Madde

Nasil ortamlarda geziyorsunuz bilmiyorum ama bizim evlerde yok.
Allah göstermesinde inşallah, kime kafamı çevirsem aynı şeyi söyluyor eskiden iyi aile evladı diye bir şey vardı şimdiki nesilde bu kalmadımı ben anlamiyorum gerçekten.
Kuzenlerimin ergen çocuklarına bakiyorum bir değişikler ağızlarına geleni büyük küçük demeden hiç utanmadan söylüyorlar birileri kendini savunmanın küfür, hakaret ve kavgadan ibaret olmadığını saygı çerçevesi içerisinde de hakkın aranabileceğini tartışılabileceğini vs öğretmemiş bu çocuklara.
Her türlü kafa yapacak maddelere nasıl bu kadar kolay ulaşabiliyolar bu kadar para ceplerinde ne geziyor, hadi para ceplerinde neden bunlara harcıyorlar
Haklisiniz allah herkesin evladini korusun. Inanin bende oyle ortamlarda gezdiğimden değil ama kimden duyduysam ya yeğeni ya komşusu ya evladi birinden birini mutlaka duyuyorum. O kadar acı ki. Ve en kötüsü bunun ülkeye sokulmasina izin verenler olmasi..

Hangi uyuşturucu olup nasıl elde edildiğinin detayını öğrenmek istiyorsunuz sorularınızda. Veya biliyorsunuz da birileri de söylesin ve duyulsun istiyorsunuz. Belki de size ulaşılsın istiyorsunuz (!)
Her evde yok diyenlere aşırı tepki veriyorsunuz.

O arkadaşla zaten görüşmüyorsunuz ve ne içip neyle neyi karıştırdığını aşşırı merak ediyorsunuz. Evet, hı hı
Belki soruş tarzim yanliş olabilir fakat o anki şok haliyle ne düşüneceğimi bilemedim. Tepki vermemin sebebi bana yazilan yorumlardan bariz belli oluyordur diye düşünüyorum, tekrar okumanizi tavsiye ederim yorumlari.

Haklisiniz allah herkesin evladini korusun. Inanin bende oyle ortamlarda gezdiğimden değil ama kimden duyduysam ya yeğeni ya komşusu ya evladi birinden birini mutlaka duyuyorum. O kadar acı ki. Ve en kötüsü bunun ülkeye sokulmasina izin verenler olmasi..
İzin verilmesi ayrı mesele tabi ama şöyle düşünüyorum ben bir şey zararlı ise zararlıdır kişi sırf bulabiliyorum diye her şeyi kullanmalımı?
İradesi zayıf kişilikler gibi geliyo bana böyle tipler bahanelerde hep aynı yok ailem sevmedi, yok şöyle yok böyle bizide sevmediler ama gidip marketten bir kutu aseton, bir kutu bally alayım demedik veya başka türlüsü.
Bahane aramaya gerek yok bence, onlar o hayatı seviyor bu şekilde acitasyonlada insanların hak vereceğini düşünüyorlar sanki.
İşin kötu tarafı hak verip hallerine acıyıp ay ben yanındayım diyip her türlü pisliğe bulaşmış insanı düzeltecegini sanan gençlerimiz var yanlarında heba olan.
Aklı selim olan hiç kimse şu maddeleri kullanan biriyle evlenmez doğacak çocuğuna kadar etkiliyor.

Belki soruş tarzim yanliş olabilir fakat o anki şok haliyle ne düşüneceğimi bilemedim. Tepki vermemin sebebi bana yazilan yorumlardan bariz belli oluyordur diye düşünüyorum, tekrar okumanizi tavsiye ederim yorumlari.
Zaten görüşmediğiniz birinin bir kullandığı bir şey için nasıl anlık şok oluyorsa. Görüşmemenize rağmen aniden arayıp bunları söylemiş asetondan falan bahsetmiş muhtemelen, sonra da telefonu kapamış.

İzin verilmesi ayrı mesele tabi ama şöyle düşünüyorum ben bir şey zararlı ise zararlıdır kişi sırf bulabiliyorum diye her şeyi kullanmalımı?
İradesi zayıf kişilikler gibi geliyo bana böyle tipler bahanelerde hep aynı yok ailem sevmedi, yok şöyle yok böyle bizide sevmediler ama gidip marketten bir kutu aseton, bir kutu bally alayım demedik veya başka türlüsü.
Bahane aramaya gerek yok bence, onlar o hayatı seviyor bu şekilde acitasyonlada insanların hak vereceğini düşünüyorlar sanki.
İşin kötu tarafı hak verip hallerine acıyıp ay ben yanındayım diyip her türlü pisliğe bulaşmış insanı düzeltecegini sanan gençlerimiz var yanlarında heba olan.
Aklı selim olan hiç kimse şu maddeleri kullanan biriyle evlenmez doğacak çocuğuna kadar etkiliyor.
Tabikii çok doğru birtek kendisini değil herkesi yakiyor etrafindaki. Mesela yaninda ki kiz arkadaşini başlatan, eşi boşanmasin diye onada başlatan. Neler neler var ya. Irade çok önemli cidden bu konuda. Ama size naifliğiniz için çok teşekkur ederim, beni yanlış anlamayip yargilamadan cevap veren nadir insanlardansiniz..

Zaten görüşmediğiniz birinin bir kullandığı bir şey için nasıl anlık şok oluyorsa. Görüşmemenize rağmen aniden arayıp bunları söylemiş asetondan falan bahsetmiş muhtemelen, sonra da telefonu kapamış.
Siz olaylari çok kaçirmişsiniz, bahsettiğim kişi çok samimi olduğum kiz arkadaşlarimdan birisi. Ne olduysa birden oldu neye uğradiğimi şaşirdim. Ben tutupta yanina gidipte yinede benim arkadaşimsin yanindayim demiyorum, zaten görüşmeyi düşünmüyorum, görüşmemde ben bu manada konuşuyorum size.

Siz olaylari çok kaçirmişsiniz, bahsettiğim kişi çok samimi olduğum kiz arkadaşlarimdan birisi. Ne olduysa birden oldu neye uğradiğimi şaşirdim. Ben tutupta yanina gidipte yinede benim arkadaşimsin yanindayim demiyorum, zaten görüşmeyi düşünmüyorum, görüşmemde ben bu manada konuşuyorum size.
Hanımefendi, anlık şokla yazdım dediniz yukarda ona istinaden yazdım ben.
Asıl siz önce ve sonra ne söylediğinizi kendiniz kaçırıyorsunuz. Bunu öğrenip anlık şokla yazıp konu açtım diyorsunuz hem de görüşmediğiniz arkadaşınızın neyle neyi karıştırdığını kendisi anlatmış oluyor ne işse ..
insanların ne okuduğunu anlamadığını mı zannediyorsunuz siz?

Görüşmüyor olabilir ama belki sevdiği bir insandır endişelenmiştir.
Benim çok mesela hayat yaşama şekli bana ters olan görüşmediğim ama sevdiğim başına bir şey gelse üzüleceğim tarzda insanlar.

Ben övmuyorum normalleştirmiyorum ne kadar yayildigindan bahsediyorum, şuan kimden ne duyarsam ya uyuşturucudan eşini öldürüyor yada hirsizlik yapiyor yada cezaevinde vs bunu demek istiyorum. Bundan dolayi boşanan 3 arkadasim var mesela bunu diyorum size.
Nerede yaşıyorsunuz, ona göre yorum yapacağım 😁

Ben övmuyorum normalleştirmiyorum ne kadar yayildigindan bahsediyorum, şuan kimden ne duyarsam ya uyuşturucudan eşini öldürüyor yada hirsizlik yapiyor yada cezaevinde vs bunu demek istiyorum. Bundan dolayi boşanan 3 arkadasim var mesela bunu diyorum size.
Sizin çevreniz bozuk. Düzgün bir insan varmı etrafınızda?

Saçma bir ağız dalaşı olmuş. Evet, uyuşturucu çok yaygınlaştı bu resmi verilerle tespit edildi. Benim veya sizin çevrenizde olmaması yaygınlaştığı gerçeğini maalesef değiştirmiyor. Aynı şekilde cinsel hastalıklar da yaygınlaştı, Dsö Turkiye'yi de bir listeye almış. Herkes dikkatli olsun.

Ek olarak orta sınıfta zaten uyuşturucu yaygınlaşırsa bir Afganistan, Meksika gibi yerin dibinde bir yer olmuşuz demektir. Orta sınıfta uyuşturucu yaygınlaşması uç nokta. Kadını içinde bulunduğu mahalleden dolayı aşağılamak ayıp. Şu dönemde herkes her ortamda yaşayabiliyor kiralardan dolayı. O varoşlar bile lüks oldu.

Son düzenleme:
Sizin çevreniz bozuk. Düzgün bir insan varmı etrafınızda?
Yok siz gerçekten anlamak istemiyorsunuz. Haberleri bi açin izleyin ya tüm türkiye mi benim çevrem allah aşkina. Ben ozellikle gidipte seçmiyorum şu kişi arkadaşim olsun diye veya bu hallere
yok öyle şey. Jel ne jel? Bildiğiniz uyuşturucu işte. uzak durun, başınız derde girer.
Teşekkür ederim

Yok siz gerçekten anlamak istemiyorsunuz. Haberleri bi açin izleyin ya tüm türkiye mi benim çevrem allah aşkina. Ben ozellikle gidipte seçmiyorum şu kişi arkadaşim olsun diye veya bu hallere
Teşekkür ederim
Sizin hayatınız, sizin tercihinleriniz, birşey diyemem. Tüm türkiye vs diyorsunuz da, çevreniz sizin seçimlerinizden oluşur, ne benim ne eşimin aile/akraba/iş/arkadaş çevremizde uyuşturucu kullanmış veya kullanan kimse yok. Buda bizim tercihimiz. Ben kötü niyetle yazmadım size, uyuşturucu kullanan mala dönüyor, sağı solu belli olmaz. Çevrenizde böyle kişileri barındırmayın diye bir tavsiyede bulunabilirim size sadece. Siz gözünüzle bile bakmasanız bile kurunun yanında yaş her zaman yanar.

Sizin hayatınız, sizin tercihinleriniz, birşey diyemem. Tüm türkiye vs diyorsunuz da, çevreniz sizin seçimlerinizden oluşur, ne benim ne eşimin aile/akraba/iş/arkadaş çevremizde uyuşturucu kullanmış veya kullanan kimse yok. Buda bizim tercihimiz. Ben kötü niyetle yazmadım size, uyuşturucu kullanan mala dönüyor, sağı solu belli olmaz. Çevrenizde böyle kişileri barındırmayın diye bir tavsiyede bulunabilirim size sadece. Siz gözünüzle bile bakmasanız bile kurunun yanında yaş her zaman yanar.
Farkindayim ben de zaten öyle şeylere yaklaşacak biri değilim. Ama işte en yakinlarina olunca üzülüyor insan. Allah hepsine yardim etsin bizleride korusun.

Işte o garip geldi banada demek istedigim bununla maddemi elde ediyolar. Bunu birinden daha duymuştum üzerine jel veya aseton döküp uyuşturucu elde ediyolarmiş
Sen burda millete ne öğretmeye çalışıyorsun pardon? Burda bi dünya aklı evvel olan var biliyorsun değil mi?? Sen ne aşılama peşindesin millete? Çoluk çocuk bile var burda..

X