Eşimle soğukluk sonrası uçurumun kenarına geldik

Benim eşimde çok tititzdir ( benim yaptığım temizliğe)Ne yazikki ne kadar yaparsanız yapın yine de beğenmeyecek.Kavga çıkarmak isteyen insan çıkarır geçinmek isteyen insan gecinir olay bundan ibaret.

Bence sen eşini seviyorsun ama ben onun seni sevdiğini göremedim okuduklarımda. Benim babam senin eşin gibi. Anahtar deliklerini kontrol eder toz var mı diye. Ben evlendim kurtuldum şükür. Böyle bir insanla ömür geçmez.
Tam anahtar dediğinin içine sokmalık bir koca😳, yemin ederim kendimi kaybederdim şu durumda😐

Titiz insan eşi ya da annesinin temizliğini denetleyen insan değildir. Ya hizmet alır bunun için ya da kalkar kendi yapar. Hastayım ayağına eline toz bezi almayan adamın ne haddine titizlik? Kocanız gibi alerjik kaç kadın evinin temizliğini yapıyor, alternatifler buluyor kendine.
Eşinizi tarif edecek asıl kelime zorba olması bence. Tüm konularınizi baz alarak yazıyorum bunu.
Sizin eksiğiniz, hatalarınızı olabilir ama eşiniz gibi biriyle kolay kolay kimse yaşayamaz.
Siz bir ömrü kendisiyle yaşayabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz?

Kızlar merhaba. %90 boşan tavsiyesi alacağımı bildiğim bir konuyu dertleşmek için açmaya geldim. Geçenlerde incir cekirdegini doldurmayacak bir şeyden tartistigimizi ve eşimin bana küstüğünü yazmıştım. Biz ondan sonra toparlayamadik. Bende baktım olmayacak içimde biriken ne varsa oturdum sakince yazdım. Yazmayı tercih ettim çünkü yüzyüze gereksiz yükselmekten yada yanlış anlayacağı bir şey söylemekten korktum. Annesinin,ablasının beni çok boğuyor olmasından tutun,onun beni üzen anlayışsızlıklarına kadar içimde ne varsa değindim. Okuduğunda önce ergenmiyiz mektuplasiyoruz diye kızdı sonra da aynı şekilde yazarak madde madde cevap verdi. Tek bir cümle bile yok beni haklı bulduğu. Haklı bulmadığı gibi de yazdıklarını beni suçlayarak bitirmiş. Ben hem evi hem çocuğu birlikte idare edemiyormusum,bi buz dolabından bile haberim yokmuş, ortalık hep daginikmis çoğu zaman da pismiş,bir şeyi soyleyecekmis ki yapacakmisim,tamam çocuktan dolayı dağınıklık olurmuş ama bi yere kadarmış. Yalnızken hadi zorlaniyormusum da yapamiyormusum ama yanıma biri bebek için yardıma geldiğinde bile sonuç aynıymış. Bebeği bahane etmeyecekmisim hem ben hep boyleymisim, hem de hem evi çekip çevirip hem bebeğiyle ilgilenebilen bir sürü insan varmış.

Kabul ediyorum çok mükemmel ev çekip cevirebilen bir insan değilim,hiç bir zaman da olmadım ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Eşim malesef bir erkek için fazla denilebilecek seviyede titiz. Bir erkek camların önü tozlu mu diye bakmaz mesela kolay kolay benimki bakıyor. Bu kadar detaycı olunca da agzimla kuş bile tutup önüne koysam nafile.
Akşam da yüzyüze konuştuk. Farklı bişey konuşulmadı. Sıkıldım,sonumuz iyi değil bizim diyerek bitirdi konuşmayı.
Oncemizden bahsedecek olursam biz bu yuvayı gerçekten çok zor kurduk. İlişkimizin başları tam bir peri masalı gibiyken eşim babası yüzünden batmaktan beter oldu. Dağ gibi borçlar,habire kapıya dayanan icralar,annesinin imza attığı borçlar yüzünden kadına çıkan tutuklama kararları derken tefecilerle bile bogusup bir şekilde toparlandı. Yıllarca sabırla yanında oldum. Maddiyat için sırt çevirmek benim kendime yakistirabilecegim bir şey değildi. Derken eşim bu süreçten bambaşka bir insan olarak çıktı. Anca toparlayacak yanında olayım dedim yine ama olmadı işte. Herşey her gün daha kötüye gidiyor. Her geçen gün daha anlayışsız bir adam haline geliyor. Bense ona baktığımda hala bana o peri masalını yaşatan,ufacık bir tartışma yaşasak iki gözü iki çeşme ağlayarak kapıma dayanan,ben seninle kötü olmaya dayanamıyorum diyen adamı görüyorum. Herşeye rağmen hala çok aşığım. Hala ona bakarken kalbimin atışı bile değişiyor. Sonumuz iyi değil cümlesi ağzından çıktığında hissettiğim acıyı size anlatamam.
Ben biraz tembel bir insanım bunu değiştirmem çok zor. İlla bir yerde patlarim. Ben sonradan böyle olmadım ki bilerek evlendin dediğimde bir cevap veremedi. Belli ki pişman. Hemde baya...

Bir çığ gibi boşanmaya doğru yuvarlaniyoruz ve ben üzüntüden ölecekmiş gibi hissetmekten başka bişey yapamıyorum.
Boşanmanızı gerektiren bir durum göremedim açıkcası. Çoğu aile bu problemi yaşıyor. 3 çocuk annesiyim ve herşeye yetişemiyorum eşimle çoğu kez bu konuda tartışıyoruz ama hiç boşanma vs dilimize almadık. Okadar titizse işin ucundan tutsun bir zahmet. Bunun için boşanan bir adamın sevgisi yok demektir üzgünüm

Boşanmanızı gerektiren bir durum göremedim açıkcası. Çoğu aile bu problemi yaşıyor. 3 çocuk annesiyim ve herşeye yetişemiyorum eşimle çoğu kez bu konuda tartışıyoruz ama hiç boşanma vs dilimize almadık. Okadar titizse işin ucundan tutsun bir zahmet. Bunun için boşanan bir adamın sevgisi yok demektir üzgünüm
3 çocuğu olsun isteyen bir adam ev eşleriyle ilgili eşiyle tartışamaz aslında. Bu tartışmaları yapan erkekler nerenin prensi ben anlamıyorum. Kadın 3 cocuğuna bakabiliyorsa sağlıklı bir şekilde ev işinin lafını edemezsin ya, baba olarak, eş olarak. Gerçeklik algıları falan bozuk bu tartışmaları yapanların bence ya da olani görmek işlerine gelmiyor.

Cidden benim eşimin hareketlerine çok benziyor esim psikologa gidiyor ve okb dedi doktor aşırı titiz ve düzenli benzer sorunlar yaşıyorum ama bu şekilde sözler ve kıyaslama duymadım

Cidden benim eşimin hareketlerine çok benziyor esim psikologa gidiyor ve okb dedi doktor aşırı titiz ve düzenli benzer sorunlar yaşıyorum ama bu şekilde sözler ve kıyaslama duymadım
Bir de şey var eşim genelde benim temizliğimi beğenmez kendisi yapmak ister ve ece yardımcı tut diye ısrar eder bense yabancı istemem evde

Benimki malesef çok sabit fikirli. Başkaları nasıl yapıyorsa bende yapabilmeliymisim bunun bahanesi yokmuş...
Başkalarının kocaları da neler neler yapıyor. Sizin kocanız da onları yapsın. Geçinmek isteyen geçiniyor, ne kirlilik ne yemek ne başka bir şey engel olmuyor. Siz kopmak istemiyorsunuz diye de böyle hoyrat davranıyor olabilir.

Şipşak iş yapan insanlardan olmamami kabul etmiyor. Pişman belli. Konuyu daha da zorlarsam evet ben böyle katlanamiyorum,kadın kadın tutamam ya sen duzeltirsin kendini yada bitsin deme potansiyeli çok büyük. Bense işin o bitsin kısmında takılıp kalıyorum...
malesef eşinin geçinmeye gönlü yok, hiç iyi vibe almadım.
Evlilik ortaklasa kararlarla yurur, sizin aranızda sevgi olmadığını düşünüyorum, onun tarafından.

Bu bu kadar buyutulecek bir mevzu değil esınız sizi idare edemiyor mu bu kadar, bu kafa yapısındaki biriyle olmaz.

Bosuna kendını uzup duruyorsun, ondan tarafa hiçbisey yok, ben böyleyim kabul et deyip geçiyor. Bazı insanlar yavas olabılır, bende bazen kızarım mesela annem de öyledir. Ama yapısı öyle biz şakaya vururuz, güler geçer orta yolu buluruz. Çünkü bu sorun edilecek bir konu değildir.

Valla benim babam da titiz. Ama bir kez söylendiğini duymadım. Yerde çöp görsün alır eline süpürgeyi bütün evi kırklar. Her banyoya tuvalete girdiğinde ovalar çıkar. Sepette çamaşır görsün niye bunlar burada demez asar. Titiz insan öyleyse kendi çözsün sorunu. Bebekli kadına laf söylemek nedir ya. Eşim bana böyle birşey söylesin olay çıkarırım, acaba siz mi fazla tırsaksınız
İşte gerçek titiz profili budur zaten dayanamaz kendi halleder. Burdaki açılan konuda herif sadece dırdır mobbing. Belkide konu sahibini gözden cıkarttı da yol yapıyor.

Alsın eline bezi kendi yapsın diyen çok mantıklı yorumlara toplu cevap vereyim kendisi ileri derece alerjik astım hastası olduğu için yanında deterjan kapağı açılsa bile tıkanabiliyor. Toz vs alsa geçmiş olsun hastaneye zor yetişiriz. O evdeyken de temizlik yapamıyorum mesela bu yüzden. Yapacaksam da oda değiştiriyoruz sürekli yada o balkonda oturuyor.
Öyle olsa evdeki tozdan da olurdu. Eğer beğenmiyorsa evde belli düzeyde toz vardır.
Üstelik iş yapmaksteyen yolunu bulur. Çamaşırları yıkayıp katlar ütüler. Maske takar ilaç kullanır. Siz onun bahanelerine bakmayın. Kolayını bulmuş. Sizin sürekli bir bel rahatsızlığınız olsa evde hiç iş yapmadan oturur musunuz? Dikkat ederek elinizden geleni yapmaya çalışırsıız.

Kızlar merhaba. %90 boşan tavsiyesi alacağımı bildiğim bir konuyu dertleşmek için açmaya geldim. Geçenlerde incir cekirdegini doldurmayacak bir şeyden tartistigimizi ve eşimin bana küstüğünü yazmıştım. Biz ondan sonra toparlayamadik. Bende baktım olmayacak içimde biriken ne varsa oturdum sakince yazdım. Yazmayı tercih ettim çünkü yüzyüze gereksiz yükselmekten yada yanlış anlayacağı bir şey söylemekten korktum. Annesinin,ablasının beni çok boğuyor olmasından tutun,onun beni üzen anlayışsızlıklarına kadar içimde ne varsa değindim. Okuduğunda önce ergenmiyiz mektuplasiyoruz diye kızdı sonra da aynı şekilde yazarak madde madde cevap verdi. Tek bir cümle bile yok beni haklı bulduğu. Haklı bulmadığı gibi de yazdıklarını beni suçlayarak bitirmiş. Ben hem evi hem çocuğu birlikte idare edemiyormusum,bi buz dolabından bile haberim yokmuş, ortalık hep daginikmis çoğu zaman da pismiş,bir şeyi soyleyecekmis ki yapacakmisim,tamam çocuktan dolayı dağınıklık olurmuş ama bi yere kadarmış. Yalnızken hadi zorlaniyormusum da yapamiyormusum ama yanıma biri bebek için yardıma geldiğinde bile sonuç aynıymış. Bebeği bahane etmeyecekmisim hem ben hep boyleymisim, hem de hem evi çekip çevirip hem bebeğiyle ilgilenebilen bir sürü insan varmış.

Kabul ediyorum çok mükemmel ev çekip cevirebilen bir insan değilim,hiç bir zaman da olmadım ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Eşim malesef bir erkek için fazla denilebilecek seviyede titiz. Bir erkek camların önü tozlu mu diye bakmaz mesela kolay kolay benimki bakıyor. Bu kadar detaycı olunca da agzimla kuş bile tutup önüne koysam nafile.
Akşam da yüzyüze konuştuk. Farklı bişey konuşulmadı. Sıkıldım,sonumuz iyi değil bizim diyerek bitirdi konuşmayı.
Oncemizden bahsedecek olursam biz bu yuvayı gerçekten çok zor kurduk. İlişkimizin başları tam bir peri masalı gibiyken eşim babası yüzünden batmaktan beter oldu. Dağ gibi borçlar,habire kapıya dayanan icralar,annesinin imza attığı borçlar yüzünden kadına çıkan tutuklama kararları derken tefecilerle bile bogusup bir şekilde toparlandı. Yıllarca sabırla yanında oldum. Maddiyat için sırt çevirmek benim kendime yakistirabilecegim bir şey değildi. Derken eşim bu süreçten bambaşka bir insan olarak çıktı. Anca toparlayacak yanında olayım dedim yine ama olmadı işte. Herşey her gün daha kötüye gidiyor. Her geçen gün daha anlayışsız bir adam haline geliyor. Bense ona baktığımda hala bana o peri masalını yaşatan,ufacık bir tartışma yaşasak iki gözü iki çeşme ağlayarak kapıma dayanan,ben seninle kötü olmaya dayanamıyorum diyen adamı görüyorum. Herşeye rağmen hala çok aşığım. Hala ona bakarken kalbimin atışı bile değişiyor. Sonumuz iyi değil cümlesi ağzından çıktığında hissettiğim acıyı size anlatamam.
Ben biraz tembel bir insanım bunu değiştirmem çok zor. İlla bir yerde patlarim. Ben sonradan böyle olmadım ki bilerek evlendin dediğimde bir cevap veremedi. Belli ki pişman. Hemde baya...

Bir çığ gibi boşanmaya doğru yuvarlaniyoruz ve ben üzüntüden ölecekmiş gibi hissetmekten başka bişey yapamıyorum.
Allah aşkına çocuktan sonra dağılmayan kadın var mı !!!! Ne sanıyor kendini bu erkekler? Kendine haksızlık etme , kadınız, onlarla evliyiz diye tüm bunlara katlanmak zorunda değiliz ...

İşte gerçek titiz profili budur zaten dayanamaz kendi halleder. Burdaki açılan konuda herif sadece dırdır mobbing. Belkide konu sahibini gözden cıkarttı da yol yapıyor.
Ben eşinin konu sahibine bir sevgi beslediğine inanmıyorum.

Gelişme var mı
Ufak ufak duzeliyor gibiyiz. Neredeyse hiç konuşmuyorduk şu an konuşuyoruz. Kendisi şehir dışında 2 gündür bu bizim için biraz iyi oldu. Haftayada bir yakinimizin yazligina gidicez bir kaç günlüğüne. Ta ne zaman davet etmişlerdi bakalım nolcak🤷

X