Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Madelief

Let me fall if I must fail...
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
1.727
3.795
Hayirli aksamlar diliyorum herkese, simdiden herkese yeni yilda saglik, sihhat ve mutluluk diliyorum. Biraz uzun olacak galiba kusura bakmayin. Okuyup, vaktini ayirip cevap yazanlara simdiden tesekkur ederim.

33'u bitirdim, 34 yasima girdim, bekarim. Yurtdisinda yasiyorum. Su ana kadar iliskilerim olmus olsa da cogunda ipler daha evlilik yoluna girmeden koptu. 3 yil once de kardesim vefat etti. Bunun ben de yikimi buyuk oldu. Bu sure zarfinda yuruyen iliskimi de bitirdim, goturemedim. Fakat bilirsiniz ki belirli bir zaman sonra o baskiyi hissediyorsun insan olarak. Babam hic karismasa da annem ve kizkardeslerim artik evlenmem gerektigini inceden inceden soyluyorlar. Bunaliyor insan ama onlari da anlamaya calisiyorum. Annem seninde bir evin yuvan cocuklarin olsun diyor. Enistemin de israrlariyla birisiyle tanistim boylelikle. Birbirimizin fotograflarini gorduk ilk. Ben begenemesem de onyargili olmak istemedim ve konusalim goruselim dedim. Ve su an 2 aydir gorusuyoruz. Kendisi iyi bir insan. 40 yasinda. Konustugumuz kadariyla mantiken uyustugumuz noktalar cok. Ikimizde dini hassasiyeti olan insanlariz yani dolayisiyla yasam tarzlarimiz uyusuyor. Kendisi iyi karakterde merhametli bir insan. Ortak acilarimiz var. Ben kardesimi, o da anne ve babasini kaybetmis. Kardeslerine anne baba olmus. Turkiye'den yurtdisina gelmis ve kendisini yoktan var etmis, kendi isinin sahibi ve iyi kazaniyor. Ben de calisan bir kadinim.

Sorun su ki, ben kendisine karsi bir sicaklik sevgi hissedemiyorum. O ise bana karsi birseyler hissediyor. Her an gormek, konusmak ve bulusmak istiyor. Evlensek belki iyi bir aile babasi olur, beni de cok sever. Mantikli dusundugumde olur gibi duruyor ama kalbime sordugumda bir cikmazin icindeymisim gibi hissediyorum. Azicik birseyler hissetsem yine olur diyecegim ama onu cok iyi bir dosttan baska sekilde goremiyorum. Sakalar yapiyor bazen hic tahammul edemiyorum. Zamanla sever miyim hic bilemiyorum.

Kendisi varlikli demistim bu durumda beni dusunduruyor. Kardesleri hep ona bagimli yasamislar ve hala da oyleler. Bu arada kardeslerinin hepsi evli barkli insanlar. Nasilsa abimiz kazaniyor kafasindalar. Bana kucuk erkek kardesine bir araba aldigini ve hemen ertesi gunu yengesinin onu arayip 'e kucuk kardesine araba almissin, benim kocamin basi kel mi' dedigini soyledi. Ben boyle bir konusmaya inanamadim. Ilerde sen calisma diyor bizim kulturumuzde kadin calismaz diyor. Ben de ben diplomami almak icin ne cileler cektim, evde oturmak icin mi okudum, olmaz oyle sey dedim. Sonra da tamam calisirsin ama tum gun calismazsin dedi bu sefer. Tartismamiz oldu. Bir ikincisi evlenince ortak hesaptan yanayim dedi kendisi. Kendi cevresinde kadinlar ortak hesap olmazsa sorun cikartiyorlarmis benim param harcandi soyle oldu boyle oldu diye. Ben ise ayri hesaptan yana oldugumu, gelir ve giderler konusunda seffaf davranildigi surece neden sorun cikacagini anlamadigimi belirttim. Bir ucuncusu kendisi hayatina Turkiye'de devam etmek istiyor. Ben su an boyle birsey dusunmedigimi, ilerde evlenip cocuklarim olsa da egitim acisindan onlarin burda egitim almalarindan yana oldugumu soyledim. O ise Turkiye'de ev alim satim isi dusunuyorum dedi. Simdi olmazsa da 10 yil sonra gideriz olmaz mi dedi. Ben buna su an icin cevabimin olmadigini soyledim.

Biz yurtdisinda yasiyor olsakta ara ara kultur farkliligini hissediyorum. Ailesindeki kadinlar hic calismamislar, hep erkekler calismis. Biz de evlilik bir kere yapilir asla bosanma olmaz diyor. Kendisi Elazig'li ben Samsun'luyum.

Artik tamam mi devam mi bir karar vermek zorundayim cunku boyle gitmez. Bu evlilik olursa da sadece benim acimdan mantik evliligi olacak cunku kendisinin bana karsi hisleri var. Herkes sonradan seversin, deli misin boyle kismet daha cikmaz karsina, hem de varlikli diyorlar. Parasi pulu benim zerre gozumde yok tam tersine varliginin altinda ezilmekten korkuyorum. Buna hayir dersen Allah daha beterini karsina cikarir diyorlar. Ne yapmaliyim? Sever miyim sonradan? Annem sonradan seversin, herkes severek mi evleniyor diyor. Cocugun olur cocugunu seversin diyor kizkardesim, cocuk olunca zaten ask bitiyor diyor. Bir yandan biyolojik saat isliyor, yas ilerliyor...evlenirsem annem kardeslerim istiyor diye evlenicem gibi birsey olacak. Sanki bir bosluktayim ve dusuyorum. Isime konsantre olamaz hale geldim. Migren agrilarim artti dusunmekten. 2 aydir birsey hissedemedigim bir insana ne zaman birseyler hissederim? Evlendikten sonra sever miyim? Boyle bir evlilik yurur mu? Boyle evlenip mutlu olanlar var mi? Cok kararsizim....

istemiyorsaniz kimseyi dinlemeyin...arkadasimin tanidgyla tanismistim resmi bile itici geliyordu ...yuzyuze gelme dusuncesine tahammul edemedigimden olmaz dedim... başkalari degil siz oturun hayatinizin yonetimine...

Sıcaklık sevgi hissetmediğin biriyle nasıl olacak? Zamanla ısınırım olaylarına çok katılmıyorum

Muallakta olmamin sebebi de bu zaten. Boyle bir evliligi goturebilir miyim bilmiyorum. Kardesimin vefatindan sonra cok duygusallastim. Bir evlilikte mantik elbette olmali ben de hep oyleyim, mantiktan yola cikarim ama is evlilige gelince bu risk alinir mi? Is yerimde bu sekilde evli birisi var. Ustu kapali oylesine konusunu actim. Erkekler yapar ama kadinlarda duygu yoksa olmaz dedi.

Kendisine su ana kadar hic umit vermedim, sordugunda da sana karsi birseyler hissetmiyorum dedim. O da olacak diye bekliyor. Hemen zaten olmaz tanidikca olur diyor. Sevgi ask senin icin ne ki diyor. Ben senin karakterini sevdim diyor bana. Benimde karakterlerini begendigim insanlar var ama hepsine de ilgi duymuyorum. Annem kizim sen ne istiyorsun ki ne ariyorsun diyor, resmen cildirmak uzereyim.

Evlilik şans kısmet işi kimisi mantık evliliği yapıyor kısmetine iyisi denk geliyor kimisi aşk evliliği yaparak mutlu oluyor bazen de tam tersi oluyor...Mantık evliliği de yapılsa aşk evliliği de yapılsa şanstan kısmetten ötesi olmuyor.Allah hakkınızda hayırlı olana gönlünüzü razı etsin inşallah...

Mantık olsun ama asıl bence sıcaklık hissettiğiniz insanla evlenmek önemli.

Kalbinizin atmadigi sevgi duymadiginiz bir adamla ömur boyu ayni evde olup ayni yatagi paylasmak bile bile intihar etmek gibi birsey sakın yapmayın. .

Bence evlen
Yaşın çok genç değil
Yurt dışında yaşadığın içinde eş bulman zor
Dini hassasiyetim var demişsin o yüzden müslüman olmayan birini istemezsin gerçi istesen bile onlar pek evlilik meraklısı değiller
Adam gayet iyi aslında.üç beş kuruşun hesabını yapan elindeki maaşı çeken paranı yiyen üstüne bide seni beğenmeyen bir kocaya düşersen mumla ararsın sen bu adamı söyleyeyim..

Benim pek aklima yatmadi. Bence icinde azda olsa bir sicaklik, bir kipirti olmasi gerekiyor.

Sevgiyi de hallettin diyelim ama o çalışmıycan, Türkiyeye gideriz olayları ne
Bence yapamazsınız bu kişiyle

Bana kalirsa su an ne dersem olur gozuyle bakiyor. Hep kardeslerine oncelik tanimis, kendisini geri plana atmis. Simdi ilk calismayacaksin dese de sonradan tabi istiyorsan calis demeye getirdi. Fakat ben evlenince de ayni fikirde olup olmayacagindan da supheliyim. Turkiye konusunda da zaten ben olmaz deyince simdi degil farzet ki 10 yil sonraya getirdi.

Ya affedersiniz ama hissiniz olmayan adamla nasıl aynı yatağa gireceksiniz, nasıl öpeceksiniz o_O
Opme fikri offf o hele hic icimden gelmiyor zaten..

Bizde boşanma olmaz diyen adamdan ben korkarım.:bicak:

Boşanmak isteyen kadın cinayetleri böyle böyle ortaya çıkıyor.

Sonradan cumlesini yani tabi sevgi saygi bitmisse evlilik bitmistir ama evlilik aslinda bir kere yapilir sonuna kadar gider dedi sonra.

Bende mantık evliliği yaptım şimdi düşündümde anne babası olmasa sanırım hiç kavga etmezdik bugüne kadar çünkü hep ailesi sorun oldu eş adayınız çöpsüz üzüm kaçırmayın derim.

Anne babasi yok ama kardesleri var. Yengesinin konusmasi misal beni acayip dusundurdu. Ilerde o ailenin gelini olarak para konusunda uzerime gelinir mi tereddutlerim var. Peki hic sevmeden mi evlendiniz? Simdi mutlu musunuz?

X