Eşimle soğukluk sonrası uçurumun kenarına geldik

Alsın eline bezi kendi yapsın diyen çok mantıklı yorumlara toplu cevap vereyim kendisi ileri derece alerjik astım hastası olduğu için yanında deterjan kapağı açılsa bile tıkanabiliyor. Toz vs alsa geçmiş olsun hastaneye zor yetişiriz. O evdeyken de temizlik yapamıyorum mesela bu yüzden. Yapacaksam da oda değiştiriyoruz sürekli yada o balkonda oturuyor.

Yoooo, normalde cortison alıyorlar ve hayatlarına normal devam ediyorlar.
Sen inandinmi alerjik astım sacmaliğina?
Tedavisini olsun.

"Ya bu deveyi güdüceksin ya bu diyardan gideceksin" diye bir söz vardır. Siz ona karşı "aşığım, seviyorum, onsuz bir hayat düşünemiyorum" diyorsanız, onun sizde eleştirdiği beğenmediği yönlerinizi de törpülemek zorundasınız. Tembelim, elim kolum kalkmıyor diyerek bahaneler sunmak yerine ya kendinizi zorlayacaksınız ya da ben zaten hep böyleydim, işine gelirse deyip inceldiği yerden kopmasıni bekleyeceksiniz. Ailesi konusunda nasıl bir dinamizm içerisinde olduğunuzu bilmedigimden bir yorum yapamayacağım ama bu hususta karşılıklı bir uyum gösterebilirsiniz belki. Siz onun ailesinin, ilişkinize daha az müdahil olmaları şartıyla sizde rahatsızlık duyduğu taraflarınızda değişime gidebileceginizi söyleyebilirsiniz.

Tabi ki. Benim anneannem asla temiz biri değil. Sırf o yüzden evinde asla bir şey yemem içmem. Keza evini de asla temizlemez. Gençliğinde de böyle imiş annem anlatır. Ama kendisi dayımın evine gidip TV ünitesinde toz var diye adını yazmış mesela.💀 Bazısı da kendisi yapmadığı halde el kızından bekliyor. Bazısı da ömrünü çocuğa ve kocaya bakacağım diye hiç ediyor. 50 tane hastalık sahibi oluyor. Gelinden de aynısını bekliyor. Bu arada öyle diyince kaynanan ne cevap verdi.😅
Valla tam dediğin gibi biri benim kayınvalide. Temizliğine çok temizdir ama yemek konusunda çok zayıf, benden evde yoğurt mayalama bekliyor. Ek gıdaya başlayacak oğlu herhalde..

Valla tam dediğin gibi biri benim kayınvalide. Temizliğine çok temizdir ama yemek konusunda çok zayıf, benden evde yoğurt mayalama bekliyor. Ek gıdaya başlayacak oğlu herhalde..
En azından sen cevap verince mesajı almış yoğurt kutusunu kaldırmış. Benim anneannem sinsice oğlunu doldurur doldurur kavga ettirirdi. Sonunda da boşattı cidden dayımla yengemi. Bu arada bende evde yoğurt mayalıyorum ama şifa olsun diye. Kutu yoğurdu tercih ederim yoksa.😂

Valla benim babam da titiz. Ama bir kez söylendiğini duymadım. Yerde çöp görsün alır eline süpürgeyi bütün evi kırklar. Her banyoya tuvalete girdiğinde ovalar çıkar. Sepette çamaşır görsün niye bunlar burada demez asar. Titiz insan öyleyse kendi çözsün sorunu. Bebekli kadına laf söylemek nedir ya. Eşim bana böyle birşey söylesin olay çıkarırım, acaba siz mi fazla tırsaksınız

Benim eşim de titiz ki çok kavga ettim. İşten geliyim hemen ev temizlememi beklerdi ama o yatardı. Delirirdim. Çok kavga ettim. Şuanda ortak yapıyoruz. 11 aylık bir oğlum var. Her ikisini de idare bazen ediyorum bazen etmiyorum. Bu bir boşanma sebebi değil. Sadece bizim için dalga konusu.

Kastım şu ki bu bir sorun olmamalı, siz onu suçlayınca oda bunu buluyor suçlayacak. Biraz zamana bırakmayı deneyin, kocanızı en iyi siz tanırsınız.

Bu nasıl nankörlük?Yıllarca ailesinin borçlarını ödemiş,sıkıntı çekmişsiniz.Şu anda maddi durumunuz iyi değil sanırım.Adam şurada toz var diye problem çıkarıyor.”Başka kadınlar nasıl yetiştiriyor?”dediğinde başka kocalar da eşlerine yardımcı tutuyor,altına araba çekiyor,hesabına şu kadar para atıyor.”diyemiyor musunuz?Hadi sevdiniz bu adamı bir şekilde,bu laflardan,bu davranıştan sonra nasıl soğumuyorsunuz hayret ediyorum.

Eşiniz titiz falan değil. Titiz insan kendisi temizler, üşenmez kendisi yapar, kimseden beklemez, tahammül edemez çünkü. Ev dağınıksa ve bir şey yapmıyorsa onunda suçu.
Erkeklerin titizliği böyle oluyor genelde. Ben kirleteyim karım anında temizlesin, ben dağıtayım ama asla dağınık kalmasın hemen toplansın.
Bir arkadaşım yeni evlendi. Evlenmeden önce nişanlısının evine gittiğinde ben hayatımda böyle bir ev görmedim diye anlatmıştı. Adam yıllarca buzdolabıni ve fırını hiç temizlememiş mesela. Şuan evliler sürekli arkadaşıma ev işleri konusunda uyarı yapıyormuş. Ben çok titizim lütfen dikkatli ol diyormuş. Arkadaşımda cok temiz düzenli bir insandır. Birgün dayanamamış söylemiş hatta çok titiz olduğun için mi buzdolabını yıllarca temizlemeden kullandın diye 😄

Öyle ev işine cok karışan erkeğe saygı duyamam o nedir öyle KV gibi... çok konuşan çok karışan erkekler bence gay, hatta gay otesi😁😁😁

Kesinlikle bütün cazibelerini kaybediyorlar, bi süre sonra hiç çekici gelmiyolar, yatmak bile istemiyosun.
Çok haklısın, çok katılıyorum sana.

Aranızda bir iletişimsizlik var, neden sizce?
Eşinizin söylediği şeyler çok faso fiso şeyler ya da siz birşeyler yazınca karşılık olsun diye söylenmiş şeyler.
Bir çok çözümü olan şeyler, ya bir zahmet yardım edecek ya anlayışlı olup susacak ya da yardımcı tutulacak, bu alternatifler geçinmeye gönlü olan için.
Benim eşim çok bu tarz şeylere karışır biri değildir , buna rağmen arada eleştirdiği bazı şeyler olduğunda, özellikle o işi yapar haldeysem, “gelip sen yapmak ister misin” derim, güler susar çekilir.
Aranızda farklı bir gerginlik var, önce onu bir çözün bence, diğer mevzu çözülebilir bir konu.

Kayınvaliden bekarken eşine çok hizmetkar mı davranmış? Böyle anaların oğulları genelde eşlerini hizmetçi gibi görüyorlar

Başka konu varsa okumadım, eşinizle aranızın kötü olmasının sebebi evinizin dağınık ve tozlu olması mı?
Eğer eviniz çöp ev değilse bu sebeple boşanılmaz ki. Başka bir sebep mi var acaba?
Maddi durumlar nasıl bilmiyorum ama haftada bir yardımcı alsanız? Veya eşiniz bebeğe baksa siz evi silip toparlasanız? Veya temizliğe yardımcı olsun siz ev süpürürken o toz alsin. Evlilik bu sebeple yıkılır mı ya hu. Kendine hayat arkadaşı yerine temizlikçi mı almış

Eski konumda aklım eski erkek arkadasimdaymis gibi algılandı muhtemelen sizde öyle algiladiniz ama alakası yok. Evet yaşadığım şeyler çok mutsuz edici ama hep eşimle bu kadar kötü olmaya dayanamadigim için aklıma gelen tüm tuşlara basıyorum.
Eskiye yazmak için her gün bir konu açıp her tuşa basıyorsunuz ha gayret 😁

Alsın eline bezi kendi yapsın diyen çok mantıklı yorumlara toplu cevap vereyim kendisi ileri derece alerjik astım hastası olduğu için yanında deterjan kapağı açılsa bile tıkanabiliyor. Toz vs alsa geçmiş olsun hastaneye zor yetişiriz. O evdeyken de temizlik yapamıyorum mesela bu yüzden. Yapacaksam da oda değiştiriyoruz sürekli yada o balkonda oturuyor.
Taksın maskesini yapsın, ben öyle yapıyorum. Bahane g.t gibidir derler... :)

Burada kimbilir kaç tane alerjik astımı olan kadın var ama çoğu bi şekilde evinin temizliğini yapıyor. Eşiniz padişah soyundan mi? Yardım etmek isteyen insan her türlü yapar ama işine gelmiyor.
Deterjan yerine temizlik sirkesi kullanılır ha o da mı olmuyor buharla temizlik yapılır vs vs.
Alsın bebegi dışarı gitsin siz yapın temizliği ama onu yapmıyor sanırım.
Bu sebeple bosanacaksa boşansin. Bosaninca paşa paşa temizleyecek evini. Adama bak ya ay çok sinir oldum eşinize

X