Eşimle soğukluk sonrası uçurumun kenarına geldik

Bir de şunu söyleyeceğim, biz eşimle ev işleri konusunda sıkıntı yaşarken eşim benim işten geldikten sonra çok yoruluyor olmamı bana özel sanıyordu. Hatta hastaneye gitmiştik kan tahlili verdim eşimin teşvikiyle. Gerçekten de değerlerim düşük çıkmıştı takviye kullandım. Biraz etkisi oldu elbette ama insan yine de yoruluyor.
Böyle olunca ben kendimi inanılmaz tembel bir insan gibi hissettiğim için okuldan gelir gelmez elime süpürgeyi alır evi süpürmeye girişirdim. Kendime çok yüklenirdim. Çünkü eşim de ben de bir tek ben bu kadar yoruluyorum, başkaları her şeyi halledebiliyor sanıyorduk. Taaa ki ben çalışan diğer arkadaşlarımla bu konuyu konuşana dek. İşten eve gelip de süpürge açmayı bırak, gelir gelmez uyuyan arkadaşım varmış. Kime sorsam yorgunluktan tükenmiş şekilde eve geldiğini söylüyordu. İnanılmaz bir aydınlanma yaşadım. Eşime anlattım o da şaşırdı ama bizim için dönüm noktası oldu diyebilirim. Hem ben artık kendime çok yüklenmedim hem de eşimin benden beklentisi epey bir düştü, yorgunluğumu da hiçbir zaman tuhaf karşılamadı.
Demem o ki eşiniz kafasında bir alem kurmuş bebekli kadınların evlerinin bal dök yala olduğuna dair. Bu fikri kırmanız gerekiyor. Örnekleri gözüne sokacaksınız bak şu kişinin de bebeği var evi ne haldeymiş tarzında. Bu hesabı kullandığınızı biliyorsa burdan örnek verenleri okursunuz ya da başka sitelerden bu konuda yazan kadınları okursunuz bu tarz şeyleri özellikle gösterin eşinize. Kafasındaki herkes iyi de siz kötü algısı kırılsın. O zaman daha anlayışlı olur diye düşünüyorum. Eğer tüm bunlar bahane değilse.
Ya kedi esinle ilgili yazdığın her şey aşırı asabımı bozuyor 😂😂 kendime asla engel olamıyorum yani bana ne di mi ama böyle içimden biri çıkıp boğmak istiyor çok tuhaf😂

Ya kedi esinle ilgili yazdığın her şey aşırı asabımı bozuyor 😂😂 kendime asla engel olamıyorum yani bana ne di mi ama böyle içimden biri çıkıp boğmak istiyor çok tuhaf😂
Hahaha acaba özellikle bu ev işleriyle ilgili açtığım konumu hatırlıyor olabilir misin? O konuda tüm kk ben de dahil eşimi boğazlayacaktık çünkü 🤣 bir de bitmek bilmeyen araba aşkı var ona da gıcıksın sen.
Ama o iyi biri şaka yaptı sadece 💖 shsh

Eklentiler

• IMG_0165.jpeg
    IMG_0165.jpeg
    45,2 KB · Görüntüleme: 47
Hahaha acaba özellikle bu ev işleriyle ilgili açtığım konumu hatırlıyor olabilir misin? O konuda tüm kk ben de dahil eşimi boğazlayacaktık çünkü 🤣 bir de bitmek bilmeyen araba aşkı var ona da gıcıksın sen.
Ama o iyi biri şaka yaptı sadece 💖 shsh
Ay ben senin bu eşinin 30 sene mağarada yaşamış gibi her şeye şaşırmasına gıcık oluyorum sanırım 😂 şunu dedim aa öyle miymiş, bunu dedim yaa demek böyleymiş falan😂 adam seni yiyo bence de neyse

Ay ben senin bu eşinin 30 sene mağarada yaşamış gibi her şeye şaşırmasına gıcık oluyorum sanırım 😂 şunu dedim aa öyle miymiş, bunu dedim yaa demek böyleymiş falan😂 adam seni yiyo bence de neyse
Başka ne zaman böyle bir şey söyledim ki hatırlayamadım 😅
Bahsettiğim konuda gerçekten yemiyordu çünkü başkalarını öğrenince ciddi manada değişim yaşadı, ha başka konularda yiyorsa bilemem tabii ki

Başka ne zaman böyle bir şey söyledim ki hatırlayamadım 😅
Bahsettiğim konuda gerçekten yemiyordu çünkü başkalarını öğrenince ciddi manada değişim yaşadı, ha başka konularda yiyorsa bilemem tabii ki
Şimdi arkadaşın konusunu meşgul etmeyeyim, sen nasıl olsa durup durup hamilelikte sapıtıp bir konu açarsın orda yazarım 😅

Anne faktörü çok etki ediyor. Mık demeden her işe koşturan bir anası varsa bütün kadınlar öyle olacak sanmıştır. Bi de erkekler kendi ortamlarında şöyle yapıyorum böyle hizaya getirdim, bi dediğimi iki etmiyor diye şişiniyolar, onları gerçek sanmıştır garibim ahahahah.

Anne faktörü çok etki ediyor. Mık demeden her işe koşturan bir anası varsa bütün kadınlar öyle olacak sanmıştır. Bi de erkekler kendi ortamlarında şöyle yapıyorum böyle hizaya getirdim, bi dediğimi iki etmiyor diye şişiniyolar, onları gerçek sanmıştır garibim ahahahah.
Olayı çok iyi çözmüşsün. Kesinlikle ikisinden dolayı öyle. Annesi çoook koşturan birisi. Ev işlerinde falan da zaten rol model onu görüyordu bin kere dedim o çalışmıyor ben çalışıyorum diye.
Bir de okulda lohusalığın üçüncü gününde "iki gün yattın yeter, artık kalk iş yap" diye eşine hödüklük ettiğini anlatan bi hoca vardı onu bana örnek veriyordu bak neler var diye 🤣

Olayı çok iyi çözmüşsün. Kesinlikle ikisinden dolayı öyle. Annesi çoook koşturan birisi. Ev işlerinde falan da zaten rol model onu görüyordu bin kere dedim o çalışmıyor ben çalışıyorum diye.
Bir de okulda lohusalığın üçüncü gününde "iki gün yattın yeter, artık kalk iş yap" diye eşine hödüklük ettiğini anlatan bi hoca vardı onu bana örnek veriyordu bak neler var diye 🤣
Eşim duvarın silindiğini bilmezdi. Evi açarken nalburda abi bu iyi diye silinebilir boya tutuşturmuş, adam silinir boyayı şey sanıyor hani çoluk çocuk çizer, çay dökülür siler geçersin. Domestoslu suyla boydan boya silince boş boş baktı bi müddet. Bazı şeyleri hiç bilmiyorlar zaten.

Annemi uzmedim haberi bile yok,böyle şeyleri yansıtmam zaten. Arada kaldığımla kalırım genelde
Siz de annesiniz bebeğinizin size her zaman ihtiyacı olacak. Kendiniz için çocuğunuz için kendinizi yıpratmalarına müsade etmeyin. Senin dolabını da kaynanan doldurmasın onu engelle eski konunda gördüm. Çok istiyorsa gitsin orda yiyip gelsin.

Ben olsam onları açar açar önüne koyarım çöpe dönüştürüp atarım tutmam evde sinir gelir.
Ev de düzen de düzensizlik de sizin olsun yani çok istiyorsa kendisi yapsın yesin toplasın.

Eşim duvarın silindiğini bilmezdi. Evi açarken nalburda abi bu iyi diye silinebilir boya tutuşturmuş, adam silinir boyayı şey sanıyor hani çoluk çocuk çizer, çay dökülür siler geçersin. Domestoslu suyla boydan boya silince boş boş baktı bi müddet. Bazı şeyleri hiç bilmiyorlar zaten.
Bunu ben de bilmiyordum yine sen bir yerde yazmıştın da görmüştüm😂 hayatımda ne duvar sildim ne silen birini duydum😂

Ay yok valla dövecem yani zor duruyorum😂 regl mi olcam acaba ya çok sinirime dokunuyor normal değil

Ben zorunlu olarak ücretsiz izindeyim malesef. Uçuş personeli olduğum için bebek 1 yaşına gelene kadar işe donemiyorum sonrası da şirketin insiyatifine kalmış durumda. Kadın çağırmak,ütüyü dışarı vermek büyük lüks bizim için

Anası onu ağa paşa yetiştirdiği için gibisi fazla. İşe gideceksin yorulursun diyip oğlunu bile kucağına vermiyorlar adamın. Elinde bez görse kaynana televizyonlara çıkar heralde benim oğlumu kurtarın diye
Uçuş personeli olarak kıyıya illaki koymuşsunuzdur. Öncelikleri iyi belirlemeye çalışın belki de. Siz evinizin içini daha iyi bilirsiniz tabii.
Kuzenimin apartmanına gelen yardımcı kadın bile evine onbeşte bir yardımcı alıyormuş. Her şeye yetişmek zorunda değiliz.

Bir de eşim çok titiz yazmışsın da, eşin titiz filan değil. Kendi temizleyip temiz tutandır titiz. Bu anca dırdırcı nene gibi laf ebesi gibi bir şey.

Ya bu erkeklerin titizliği beni güldürmesin. Benim bir dayım var. Güya çok titiz. Eşi bırakıp gittiği zaman çamaşır makinesini çalıştıramamış. Bekarkende çalıştırmayı bilmediği için çamaşırları annesine yıkattırmaya görüyormuş. Kendisi börek baklava ister ama kadının aldığı üzüme hesap sorar. Bir kap yemek pişirmemiş evde. Anasının evinde patates salatasından başka bir şey yemezmiş. Saçma sapan beklentiler. Ben şunu öğrendim. Erkekler bizim gibi ince dusunceli ve vefalı değiller. Çok fedakar olmamak gerekiyor. Önce ben diyeceksin.

Şipşak iş yapan insanlardan olmamami kabul etmiyor. Pişman belli. Konuyu daha da zorlarsam evet ben böyle katlanamiyorum,kadın kadın tutamam ya sen duzeltirsin kendini yada bitsin deme potansiyeli çok büyük. Bense işin o bitsin kısmında takılıp kalıyorum...
Sence tek sorun ev işleri mi peki? Yoksa eşin ayrılmak için bahanemi arıyor? Titiz bir insan için dağınık bir evde yaşamak zordur tahmin edebiliyorum ama bu boşanmak için yeterli bir sebep değil bence. Eşini seven onunla mutlu olan bir insan ev işleri yüzünden yuvasını yıkmaz.

Ya bu erkeklerin titizliği beni güldürmesin. Benim bir dayım var. Güya çok titiz. Eşi bırakıp gittiği zaman çamaşır makinesini çalıştıramamış. Bekarkende çalıştırmayı bilmediği için çamaşırları annesine yıkattırmaya görüyormuş. Kendisi börek baklava ister ama kadının aldığı üzüme hesap sorar. Bir kap yemek pişirmemiş evde. Anasının evinde patates salatasından başka bir şey yemezmiş. Saçma sapan beklentiler. Ben şunu öğrendim. Erkekler bizim gibi ince dusunceli ve vefalı değiller. Çok fedakar olmamak gerekiyor. Önce ben diyeceksin.
Geçen kayınvalidem, oğlum ev yoğurdunu çok sever ben sana mayalamalık vereyim dedi. Oğlun mayalayacaksa ver tabi dedim. Annelerde de problem var. Oğullarının yeni anneleri gibi görüyorlar gelinleri.

Geçen kayınvalidem, oğlum ev yoğurdunu çok sever ben sana mayalamalık vereyim dedi. Oğlun mayalayacaksa ver tabi dedim. Annelerde de problem var. Oğullarının yeni anneleri gibi görüyorlar gelinleri.
Tabi ki. Benim anneannem asla temiz biri değil. Sırf o yüzden evinde asla bir şey yemem içmem. Keza evini de asla temizlemez. Gençliğinde de böyle imiş annem anlatır. Ama kendisi dayımın evine gidip TV ünitesinde toz var diye adını yazmış mesela.💀 Bazısı da kendisi yapmadığı halde el kızından bekliyor. Bazısı da ömrünü çocuğa ve kocaya bakacağım diye hiç ediyor. 50 tane hastalık sahibi oluyor. Gelinden de aynısını bekliyor. Bu arada öyle diyince kaynanan ne cevap verdi.😅

Sence tek sorun ev işleri mi peki? Yoksa eşin ayrılmak için bahanemi arıyor? Titiz bir insan için dağınık bir evde yaşamak zordur tahmin edebiliyorum ama bu boşanmak için yeterli bir sebep değil bence. Eşini seven onunla mutlu olan bir insan ev işleri yüzünden yuvasını yıkmaz.
Zaten ayrılalım demedi,sonumuzu iyi görmüyorum tarzı bişey dedi o da aklınca öyle blöf yapıyor işte

X