kocamin basi kel mi' dedigini soyledi. Ben boyle bir konusmaya inanamadim. Ilerde sen calisma diyor bizim kulturumuzde kadin calismaz diyor. Ben de ben diplomami almak icin ne cileler cektim, evde oturmak icin mi okudum, olmaz oyle sey dedim. Sonra da tamam calisirsin ama tum gun calismazsin dedi bu sefer. Tartismamiz oldu. Bir ikincisi evlenince ortak hesaptan yanayim dedi kendisi. Kendi cevresinde kadinlar ortak hesap olmazsa sorun cikartiyorlarmis benim param harcandi soyle oldu boyle oldu diye. Ben ise ayri hesaptan yana oldugumu, gelir ve giderler konusunda seffaf davranildigi surece neden sorun cikacagini anlamadigimi belirttim. Bir ucuncusu kendisi hayatina Turkiye'de devam etmek istiyor. Ben su an boyle birsey dusunmedigimi, ilerde evlenip cocuklarim olsa da egitim acisindan onlarin burda egitim almalarindan yana oldugumu soyledim. O ise Turkiye'de ev alim satim isi dusunuyorum dedi. Simdi olmazsa da 10 yil sonra gideriz olmaz mi dedi. Ben buna su an icin cevabimin olmadigini soyledim.

Biz yurtdisinda yasiyor olsakta ara ara kultur farkliligini hissediyorum. Ailesindeki kadinlar hic calismamislar, hep erkekler calismis. Biz de evlilik bir kere yapilir asla bosanma olmaz diyor. Kendisi Elazig'li ben Samsun'luyum.

Artik tamam mi devam mi bir karar vermek zorundayim cunku boyle gitmez. Bu evlilik olursa da sadece benim acimdan mantik evliligi olacak cunku kendisinin bana karsi hisleri var. Herkes sonradan seversin, deli misin boyle kismet daha cikmaz karsina, hem de varlikli diyorlar. Parasi pulu benim zerre gozumde yok tam tersine varliginin altinda ezilmekten korkuyorum. Buna hayir dersen Allah daha beterini karsina cikarir diyorlar. Ne yapmaliyim? Sever miyim sonradan? Annem sonradan seversin, herkes severek mi evleniyor diyor. Cocugun olur cocugunu seversin diyor kizkardesim, cocuk olunca zaten ask bitiyor diyor. Bir yandan biyolojik saat isliyor, yas ilerliyor...evlenirsem annem kardeslerim istiyor diye evlenicem gibi birsey olacak. Sanki bir bosluktayim ve dusuyorum. Isime konsantre olamaz hale geldim. Migren agrilarim artti dusunmekten. 2 aydir birsey hissedemedigim bir insana ne zaman birseyler hissederim? Evlendikten sonra sever miyim? Boyle bir evlilik yurur mu? Boyle evlenip mutlu olanlar var mi? Cok kararsizim....
EVLENMEYİN... çocuğun olur çocuğunu seversin ne demek? Adama yazık etmeyin. parası var diye evlenilir mi? ya sizin paranız olsaydı da o adamın kardeşi çocuk yapar çocuğunu seversin parası var evlen dese hoşunuza gidermiydi acaba bu evlilik. bu kadar başınızı ağrıtıcak birşey yok birini sevme zamanı süresi falanda olmaz. ya seversin ya sevmezsin. etkilenmeyeyle başlar sevgi gelir. 2 aydır bişi yok diyorsunuz gerek yok baş ağrıtmaya, adamın günahına girmeye.

Annemle tartistim yine az once. Bir daha boylesini nerden bulacaksin diyor ickisi yok kotu aliskanliklari yok namazinda niyazinda. Nesini begenmiyorsun diyor anlatamiyorum anneme. Sen kimseye bisi hissedemezsin diyor. Evlenseydin iyi olurdu diyor. Beni evlendirmeye dunden razi olsun istiyor. Eskiden bu kadar baski hissetmiyordum. Gercekten basima agrilar girdi yine :KK43:
anlatmaya ugrasmayin
elbet sizinde karsiniza cikacaktir seveceginiz ve anlasacaginiz kisi neden cikmasin?
mesleginiz de var , tikayin kulaklarinizi etrafa , annenize de adam turkiyeye donmek istiyor ben istemiyorum bu yuzden evlenmiycem deyin , kendinizi aciklamaya calismayin

Siz ayrı dünyaların insanısınız. Nasıl evleneceksiniz ki? Bu adam ailesel olarak da kötü, düşünce olarak da uygun değil size. Şimdi herşeyinize he diyip ileride otur gadın, gadınlığını yap gadın diyecek bir tip. Ne dedikodu ne para muhabbeti eksik olur. Hem 40 yaşına kadar kimse evlenmek istememiş adamla bir açığını görmüş olabilirler (kardeşleri). Sevmediğiniz biriyle nasıl sevişeceksiniz? Mideniz kaldıracak mı?

Hayirli aksamlar diliyorum herkese, simdiden herkese yeni yilda saglik, sihhat ve mutluluk diliyorum. Biraz uzun olacak galiba kusura bakmayin. Okuyup, vaktini ayirip cevap yazanlara simdiden tesekkur ederim.

33'u bitirdim, 34 yasima girdim, bekarim. Yurtdisinda yasiyorum. Su ana kadar iliskilerim olmus olsa da cogunda ipler daha evlilik yoluna girmeden koptu. 3 yil once de kardesim vefat etti. Bunun ben de yikimi buyuk oldu. Bu sure zarfinda yuruyen iliskimi de bitirdim, goturemedim. Fakat bilirsiniz ki belirli bir zaman sonra o baskiyi hissediyorsun insan olarak. Babam hic karismasa da annem ve kizkardeslerim artik evlenmem gerektigini inceden inceden soyluyorlar. Bunaliyor insan ama onlari da anlamaya calisiyorum. Annem seninde bir evin yuvan cocuklarin olsun diyor. Enistemin de israrlariyla birisiyle tanistim boylelikle. Birbirimizin fotograflarini gorduk ilk. Ben begenemesem de onyargili olmak istemedim ve konusalim goruselim dedim. Ve su an 2 aydir gorusuyoruz. Kendisi iyi bir insan. 40 yasinda. Konustugumuz kadariyla mantiken uyustugumuz noktalar cok. Ikimizde dini hassasiyeti olan insanlariz yani dolayisiyla yasam tarzlarimiz uyusuyor. Kendisi iyi karakterde merhametli bir insan. Ortak acilarimiz var. Ben kardesimi, o da anne ve babasini kaybetmis. Kardeslerine anne baba olmus. Turkiye'den yurtdisina gelmis ve kendisini yoktan var etmis, kendi isinin sahibi ve iyi kazaniyor. Ben de calisan bir kadinim.

Sorun su ki, ben kendisine karsi bir sicaklik sevgi hissedemiyorum. O ise bana karsi birseyler hissediyor. Her an gormek, konusmak ve bulusmak istiyor. Evlensek belki iyi bir aile babasi olur, beni de cok sever. Mantikli dusundugumde olur gibi duruyor ama kalbime sordugumda bir cikmazin icindeymisim gibi hissediyorum. Azicik birseyler hissetsem yine olur diyecegim ama onu cok iyi bir dosttan baska sekilde goremiyorum. Sakalar yapiyor bazen hic tahammul edemiyorum. Zamanla sever miyim hic bilemiyorum.

Kendisi varlikli demistim bu durumda beni dusunduruyor. Kardesleri hep ona bagimli yasamislar ve hala da oyleler. Bu arada kardeslerinin hepsi evli barkli insanlar. Nasilsa abimiz kazaniyor kafasindalar. Bana kucuk erkek kardesine bir araba aldigini ve hemen ertesi gunu yengesinin onu arayip 'e kucuk kardesine araba almissin, benim kocamin basi kel mi' dedigini soyledi. Ben boyle bir konusmaya inanamadim. Ilerde sen calisma diyor bizim kulturumuzde kadin calismaz diyor. Ben de ben diplomami almak icin ne cileler cektim, evde oturmak icin mi okudum, olmaz oyle sey dedim. Sonra da tamam calisirsin ama tum gun calismazsin dedi bu sefer. Tartismamiz oldu. Bir ikincisi evlenince ortak hesaptan yanayim dedi kendisi. Kendi cevresinde kadinlar ortak hesap olmazsa sorun cikartiyorlarmis benim param harcandi soyle oldu boyle oldu diye. Ben ise ayri hesaptan yana oldugumu, gelir ve giderler konusunda seffaf davranildigi surece neden sorun cikacagini anlamadigimi belirttim. Bir ucuncusu kendisi hayatina Turkiye'de devam etmek istiyor. Ben su an boyle birsey dusunmedigimi, ilerde evlenip cocuklarim olsa da egitim acisindan onlarin burda egitim almalarindan yana oldugumu soyledim. O ise Turkiye'de ev alim satim isi dusunuyorum dedi. Simdi olmazsa da 10 yil sonra gideriz olmaz mi dedi. Ben buna su an icin cevabimin olmadigini soyledim.

Biz yurtdisinda yasiyor olsakta ara ara kultur farkliligini hissediyorum. Ailesindeki kadinlar hic calismamislar, hep erkekler calismis. Biz de evlilik bir kere yapilir asla bosanma olmaz diyor. Kendisi Elazig'li ben Samsun'luyum.

Artik tamam mi devam mi bir karar vermek zorundayim cunku boyle gitmez. Bu evlilik olursa da sadece benim acimdan mantik evliligi olacak cunku kendisinin bana karsi hisleri var. Herkes sonradan seversin, deli misin boyle kismet daha cikmaz karsina, hem de varlikli diyorlar. Parasi pulu benim zerre gozumde yok tam tersine varliginin altinda ezilmekten korkuyorum. Buna hayir dersen Allah daha beterini karsina cikarir diyorlar. Ne yapmaliyim? Sever miyim sonradan? Annem sonradan seversin, herkes severek mi evleniyor diyor. Cocugun olur cocugunu seversin diyor kizkardesim, cocuk olunca zaten ask bitiyor diyor. Bir yandan biyolojik saat isliyor, yas ilerliyor...evlenirsem annem kardeslerim istiyor diye evlenicem gibi birsey olacak. Sanki bir bosluktayim ve dusuyorum. Isime konsantre olamaz hale geldim. Migren agrilarim artti dusunmekten. 2 aydir birsey hissedemedigim bir insana ne zaman birseyler hissederim? Evlendikten sonra sever miyim? Boyle bir evlilik yurur mu? Boyle evlenip mutlu olanlar var mi? Cok kararsizim....
bu adam bence kaçılması gereken bir erkek tipi..
ailesi buna asalak gibi bağlanmış yeri gelecek evine size harcamayacak ailesine harcayacak çünkü dediğiniz gibi herkes ona bel bağlamış bu durumda....
sizi çalıştırmak istememesi ortak hesap vs tamamen sizin üstünüzde hüküm sürmek istemesinden..
türkiye de yaşamak isteyebilir ama ülkenin durumu ortada buraya gelip iş tutturamayabilir ve büyük ihtimal buraya gelse kendi memleketinde yaşamak ister orayada siz ayak uyduramazsınız..
kültür farkınız bariz bir şekilde var hayata bakış açılarınız aynı değil, sevgi yok diyorsunuz bu adam isterse dünyanın en iyi adamı olsun ki bence değil şimdiden bir sürü şeyi ofsayt zamanla sevmek değil nefret edersiniz..
sakın evlenmek olsun diye evlenmeyin, evlilik şart değil, olursa kısmet olmazsada sorun değil ama unutmayın insan sadece sevdiğinin kusurlarını görmezden gelir yada ına müsamaa gösterebilir.

Mantık evliliğine tamamen karşı olan bir insan değilim.

Fakat sizin anlattıklarınıza göre siz mantıken de uyuşmuyorsunuz. Dini hassasiyetlerinizin benzer olması yeterli değil.

Çalışma, Türkiye’ye taşınma, boşanma, kardeşleriyle olan ilişkileri gibi saydığınız konuların hepsi başlı başına sorun.

Şimdi böyle yarım gün çalışırsın, 10 yıl sonra Türkiye’ye taşınırız diyen adam, evlendikten sonra tamamen kendi fikrini dayatmak ister.

Ne fiziksel olarak beğenmişsiniz, ne duygusal olarak birşey hissetmişsiniz, ne de mantıken uyuşuyorsunuz...

Ailenizin istediklerini yapacağım diye kendi hayatınızı harcamayın.

34 yaşındasın... ölmedin daha. Sevmediğin adamla evlenme.
Ayni evde yaşam zindan olur. Cinsellik sorununu aşamazsın galiba. Sevmediğin bir insanla cinsellik yaşamak zulüm olur sana.

Her insan gibi sevmek ve sevilmek senin hakkın!! Adam iyi diye evlenilmez

Bende mantık evliliği yaptım şimdi düşündümde anne babası olmasa sanırım hiç kavga etmezdik bugüne kadar çünkü hep ailesi sorun oldu eş adayınız çöpsüz üzüm kaçırmayın derim.

Adam çöpsüz üzüm degilki.
Benimde annem babam yok... çöpsüz üzüm ne bilirim yani (kendimden)
Adamin yapışkan kene tipinde kardeşleri var... bunlar kvden kpden beter... para vanasi kapanir diye vicdana bağlayıp ağabeyi asla rahat birakmazlar

Severek evlenmiş biri olarak mantık evliliğinden yanayım. Ama mantık evliliği demek hiç bir şey hissetmeden evlenmek demek değil. Mantık evliliği de olsa içinde ufak bir yeşerme olması lazım bence. Ufak bir yeşermeyi geçtim şakalarına bile tahammül edemiyorsunuz. Zamanla severmiyim diye düşünmeyin. HAYIR muhtemelen sevmeyeceksiniz ve aklınızın bir ucunda hep boşanmak olacak bu sefer de ailem diyerek susup oturacaksınız. Lütfen kendi hayatınızı yaşayın ve zorla bir şey hele evlilik yapmayın.

X