Madde

Keşke herkes sizin gibi anlayişli cevap verse,teşekkür ederim. Ben onlara da üzülüyorum hayatlari bitiyor. Düşmez kalkmaz bir allah imtihan dünyası. Allah hidayet versin
Çook çook eskiden madde bağımlılığı ile ilgili bir kitap okumuştum ve bir cümlesi çok etkilemişti beni, şöyleydi; “ siz onları yukarıya çıkaramazsınız, ancak onlar sizi aşağıya çeker.” Bu kitaptan bi kaç yıl sonra üni zamanında bir çocukla sevgili olmuştum. Bir gün sohbet arasında sadece 1 defa o pahalı toz olandan kullandığını söylemişti, sonra zaman geçtikçe senede 1-2 defa içtiğini söyledi. Daha sonra ayda 1 oldu bu, ve ne kadar güzel olduğundan bahsetmeye başladı. Asla kullanmam diyen insanı bile meraklandıracak şekilde. Sonra da bunun bağımlılık yapmadığına beni ikna etmeye çalıştı tabi bu arada ben salak gibi ona bunu bıraktırmaya çalışıyordum. En sonnn şöyle dedi; yılbaşı gecesi için getirteceğim seninle birlikte içmeyi bunu yaşamayı çok istiyorum felan, tabi o an dedim ki, eğer sen bu çocuğu bugün bırakmazsan sen de başlatsın yakında ve o gün ayrıldım. Şükür ki ayrılmışım. Ve o kitap çok haklı siz onları düzeltemezsiniz uğraşmayın ama onlar sizi bu bataklığa çeker.

Peşin hükümlü olan sizsiniz ki benimle ilgili kanıya varmışsınız. Ama hiç umurumda değil..
At gözlüğü ile yaşamıyoruz, neler olduğunu nerelerde neyin yaygın olduğunun bilincinde bir insanım. Bu sizin bahsettiğiniz hatta yumuşattığınız gibi bir konu değil. Faydalı olmakla ilgili birşey sormamışsınız. Tarif verip biliyor musunuz demişsiniz

Hayatimda tutsam boşanmazdim demi? Burada okadar yazi var açin bakın eşinden boşanmayip birakmasini bekleyen, lafiniz sözünüz onlara olsun bana değil. Bu kadar büyük konuşmayin. Ama şunu demek istiyorum inşallah Allah ta eşinizle veya en yakininizla bu şekilde imtihan etmesin. Ama galiba siz peygamber falansiniz bu kadar rahatlik normal değil. Başima birşey gelmez modunda devam edin.

Evet çünkü yayilmiş durumda, şuan uyuşturucu illeti neredeyse her evde var. Çevreme alinda ben için demiyorum. Ama insan şok oluyor nasil bunuda mi yapiyolar artik diyorum
Her ev de mi var??? Siz nerede yaşıyorsunuz pardon. 33 yaşındayım hayatımda 1 kişi tanıdım böyle ondan sonra da ne uzak çevremde ne yakın çevremde duymadım da görmedim de

Evet çünkü yayilmiş durumda, şuan uyuşturucu illeti neredeyse her evde var. Çevreme alinda ben için demiyorum. Ama insan şok oluyor nasil bunuda mi yapiyolar artik diyorum
Valla benim çevremde yok, öyle çevrelere girmezsen olmaz. Bu konuda “aydınlanıp” napıcaksın? Böyle şeylere merak salarsan çevren dolu olur tabi

basima bir sey gelmez demedim. madde kullanan biri gelip bana bunun ayrıntılarını verebilecek rahatlıkta olamaz diyorum. savunduğunuz seye bakın. cevreniz madde bağımlısı dolu ve bunu normal karşılıyorsunuz. bir de toplumun çoğu böyle diye genelliyorsunuz. ablacım dünya senin çevrenden ibaret değil. kendine değer veren, sorunlarını çözmeye calisarak ilerleyen insanlarla da dolu. siz böylelerini buluyorsunuz

Her ev de mi var??? Siz nerede yaşıyorsunuz pardon. 33 yaşındayım hayatımda 1 kişi tanıdım böyle ondan sonra da ne uzak çevremde ne yakın çevremde duymadım da görmedim de
Neredeyse diyorum okumaniz yokmu? Yani çok yayilmiş manasinda dedigim belli. Açin bir haber izleyin ya gunde kaç tane genç cezaevine giriyor allah askina.

HALA ANLATAMIYORUM SA VUN MU YORUM. EN YAKIN ARKADASIM OLDUĞU IÇIN ÇOK UZULDUM NEDEN BU HALE GELIYOLAR DIYE SORGULUYORUM INSANIZ ÜZÜLÜYORUZ. AĞLAYARAK ANLATTI KENDISI HALAY ÇEKEREK DEĞIL. O DA ISTEMEZDI BU HALE GELMEYI. AMA SIZIN BANA KARSI KELIMELERINIZ YANLIŞ. BEN KOCAMI BU HALE GETIRCEK BIRSEY YAPMAM VS DEMENIZ COK KIRICI. KIMSE EŞI BU HALE GELSIN ISTEMEZ. BEN BOŞANMAK ICIN EVLENMEDIM

arkadasiniza nasıl yardımcı olabileceğinizi değil, bahsettiği maddenin detaylarını sordunuz? ayy ben sizi anlayamam valla. ne dediğiniz, ne anlattığınız belli değil. eş muhabbetini saka olarak söyledim siz esiniz vs boşluğa düsüp başlar maddeye dediğiniz için. criminal seviyorusunuz. bir tek bunu anladım.

Yalnız siz arkadaşımı nasıl bundan kurtarırım diye bir soru sormadınız. Siz daha önce böyle bir uyuşturucu gördünüz mü diye sordunuz. Şimdi neden duygu sömürüsünr çevirdiniz olayı anlamadım. Bu irade ve çevrenize aldığınız insanlarla alakalı, oldu olacak tecavüzcüye de üzülelim neden bu hale gelmişdi diye. Mantık yanlış, dönüp bir daha okuyun yazdıklarınızı. Ben bi kaç yorum önce size kendimle alakalı çok güzel hikaye anlattım bakın istemeyen bu duruma düşmüyor ben o olayı 18 yaşında yaşadım üstelik. Buraya uyuşturucu tanıtmaya gelmediyseniz eğer yazdıklarını tekrar gözden geçirin.

Tamam haklisiniz sağolun yardiminiz için..

Bundan nasil kurtaririm deseydim eğer o zamanda siz akillanmazsiniz hala yaklaşmaya devam edin o insanlara diyecektiniz.

Bi isterseniz googledan bakin ne kadar yayildigina, kimse istemez bu hayata düşmeyi ama insaniz demekki ellerinde olmadan düşmüşler
Elinde olmadan düştüğü nedir Allah aşkına uyuşturucunun kötü olduğunu bilmiyorsa ya salaktır ya gerizekalıdır bunun başka açıklaması yok. Kimse istemez dediğiniz kişilerde bilerek ve isteyerek içmeye başlıyor. Para kalmayıp bulamayınca vücutta yaralar çıkıp tepki vermeye başlayınca bende istemezdim böyle olmasını diyor. Bende istemem öyle olmayı istemediğim içinde içmiyorum. Yani bazı şeyleri Allahatan gelen bir kaza bela gibi söylemeyin.

İstemeyen insan. İçmez.

Evet kaza bela gibi değil, evet bende sizin gibi duşunuyorum irademiz de var hamd olsun ama imtihan nedir hiç duydunuz mu? Allahtan gelendir, sinavdir; çoğu insan evladiyla çoğu insan ana babasiyla çoğuda eşiyle sinanir. Sadece madde olarak demiyorum. Aldatilmak, her türlü ihanet, her türlü bağimlilik, evladın eşcinsel olmasi ve bir çok şey bunlarin hepsi imtihandir. Hepsi iradesiyle de başlamiyor bu meretlere farkinda olmadan bağimli oluyor çoğu, bir arkadaşinin içeceğine atmasiyla bağimli olan bir kizin yazisini okumuştum. O kiz isteyerek mi düşmüş şimdi böylesi olanda var anlatmak istediğim bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…